CroDexter sri 23.12.2020 21:51

Kupio novi mob. Prebacio SIM u novi mob i primio poruku od operatera s linkom da sredim internet. Primjetim na novom mobitelu da Whatsapp nije povukao sve poruke i idem pokrenuti stari mob kad ono ne prolazi PIN. Vratim SIM u stari mob i opet PIN ne prolazi. A znam ga 100%. Ranije sam već vadio SIM i mogao sam pokrenuti stari mob. Ne kužim da li je PIN vezan za SIM. Za poluditi. Hvala

darkborg sri 23.12.2020 21:59
CroDexter kaže...
Kupio novi mob. Prebacio SIM u novi mob i primio poruku od operatera s linkom da sredim internet. Primjetim na novom mobitelu da Whatsapp nije povukao sve poruke i idem pokrenuti stari mob kad ono ne prolazi PIN. Vratim SIM u stari mob i opet PIN ne prolazi. A znam ga 100%. Ranije sam već vadio SIM i mogao sam pokrenuti stari mob. Ne kužim da li je PIN vezan za SIM. Za poluditi. Hvala

 Svaki SIM ima pin, i osim ako ga isključiš u postavkama, moraš ga unijeti kod svakog paljenja. E sad pitanje je jel tebe traži pin od SIMa ili pin od telefona.

CroDexter sri 23.12.2020 22:08

PIN od telefona koji se traži nakon restarta.6 znamenki
Ta je definitivno lock screen password samo što na početnom ekranu kaže "PIN required after restart"

Huawei P20 Pro je u pitanju.
Ne znam može li Google blockirati korištenje uređaja ako sam u jednom trenutku prebacio SIM na drugi uređaj.

 

Našao sam uređaj u Google accountu pod Security -> Your devices   ali ne vidim da mogu napraviti bilo što.
Probao sam Find My Device ali ga ne može pronaći, a pored mene na stolu spojen na WiFi

Posmatrač sri 23.12.2020 22:55
CroDexter kaže...

PIN od telefona koji se traži nakon restarta.6 znamenki
Ta je definitivno lock screen password samo što na početnom ekranu kaže "PIN required after restart"

Huawei P20 Pro je u pitanju.
Ne znam može li Google blockirati korištenje uređaja ako sam u jednom trenutku prebacio SIM na drugi uređaj.

 Google vjerovatno moze ali google to ne radi. Nudi li ikakvu proceduru za povrat pina? Obicno preko maila na koji je vezan telefon.....

CroDexter sri 23.12.2020 23:01
Posmatrač kaže...
CroDexter kaže...

PIN od telefona koji se traži nakon restarta.6 znamenki
Ta je definitivno lock screen password samo što na početnom ekranu kaže "PIN required after restart"

Huawei P20 Pro je u pitanju.
Ne znam može li Google blockirati korištenje uređaja ako sam u jednom trenutku prebacio SIM na drugi uređaj.

 Google vjerovatno moze ali google to ne radi. Nudi li ikakvu proceduru za povrat pina? Obicno preko maila na koji je vezan telefon.....

 

Tražim tu opciju ali ne nalazim nigdje.

Na Huawei stranici ne nude baš neke opcije. Svodi se na factory reset.

https://consumer.huawei.com/en/support/content/en-us00692865/

 

A nije da ne znam lock screen pass. Obrnuti imam na novom mobitelu tako da ga ne mogu profulati nikako.
Ne pomaže otisak prsta jer kod restarta traži lock screen pass.

CroDexter čet 24.12.2020 11:20

I tako, dobio sam brzi odgovor o Huawei podrške. Poslao pitanje jučer oko ponoći i danas stigao odgovor.

A odgovor je očekivan. Probaj PIN (u par varijacija -sa i bez SIM kartica) i ako ne radi napravi factory reset.

 

Kao da sve to nisam probao.

Sva sreća da sam prije toga prebacio sve slike i snimke na drugi telefon tako da imam orginal snimke.

U svakom slučaju totalno bezveze. Nakon ovoga mi je prilično drago što sam prešao na iPhone.
Znači zaključa mi se telefon tek tako. Prekrasno.

Posmatrač čet 24.12.2020 11:23
CroDexter kaže...

I tako, dobio sam brzi odgovor o Huawei podrške. Poslao pitanje jučer oko ponoći i danas stigao odgovor.

A odgovor je očekivan. Probaj PIN (u par varijacija -sa i bez SIM kartica) i ako ne radi napravi factory reset.

 

Kao da sve to nisam probao.

Sva sreća da sam prije toga prebacio sve slike i snimke na drugi telefon tako da imam orginal snimke.

U svakom slučaju totalno bezveze. Nakon ovoga mi je prilično drago što sam prešao na iPhone.
Znači zaključa mi se telefon tek tako. Prekrasno.

 I presao na apple koji ti zakljuca mob kad mu se ne svidi kako postupas sa njim? Genijalno rjesenje ;)

BTW zasto ti nije bio ukljucen automatski backup ako su ti slike i videi toliko bitni.....

CroDexter čet 24.12.2020 11:41
Posmatrač kaže...
CroDexter kaže...

I tako, dobio sam brzi odgovor o Huawei podrške. Poslao pitanje jučer oko ponoći i danas stigao odgovor.

A odgovor je očekivan. Probaj PIN (u par varijacija -sa i bez SIM kartica) i ako ne radi napravi factory reset.

 

Kao da sve to nisam probao.

Sva sreća da sam prije toga prebacio sve slike i snimke na drugi telefon tako da imam orginal snimke.

U svakom slučaju totalno bezveze. Nakon ovoga mi je prilično drago što sam prešao na iPhone.
Znači zaključa mi se telefon tek tako. Prekrasno.

 I presao na apple koji ti zakljuca mob kad mu se ne svidi kako postupas sa njim? Genijalno rjesenje ;)

BTW zasto ti nije bio ukljucen automatski backup ako su ti slike i videi toliko bitni.....

 

Bio je uključen backup. Nisam imao sve orginale. Veći problem mi je WhatsApp.

A još sam na Androidu ručno odabrao da napravi backup i nije iz nekoga razloga sve odradio kako treba iako je pisalo da jeste.
Možeš ti meni pričati o rješenju ali činjenica je da mi se zaključao Android, a ne iPhone
Rado bi ja uzeo Pixela ali stvarno su tog telefona napravili osrednji uređaj.
Nisu promjenili HW za kameru od Pixela 3. Super je njihov computational photography ali nije to to.

Imao Nexusa 5x, mami uzeo Pixel 2 XL tako da nemoj meni pričati o Androidu i Applu.

A i fino je Google srezao korištenje prostora za pohranu fotki. Ali sve je to neka druga tema.

 

P.S. Naknadno sam vidio da WhatsApp nema cross platform backup.

Posmatrač čet 24.12.2020 11:45
CroDexter kaže...
Posmatrač kaže...
CroDexter kaže...

I tako, dobio sam brzi odgovor o Huawei podrške. Poslao pitanje jučer oko ponoći i danas stigao odgovor.

A odgovor je očekivan. Probaj PIN (u par varijacija -sa i bez SIM kartica) i ako ne radi napravi factory reset.

 

Kao da sve to nisam probao.

Sva sreća da sam prije toga prebacio sve slike i snimke na drugi telefon tako da imam orginal snimke.

U svakom slučaju totalno bezveze. Nakon ovoga mi je prilično drago što sam prešao na iPhone.
Znači zaključa mi se telefon tek tako. Prekrasno.

 I presao na apple koji ti zakljuca mob kad mu se ne svidi kako postupas sa njim? Genijalno rjesenje ;)

BTW zasto ti nije bio ukljucen automatski backup ako su ti slike i videi toliko bitni.....

 

Bio je uključen backup. Nisam imao sve orginale. Veći problem mi je WhatsApp.

A još sam na Androidu ručno odabrao da napravi backup i nije iz nekoga razloga sve odradio kako treba iako je pisalo da jeste.
Možeš ti meni pričati o rješenju ali činjenica je da mi se zaključao Android, a ne iPhone
Rado bi ja uzeo Pixela ali stvarno su tog telefona napravili osrednji uređaj.
Nisu promjenili HW za kameru od Pixela 3. Super je njihov computational photography ali nije to to.

Imao Nexusa 5x, mami uzeo Pixel 2 XL tako da nemoj meni pričati o Androidu i Applu.

A i fino je Google srezao korištenje prostora za pohranu fotki. Ali sve je to neka druga tema.

 Iskreno nikad vidio da se mob zajkljucao bez ikakvog razloga al ok...