Kućišta i napajanja

Koje napajanje je jace i bolje?

m4k1 čet 27.8.2009 22:39

molio bih da se drzite pitanja, a ne "ni jedno ni drugo" i ovo silver power je vrti frend mi ima tu kombinaciju, sad ja sebi mislim uzet gtx275 pa me zanima dali ce moc drzat ovo ciftecovo zato sto ga vec imam u kucistu...

Makić čet 27.8.2009 22:44

mis nije se za igrat ako eć imaš dobru konfu, pa sad ić štedit na napajanju je velika greška uzmeš oni crosair iz adm-a

i nema problema nego da ti crkne, ne samo napajanje nego i druge komponente...

zeroname čet 27.8.2009 22:46
Makić kaže...

mis nije se za igrat ako eć imaš dobru konfu, pa sad ić štedit na napajanju je velika greška uzmeš oni crosair iz adm-a

i nema problema nego da ti crkne, ne samo napajanje nego i druge komponente...

  Ja imam corsair 450 W i pogledaj šta sve vuče bez problema ak ti rikne napajanje onda mogu otič druge komponente tak da bolje ne štedit!

giga čet 27.8.2009 22:55
m4k1 kaže...

koje je bolje napajanje ovo http://www.ve-mil.hr/opis.aspx?sifra=21290 ili ovo http://www.links.hr/index.php?naziv=Napajanje+400W+SILVER+POWER+SP-SS400%2C+12cm+vent.&option=artikl&id_kategorija=052769&id_artikl=052.769.003

 

hoce li oba dva moc drzat gtx 275???

uzet crosair i platit masno samo zato što se zove crosair to je bačen novac i nemojte bacat baline o ovoj ili o onoj struji današnja napajanja nisu više loša kao prije 3 ili 4 godine

 

http://www.links.hr/index.php?naziv=Napajanje+400W+SILVER+POWER+SP-SS400%2C+12cm+vent.&option=artikl&id_kategorija=052769&id_artikl=052.769.003

 

ja iman tu silver pover 80+ i mogu reč da napajanje pez zagrijavanja goni gtx 275 i to je sto posto provjereno jer ja u svom cm690 iman 4 harda 2 cd,dvd roma 8 venta dva kontrolera klokan duo na 3.33ghz i još toga što gonim priko usbea znači trošim puno struje i još mi nije zafalilo tako da ti preporučan silver pover80+ jer za te pare dobiješ odlično napajanje

giga čet 27.8.2009 23:15
191x7 kaže...

Chieftec 550 W bi trebao držati bez problema.

Ipak je to napajanje po snazi između OCZ SXS 500W i Corsaira CX 400W.

 

Ovo drugo od 400W je pitanje, mislim d anije bolje od Chiefteca 550W.

ima san ččufteka i kuva je od teperature a ovo silver pover se skoro da i negrije koče znat štoje u njemu

191x7 pet 28.8.2009 00:03
giga kaže...
191x7 kaže...

Chieftec 550 W bi trebao držati bez problema.

Ipak je to napajanje po snazi između OCZ SXS 500W i Corsaira CX 400W.

 

Ovo drugo od 400W je pitanje, mislim d anije bolje od Chiefteca 550W.

ima san ččufteka i kuva je od teperature a ovo silver pover se skoro da i negrije koče znat štoje u njemu

 

To što veliš mislim da nije valjan razlog da daješ palac dolje.

Ima moj bratić već godinu i po komp s Chieftecom 550 W i to ono mrcinu za grijanje takoreći. I znaš što? Temperature normalne.

Možda na tvome nije valjao vent? Ili loša cirkulacija zraka u kučištu?

 

Gilbert pet 28.8.2009 10:57
m4k1 kaže...

Koje je bolje napajanje ovo ili ovo ?

hoce li oba dva moc drzat gtx 275???

 

Edit by F1-IVO:

Molim vas da pocnete koristit poveznice radi lakseg snalazenja. Hvala!

Silver Power je bolje napajanje. Oba napajanja su dostatna za GTX275.

 

m4k1 kaže...

to i ja mislim ali ovo od 400w ima dodatnih 80+, pa sad neznam,  povecaj sliku pa ces vidjet ispod onog di pise 400w...

To napajanje je iznutra Seasonic, i iskoristivost je između 20-100% opterecenja iznad 80%.

 

191x7 kaže...

Chieftec 550 W bi trebao držati bez problema.

Ipak je to napajanje po snazi između OCZ SXS 500W i Corsaira CX 400W.

 

Ovo drugo od 400W je pitanje, mislim d anije bolje od Chiefteca 550W.

Što si ti sada rekao? :D

 

CX po specifikacijama nudi istu snagu na +12V kao i Chieftec, a OCZ je još malo snažnije. I CX i OCZ nude rezervnu snagu izvan specifikacija. Chieftec je za današnje vrijeme smiješno napajanje sa iskoristivosti i ispod 75%.

 

 

giga pet 28.8.2009 13:21
191x7 kaže...
giga kaže...
191x7 kaže...

Chieftec 550 W bi trebao držati bez problema.

Ipak je to napajanje po snazi između OCZ SXS 500W i Corsaira CX 400W.

 

Ovo drugo od 400W je pitanje, mislim d anije bolje od Chiefteca 550W.

ima san ččufteka i kuva je od teperature a ovo silver pover se skoro da i negrije koče znat štoje u njemu

 

To što veliš mislim da nije valjan razlog da daješ palac dolje.

Ima moj bratić već godinu i po komp s Chieftecom 550 W i to ono mrcinu za grijanje takoreći. I znaš što? Temperature normalne.

Možda na tvome nije valjao vent? Ili loša cirkulacija zraka u kučištu?

 

što se tiče prstiča oni su zato tu da bi neko reka je se slaže  ili ne slaže tako da se postovi nepišu bez veze

 

a što se tiče zagrijavanja more bit da CM690 ima lošu cirkulaciju pa mi se zbog tog grijala struja a i vent san minja na čufteku i nije dalo rezultata

a i ovu silver pover san stavija na isto misto u isto kučište i još poveča potrošnju pa se ne grije

St0ka pon 31.8.2009 02:43
m4k1 kaže...

onda cu uzet crosairovo 650w i svi zadovoljni...pošto je chiftec smece, a to sad imamu u kompu...

Taj Chieftec definitivno nije smece. Imam ga vec 3 godine i nisam imo 1 problem s njiim. Trenutno gura moj komp. Kolko znam GTX 275 trazi 2x 6-pin konektor koje Chieftec ima. Tako da mislim da ce i Chieftec bit u stanju obavit poso.....

m4k1 pon 31.8.2009 02:56
St0ka kaže...
m4k1 kaže...

onda cu uzet crosairovo 650w i svi zadovoljni...pošto je chiftec smece, a to sad imamu u kompu...

Taj Chieftec definitivno nije smece. Imam ga vec 3 godine i nisam imo 1 problem s njiim. Trenutno gura moj komp. Kolko znam GTX 275 trazi 2x 6-pin konektor koje Chieftec ima. Tako da mislim da ce i Chieftec bit u stanju obavit poso.....

ma nije smece to sam onako napisao, dobro, gura tvoj komp, a pitanje je sta je u njemu?? i događa mi se bas ono sto je giga govorio izbaciva mi vruci zrak...

St0ka pon 31.8.2009 02:59
m4k1 kaže...
St0ka kaže...
m4k1 kaže...

onda cu uzet crosairovo 650w i svi zadovoljni...pošto je chiftec smece, a to sad imamu u kompu...

Taj Chieftec definitivno nije smece. Imam ga vec 3 godine i nisam imo 1 problem s njiim. Trenutno gura moj komp. Kolko znam GTX 275 trazi 2x 6-pin konektor koje Chieftec ima. Tako da mislim da ce i Chieftec bit u stanju obavit poso.....

ma nije smece to sam onako napisao, dobro, gura tvoj komp, a pitanje je sta je u njemu?? i događa mi se bas ono sto je giga govorio izbaciva mi vruci zrak...

Imas pod "Moj PC" moju konfu...

A to za vruci zrak ili je stvarno krepalo ili jednostavno nije dobar protok zraka u kucistu....

m4k1 pon 31.8.2009 03:17
St0ka kaže...
m4k1 kaže...
St0ka kaže...
m4k1 kaže...

onda cu uzet crosairovo 650w i svi zadovoljni...pošto je chiftec smece, a to sad imamu u kompu...

Taj Chieftec definitivno nije smece. Imam ga vec 3 godine i nisam imo 1 problem s njiim. Trenutno gura moj komp. Kolko znam GTX 275 trazi 2x 6-pin konektor koje Chieftec ima. Tako da mislim da ce i Chieftec bit u stanju obavit poso.....

ma nije smece to sam onako napisao, dobro, gura tvoj komp, a pitanje je sta je u njemu?? i događa mi se bas ono sto je giga govorio izbaciva mi vruci zrak...

Imas pod "Moj PC" moju konfu...

A to za vruci zrak ili je stvarno krepalo ili jednostavno nije dobar protok zraka u kucistu....

da je krepalo nebi se ni malo vrtilo, a protok zraka nebi rekao da nije dobar imam 3 x 120mm jedan na prednjoj i drugi ispod(oni uvlace) i treci iza (izvlaci) + zalmanov hladnjak za pro i crosairov dominator na ramima... e moja konfa: maticna- asus p5q pro, proc -quad q6600 4 x 2.4 klokan na 4 x 3.6, grafa-hd4870 512mb (sad cu uzet gtx 275), hdd seagate 500gb, rami- crosair 2 x 2gb 1066mhz+ dominator za rame, zalmanov hladnjak za proc, i 3 x 120mm...

St0ka pon 31.8.2009 03:30
m4k1 kaže...
St0ka kaže...
m4k1 kaže...
St0ka kaže...
m4k1 kaže...

onda cu uzet crosairovo 650w i svi zadovoljni...pošto je chiftec smece, a to sad imamu u kompu...

Taj Chieftec definitivno nije smece. Imam ga vec 3 godine i nisam imo 1 problem s njiim. Trenutno gura moj komp. Kolko znam GTX 275 trazi 2x 6-pin konektor koje Chieftec ima. Tako da mislim da ce i Chieftec bit u stanju obavit poso.....

ma nije smece to sam onako napisao, dobro, gura tvoj komp, a pitanje je sta je u njemu?? i događa mi se bas ono sto je giga govorio izbaciva mi vruci zrak...

Imas pod "Moj PC" moju konfu...

A to za vruci zrak ili je stvarno krepalo ili jednostavno nije dobar protok zraka u kucistu....

da je krepalo nebi se ni malo vrtilo, a protok zraka nebi rekao da nije dobar imam 3 x 120mm jedan na prednjoj i drugi ispod(oni uvlace) i treci iza (izvlaci) + zalmanov hladnjak za pro i crosairov dominator na ramima... e moja konfa: maticna- asus p5q pro, proc -quad q6600 4 x 2.4 klokan na 4 x 3.6, grafa-hd4870 512mb (sad cu uzet gtx 275), hdd seagate 500gb, rami- crosair 2 x 2gb 1066mhz+ dominator za rame, zalmanov hladnjak za proc, i 3 x 120mm...

Pa ak smatras da je protok zraka u redu onda ocito nesta nije u redu s napajanjem jer ev moj ne baca vruci zrak uopce... Ja u kucistu isto imam 3x 120mm ventove, 2 naprijed koji uvlace zrak i 1 iza koji izvlaci zrak...ali uz to imam jos 4x 92mm ventove.... 2 u dnu kucista koji uvlace zrak, 1 u vrhu kucista koji isto uvlaci te 1 na straznjoj strani kucista tocno iznad onog od 120mm. A taj se ustvari nalazi tocno kraj Chiefteca i puse hladni zrak na Chieftecov vent.... Tak da je kod mene u kucistu poprilicno vjetrovito....

 

 

m4k1 pon 31.8.2009 03:46
St0ka kaže...
m4k1 kaže...
St0ka kaže...
m4k1 kaže...
St0ka kaže...
m4k1 kaže...

onda cu uzet crosairovo 650w i svi zadovoljni...pošto je chiftec smece, a to sad imamu u kompu...

Taj Chieftec definitivno nije smece. Imam ga vec 3 godine i nisam imo 1 problem s njiim. Trenutno gura moj komp. Kolko znam GTX 275 trazi 2x 6-pin konektor koje Chieftec ima. Tako da mislim da ce i Chieftec bit u stanju obavit poso.....

ma nije smece to sam onako napisao, dobro, gura tvoj komp, a pitanje je sta je u njemu?? i događa mi se bas ono sto je giga govorio izbaciva mi vruci zrak...

Imas pod "Moj PC" moju konfu...

A to za vruci zrak ili je stvarno krepalo ili jednostavno nije dobar protok zraka u kucistu....

da je krepalo nebi se ni malo vrtilo, a protok zraka nebi rekao da nije dobar imam 3 x 120mm jedan na prednjoj i drugi ispod(oni uvlace) i treci iza (izvlaci) + zalmanov hladnjak za pro i crosairov dominator na ramima... e moja konfa: maticna- asus p5q pro, proc -quad q6600 4 x 2.4 klokan na 4 x 3.6, grafa-hd4870 512mb (sad cu uzet gtx 275), hdd seagate 500gb, rami- crosair 2 x 2gb 1066mhz+ dominator za rame, zalmanov hladnjak za proc, i 3 x 120mm...

Pa ak smatras da je protok zraka u redu onda ocito nesta nije u redu s napajanjem jer ev moj ne baca vruci zrak uopce... Ja u kucistu isto imam 3x 120mm ventove, 2 naprijed koji uvlace zrak i 1 iza koji izvlaci zrak...ali uz to imam jos 4x 92mm ventove.... 2 u dnu kucista koji uvlace zrak, 1 u vrhu kucista koji isto uvlaci te 1 na straznjoj strani kucista tocno iznad onog od 120mm. A taj se ustvari nalazi tocno kraj Chiefteca i puse hladni zrak na Chieftecov vent.... Tak da je kod mene u kucistu poprilicno vjetrovito....

ma sve je to u redu, ali ako cu sad uzimat grafu uzet cu i napajanje, a dogodine mozda vec uzmem neko drugo kuciste u kojem ce bit jos malo vise vjetra mada je i u ovom promaja...

St0ka pon 31.8.2009 03:53

Sad sam vidio tvoj komp i et Chieftec ga drzi kao takvog. Al ti si doro kloko tog quada sto naravno i elektrike trazi......Tak da ak planiras ga ostavit na 3.6 onda mozda i je pametno da uzmes tog Corsaira za svaki slucaj....

miro_xfx sri 2.9.2009 14:57
Anti-fa kaže...

odi na  nvidia pa pogledaj koliko jako napajanje ti treba

treba mu 550w napajanje..... ja se bas ne razumijem u napajanja ali po cemu je corsair tako poseban za razliku od ostalih napajanja???ja isto namjeravam uzeti tu graficku gtx 275.......ja bi volio pronaci nekakvo jeftinije napajanje.....ako je uopce moguce uz gtx 275....:)

pod009 čet 3.9.2009 16:47
miro_xfx kaže...

znaci corsair vx 550w je vise nego dovoljan za gtx 275....?jel bi onda bilo dovoljno 450w corsair hx?

Oba dva s dovoljna,ne brini.Imaju sve potrebna konektore,dovoljnu snagu,vrlo dobru zaštitu...