Dado_ZG78 uto 5.9.2017 21:23

Bok ljudi, ne znam rudari li tko ovdje siacoin

Trenutno ne vrijedi puno - ispod 1 centa, no zato se dosta brzo može rudariti (ili kupiti veča količina), no čini mi se da bi kroz nekoliko mjeseci do godinu, dvije mogao dosta narasti jer se temelji na konkretnoj tehnologiji uploada podataka u cloud.

 

Kao i kod ostalih kriptovaluta, prvo je bitno kreirati svoj wallet - upute na službenom site-u.

 

GPU klijent za rudarenje - Marlin.

 

Sia blog

 

Sia roadmap

Kresimir4 uto 5.9.2017 23:52

Citam ovo i nista mi nije jasno, ok to je coin, moze se rudariti sa grafom, ali kakve veze ti ugovori o hostanju "podataka"? na necijom kompu imaju sa rudarenjem? Ako mozes ovo pojasniti bilo bi super. Isto tako koliko vidim coin je vec godinu dana vanka, a cijena mu je 1 cent?

 

Nemam blage veze sto je ovo i o cemu se radi jeli ima neki normalni clanak sto je ovo zapravo?

 

Ima veliki potencijal, medutim cijena mora ostati mala jer ima previse coina, a jos raste. Jedini profit je da skupis sto vise coina. Sto se tice te file usluge 2$ za 1 terabajt, e sada onda bi koliko sam skuzio ti prodajes svoj prostor na svome kompu, znaci za 1tb bi zaradio 2$ mjesecno sto se ne isplati. Jos cu vidit kako sto, ali koliko vidim ima par ljudi koji kazu da se ne isplati vise raditi mining jer postaje pre sporo.

Dado_ZG78 sri 6.9.2017 17:51

A gle, koliko je samo ljudi podcjenilo potencijal Bitcoina na početku..  i sam sam obrisao 12,5 BTC sa diska jer nisam u tome vidio neku korist (a nisam jedini što je obrisao svoj wallet), samo sam malo isprobao kako se to rudari skroz na početku dok se pizza plaćala 10k coina a dnevno si na grafulji mogao izrudarit po nekoliko BTC. 

Ne želim ponoviti tu grešku i mada znam da Siacoin neće porasti na tisuće dolara, da poraste na samo nekoliko dolara po komadu već bi bilo super za imati nekoliko tisuća u walletu pa u pravom trenutku prodati ;) 

 

husarim pet 5.1.2018 18:30

prosle god dev najavili asic minera za sia .za ovu godinu i sad se taj miner zove dcr miner

mislim da je sia skoro izmajnana ,preko 100milijardi koina vani

i taj coin nece nikad doci ni pola $ kamoli 1

previse ih je a male investicije ,cak ni devsi vise nemare

 

loky4i4 pon 8.1.2018 16:50
Dado_ZG78 kaže...

Eto ga, Sia bila skoro 10 centi prekjučer, danas se vrti oko 8,5 centi a ima tendenciju rasta..  ova godina bi mogla biti dobra za Siacoin :) 

 na bittrexu, a na poloniexu skoro duplo manje

Dado_ZG78 uto 9.1.2018 14:37
Lewis kaže...
Dado_ZG78 kaže...

Zadnjih dana dosta raste Sia..  sprema se i fork ovaj tjedan, a ako se podigne samo na nekoliko centa bit će to fina zarada :) 

 
S cime majnas i na koji pool ?

Thx

 Sorry nisam vidio ovo, s Marlin miner-om (Nvidia 1070), Siamining pool.