Linux

Vaša najdraža Linux igra

hrx uto 4.10.2011 14:44

Za ljubitelje Transport Tycoona Deluxe - OpenTTD:

OpenTTD is an open source simulation game based upon the popular Microprose game "Transport Tycoon Deluxe", written by Chris Sawyer. It attempts to mimic the original game as closely as possible while extending it with new features.

 

Simutrans - nadahnut Transport Tycoonom, ali detaljniji i složeniji, s oštrijom krivuljom učenja u odnosu na OpenTTD.

Bypass uto 4.10.2011 15:10
rustweaver kaže...

Quake live

 

Problem sa FOSS igrama je sto su uglavnom klonovi nekih drugih igara (pa imamo OpenTTD, FreeCiv, Open Arena...). Linux je itekako sposoban za veoma kvalitetne igre, ali foss programeri ocito nemaju nimalo maste.

 

Evo jedna igra koja malo razbija mitove o linuxu:

http://oilrush-game.com/

 

Kako vam se cini, decki?

Odlično!

 

Zamijetio sam da se u zadnjih godinu dana pojavljuje dosta kvalitetnih igara za linux. Doduše većina nije besplatna (a zašto i bi), ali kvaliteta je na razini.

 

Čak sam i ja jednu kupio na promo cijeni.

filipvk1000 uto 27.12.2011 15:21

Evo da malo oživim temu,jel ko igro Hedgewars osim mene? Igrica je odlična,nikad nisam igro ovako zabavnu igricu. Naime,ko još nije igrao,radi se o igrici koja je slična wormsu. Imate tim,mape dobijete random,pucate i zabavljate se,igrivost je odlična. Ocijenjena među 5 najboljih igrica za ubuntu (što se tiče software centra)