ocean77 čet 4.10.2018 09:40

http://www.lgnewsroom.com/2018/10/lg-delivers-ultimate-five-camera-smartphone-with-lg-v40-thinq/

 

LG V40 ThinQ Key Specifications:* 

  • Chipset: Qualcomm® Snapdragon™ 845 Mobile Platform
  • Display: 6.4-inch 19.5:9 QHD+ OLED FullVision Display (3120 x 1440 / 538ppi)
  • Memory: 6GB LPDDR4x RAM / 64GB or 128GB UFS 2.1 ROM / microSD (up to 2TB)
  • Camera:
    –  Rear: 16MP Super Wide (F1.9 / 1.0μm / 107°)
    12MP Standard (F1.5 / 1.4μm / 78°)
    12MP Telephoto (F2.4 / 1.0μm / 45°)
    –  Front: 8MP Standard (F1.9 / 1.12μm / 80°)
    5MP Wide (F2.2 / 1.12μm / 90°)
  • Battery: 3300mAh
  • Operating System: Android 8.1 Oreo
  • Size: 158.7 x 75.8 x 7.7mm
  • Weight: 169g
  • Network: LTE-A 4 Band CA
  • Connectivity Wi-Fi 802.11 a, b, g, n, ac / Bluetooth 5.0 BLE / NFC / USB Type-C 2.0 (3.1 compatible)
  • Colors: New Aurora Black / New Platinum Gray / New Moroccan Blue / Carmine Red
  • Other: Cine Shot / Triple Preview / Triple Shot / AI CAM / AI Composition / Boombox Speaker / Google Assistant / Google Lens / AI Haptic / 32-bit Hi-Fi Quad DAC / DTS:X 3D Surround Sound / Super Far Field Voice Recognition / IP68 Water and Dust Resistance / HDR10 / Face Recognition / Fingerprint Sensor / Qualcomm® Quick Charge™ 3.0 Technology (Qualcomm® Quick Charge™ 4 Compatible) / Wireless Charging / MIL-STD 810G Compliance / FM Radio 

 

 

 

 

Prvo sto mi upada u oci...napokon normalan senzor glavne kamere (nije vise 1/3 minijatura), jako dobar ekran i cudno mala baterija (3300 Mah) naspram 4000 Mah u Note 9 kojem bi zelio konkurirati.

toxic čet 4.10.2018 12:19
gocc01 kaže...

Nadam se da će biti čvršći od V30. 

 

Dva pada, dva napuknuća i to sve sa manje od 80cm visine na laminat i parket. 

 Za tebe : https://www.catphones.com/

 

sta radis s mobitelmo kada ih tako razbijas? To je bio obican pad?

pa imam lg v30 i nije da mi nije pao i s vece visine pa nista, jesi li ga zastitio s bilo cime... mobitel je prolazio puno jace crash testove pa se nije razbijao.. no eto gore spomenuti CAT je za specijalne slucajeve.

gocc01 čet 4.10.2018 16:57
toxic kaže...
gocc01 kaže...

Nadam se da će biti čvršći od V30. 

 

Dva pada, dva napuknuća i to sve sa manje od 80cm visine na laminat i parket. 

 Za tebe : https://www.catphones.com/

 

sta radis s mobitelmo kada ih tako razbijas? To je bio obican pad?

pa imam lg v30 i nije da mi nije pao i s vece visine pa nista, jesi li ga zastitio s bilo cime... mobitel je prolazio puno jace crash testove pa se nije razbijao.. no eto gore spomenuti CAT je za specijalne slucajeve.

 

Mala ga se docepala i pao na straznju stranu i napuklo je stakalce od kamere. Sreca, nije preko lece ali 500kn popravak jer mijenjaju komplet straznju stranu. 

 

Par dana nakon toga me trknula dok sam sjedio na kaucu, znaci pol metra mozda i pao je na ekran i napukao. Jedva se vidi, cak izgleda kao tanka ogrebotina, samo kad je ekran ugasen i pod kutem. 1900kn oce za popravak u ovlastenom jer, opet, komplet ekran se mijenja. 180€ najeftinije na ebayu. Prestrasno. 3 dana kasnije su mi stigle maske  

 

Btw prije njega sam ima Xperiu Z3 2 i pol godine, samo jednom mi je ispala i to sam na svadbi pijan snimal rezanje torte i mobitel naslonio na zid da se ne trza i puf, sa dva i pol metra na cosak i prezivio je. Meni takoder nisu jasni ljudi kojima ispadaju mobiteli 

 

Uglavnom, svida mi se ovaj V40, nazalost preveliki ekran ali sve ostalo bombon. Ceka se jos Nokia 9 

ocean77 čet 7.2.2019 10:03

Za taj mob je steta da ga sluzbeno nema kod nas.
Meni osobno je interesantniji od Mate 20 PRO i dilema bi mi se vodila između V40 i Note 9 koji imam...bar dok ne izadje nesto novije.
LG je napokon slozio mob koji me zanima.

Sosed pet 8.2.2019 10:33

@goran0904, nisam znao, da ga kod vas (jos) nema. Kupio sam ga u Sloveniji kot operatera(Telekom Slovenija). Na aneks/24 x 28, 50 €, u mom primeru paketa kojeg sam imam, jer drugacije moze ga se dobiti jos nesto povolnije(636 €). 

Pozdrav i tebi.

 

@R36, izvini sto nisam recenzista i sto mislis, da sam dosao samo da se hvalim isl. Nista od toga.

Ne volim arogaciju, cinizma ili sarkazma ove vrste. 

Takodje, pozdrav i tebi. 

 

@ocean77, jeste.

Pozdrav.

 

-------- 

 

Prvi put imam LG tel. i nije mi zao, da sam se odlucio da isprobam 'V' liniju. 

Nadam se, da tako i ostane. 

 

Uvijek imam i koje kritike, kao u tom primeru npr., da LG radi veliku gresku, sto vrlo (pre)kasno/na vratima je vec novi s10+, p30 pro, itd./ salje svoje vodilne proizvode na neka trzista(EU/Evropa nije "treci svet" i nije ni "malo" trziste) i tako sam sebe puca u koljeno. Koliko znam, spor je i kod nadogradnji OS, sto je lose ali uvjerit cu se i sam u to. 

LG je vec pre neko vreme otvorio poseban centar, koji je zaduzen samo za nadogradnje(OS) ali "nezavisno" od toga, brzinu nisu poboljsali. 

 

LG V40 ThinQ radi odlicno(bez mana) i u kombinaciji sa bojom koju imam(Moroccan Blue), on je stvarno prelijep. Takodje njegova izrada je na vrhunskom nivou(za ovo> BRAVO). 

Na moje iznenadjenje, kod nas dosla je jaca verzija(128 GB) pa sam onda rekao, to je to. :) 

 

Inace ne postoji tel.(specifikacije/funkcije, ergonomija, itd.), nista ne postoji, sto bi bilo perfektno pa se posle odlucimo za "slatke greske i nedostatke", koje/i postoje za sve i svasta. 

 

I da napisem jos ovo, sto je takodje i za mene vrlo bitno i imao sam jaku dilemu u vezi toga ... Autonomija baterije je vrlo dobra s obzirom na njenu "velicinu"/kapacitet. Prijatno iznenadjen.

 

Ovaj test ispod je realan, makar sam kod sebe imao (mozda) jos bolji rezultat, iako sam telefonu dao tek prvi ciklus punjenja i terao ga non-stop(++7h SOT):

 

https://youtu.be/3H9M3ay7GvQ

 

Nadam se, da smo se razumeli, jer nije to "moj jezik".  

 

 

Lep/lijep pozdrav iz Slovenije i nadam se da ga i vi dobite, koji ga zelite.

 

 

senderos uto 19.2.2019 12:55

Ovo me čudi, jer LG V30 kao i LG G7 udovoljavaju nekom military standardu čvrstoće, MIL-STD, to u svim recenzijama ističu kao dodatni plus, a sad ispada da je tako osjetljiv na padove? Ja baš i tražim mob koji će biti čvršći od prosjeka, imam sony z koji koristim 6 godina, pao je stotinu puta, nikad loma. Prije dva dana padne s dva metra visine i ništa. I gledao sam G7 baš zbog te čvrstoće, a sad vidim da je to vjerovatno obična reklama, kao i sa svima ostalima.