Dojitza pon 12.4.2021 11:19
encoding kaže...

Mislim da ona nedavna vijest da >50% zaposlenika Facebooka smatra da ne podrzavaju smjer u kojem ide firma govori dovoljno 

 

Zuckče, odstupi

Al zato svi uredno i dalje primaju sedmeroznamenkaste iznose u protuvrijednosti nase kune na racune svake godine.

Uvjeren sam da bi 99% ekipe sta sere po zucku za par dolara/kuna zasutilo i pocelo ga stovati, pogotovo nas nepokvarljivih balkanaca/rvata koji gledamo gdje cemo koju kunu ustediti na karti u tramvaju ili na porezu.

encoding pon 12.4.2021 15:00

A gle, to sto firma placa kruh ne znaci da ti se mora svidati njena politika. Rakete za lockheed martin i AI sustave za navodenje UAV-a za bliski istok isto programiraju ljudi... A s trenutnim stanjem na trzistu, bio bi budala ne prihvatiti FAANG ponude za 300 000$ s bonusima.

 

 

"A ne ne, pa ja samo lupam po tipkovnici, to ne vrijedi vise od 8 000kn, zadrzite ostatak"

 

Pa ipak, neke firme nemaju zaposlenike koji ih mrze i psuju majku kad zavrsi smjena 

southy pon 12.4.2021 16:55
encoding kaže...

Mislim da ona nedavna vijest da >50% zaposlenika Facebooka smatra da ne podrzavaju smjer u kojem ide firma govori dovoljno 

 

Zuckče, odstupi

Mislim da radi toga ne spava noćima

 

Zaboli ga ona stvar za to što mu većina misli, kad bi se išlo prema tome što većina radnika neke firme misli mnogih tih firmi koje bi se povele mišljenjima nebi odavno bilo

VladRi pon 12.4.2021 22:50
encoding kaže...

A gle, to sto firma placa kruh ne znaci da ti se mora svidati njena politika. Rakete za lockheed martin i AI sustave za navodenje UAV-a za bliski istok isto programiraju ljudi... A s trenutnim stanjem na trzistu, bio bi budala ne prihvatiti FAANG ponude za 300 000$ s bonusima.

 

 

"A ne ne, pa ja samo lupam po tipkovnici, to ne vrijedi vise od 8 000kn, zadrzite ostatak"

 

Pa ipak, neke firme nemaju zaposlenike koji ih mrze i psuju majku kad zavrsi smjena 

 

ja ocigledno budala :/

 

...mislim da ljudi ne shvacaju da na kraju price krepas - osobno nikada ali nikada ne bih radio takav posao.

 

Da citiram oppenheimer-a: "I remembered the line from the Hindu scripture, the Bhagavad-Gita. Vishnu is trying to persuade the Prince that he should do his duty and to impress him takes on his multi-armed form and says, 'Now, I am become Death, the destroyer of worlds.'"

 

tako nekako...

encoding uto 13.4.2021 00:24

Jebiga sad Bhagavad Gitu mi citiras u temi o kasnom kapitalizmu :)

 

Ne mislim da ce odstupiti niti bi trebao zbog misljenja "sljakera", ali mislim da Fb-u ako zeli ostati relevantan (odn. ako to zeli upravljacki odbor ili sam Zuck), da mu to ne bi bio los potez. 

 

Ili to ili mu treba oveca PR renesansa da bi se iskupio i pretvorio firmu u nesto drugo u ocima javnosti. Jer iako ko jebe sljakere, javno mnijenje (korisnici) utjecu direkt na uspjeh firme: oni su Fb-ov kapital. 

 

Tko jos otvara fejs danas? Koliki priljev novih korisnika imaju? A s druge strane postoje pokreti, forumi, grupne seanse za napustanje fejsa. To sto je jos uvijek relevantan ne znaci da ne umire. On je rak drustvenih mreza, i trebat ce mu cudo da dozivi metamorfozu :)

Dojitza uto 13.4.2021 10:13
encoding kaže...

Jebiga sad Bhagavad Gitu mi citiras u temi o kasnom kapitalizmu :)

 

Ne mislim da ce odstupiti niti bi trebao zbog misljenja "sljakera", ali mislim da Fb-u ako zeli ostati relevantan (odn. ako to zeli upravljacki odbor ili sam Zuck), da mu to ne bi bio los potez. 

 

Ili to ili mu treba oveca PR renesansa da bi se iskupio i pretvorio firmu u nesto drugo u ocima javnosti. Jer iako ko jebe sljakere, javno mnijenje (korisnici) utjecu direkt na uspjeh firme: oni su Fb-ov kapital. 

 

Tko jos otvara fejs danas? Koliki priljev novih korisnika imaju? A s druge strane postoje pokreti, forumi, grupne seanse za napustanje fejsa. To sto je jos uvijek relevantan ne znaci da ne umire. On je rak drustvenih mreza, i trebat ce mu cudo da dozivi metamorfozu :)

Slazem se, Facebook kao proizvod je na putu prema dolje, ali Facebook kao firma drzi i neke druge proizvodice. Imaju najpopularniju drustvenu mrezu za mlade (instagram). WhatsApp koji je mega popularan u indiji npr, Oculus itd itd.

Dojitza uto 13.4.2021 16:14
ccc2002 kaže...
Ništa od navedenog im nije core business. Svi ti appovi se dijele za badava.

Da nemaju korisnika ne bi kome imali uvaljivati reklame niti cuclati podatke. Itekako je bitno da su im ti proizvodi popularni ako žele ostati u biznisu dilanja informacija i serviranja reklama.