Mobilni OS-ovi i softver za mobitele

[FAQ] Android flash, custom ROM, root

qube sri 12.10.2011 22:37

Pogledaj na xda developers forumu. Imaš link gore u prvom postu.

Ukoliko možeš staviti drugi rom, baseband i kernel, onda je 99% da možeš i unlockat.

 

Koliko se ja razumijem u android, Flash player bi trebao imati na bilo kojem androidu, bez obzira na ROM.

Ner0 sri 12.10.2011 22:56
qube kaže...

Pogledaj na xda developers forumu. Imaš link gore u prvom postu.

Ukoliko možeš staviti drugi rom, baseband i kernel, onda je 99% da možeš i unlockat.

 

Koliko se ja razumijem u android, Flash player bi trebao imati na bilo kojem androidu, bez obzira na ROM.

eto huawei u8650 nema podršku za flash player i zivcura me jako jer se bavim razvojem flash sitbica 

Ner0 čet 13.10.2011 23:30
qube kaže...

Izgleda da hardware kod nekih modela ne podržava flash player :S

Nisam to znao.. XDA nema ni podršku za tvoj huawei u865..

Ako ti je to važno, prodaj svoj mob i kupi neki drugi android..

jako konkretan savjet, pitanje je bilo dali sa custom rom-om ili necim mogu instalirat flash jer nema veze to sa hardverom bavim se razvojem flash animacija i interaktivnih web stranica valjda znam, pitanje je samo kako to omogucit mora bit nacin da instaliras taj flash

qube ned 16.10.2011 23:03

Koliko vidim to je potpuno ispravan i dovršen ROM za tvoju xperiu. Osobno bi ga stavio. Nisam isprobao, ali po iskustvu sa ostalim mobitelima, uvjeren sam da donosi veliki niz poboljšanja, dulje trajanje baterije i još mnogo toga...

Garanciju ne gubiš nužno. Treba provjeriti koji su uvjeti za garanciju. Možeš i backup svoga ROM-a napraviti sa nekim alatima poput Titanium backupa i slično (nisam 100% ali mislim da može..)

SHELBY_09 ned 16.10.2011 23:13
qube kaže...

Koliko vidim to je potpuno ispravan i dovršen ROM za tvoju xperiu. Osobno bi ga stavio. Nisam isprobao, ali po iskustvu sa ostalim mobitelima, uvjeren sam da donosi veliki niz poboljšanja, dulje trajanje baterije i još mnogo toga...

Garanciju ne gubiš nužno. Treba provjeriti koji su uvjeti za garanciju. Možeš i backup svoga ROM-a napraviti sa nekim alatima poput Titanium backupa i slično (nisam 100% ali mislim da može..)

Hvala na odgovoru! Mogao bih se pozabaviti ovih dana s tim, nadam se da neće biti problema... :D

Ner0 pon 17.10.2011 01:00

evo da nadodam, huawei u 8650 NEMA Flash ali sam stavio cyanogen mod v7 i ima flash podrsku nakon toga , poboljsala se kvaliteta kamere i duplo vise slobodne ram memorije imam, svjestan sam da sam izgubio garanciju ali je za mene bilo neophodno =)

baja52 pon 17.10.2011 12:31

imam par nejasnoća oko intaliranja CM7..(imam galaxy s2)

 

Dakle, prvo si instaliraj ROM Manager preko Marketa. U njemu ćeš imat opciju da flashas Clockworkmod Recovery, odaberi to. Zatim skini ovu datoteku http://download.cyanogenmod.com/get/cm_galaxys2_full-83.zip i stavi je na mob. Odi natrag u ROM Manager i odaberi tu datoteku. Označi da ti napravi wipe i instalira Google Apps ako želiš (wipe je obavezan ako nisi imao CM na mobu još). Mob će ti se resetirati, flashanje ti traje oko 20-30 sec i onda je to to

 

ovo mi je postao beagle u raspravi o galaxy s2 i sad me zanima par stvari:

 

1. trenutna verzija androida mi je 2.3.5 pa me zanima dali treban vraćat na stariju verziju recimo 2.3.3 da bi stavio CM7?

2. dali triban root-at uređaj za stavljanje CM7?

3. u gore označenom tekstu piše da skinem datoteku sa linka, dali to stavljam direktno na mob ili..?

 

 

nsoul uto 18.10.2011 22:36
Stolnik kaže...

kako da root-am HTC Desire HD?

hvala

http://www.addictivetips.com/mobile/how-to-downgrade-htc-desire-hd-to-root-it-after-ota-update/

 

prvo bi trebao napraviti downgrade na stariju verziju, pa s-radio off, napraviti update na 2.3.3 i onda rootat s gingerbreakom, jer možeš rootat ako je eng s-off.

ali jednostavnije ti je, po ovome gore napraviti temp root, i sve raditi do djela s romom, ti umjesto starog roma skineš 2.3.3 već rootan rom, preimenuješ ga u PD98IMG, restartaš u recovery, i on ti instalira stock rom već rootan. 

znači, skini sve ovo gore kaj piše u tutorialu, onda skini ovo. taj rom kad skineš ne otvaraš, nego preimenuješ u PD98IMG, i skopiraš na sd karticu.

i taj rom instaliraš umjesto ovog gore u tutorialu. evo, ukratko 

Stolnik sri 19.10.2011 10:30
nsoul kaže...
Stolnik kaže...

kako da root-am HTC Desire HD?

hvala

http://www.addictivetips.com/mobile/how-to-downgrade-htc-desire-hd-to-root-it-after-ota-update/

 

prvo bi trebao napraviti downgrade na stariju verziju, pa s-radio off, napraviti update na 2.3.3 i onda rootat s gingerbreakom, jer možeš rootat ako je eng s-off.

ali jednostavnije ti je, po ovome gore napraviti temp root, i sve raditi do djela s romom, ti umjesto starog roma skineš 2.3.3 već rootan rom, preimenuješ ga u PD98IMG, restartaš u recovery, i on ti instalira stock rom već rootan. 

znači, skini sve ovo gore kaj piše u tutorialu, onda skini ovo. taj rom kad skineš ne otvaraš, nego preimenuješ u PD98IMG, i skopiraš na sd karticu.

i taj rom instaliraš umjesto ovog gore u tutorialu. evo, ukratko 

zahvaljujem {#}

kad dodem doma budem isprobal {#}

nsoul sri 19.10.2011 12:07
Stolnik kaže...
nsoul kaže...
Stolnik kaže...

kako da root-am HTC Desire HD?

hvala

http://www.addictivetips.com/mobile/how-to-downgrade-htc-desire-hd-to-root-it-after-ota-update/

 

prvo bi trebao napraviti downgrade na stariju verziju, pa s-radio off, napraviti update na 2.3.3 i onda rootat s gingerbreakom, jer možeš rootat ako je eng s-off.

ali jednostavnije ti je, po ovome gore napraviti temp root, i sve raditi do djela s romom, ti umjesto starog roma skineš 2.3.3 već rootan rom, preimenuješ ga u PD98IMG, restartaš u recovery, i on ti instalira stock rom već rootan. 

znači, skini sve ovo gore kaj piše u tutorialu, onda skini ovo. taj rom kad skineš ne otvaraš, nego preimenuješ u PD98IMG, i skopiraš na sd karticu.

i taj rom instaliraš umjesto ovog gore u tutorialu. evo, ukratko 

zahvaljujem {#}

kad dodem doma budem isprobal {#}

ako ne bude išlo, pitaj. ovaj gore rom ti je onaj koji sad ja imam, stock htc rom koji bi trebao idući mjesec na desire hd ( 2.3.5 i sense 3.0).

SHELBY_09 sri 19.10.2011 17:03
SHELBY_09 kaže...
qube kaže...

Koliko vidim to je potpuno ispravan i dovršen ROM za tvoju xperiu. Osobno bi ga stavio. Nisam isprobao, ali po iskustvu sa ostalim mobitelima, uvjeren sam da donosi veliki niz poboljšanja, dulje trajanje baterije i još mnogo toga...

Garanciju ne gubiš nužno. Treba provjeriti koji su uvjeti za garanciju. Možeš i backup svoga ROM-a napraviti sa nekim alatima poput Titanium backupa i slično (nisam 100% ali mislim da može..)

Hvala na odgovoru! Mogao bih se pozabaviti ovih dana s tim, nadam se da neće biti problema... :D

Izgleda da sam zauvijek ušutkao svoju Xperijicu, naime nakon flashanja karnela i bootanja ekran stoji upaljen (povremeno se pokazuju trzaji slika kako se prije bootala),a nista se ne događa što bi trebalo . Ima li spasa???

 

Stolnik sri 19.10.2011 17:12
nsoul kaže...
Stolnik kaže...
nsoul kaže...
Stolnik kaže...

kako da root-am HTC Desire HD?

hvala

http://www.addictivetips.com/mobile/how-to-downgrade-htc-desire-hd-to-root-it-after-ota-update/

 

prvo bi trebao napraviti downgrade na stariju verziju, pa s-radio off, napraviti update na 2.3.3 i onda rootat s gingerbreakom, jer možeš rootat ako je eng s-off.

ali jednostavnije ti je, po ovome gore napraviti temp root, i sve raditi do djela s romom, ti umjesto starog roma skineš 2.3.3 već rootan rom, preimenuješ ga u PD98IMG, restartaš u recovery, i on ti instalira stock rom već rootan. 

znači, skini sve ovo gore kaj piše u tutorialu, onda skini ovo. taj rom kad skineš ne otvaraš, nego preimenuješ u PD98IMG, i skopiraš na sd karticu.

i taj rom instaliraš umjesto ovog gore u tutorialu. evo, ukratko 

zahvaljujem {#}

kad dodem doma budem isprobal {#}

ako ne bude išlo, pitaj. ovaj gore rom ti je onaj koji sad ja imam, stock htc rom koji bi trebao idući mjesec na desire hd ( 2.3.5 i sense 3.0).

da pitam, jel to sigurno? tj. jel se moze nesto shebat mob?

iskreno strah me to radit da ga ne shebem...

do sad sam imao iphone i tamo je ti prilicno jednostavno i nemoze se shebati...

hvala..

 

edit: ima kakav tutorial na youtubeu kako se to radi? {#}

nsoul sri 19.10.2011 21:22
Stolnik kaže...
nsoul kaže...
Stolnik kaže...
nsoul kaže...
Stolnik kaže...

kako da root-am HTC Desire HD?

hvala

http://www.addictivetips.com/mobile/how-to-downgrade-htc-desire-hd-to-root-it-after-ota-update/

 

prvo bi trebao napraviti downgrade na stariju verziju, pa s-radio off, napraviti update na 2.3.3 i onda rootat s gingerbreakom, jer možeš rootat ako je eng s-off.

ali jednostavnije ti je, po ovome gore napraviti temp root, i sve raditi do djela s romom, ti umjesto starog roma skineš 2.3.3 već rootan rom, preimenuješ ga u PD98IMG, restartaš u recovery, i on ti instalira stock rom već rootan. 

znači, skini sve ovo gore kaj piše u tutorialu, onda skini ovo. taj rom kad skineš ne otvaraš, nego preimenuješ u PD98IMG, i skopiraš na sd karticu.

i taj rom instaliraš umjesto ovog gore u tutorialu. evo, ukratko 

zahvaljujem {#}

kad dodem doma budem isprobal {#}

ako ne bude išlo, pitaj. ovaj gore rom ti je onaj koji sad ja imam, stock htc rom koji bi trebao idući mjesec na desire hd ( 2.3.5 i sense 3.0).

da pitam, jel to sigurno? tj. jel se moze nesto shebat mob?

iskreno strah me to radit da ga ne shebem...

do sad sam imao iphone i tamo je ti prilicno jednostavno i nemoze se shebati...

hvala..

 

edit: ima kakav tutorial na youtubeu kako se to radi? {#}

ah ništa nije sigurno, ali ne možeš ništa pokvarit, sve radiš po tutorialu, i za 20 minuta je sve gotovo, ako ne upali od prve nešto duže, ali više od sat vremena ne bude trajalo.

ide i kod androida jednostavno, lakše nego kod iphonea, ali ovisi o verziji, 2.1 se rootao za par sekundi jednim klikom.

qube čet 20.10.2011 01:28
SHELBY_09 kaže...
SHELBY_09 kaže...
qube kaže...

Koliko vidim to je potpuno ispravan i dovršen ROM za tvoju xperiu. Osobno bi ga stavio. Nisam isprobao, ali po iskustvu sa ostalim mobitelima, uvjeren sam da donosi veliki niz poboljšanja, dulje trajanje baterije i još mnogo toga...

Garanciju ne gubiš nužno. Treba provjeriti koji su uvjeti za garanciju. Možeš i backup svoga ROM-a napraviti sa nekim alatima poput Titanium backupa i slično (nisam 100% ali mislim da može..)

Hvala na odgovoru! Mogao bih se pozabaviti ovih dana s tim, nadam se da neće biti problema... :D

Izgleda da sam zauvijek ušutkao svoju Xperijicu, naime nakon flashanja karnela i bootanja ekran stoji upaljen (povremeno se pokazuju trzaji slika kako se prije bootala),a nista se ne događa što bi trebalo . Ima li spasa???

 

Sigurno da ima. Ne vjerujem da si baš tako lako sve zeznuo. Ali odgovor bi trebao potražiti na nekom stručnijem forumu. Guglaj. Uvjeren sam da nisi jedini sa tim problemom i da rješenje negdje već postoji ;)

Meni se zaglavio uređaj dosta puta, pa sam opet ponavljao postupak ispočetka i tražio kome se još zablokirao..

SHELBY_09 čet 20.10.2011 07:44

Uspio sam je vratiti , Cyanogen je stavljen, sve radi. Trebat će ode vremena za snaći se , dodano je milion opcija i mogućnosti, a definitivno je i ubrzana. Jedino ne mogu vratiti backupirane kontakte,ali to je ajmo reći "najmanji" problem. Glavno da se ona vratila iz mrtvih!! {#}

SHELBY_09 čet 20.10.2011 15:06
qube kaže...

Mogao bi ukratko napisati kako si našao rješenje svog problema i što se sve događalo dok ju nisi oživio.. Siguran sam da bi nekom idućem mogao pomoći..

Može :D.

Naci, pratio sam korake sa XDA foruma. Sve je išlo kako treba do koraka poslije Flashanja kernela putem Flashtoola, kad ju je trebalo rebootati. Ja sam je uredno rebootao, pojavio se logo od nAa kernela (nakon tog pojavljivanja trebalo je pritiskati tipku "back" dok se ne pojavi Recovery menu). Međutim ja nisam pritiskao sve dok se ne pojavi nego sam pritisnuo 6-7 puta; pojavio se crni ekran i svakih nekoliko minuta pojavljivali su se trzaji animacije "starog" bootanja (logo od SonyEricssona). Onda me uhvatila panika, jer ni jedna tipka nije reagirala, a X10 mini nema mogućnost vađenja baterije... Našao sam na internetu kako se mobitel prislino gasi ,a to je kombinacija tipki Home + Power. Ta kombinacija je uspjela te sam je opet upalio. Ovaj put pritiskao sam Back sve dok nije ušao u recovery menu, tamo sam odabrao obavio backup , factory reset i napokon "update from SD card". On je sve to lijepo instalirao, mobitel se rebootao i ja sam  ušao u svijet  MiniCM7 rom-a. 

Pozitivno:
- Xperia se nevjerovatno ubrzala , nema nikakvih trzaja (trza jedino, ali skroz neprimjetno u prenapučenim menu-ima )

- Hrpa dodatnih mogućnosti (za sada se uopće ne snalazim :D)
- Android 2.3.7
- Spremanje aplikacija na SD karticu
- Mijenajnje tema (nema potrebe da više gledate onu dosadnu plavu)

- QWERTY  tipkovnica

 

Negativno: 
- U FM radiju me zasmetalo što ime stanice je ispisano preko frekvencije ,tako da se ne razumi ni jedno ni drugo.

- Ne mogu napravit restore kontakata ,jer sam napravio backup na Andriodu 2.1 a ovo je 2.3.7 , ne razumijem zašto...

 

Moje mišljenje : 
Rom se u svakom slučaju isplati stavit jer Xperia sa stock romom ne daje svoj puni potencijal, a pogotovo jer je na starijoj verziji Androida. Razlika između romova je ogromna, a prvenstveno po izgledu i brzini. Traži privikavanje neko vrijeme.

Ovo nije sve, jer je nisam puno koristio od jučer ,pa nisam mogao sve istražiti. Ako bude još zanimljivih stvari update-at ću post.

nsoul pon 31.10.2011 14:50
Stolnik kaže...

kako downgrade-ati HTC Desire HD

android version: 2.3.3

ima update na verziju: 2.50.405.2

zelim ga root-ati ali ali prije toga treba ga downgrade-ati a to neznam kako...

hvala unaprijed{#}

Vec ti je gore odgovoreno. ne moras radit downgrade ako stavljas drugi stock rom koji je vec rootan. samo zamjenis zip fajlove i umjesto downgrade roma stavis novi.