=XFX=PlayHard sri 18.9.2019 14:49

Realno, totalno je nebitno tko je brzi na fkn stazi gdje 99,9% ljudi ionako nece voziti na taj nacin niti razvijati takve brzine sa svojim autom. Ono sto je bitno jest da Tesla Model S nudi vise za dosta manju cijenu... brzi je od 0-100 i ima veci domet za oko 150km, i jos jeftiniji za oko 50k eura! E to je postignuce, a ne nekakvi krugovi.... 

southy sri 18.9.2019 15:03

Pa i nije neka fora, napravili su valjda unikatni model koji nigdje nećeš moći kupiti (a da možeš cijena bi bila previsoka i nerealna) samo da se mogu ku***ti. Ovaj Porsche je model koji će se prodavati u redovnoj prodaji i takva usporedba nema nikakvog smisla.

 

Ne znam što čeka Rimac da ne pošalje neki svoj model na stazu jer mislim da bi ih ostavio sve da gutaju prašinu.

BlueMax sri 18.9.2019 15:28
=XFX=PlayHard kaže...

Realno, totalno je nebitno tko je brzi na fkn stazi gdje 99,9% ljudi ionako nece voziti na taj nacin niti razvijati takve brzine sa svojim autom. Ono sto je bitno jest da Tesla Model S nudi vise za dosta manju cijenu... brzi je od 0-100 i ima veci domet za oko 150km, i jos jeftiniji za oko 50k eura! E to je postignuce, a ne nekakvi krugovi.... 

 Ali nudi i unutrašnjost s kvalitetom materijala ko u Opel corsi, loše kočnice, prvi je na listama nepouzdanosti...

Ili usporedi dva auta iste klase, npr. Mercedes A klasu i Renault Megane. Imaju isti motor (Renault 1.5dci), nude isto prostora, čak Megane u nekim stvarima ... i opet A klasa košta dvostruko od Meganea.

I pojasni mi malo ovo: nebitno je tko je brži na stazi ali je ubrzanje 1-100 postignuće?? Upravo obrnuto. 0,2 sekunde ubrzanja od 0-100 niti ko osjeti niti će ga itko tako voziti, dok su put kočenja i držanje ceste stvari koje određuju ko je brži na stazi ali i to hoćeš li preživjeti ili ne u svakodnevnoj vožnji.

Feudalac sri 18.9.2019 15:29
southy kaže...

Pa i nije neka fora, napravili su valjda unikatni model koji nigdje nećeš moći kupiti (a da možeš cijena bi bila previsoka i nerealna) samo da se mogu ku***ti. Ovaj Porsche je model koji će se prodavati u redovnoj prodaji i takva usporedba nema nikakvog smisla.

 

Ne znam što čeka Rimac da ne pošalje neki svoj model na stazu jer mislim da bi ih ostavio sve da gutaju prašinu.

 Nije baš tako. Porsche je postavio vrijeme s prototipom, konačni produkcijski model ćeš moći dobiti (ako si dovoljno potkožen) tek iduće godine. Naravno, Porsche ne mulja s takvim stvarima, ali ipak je i dalje riječ o utvrci prototip protiv prototipa.

 

Vezano za Rimca, mislim da je upravo on odradio krug na Ringu (porsche, hint hint vink vink nud nud nud)

Feudalac sri 18.9.2019 15:31
BlueMax kaže...
=XFX=PlayHard kaže...

Realno, totalno je nebitno tko je brzi na fkn stazi gdje 99,9% ljudi ionako nece voziti na taj nacin niti razvijati takve brzine sa svojim autom. Ono sto je bitno jest da Tesla Model S nudi vise za dosta manju cijenu... brzi je od 0-100 i ima veci domet za oko 150km, i jos jeftiniji za oko 50k eura! E to je postignuce, a ne nekakvi krugovi.... 

 Ali nudi i unutrašnjost s kvalitetom materijala ko u Opel corsi, loše kočnice, prvi je nati.. listama nepouzdanos.

Ili usporedi dva auta iste klase, npr. Mercedes A klasu i Renault Megane. Imaju isti motor (Renault 1.5dci), nude isto prostora, čak Megane u nekim stvarima ... i opet A klasa košta dvostruko od Meganea.

I pojasni mi malo ovo: nebitno je tko je brži na stazi ali je ubrzanje 1-100 postignuće?? Upravo obrnuto. 0,2 sekunde ubrzanja od 0-100 niti ko osjeti niti će ga itko tako voziti, dok su put kočenja i držanje ceste stvari koje određuju ko je brži na stazi ali i to hoćeš li preživjeti ili ne u svakodnevnoj vožnji.

 Kažu Britanci, prema posljednjoj anketi, da je Tesla najpouzdaniji električar i vrlo visoko uopće

=XFX=PlayHard sri 18.9.2019 15:36
BlueMax kaže...
=XFX=PlayHard kaže...

Realno, totalno je nebitno tko je brzi na fkn stazi gdje 99,9% ljudi ionako nece voziti na taj nacin niti razvijati takve brzine sa svojim autom. Ono sto je bitno jest da Tesla Model S nudi vise za dosta manju cijenu... brzi je od 0-100 i ima veci domet za oko 150km, i jos jeftiniji za oko 50k eura! E to je postignuce, a ne nekakvi krugovi.... 

 Ali nudi i unutrašnjost s kvalitetom materijala ko u Opel corsi, loše kočnice, prvi je na listama nepouzdanosti...

Ili usporedi dva auta iste klase, npr. Mercedes A klasu i Renault Megane. Imaju isti motor (Renault 1.5dci), nude isto prostora, čak Megane u nekim stvarima ... i opet A klasa košta dvostruko od Meganea.

I pojasni mi malo ovo: nebitno je tko je brži na stazi ali je ubrzanje 1-100 postignuće?? Upravo obrnuto. 0,2 sekunde ubrzanja od 0-100 niti ko osjeti niti će ga itko tako voziti, dok su put kočenja i držanje ceste stvari koje određuju ko je brži na stazi ali i to hoćeš li preživjeti ili ne u svakodnevnoj vožnji.

 Ubrzanje za 0.4 sec ces svakako osjetiti (Tesla ide za 2.4 sec dok Taycan oko 2.8 do 3) to se itako osjeti.. a drzanje u zavojima pri 150km/h i top speed ionako rijetko tko gura takve aute do kranjih granica, tako da je to velikoj vecini ljudi potpuno nebitno. Pa i tih 0.4 sec na kraju krajeva prosjecnom kupcu Tesle vjerojatno nece previse znaciti... Ti si kao sjedio u Modelu S i znas kakvi su materijali? Malo bolji baterijali u Porscheu sigurno ne vrijede dodatnih 50k eura, nego debelo placas ime kao i kod Mercedesa, Audia i ostalih koji te oderu na osnovu nicega... 

=XFX=PlayHard sri 18.9.2019 15:40
Feudalac kaže...
BlueMax kaže...
=XFX=PlayHard kaže...

Realno, totalno je nebitno tko je brzi na fkn stazi gdje 99,9% ljudi ionako nece voziti na taj nacin niti razvijati takve brzine sa svojim autom. Ono sto je bitno jest da Tesla Model S nudi vise za dosta manju cijenu... brzi je od 0-100 i ima veci domet za oko 150km, i jos jeftiniji za oko 50k eura! E to je postignuce, a ne nekakvi krugovi.... 

 Ali nudi i unutrašnjost s kvalitetom materijala ko u Opel corsi, loše kočnice, prvi je nati.. listama nepouzdanos.

Ili usporedi dva auta iste klase, npr. Mercedes A klasu i Renault Megane. Imaju isti motor (Renault 1.5dci), nude isto prostora, čak Megane u nekim stvarima ... i opet A klasa košta dvostruko od Meganea.

I pojasni mi malo ovo: nebitno je tko je brži na stazi ali je ubrzanje 1-100 postignuće?? Upravo obrnuto. 0,2 sekunde ubrzanja od 0-100 niti ko osjeti niti će ga itko tako voziti, dok su put kočenja i držanje ceste stvari koje određuju ko je brži na stazi ali i to hoćeš li preživjeti ili ne u svakodnevnoj vožnji.

 Kažu Britanci, prema posljednjoj anketi, da je Tesla najpouzdaniji električar i vrlo visoko uopće

 A sto bi on to provjeravao, troll dodje ostavi komentar, ne zna o tome nista... negdje je procitao u bespucima fake newsa da Tesla najlosije stoji na svim razinama (a Motor Trend ga je proglasio najboljim automobilom ikad proizvedenim) 

jopasaable sri 18.9.2019 15:51
McFly333 kaže...

Rasturim obojcu od Osijeka do Splita u 1.mjesecu na temperaturi -10 ili-20.Ako vozimo po ograničenjima i autocestom ja stižem za 10 sati a oni nikad jer nemaju se gdje ni napuniti.Diesel je Diesel.

 

hmm nebih se slozio da se Tesla nema gdje puniti, Teslini Superchargeri na toj ruti su Slavonski Brod, Zagreb, Karlovac, Otočac, Zadar i Split. Tako da se itekako imaju gdje puniti a i Tesle mogu proci 1000km za otprilike 11 sati, ovisno o modelu (sa ukljucenim pauzama za punjenje).

Feudalac sri 18.9.2019 15:59
McFly333 kaže...

Rasturim obojcu od Osijeka do Splita u 1.mjesecu na temperaturi -10 ili-20.Ako vozimo po ograničenjima i autocestom ja stižem za 10 sati a oni nikad jer nemaju se gdje ni napuniti.Diesel je Diesel.

 Ima nešto i u tome, ali mislim da bi po propisima ti bio brži samo malo više od sat vremena protiv Tesle. Porsche , da to bi po sadašnjem stanju punionica trajalo nekih 2 dana.

southy sri 18.9.2019 16:14
Feudalac kaže...

 Nije baš tako. Porsche je postavio vrijeme s prototipom, konačni produkcijski model ćeš moći dobiti (ako si dovoljno potkožen) tek iduće godine. Naravno, Porsche ne mulja s takvim stvarima, ali ipak je i dalje riječ o utvrci prototip protiv prototipa.

 

Vezano za Rimca, mislim da je upravo on odradio krug na Ringu (porsche, hint hint vink vink nud nud nud)

 

Porsche je prototip, ali bi to trebao biti manje-više isti auto kad bude u produkciji, a Tesla je specijalno prilagođeni model koji u tom obliku valjda nikad nigdje neće biti dostupan.

 

Što se Rimca tiče ima svakakvih priča o tome da li je ili nije njegova tehnologija u Porscheu, no ja sam mislio konkretno na C_two.

Cluster sri 18.9.2019 16:22
southy kaže...

 

Ne znam što čeka Rimac da ne pošalje neki svoj model na stazu jer mislim da bi ih ostavio sve da gutaju prašinu.

 

Rimac napada Nürburgring jos od 2017.

https://www.index.hr/auto/clanak/rimac-napada-n%C3%BCrburgring-i-najavljuje-novi-model/951963.aspx

 

Uskoro ce 2020., a na Nürburgringu jos uvijek nismo vidjeli niti jedan od 88 (nije tipfeler) Concepta One, nepoznat broj primjeraka Concepta S napravljenog bas za stazu i 150 primjeraka Concepta Two.

 

Feudalac kaže...

 

Vezano za Rimca, mislim da je upravo on odradio krug na Ringu (porsche, hint hint vink vink nud nud nud)

 

U novoj Porscheovoj ikoni Taycanu, njihovu prvom potpuno električnom automobilu čija je proizvodnja startala ovaj tjedan, nema dijelova iz Rimac Automobila iako su strateški partneri i iako je Mate Rimac među prvima testirao Taycanove mogućnosti.

 

https://novac.jutarnji.hr/makro-mikro/porsche-je-svoju-buducnost-ulozio-u-jedan-automobil-a-kako-se-u-tu-pricu-uklapa-rimac/9356225/

Cluster sri 18.9.2019 16:27
southy kaže...

 

Što se Rimca tiče ima svakakvih priča o tome da li je ili nije njegova tehnologija u Porscheu, no ja sam mislio konkretno na C_two.

 

Nema apsolutno nista od Rimca u Taycanu, kao sto nema apsolutno nista od Rimca u Jaguaru I-PACE.

 

Da ponovim jos jednom, dakle Rimac nema apsolutno nikakve veze s Taycanom.

 

Podruznica Porsche AG, pod imenom Porsche Engineering Group GmbH je ulozila u Rimac Automobile zbog projekta - Seat Cupra e-Racer, to je ovo: 

 

https://www.rimac-automobili.com/en/press/news/rimac-confirms-collaboration-with-cupra-on-the-e-racer/

 

Takodjer, upravo u tom Seat Cupra e-Racer conceptu se odlicno vide invertori kupljeni od:

http://web.archive.org/web/20180116025103/http://www.rinehartmotion.com/standard.html

 

https://abload.de/img/rimac-forum-93taj0u.jpg

 

To sto prodavac tariguza laze o tome, to je neka druga prica:

 

https://abload.de/img/00246kyk.jpg

https://abload.de/img/003llknq.jpg

Chronosus sri 18.9.2019 16:29
southy kaže...

Pa i nije neka fora, napravili su valjda unikatni model koji nigdje nećeš moći kupiti (a da možeš cijena bi bila previsoka i nerealna) samo da se mogu ku***ti. Ovaj Porsche je model koji će se prodavati u redovnoj prodaji i takva usporedba nema nikakvog smisla.

 

Ne znam što čeka Rimac da ne pošalje neki svoj model na stazu jer mislim da bi ih ostavio sve da gutaju prašinu.

 

Razlika između Porschea i Tesle je nekih 85k dolara. Dakle, tko onda ima previsoku i nerealnu cijenu?

Friday sri 18.9.2019 16:38
Miro kaže...
Friday kaže...

Cek samo malo, kakav se to zvuk cuje na toj snimci???

Ako misliš na ono u 00:06 - prelaz preko rubnjaka, sasvim uobičajeno...

 

Ma ono na pocetku odmah, kao da gledam neki "normalan" trkaci auto

ansha sri 18.9.2019 16:55

Super je Tesla, osim sta u usporedbi sa Porsche-om izgleda ko govno unutra i izvana plus je kvalitetom daleko ispod... 

 

Prijatelj mi ima Teslu, nisam se jos provozao, al znam da je vucna sluzba vec radila, naime, kad se previse priblizio jednom odasiljacu, Tesla se zblesila i otisla u lockdown, tek tegljenjem od 500m je to rijeseno. 

Al nema sta, pravo auto za informaticare, ima vise softwareskih bugova nego mehanickih kvarova...

Dex.pwn sri 18.9.2019 17:05
McFly333 kaže...

Rasturim obojcu od Osijeka do Splita u 1.mjesecu na temperaturi -10 ili-20.Ako vozimo po ograničenjima i autocestom ja stižem za 10 sati a oni nikad jer nemaju se gdje ni napuniti.Diesel je Diesel.

 

Da, samo ako ga uspiješ upaliti na toj temperaturi

Feudalac sri 18.9.2019 18:42
southy kaže...
Feudalac kaže...

 Nije baš tako. Porsche je postavio vrijeme s prototipom, konačni produkcijski model ćeš moći dobiti (ako si dovoljno potkožen) tek iduće godine. Naravno, Porsche ne mulja s takvim stvarima, ali ipak je i dalje riječ o utvrci prototip protiv prototipa.

 

Vezano za Rimca, mislim da je upravo on odradio krug na Ringu (porsche, hint hint vink vink nud nud nud)

 

Porsche je prototip, ali bi to trebao biti manje-više isti auto kad bude u produkciji, a Tesla je specijalno prilagođeni model koji u tom obliku valjda nikad nigdje neće biti dostupan.

 

 

 I njega najavljuju kao prototip nove izvedbe (plaid) koja će u produkciju iduće godine kad i Porsche... Tako da je to za sada borba prototipova, a rezultatima prodajnih verzija ćemo kada se i ako pojave.

BlueMax sri 18.9.2019 22:25
=XFX=PlayHard kaže...
BlueMax kaže...
Da, sjedio sam i to više puta. Nema smisla da ti o kočenju i držanju ceste govorim jer ili ne možeš ili ne želiš shvatiti.

 https://www.youtube.com/watch?v=8I-6_H0haAw&t=298s

 

 

Sjedio si ti da ti ne kazem gdje.... 

 

Stavi na 8:04 pa pogledaj koliko Model S bolje koci od BMW-a, Porsche Panamere i Mercedesa! Hvala Bogu da netko ovakve videe snima da se trolovi poput tebe mogu vrlo lako opovrgnuti....

Sjedio sam dovoljno puta i dovoljno dugo (P90D) da vidim koliko jadnu unutrašnjost ima u usporedbi s BMW-om 5, Audijem 6 i sl. a o Porscheu da ne govorim.

 

 

I što si ti linkao? Usporedni test Tesle s autima od kojih ni jedan nije Taycan? Tesla ima regenerativno kočenje, ima ga i Tayaca, ni jedan od ovih iz videa nema. Prva stvar koju su na ovoj Tesli promijenili da bi je prilagodili ringu su kočnice. Jedno je test kočenja a drugo odvoziti stazu ganjajući rekord. Kočnice kakve Model S ima bi se pregrijale i otkazale prije polovine kruga. Zato su stavljene Brembo i to keramički diskovi, kakve Tayacan ima serijski. Druga bitna stvar su baterije. Tayacan je na pistu izašao s punim kapacitetom baterije. S obzirom da Tesla nije izašao ko serijski auto nego prilagođen ganjanju rezultata na Ringu siguran sam da nije izašao sa svim baterijama nego taman toliko koliko su procijenili da im treba za krug. Kolika je to razlika u težini? U kočenju, držanju ceste?

 

A sad malo o performansama i cijenama. Porsche je proizvođač sportskih automobila. Tayacan nije sportski auto tako da on nije, neće biti, niti smije biti Porsche s najboljim performansama. Tesla nema taj teret i Model S je njihov najsportskiji model. Porsche recimo ima model Carrera 911 Turbo S kojega Tayacan ne smije prestići performansama jer kupovina te 911-tke koja je skuplja od Tayacana ne bi imala smisla. Da Tayacan krug odradi brže od 911 Turbo, 911 GT3 ili 918 to bi bio pucanj u vlastitu nogu a u Porscheu nisu toliko glupi. 

 

Drugi teret kojeg Porsche ima, a Tesla nema, je to da je Porsche dio VW grupe pa formiranje cijena ovisi o puno više faktora. Kako bi ti objasnio zašto je Tayacan skuplji od Modela S neću ih direktno uspoređivati jer ako ti ne vjeruješ koliko je Tesla jadan iznutra jedino što ti mogu savjetovati je da zamoliš nekoga da te pusti unutra a nakon toga sjedni u Panameru pa se uvjeri sam. To je nebo-zemlja odnos kvalitete. Jedini način da ti objasnim zašto je Porsche skup je da ga usporedim unutar vlastite VW grupe. VW Touareg, Audi Q7 i Porsche Cayenne su skoro isti automobili. Ista platforma s istim motorom, samo različitim postavkama. Ako staviš ta tri modela na papir i uspoređuješ ih kategoriju po kategoriju apsolutni pobjednik će biti Touareg, Q7 drugi a Cayenne zadnji. Dizajn je stvar ukusa no za mene dileme nema, Cayenne je i najružniji. Zašto onda Q7 košta 20% više od Touarega a Cayenne 20% više od Q7. To se možeš pitati sve dok ne sjedneš u sva tri i odmah ti je sve jasno. Da, kupci Porschea plaćaju ime, ali s tim imenom dobivaju sve ono zašto je Porsche i stekao takvo ime.