Kućišta i napajanja

Super glasni ventilatori na NZXT

Seaman sri 9.12.2020 03:23

Pozdrav ljudi,

 

 

Evo na kučištu imam usisni i ispušti ventilator koji su užasno glasni. Ako se ne varam 12mm su.

 

Molio bi za savjet Koje ventilatore da kupim, da lijepo pušu a ne čuju se? Papst je nekad bio najbolji.

Molimo savjet za neke tihe ventilatore. Postojeći su baš vulgaris.....

 

 

 

Hvala

 

 

Vinko

Minneyar sri 9.12.2020 09:49

Arctic P14 PWM ili P12 PWM daleki best buy, kostaju visestruko manje od Noctua i slicnih a jednaki su ili bolji. I puno bolje izgledaju :)

 

Mozda su ti ovi NZXT tolko glasni jer su 3 pinski i vrte se na 100%? Moji nisu bili ne znam kak glasni...

ansha sri 9.12.2020 09:50

A da im reguliras brzinu vrtnje? Slozio sam par kompova sa NZXT kucistima i tim vulgaris ventovima i nije bilo problema s bukom, istina da su to jeftinjak ventovi, al to nije razlog da budu jako bucni...

Posmatrač čet 10.12.2020 07:26
Seaman kaže...

Ne znam, očito je ova serija fail. Smanjenjem okretaja dobivam vrlo spore fanove koji i dalje stvaraju buku.....

 Jos jedan glas za noctuu.....

Imam 3 u kucistu, 2 na cpu i jedan na samom kucistu i to je prakticno necujno....

berzerker čet 10.12.2020 07:34
Minneyar kaže...

Arctic P14 PWM ili P12 PWM daleki best buy, kostaju visestruko manje od Noctua i slicnih a jednaki su ili bolji. I puno bolje izgledaju :)

 

Mozda su ti ovi NZXT tolko glasni jer su 3 pinski i vrte se na 100%? Moji nisu bili ne znam kak glasni...

 

Od mene još jedan glas za Arctic, kod mene u kućištu 4x P14 i 1x P12 rade fantastičan protok zraka a komp je pod loadom nečujan. S obzirom da sam ih 5 kupio s dostavom za manje novaca  nego što bi 2 noctue platio ja sam zadovoljan.

 

 

edit: Naravno svaki ventilator pa i noctua će biti glasan ako mu se ne napravi dobar fan curve. Ako imaš potrebu da ti ventilatori rade na 70+% onda trebaš mjenjati nešto drugo a ne ventilatore 

Posmatrač čet 10.12.2020 07:56
berzerker kaže...
Minneyar kaže...

Arctic P14 PWM ili P12 PWM daleki best buy, kostaju visestruko manje od Noctua i slicnih a jednaki su ili bolji. I puno bolje izgledaju :)

 

Mozda su ti ovi NZXT tolko glasni jer su 3 pinski i vrte se na 100%? Moji nisu bili ne znam kak glasni...

 

Od mene još jedan glas za Arctic, kod mene u kućištu 4x P14 i 1x P12 rade fantastičan protok zraka a komp je pod loadom nečujan. S obzirom da sam ih 5 kupio s dostavom za manje novaca  nego što bi 2 noctue platio ja sam zadovoljan.

 

 

edit: Naravno svaki ventilator pa i noctua će biti glasan ako mu se ne napravi dobar fan curve. Ako imaš potrebu da ti ventilatori rade na 70+% onda trebaš mjenjati nešto drugo a ne ventilatore 

 Ne znam te artic ali noctue ni na 70% nisu glasne.... BAs cu probati danas.... ALi kvaliteta ventilatora i jeste u tome sto imaju veliki protok pa ti ne treba 70% brzine....

robogo čet 10.12.2020 08:20

Huče kao kad vjetar ili bura puše ili bruje i vibriraju? Jer ako je ova druga opcija, da zuji/bruji neovisno o broju okretaja, onda je ležaj ventilatora. Ako huči, onda je ili loš dizajn oštrica ili i dalje pegla na 100%.

berzerker čet 10.12.2020 08:24
Posmatrač kaže...
berzerker kaže...
Minneyar kaže...

Arctic P14 PWM ili P12 PWM daleki best buy, kostaju visestruko manje od Noctua i slicnih a jednaki su ili bolji. I puno bolje izgledaju :)

 

Mozda su ti ovi NZXT tolko glasni jer su 3 pinski i vrte se na 100%? Moji nisu bili ne znam kak glasni...

 

Od mene još jedan glas za Arctic, kod mene u kućištu 4x P14 i 1x P12 rade fantastičan protok zraka a komp je pod loadom nečujan. S obzirom da sam ih 5 kupio s dostavom za manje novaca  nego što bi 2 noctue platio ja sam zadovoljan.

 

 

edit: Naravno svaki ventilator pa i noctua će biti glasan ako mu se ne napravi dobar fan curve. Ako imaš potrebu da ti ventilatori rade na 70+% onda trebaš mjenjati nešto drugo a ne ventilatore 

 Ne znam te artic ali noctue ni na 70% nisu glasne.... BAs cu probati danas.... ALi kvaliteta ventilatora i jeste u tome sto imaju veliki protok pa ti ne treba 70% brzine....

 

 

Ne mislim glasno glasno, ali čuje se 

 

https://www.youtube.com/watch?v=QwftVMGPOiI

 

 

s time da ovih 5 u kućištu meni radi na nekih 400 RPM-a u idle / laganom korištenju, a pod loadom idu do nekih 600-700. Stvarno nečujno radi komp a grafička očito dobije dovoljno zraka kad u loadu ne preloazi 66c, vidjet ću baš danas sa cyberpunkom, tu ipak očekujem nešto veće temp nego u codu

 

Seaman čet 10.12.2020 15:50

Cuje se zrak naravno, ali na oba dva venta kao da su lezajevi šrot. Kad spustim ventilatore na 20% nema vise zvuka strujanja zraka, samo se oni cuju.

 

 

Ljudi puno vam hvala, kupit cu druge ventove i to je to. Ne znam, valda me dopala loša serija....

 

 

Hvala svima!

ansha čet 10.12.2020 18:35
Seaman kaže...

Cuje se zrak naravno, ali na oba dva venta kao da su lezajevi šrot. Kad spustim ventilatore na 20% nema vise zvuka strujanja zraka, samo se oni cuju.

 

 

Ljudi puno vam hvala, kupit cu druge ventove i to je to. Ne znam, valda me dopala loša serija....

 

 

Hvala svima!

Samo Arctic gledaj za case ventove, sve drugo je smijesno nekonkurentno...