Kućišta i napajanja

Napajanje 600W FSP Fortron/Source Hyper

ivanzu sub 1.8.2020 00:49

Pozdrav, bio sam malo gledao gluposti po YT dok je igra trazila slobodnu rundu da se pridruzi kad odjednom monitori se ugase i nestane zvuk, a PC i dalje radi. Nisam ga mogao iskljuciti drzeci tipku nego iza na prekidac od napajanja. Kada sam opet upalio PC iz napajanja je dolazio zvuk cvrkutanja i tihog klikcanja. Napajanje sam izvadio iz kucista i upalio ga preko jumpera te je opet nastavilo proizvoditi isti zvuk ali kada sam ga slabo udario iznad ventilatora zvuk je prestao. PC sada radi ali mislim da iz napajanja dolazi jako tihi zvuk cvrkutanja slican kao kada lezaj ode.

PSU ima garanciju jos par mjeseci pa da saljem upit trgovini ili da jos pricekam/testiram? Nisam siguran hoce li ostetiti druge komponente jer mi PC treba za posao, a drugo napajanje sa potrebnim stekerima nemam pa sada tu nastaje dilema.

 

 

PS

 

Napajanje je kaput nije izdrzalo ni 20 sekundi na OCCT testu. 

ivanzu sub 1.8.2020 12:06

Ne mogu pronaci racun jer sam ga vec bio slao tamo na reklamaciju pa sam vjerojatno poslao original, a on ostao tamo. Komponente su bile narucene preko webshopa pa na mailu imam narudzbu ali ne znam je li to ista pomaze. Je li itko imao takav problem?