PCGamerX ned 5.6.2011 12:26

Pozdrav!
Pod MOJ PC možete vidjeti napajanje koje imam...

Mene zanima koja je namjena prekidača na stražnjem dijelu napajanja koji se može stavljati u poziciju ON/OFF?
Siguran sam da taj prekidać imaju sva novija napajanja...

Ja kada gasim komp na shutdown, prije nego ga isključim iz struje, uvijek stavljam taj prekidač na OFF, pa mi je to postalo već dosadno raditi...
Dali mogu ja isključiti komp iz struje (imam onu strujnu letvu sa svijetlećim prekidačem) bez da svaku puta stavljam prekidač napajanja u položaj OFF?

Kada uključim struju onda moram prekidač stavljati u položaj ON, i tako stalno.

Znači dali ima kakve posljedice ako ja pustim prekidač napajanja na ON i jednostavno isključim struju preko strujne letve ili moram prije gašenja struje staviti prekidač napajanja na OFF?

Kako vi to radite?

Hvala!

zoharbizo ned 5.6.2011 12:33
PCGamerX kaže...
Pa pitam čemu je uopće namjena tog prekidača na napajanju, ako može stalno biti na ON?

namjena recimo kad ides ca na neko putovanje a neznas kakve ce bit prilike(grmljavina npr)tako se osiguras da ti ne pregori i onemogucujes protok struje komponentama pa se i ne trosi nista...ako si svaki dan uz komp nema potrebe da to radis...

XXX-Man ned 5.6.2011 12:47
PCGamerX kaže...
Mene zanima koja je namjena prekidača na stražnjem dijelu napajanja koji se može stavljati u poziciju ON/OFF? 

cijelo vrijeme dok ti je komp uštekan u utičnicu i taj prekidač je upaljen matična ploča dobiva napon (5V SB), a gašenjem tog prekidača se tek zapravo isključuje komp, to mu je i namjena...

nema potrebe ga gasit na napajanju, možeš na produžnom ugasit/ištekat...

zoharbizo kaže...

jel me zezas ili?u mene je isto napajanje i na ON je uvik...nema mu sta bit..jedino kad grmi ga iskljucim da nebi priko njega otisa komp u grob...

time što isključiš taj prekidač nisi apsolutno nikako zaštitio komp od udara groma!!!

PCGamerX ned 5.6.2011 12:59
XXX-Man kaže...
PCGamerX kaže...
Mene zanima koja je namjena prekidača na stražnjem dijelu napajanja koji se može stavljati u poziciju ON/OFF? 

cijelo vrijeme dok ti je komp uštekan u utičnicu i taj prekidač je upaljen matična ploča dobiva napon (5V SB), a gašenjem tog prekidača se tek zapravo isključuje komp, to mu je i namjena...

nema potrebe ga gasit na napajanju, možeš na produžnom ugasit/ištekat...

 Ja gasim komp preko shutdowna u Windowsima, zašto bi ga gasio preko prekidača na napajanju?

Kada je taj prekidač na OFF ja nemogu upaliti komp, zato ne vidim smisao "gašenjem tog prekidača se tek zapravo isključuje komp, to mu je i namjena"

XXX-Man ned 5.6.2011 13:03
PCGamerX kaže...

 Ja gasim komp preko shutdowna u Windowsima, zašto bi ga gasio preko prekidača na napajanju?

Kada je taj prekidač na OFF ja nemogu upaliti komp, zato ne vidim smisao "gašenjem tog prekidača se tek zapravo isključuje komp, to mu je i namjena"

ajde pročitaj opet moj post...

 

dok je taj prekidač na ON matična je pod naponom bio komp upaljen ili ne i komp je zapravo u stand by načinu rada...

kad je na OFF tek je onda računalo zapravo ugašeno...

zoharbizo ned 5.6.2011 13:08
XXX-Man kaže...
PCGamerX kaže...

 Ja gasim komp preko shutdowna u Windowsima, zašto bi ga gasio preko prekidača na napajanju?

Kada je taj prekidač na OFF ja nemogu upaliti komp, zato ne vidim smisao "gašenjem tog prekidača se tek zapravo isključuje komp, to mu je i namjena"

ajde pročitaj opet moj post...

 

dok je taj prekidač na ON matična je pod naponom bio komp upaljen ili ne i komp je zapravo u stand by načinu rada...

kad je na OFF tek je onda računalo zapravo ugašeno...

ako ide preko ups-a i ugasim ga nisan zastitia komp?

XXX-Man ned 5.6.2011 13:14
zoharbizo kaže...

ako ide preko ups-a i ugasim ga nisan zastitia komp?

jedino ako ga UPS zaštiti, ali gašenjem prekidača na napajanju ga nisi zaštitio...

 

u kablu od utičnice do kompa se nalaze 3 vodiča (faza, 0 i uzemljenje), prekidač na napajanju prekida samo jedan vodič, a druga 2 su uvijek spojeni te preko njih može doć do strujnog udara...

PCGamerX ned 5.6.2011 13:17

Uvijek netko nešto zakomplicira na ovom forumu :)
Pitanje je jednostavno koje sam postavio...

Znači, dali mogu bez straha za komp, kada ga idem gasiti na shutdown, isključiti iz struje bez stavljanja napajanja prekidača u položaj OFF?

Dali treba prije isključenja kompa iz struje( bilo to izvlačenjem utikača ili stavljanjem prekidača strujne letve na 0) prvo staviti prekidač napajanja na OFF ili može on ostati i na ON?

Jednostavno pitanje, pa bi zamolio i jednostavan odgovor...