Linux

Linux - pitanja i odgovori

ihush čet 12.8.2021 10:43
Zechina kaže...

.. i zašto (i ima smisla):

..

-to se moglo (trebalo) znati od početka, svaka 'kutijica' koju juzer koristi na način upali-vozi, je 'bolja' s rollingom (eliminira dllhell problem usklađenosti verzija sys-dijelova.. jer se updatea sve) itd.

-no za soft je lako, do sad je falio temelj.. tj konzola, koja će možda sad zaživjeti pa je izgleda i vrijeme da se ozbiljnije razmisli o softu .. dok je steamos završio gdje mu je i mjesto :)

josip1994 pet 27.8.2021 15:24

Pozdrav, koristim linuxe (mint) već dugo i primijetio sam da ne rade podjednako dobro na svakoj konfiguraciji pa s obzirom da bi uskoro kupovao novi laptop zanima me postoji li neki pro tip kakav laptop odabrati (intel vs. amd...itd.) ?

EricCartman sub 28.8.2021 14:35

I ja si planiram upiknuti laptop za Mint, ali čekam Intel Alder Lake sa 16GB RAM-a, pošto će laptop biti tanak i nenadogradiv.

Nadam se da neće biti problema, jedino što vidim potencijalno kao problem jeste ako on podržava nadogradnju BIOS-a isl samo preko alata za Windowse.

djigibao sub 28.8.2021 22:00

Instalirao sam Raspberry Pi na virtualku i sad zelim stavit Pi-Hole.

Pratim ova uputstva - KLIK

Zapeo sam na ovom koraku (slika)

Kada pokrenem tu komandu dobijem ovaj error (slika)

Moze netko pomoc sta bi trebalo napravit?

EDIT:
Kad upisem sudo apt-get update dobijem ovo (slika)

UPDATE:
Rijeseno

Entry Point ned 29.8.2021 10:24
djigibao kaže...
nije pomogao sudo ni root
Ne kuzim se bas ali mi se cini ovako:
- trebalo je nesto updejtat a preko komande sudo apt-get nije islo
- proradilo je kad sam napisao sudo apt get

Moguce?

Da, sudo apt get je da apdejtaš software sources. Kao što ti je gore u jednoj slici bili napisano da je 10.7 and 10.X promjenjeno. Kad želiš update/upgrade uvijek ide apt update i onda apt upgrade.