Mobilni OS-ovi i softver za mobitele

Konvertor video snimka za story na FB

antifriz13 sri 27.5.2020 12:49

Postoji li neki konvertor koji ce da konvertuje video u taj neki bitrejt koji je na pricama a da ne unisti onoliko kvalitet snimka. Znaci bitrejt i ta ostala podesavanja koja nece fb obradjivati da smanji kvalitet, nego ce odmah da ga objavi jer ovako on unisti snimak.
Kontam da postoji odredjeni maximalni bitrejt i ako je preko njega, onda fb obradi video pre nego sto ga pusti javno. A ako ja uploadujem bitrejt koji odgovara njihovim zadanim bitrejtom, onda fb nece obradjivati video i nece ga toliko unistiti jer se sigurno moze bolje konvertovari i enkodirati nego sto to fb uradi. Cesto nesto snimim u 4k ili u 1920x1080 i objavim ali to bude uzasnog kvaliteta da se iskocka snimak i onda se neki sitni detalji koji su bitni da se vidi, ne vide se. 
Snimak bude ja mislim losiji i od onog 144p na youtube. Pustite neki video na youtube u 144p i vidite kockice one i mutnocu kad se kamera pomjera tako bude pa i losije od toga za 30% ako snimam nesto i pomjeram. Snimak bude malo bolji ako ga direktno snimim iz messengera ili fb pa objavim ali to mi nije prakticno jer nekad nesto ocu da imam u full kvaliteti na svom telefonu a ne preko toga da snimam. 
Neko ce da verovatno pomisliti da je nesto do mog telefona ali nije. Galaxy s9. Isto je bilo i na Galaxy S5. Android 8.0 kad sam imao isto je bilo, android 9.0 takodje isto, a evo i na android 10 je isto. Full system reflash sam radio preko odina zbog nekih drugih stvari, medjutim to se nije nikada promjenilo. Kvalitet meni bude dobar kad ga ja gledam jer kad pustim svoj story, on ne vuce podatke sa servera FB-a nego mi streamuje na story onaj original snimak sa telefona i onda je kvalitet OK. Ali ako ja obrisem taj snimak sa memorije telefona, udjem u messenger i fb, obrisem cache, e onda kad pustim story tad je los kvalitet jer tad vuce pravi onaj kvalitet koji je podeljen sa prijateljima. Ili ako udjem preko drugog telefona da pogledam svoj story, to bude lose. A ovako dok imam snimak snimljen kamerom originalnom na telefonu u memoriji teelfona, tad je story dobrog kvaliteta jer mi ga odatle pusta kad udjem u storyije. Dok prijatelji vide onaj najlosiji kvalitet. Nekoliko puta vidio sam te snimke vrlo dobrog kvalitet, rekao bih da je 720p od svojih prijatelja kada oni podele i pomjeraju kameru, ne muti se nista, izgleda cista slika, a najcistija slika je na one sponzorisane reklame, oni ako objave video neki njima kako vidim video toliko cist kao da je 4k. Pa kako to sad da neko ima bolji, neko najlosoji(ja) a ovi neki imaju odlican kvalitet. Do sada sam promenio 3 telefona i na svakom mi se to isto desava,

Ma definitivno losije bude od 144p jer ovde gledam 144p na youtube, malo se iskocka ali ne ometa neke detalje, kod mene se one kocke iskockaju toliko, da izgleda se kockice pomjeraju po ekranu koliko je lose. Ovaj 144p malo pokvari ivice i ostrinu i to je to, kod mene kockice se mrdaju po ekranu ako pomjeram kameru.