Hornet_93 sri 8.7.2020 09:36

Aha sms... Morti da i golubnjake još imamo na svakom uglu.

Stvar je da su whatsapp i messenger toliko rasprostranjeni i trebat ce nesto stvarno ogavno od strane fb-a ili neka ultrakul aplikacija da se ljudi maknu od te 2 app.

Baza korisnika određuje uspjeh chat appova, ne enkripcija i sigurnost

Čitatelj sri 8.7.2020 12:43

Cuj, aplikacija je Open Source, mozes pogledati u kod, i ako ti se nesto ne svidja, izmjeniti ili reportati.

Naravno, servere ne mozes dirati, to je i logicno, inace bi svatko radio sto bi htio.

 

Al da, radije koristim Telegram, nego WhatsApp ili nesto trece, gdje te prate u stopu

i forsaju ti kasnije reklame. Takodjer integracija sa mobitelom, neovisno o OS-u,

tabletom, laptopom, PC-om, na svim uredjajima mozes biti ulogiran u isto vrijeme

i sinkronizirati razgovore i grupe.

 

Ja sam zadovoljan. Mala i jednostavna aplikacija, bez previse gluposti.

Gebirgs sri 8.7.2020 15:29

Koliko god da mi je fuj Secerni, Whatsapp radi. Sucelje je okay i Whatsapp je standard.

 

Puno bolje od Vibera.

 

Ne volim uopce pomisao da se messanger i Whatsapp mogu povezati, da te ekipa s FB moze kontaktirati pa ti poruke stizu na Whatsapp itd.

 

To bi mi bio deal breaker.

 

 

texas.bug čet 9.7.2020 16:34

Signal je najbolji i najsigurniji, preporucuje ga E.Snowden i EU komisija za svoje zaposlenike, koriste ga odvjetnici kao i istrazivacki novinari za komunikaciju.

Telegram je losiji od signala, ali bolji od whatsappa.

 

Problem je u korisnicima naravno. Od mojih 100-ak kontakata u mobitelu mislim da ih 90 ima whatsapp, i nekih 5-6 signal, telegram je za par korisnika jaci od signala.

To je realnost i tesko da ce doci do masovne migracije korisnika na signal kad je danas je popularno potpuno ogolit svoju privatnost na instagramu ili facebooku.