Kućišta i napajanja

Tiha konfiguracija - napajanje i kučište

trabant ned 13.2.2011 12:26

Evo, zamolio bi za prijedloge uz priloženu konfiguraciju :
ASRock 770 Extreme 3, AMD Athlon II X4 640 , ATI XFX HD5670 1GB DDR5, ddr3 2x2Gb 1333 mhz, hard disk 500 Gb, pržilica.
Po mogućnosti da mi kompjuter bude što tiši, a i da financijski preživim kupovinu - do 600tinjak kuna za oboje. Ako ko ima bolji prijedlog za konfiguraciju općenito, a da je u istom cjenovnom rangu, biću mu do groba zahvalan. Hvala svima unapred

Batista ned 13.2.2011 12:30

Sapphire ima verziju HD5670.-ice koja ima efikasniji i tisi hladnjak nego XFX-ova verzija. Mislim da i VTX ugradjuje isti cooler (od AC-a).

 

Za CPU cooler npr. pogledaj Mugen-a 2 ili Zipang-a 2 (scythe).

Mirda 1 ned 13.2.2011 23:47

Imao sam nekoliko Chirftec napajanja i mogu reči da su relativno tiha , a kučište gledaj sa 120 ili 140 mm ventilatorima sa odprilike 600 okretaja u min , ja imam Thermaltake Bach VX i stvarno je tiho .

Don Kihoty ned 13.2.2011 23:59

Najtiše i najbolje za tebe su LC Power Super Silent i GP3 serija sa 120 odnosno 140mm ventovima.

 

Ne čuju se.

 

Evo samo za usporedbu, moj VX550 sa stock ADDA smećem od hladnjaka je bio nepodnošljiv,

dok u njega nisam ugradio 120mm YateLoon hladnjak koji se nalazi i u LC Power napajanjima,

s čime sam ga preporodio.

 

Također možeš uzeti i pasivne grafike, tipa Sapphire Ultimate serija, 5670HD za cca 700-750kn.

 

Za CPU uzmi dobrog starog Freezera 64 Pro ili novog 7 V2.

 

Oba su tiša od Hyper 212+, ali i trunku lošija što se odvodnje topline tiče.

 

Za disk preskoči Seagate i Hitachi, tu nema tišine.

 

SSD ako se ima para + WD Green za storage,

ili WD Blue ako se nema za SSD.

 

Također black seriju preskoči, bučni su.

 

Od jeftinih hladnjaka za kućište preporučam Sharkoone, malo novca, mnogo muzike i tišine.

gljinoliga pon 14.2.2011 16:53
trabant kaže...
ASRock 770 Extreme 3, AMD Athlon II X4 640 , ATI XFX HD5670 1GB DDR5, ddr3 2x2Gb 1333 mhz, hard disk 500 Gb, pržilica.
do 600tinjak kuna za oboje
Ako ko ima bolji prijedlog za konfiguraciju općenito

 

Tvoja konfiguracija trosi oko 200W znaci bilo koje 450-550W napajanje je vise nego dosta. Za procesor si bolje uzmi neki Scythe hladnjak Katana3 je ok kao budget rjesenje iako ti je bolje dat 100kn vise za Ninja3 ili 150kn za Yasya no to ti smanjuje zalihu za napajanje.

 

No za tu konfu ti je dosta i kakv Chicony 430/480W koji su ti do 200kn (pro-tis-niga), od kvalitetnijeg uzmi LC Power Green Power 3 (140mm vent necujan) no oni se krecu od 300kn za 460W ili 400kn za 560W sto je i optimalno napajanje no tebi nepotrebno ako tvoje sluzi ili pored ovog Chiconya za 150-200kn (120mm ventovi tihi i pri max loadu)

 

Upgrade tvoje konfe za 600kn ... kvalitetna flat tipkovnica za 120kn ako ostane love

trabant uto 15.2.2011 11:22

Hvala na prijedlozima. Mislim da ću uzet jedno od ovih LC super silent ili GP3 napajanja. S druge strane, jel bi mi se možda bolje isplatilo uzet ovo kučište od Lc-a s napajanjem od 600 W ? -

 - mogu ga dobit za 400 kuna. Zapravo, jedino me zanima jel to napajanje dovoljno tiho, il je razlika u odnosu na super silent i gp3 modele velika.

 

thedream sri 16.2.2011 07:44
trabant kaže...

Hvala na prijedlozima. Mislim da ću uzet jedno od ovih LC super silent ili GP3 napajanja. S druge strane, jel bi mi se možda bolje isplatilo uzet ovo kučište od Lc-a s napajanjem od 600 W ? -

 - mogu ga dobit za 400 kuna. Zapravo, jedino me zanima jel to napajanje dovoljno tiho, il je razlika u odnosu na super silent i gp3 modele velika.

 

U redu je  LC Office 600W što se tiče tišine,imam ga. U svojoj sadašnjoj konfi i Freezera7 V2 spomenutog, dobra kupnja. Neki siteovi ga čak svrstavaju rame uz rame sa Hyperom 212+ i CNPS Performom od Zalmana. Uzmi samo u obzir da ćeš ga morati montirati sa matičnom van kućišta, jer se ne bode push-pinovima standardno.

 

Editor's choice,klik!

 

Ima svoj mehanizam montaže.

 

Ja bi za grafičku uzeo HD5670, ali onu Sapphire sa AC L2 hladnjakom ili nekom drugom izvedenicom, odlična je,tiha i hladna. Prvi izbor od aktivnih hladnjaka definitivno, za novu karticu tog kalibra.

 

 

gljinoliga sri 16.2.2011 10:51
thedream kaže...

Freezera7 V2 spomenutog, dobra kupnja. Neki siteovi ga čak svrstavaju rame uz rame sa Hyperom 212+ i CNPS Performom od Zalmana. Uzmi samo u obzir da ćeš ga morati montirati sa matičnom van kućišta, jer se ne bode push-pinovima standardno.

 

Tesko jako tesko je Frizer7 rev2 uz bok Hypera 212+ evo malo s lazljivog thw-a http://www.tomshardware.com/reviews/lga-1156-heatsink,2535-14.html jasno se vidi gdje pripada.

 

btw. mislio sam da ovaj ima 4HP a ono isto gvance s 3HP fi6 i bijelim ventom i univerzalnim retention mehanizmom, ajd barem se nadam da su i sad ventovi bolji nego oni crni iz zadnje dvije godine kad su se prodavali koji su odlazili unutar onih 24mj od jadne linksove garancije.

 

Osobno bih prije kupio buddget Katanu nego ovog frizera (uvijek).

 

trabant kaže...

Hvala na prijedlozima. Mislim da ću uzet jedno od ovih LC super silent ili GP3 napajanja. S druge strane, jel bi mi se možda bolje isplatilo uzet ovo kučište od Lc-a s napajanjem od 600 W ? -

 - mogu ga dobit za 400 kuna. Zapravo, jedino me zanima jel to napajanje dovoljno tiho, il je razlika u odnosu na super silent i gp3 modele velika.

 

To kuciste je preskupo, je da su nabili i cijenu LCP Ofis 600W na prevelikih 270kn (a vrijedi brat bratu 150kn) no dobra value kucista se krecu oko 300kn i jos uzmes odvojeno onog Chiefa CPG-600 (a-80 serija) kojeg dream cestio spominje i sigurno si prodapo bolje istina da je i to ukupno kojih 655kn (355kn je napajanje) no svakako primamljivije od ovoga. No procijeni sam kuciste na polici u linksu prije kupnje ;)

 

Pa svako napajanje s 120mm ventom je tiho, samo koliko ce i ostati tiho ovisi o ventu, LCP a ni Chief ne bi trebala cviliti pri opterecenju no ne vjerujem da si na to mislio ;) Cujes sve ostalo vent na stock hladnjaku rondanje diskova vent na grafickoj prije od napajanja.

thedream sri 16.2.2011 10:59

Imao sam Katanu3 prije ovoga, briješ. Potpuno isti vrag, u stupanj C ako ćemo cjepidlačiti su temperature, čak mislim da su mi 2,3 i 4 jezgra za stupanj,dva hladnije na Freezeru Rev.2. Što može biti i greška očitanja, i još pokojeg faktora.

 

A slušaj, ako nećemo vjerovati nijednom podatku, nijednom linku kojeg objavimo, ako svi lažu - vjerujmo onda sebi, koristio sam oba pa eto, iz prve ruke.

 

Ovisi jasno i o provjetrenosti kućišta, što kod mene nije nikakav problem, i o termalnoj pasti, opet - nikakav problem, i sa MX-2 stock nanesenom i sa Cheramique i Silver5 testirano.

 

Sa kvodom kakav je gore na testu tj. linku kojeg sam dao, Q9550 čini mi se, nema razloga biti skeptičan. Da, bijeli vent je nešto bolji nego crni na prvoj verziji, i sam cooler nekako bolje naliježe na bazu zbog - po meni, kvalitetnije montaže, tj. čvršće.

 

Onako ne upikneš dobro jedan push-pin, što se meni dešavalo,da se jedan spiga, i imaš cirkus. A ni sam ne znaš zašto, trebalo mi je 2tj. da skužim valjda odnosno vidim.

 

To su ti isti sve cooleri vjeruj mi.

 

Opet on da Office 600W vrijedi 150kn. Odustajem od tebe..{#}{#} Ja ne znam mislim što nije jasno za napajanje koje je tiho,ima aktivni PFC,efikasnost 78%  na 50% loadu, ne zagrijava se,bar nisam primjetio,solidna regulacija napona,ima sve moguće konektore,i 1x6pin, i 1x8pin, košta mizernih koliko košta, i ima 2g garanciju.

 

150kn? Nema problema. LC 420W model, spoji na njega GTX470 i odvrti 3D Mark samo, ne moraš Furmark.

 

Nemoj pretjerivati, ima puno ljudi na ovom forumu koji se tek uče, kako čitanju, tako i čitanju sa razumijevanjem. Kad oni pročitaju i slijepo upiju od tebe da ne vrijedi ni 150kn, pa šta će onda misliti, dok takvo mišljenje promijeni 4,5 vlasnika, napajanje neće vrijediti 50kn valjda.

 

To je jedan od uzroka srozavanja svakog foruma, neko vrijeme se intenzivno događalo na PCE-u, neće se valjda i ovdje ponavljati. Kad netko nešto koristi već 6mj. (ja), i dođe mu neki 3rd party, tipa sada ti, i kaže , a ne ne, to ne vrijedi ni 150kn. Ma di,šta,po čemu,odakle ti to?

 

Ne razumijem mislim, reci mi manu tog napajanja u kontekstu njegove cijene. Posve je realno pozicionirano, druga stvar je što imaš za manje od 100kn Chiefteca, pa će se ljudi navući na A-80 Chieftec 600W, ali uspoređujući jedan i drugi vjerujem da ne bi bilo prevelike razlike, u korist famoznog Chiefteca.

 

Imaju oni Nitro seriju za gamere i teža opterećenja, kao što LC ima Metatrone,Ozeanose i koga već,LegionX onaj od 1000W i tako dalje, i tako bliže.

 

Ne znam na temelju čega donosiš zaključke, koje donosiš o ponekim komponentama, ako to nije korištenje?!

 

Ako si koristio Freezer Rev.2, ili LC Office 600W, u redu, dokumentiraj i objasni mi, i prihvaćam, različita mišljenja uvijek poštujem, ali proizvoljna naklapanja i to ono, subjektivna na m3 sječem valjda u korijenu.

 

Živio..{#}{#}

 

 

stef sri 16.2.2011 11:13

OT: Može li mi netko reći na koji način se montira novi Freezer na AMD socket. Prije je bio onaj idiot-proof mehanizam s polugom. Što je sad?

 

Inače da, preporuka je Accelero L6/L7 stock na grafičkoj kartici (Sapphire, VTX3D) ... čak i bolje od pasivnih Ultimate verzija jer je nečujno, a ipak je aktivno i nije nezgrapno.

 

Diskovi ... recimo da Caviar Blue već treba gumene distancere (npr. Scythe Disk stabilizer II). Još ak se stave u neko TT, ili kućište slične kvalitete pa da vidiš kak "kvalitetni" špleh lijepo rezonira ... i cijeli stol od njega. Imao takvu situaciju sa 2 Caviara Bue u TT Soprano, riješio sa Scythe Stabilizerom.

 

Kućište ... 500kn pa na više, ak se hoće kvalitetno da sve ne zvenči. Coolermaster Sileo 500 je baš namjenjeno u te svrhe. U najmanju ruku neki od jeftinijih modela Antec/Coolermaster/Chieftec.

sidny pet 11.1.2019 03:29

Pozdrav svima. Razmišljam o novom kompu koji će mi moći služiti duže vrijeme. Treba imati tihi rad.Ne treba mi za igru nego za video obrade, konvertiranje, da podržava 4K itd.

da li su ove komponente ok ili mogu konfigurirati bolje?

procesor i7 8700,

matična Gigabyte Z390 Aorus Pro,

SSD Samsung 970 Evo 250 GB,

Napajanje Corsair Enthusiast Series RM850x White Color Power Supply, Fully Modular 80 Plus Gold 850 Watt, EU Version

grafa  XFX RADEON RX580 8GB XXX

hladnjak Cooler COOLERMASTER Hyper 212 X