Mobilni OS-ovi i softver za mobitele

Jel viber nešto mjenjao sa video uploadom?

Patrik Sonny čet 15.8.2019 19:32

Zanima me dali neto već ima sličnih iskustva, jer meni video upload na viber više ne radi kao prije!

 

Poznati limit:

Viber ima limit od 3 minute za slanje videa. To sam skužio pa svaki video tempiram do 3 minute. To je funkcjoniralo i s videima koje sam napravio na kompjuteru pa preselio na mobitel i potom djelio putem vibera.

Video koji sam poslao prošle godine imam i dan danas na kompjuteru, traje 2:59 min, 97,5 MB, rez: 854x480.

Također poslao sam i video koji sam obradio u HD rezoluciji na kompu, traje 0:54 min, 26,6 MB, rez: 1280x720, i to je bilo prošle godine

 

Kako znamo sve videe viber smanji da budu pogodni za slanje, pa ih mi na mob dobimo u rezoluciji: 1024x576 i po minuti videa ide cca 8 MB

 

Znači problem:

Sada to više ne funkcjonira. Testirao sam slanje 1 minutnog videa (koji sam snimio u FHD rez sa svojom kamerom) koji je logično sretno stigao do druge osobe, ali sam i danas snimio video od 2:54 minute i pokušao poslati, i javlja grešku da video premašuje 24 MB!

 

Tu grešku javlja kad šaljem i videe obređene na kompjuteru (iako je razumno da imaju više od 24 MB), ali ne traju duže od 3 minute. Ne razumijem zašto danas to više ne funkcjonira. Pokušao sam poslati i isti video obrađen na kompjuteru ali male rez: 426x240, i mali u MB 16,7 MB, i ne traje duže od 2:53 min, i opet ne funkcjonira!

 

Tražio sam na googlu ali nikakav takav problem drugi ne opisuju.

 

I dok sam ovo pisao testirao sam slanje istog videa i do jedne osobe je došlo, a kad sam drugoj htio potom poslat, javlja limit od 24 MB (nakon što je video 2-3 min vrtio kako uploada ali ništa) - isti video samo drugo odredište i neće. Naravno odmah sam testirao i onaj video od prošle godine ali neće. Znači malo radi malo ne, zašto?

 

 

Patrik Sonny uto 28.4.2020 17:55

Rješeno.

 

Videi obrađeni na kompjuteru i uploadana i mob kako bi se slali trebaju biti manji od 100 MB. Najčešće u MovieMakeru radim videe od 720p, sa bitrateom od 5Mbps, pa to ispadne da je 2:40 min limit. Može i duže ako je manji bitrate pa tim i ispod 100 MB, ali ne i duže od 3 min koji je limit od strane Vibera za bio koji video.