Kućišta i napajanja

RaptoxX 550w Napajanje.Dojmovi

Captain.Price sub 2.10.2010 15:11

Nabavio sam navedenu napojnu i sada se pitam dali je dobra,ili da kupujem neku drugu od 550w.

 

1.Jel tiha ili bucna?

 

2.Kako radi na Overclockanom procesoru?

 

3.Kako ce raditi na Core 2 Quad?

 

4.Da li je dobra za profi rad,gejmanje?

 

(odgovarajte istim redosljedom)

 

Unaprijed Hvala Smijeh

1BIT sub 2.10.2010 15:55
Captain.Price kaže...

Ja imam od 600w

1.pa tiho je u normalnom radu,kod nekih većih opterećenja,u igri npr kada sustav zahtjeva više struje zna se povećat broj okretaja ventilatora u napajanju,ali je i dalje umjereno

2.pa trebao bi raditi normalno,ovaj moj drži q6600 na 3.0,ide od 3.3(dalje me koći matićna),radi bez problema

3.moralo bi raditi

4.pa ja ju baš i nebi preporućio za profi rad i gejming,ali opet nije za bacit,poslužilo bi ono za neko ˝obićno˝ igranje(sa manje zahtjevnim komponentama),a crossfire/SLI možeš odmah zaboraviti

 

Don Kihoty sub 2.10.2010 16:56

Glasila su "Kao vrhunska napajanja", i gurao ih je  Teo "Read_Ead" Valić,

naš fejker iz bivšeg VIDI i PCPLAY lab-a..

 

Inače, komad kondezatori, ali lijepo izgledaju.

 

Imam jednog od 550W, 14cm LED fan,

ali kondezatori koma...

 

Prelemio sam ih dva puta, i sad je sve OK...

 

Što se mene tiče, imaš boljih za manje novca...

 

EDIT: Ovo dolje nije Theo nego GWIN, PCP-ov spamer mod!

Bitno da je jedan "inžinjer" sa PCPLAY foruma napisao na PCEKSPERT forumu

kako to napajanje nema osigurača, i objavio slike,

a osigurač velik kao čavao...

 

Tako da, nemojte slušati "fejk" inžinjere...

Čovjek rastavi napajanje i kraj zdravih očiju ne vidi osigurač...

Penryn sub 2.10.2010 20:00
Don Kihoty kaže...

Glasila su "Kao vrhunska napajanja", i gurao ih je  Teo "Read_Ead" Valić,

naš fejker iz bivšeg VIDI i PCPLAY lab-a..

 

Inače, komad kondezatori, ali lijepo izgledaju.

 

Imam jednog od 550W, 14cm LED fan,

ali kondezatori koma...

 

Prelemio sam ih dva puta, i sad je sve OK...

 

Što se mene tiče, imaš boljih za manje novca...

 

Bitno da je jedan "inžinjer" sa PCPLAY foruma napisao na PCEKSPERT forumu

kako to napajanje nema osigurača, i objavio slike,

a osigurač velik kao čavao...

 

Tako da, nemojte slušati "fejk" inžinjere...

Čovjek rastavi napajanje i kraj zdravih očiju ne vidi osigurač...

Ovo je bilo tako nepotrebno i bezobrazno.

Penryn sub 2.10.2010 20:11
Don Kihoty kaže...

Teo (ili sada  Theo Valitch) nije navedeni tip sa PCP foruma...

 

Teo (Theo) bar zna šta je osigurač (muž od ose jelte).

 

Ali fejkao je dosta benčeve, a ja mrzim fejkane benčeve...

Al ova tema je o RaptoxX 550w napajanju i o kojem god Teu riječ bila, bilo je nepotrebno.

I ti isto tako fejskaš neke svoje reviewe, često izmišljaš stvari, pa opet ti nitko ništa ne nabacuje.

 

 

microman sub 2.10.2010 20:22
Penryn kaže...

Al ova tema je o RaptoxX 550w napajanju i o kojem god Teu riječ bila, bilo je nepotrebno.

I ti isto tako fejskaš neke svoje reviewe, često izmišljaš stvari, pa opet ti nitko ništa ne nabacuje.

 

 

Nekad davno čitao sam VIDI i sječam se da je upravo spomenuti Teo(ili ti Theo Valitch) uzdizao u nebesa Raptoxx ovo 550W napajanje.

Tiho, kvalitetno, stabilno i neznam šta sve ne, tekst mu je izgledao kao da je opisivao Enermax-a , a ne Raptoxx-a koji se po meni uvrštava u Šroteks klasu. I koliko znam Kihoty ima precizne bencheve, jedino ponekad zna malo pretijerati sa AsRockom(ne u benchu več u opisu),al ništa strašno.

Don Kihoty sub 2.10.2010 20:30

Mislio sam na GWIN-a...

 

Tip je inače moderator za HW na PCPLAY forumu.

 

Inače, da nebi bilo da kenjam, evo post sa PCE foruma:

http://forum.pcekspert.com/showpost.php?p=979887&postcount=34

 

Da nebi bilo da je Don "Seronja"... Cool

 

Usput, pustite Tea, njegovo carevanje je gotovo, ljudi su dobili ADSL i

mogu pročitati pouzdane izvore, a ne kako je GF2 brži od 5970HD ili

kako je RaptoxX 550W bolji i efikasniji od Enermaxa 1250W...

 

Evo dokaz za osigurač:

 

Penryn sub 2.10.2010 20:30
microman kaže...

Nekad davno čitao sam VIDI i sječam se da je upravo spomenuti Teo(ili ti Theo Valitch) uzdizao u nebesa Raptoxx ovo 550W napajanje.

Tiho, kvalitetno, stabilno i neznam šta sve ne, tekst mu je izgledao kao da je opisivao Enermax-a , a ne Raptoxx-a koji se po meni uvrštava u Šroteks klasu. I koliko znam Kihoty ima precizne bencheve, jedino ponekad zna malo pretijerati sa AsRockom(ne u benchu več u opisu),al ništa strašno.

Da, sa AsRock pločama definitvno zna pretjerati, sad sam se uvjerio kad sam kupio ovu.

Uglavnom, rugao se lonac loncu..

Al najgore od svega je to što je jednostavno morao spomenuti čovjekovo ime i oblatiti ga.

To je po meni jadno. Jasno mi je, nitko ne volio konkurenciju..al opet ne možeš tako nisko pasti da ga tako blatiš.

Budi fer i pokaži što ti znaš, a ne što drugi ne zna.

Don Kihoty sub 2.10.2010 20:33

Nije da ga blatim, samo sam rekao da je dizao ta napajanja u nebesa,

jer je naravno bio plaćen za to... Prodao se...

 

Nekad je imao tetovažu 3DfX na ramenu, zakleo se na "vječnu ljubav hardwareu",

i na kraju se prodao...

 

Bio je moj miljenik, i zato ga spominjem, ne zato što ga mrzim nego zato što sam ga volio,

i još me iznevjerio...

 

Kao i Tomijev Hardware... Nekad brojevi i stvarna situacija nemaju smisla,

al bitno da se vrti broj nula na bankovnom računu...

Weky sub 2.10.2010 20:44
Penryn kaže...

Da, sa AsRock pločama definitvno zna pretjerati, sad sam se uvjerio kad sam kupio ovu.

Uglavnom, rugao se lonac loncu..

Al najgore od svega je to što je jednostavno morao spomenuti čovjekovo ime i oblatiti ga.

To je po meni jadno. Jasno mi je, nitko ne volio konkurenciju..al opet ne možeš tako nisko pasti da ga tako blatiš.

Budi fer i pokaži što ti znaš, a ne što drugi ne zna.

  I šta ima veze što je spomenuo njegovo ime javno? Isto kao da si spomenuo bilo kojeg drugog recezenta hardvera. Fuada, Tom-a, Tea svejedno.

 

Nema tu nikakve konkurencije, Theo je čovjek koji radi u svom poslu plaćeno i priča kako mu narediš, dok je Don najobičnij serviser i prašinar sa iskustvom.

 

Theo je nekada imao dobre tekstove, pogotovo 2000.tih godina, ali tamo oko 2005./6 je otišao. Plaćeni dečko uglavnom.

 

Penryn sub 2.10.2010 21:24
Weky kaže... 

Theo je nekada imao dobre tekstove, pogotovo 2000.tih godina, ali tamo oko 2005./6 je otišao. Plaćeni dečko uglavnom.

 

A Don Kihoty, Valg, kako god, obični zaposlenik nekog prosječnog servisa gadi čovjeka sa fakultetom koji se u nikoga nije dirao, samo je radio ono za što je plaćen. Ništa što i sam, uvjeren sam, Don Kihoty nebi napravio. Ugl. sredite prvo svoje dvorište pa onda gledajte u tuđe.

 

Don Kihoty pon 4.10.2010 19:04
urnebes009 kaže...

jeli raptoxx 550w 1.3 ili 2.0?

ja ima raptora 550w 1.3 verzija vec 3 god i nikakvih problem nisam imao

Moj je vjerovatno V2.0,

provjerim sutra...

 

Smatraj se sretnikom ako ti naponi ne osciliraju,a kondezatori nisu iscurili.

Smille pet 10.12.2010 22:11

Dalje od Seasonic 430/520W nemoraš tražiti pogledaj na nabava.net gdje ih ima i gdje su najjeftiniji{#} ili ukoliko ti je to puno slobodno uzmi LC Power 460/560W V2.3 Silent Giant serije imam zadnje spomenutog i super zadovoljan ima

i još jači model 650W bilo koji da uzmeš nećeš pogriješiti.

gljinoliga uto 14.12.2010 01:28
Penryn kaže...

Da, sa AsRock pločama definitvno zna pretjerati, sad sam se uvjerio kad sam kupio ovu.

 

Uglavnom, rugao se lonac loncu..

 

Što ne valja s navedenom (AMD 880G Extreme3) plocom. Detaljan opis "muke po korisniku" iz prve ruke je sigurno vjerodostojniji od nechijeg dvosatnog bencha na istoj.

 

btw. "Iste AssRockice" 880G/890G/890FX extreme-deluxe serije nahvalili su respektabilniji review sajtovi kao sto su tpu ili HWsecrets.

gljinoliga uto 14.12.2010 01:40
Don Kihoty kaže...

Moj je vjerovatno V2.0,

provjerim sutra...

 

Smatraj se sretnikom ako ti naponi ne osciliraju,a kondezatori nisu iscurili.

 

A bilo je tu  i respektabilnijih kiki naajanja kao sto je HiperX koja su redovito voljela odlaizit nakon 2.5g. Koliko para toliko mjuze. Problem je sto se i srotexima napumpa cijena kako ne bi bio prevelik jaz za jos prenapuhanijim kvalitetnim napajanjima.

A koliki je zivotni vijek "vrhunske" OCZ StealthXS serije (400W-600W, danas vec ponovili s SXS2 od 600/700W), CM Elite/eXtreme serije ili novopridoslica Corsairovix CXeva?

 

Raptoxx Advanced je OK serija.