Psiho246 sub 8.5.2021 19:22

Znaci internet za najzabacenija mjesta gdje nemaju novaca za konzumiranje kulture, ce onemoguciti konzumiranje kulture i to sve za "samo"  100 dolara mjesecno?
Kakva to zabacena mjesta si mogu priustiti 100 dolara mjesecno za internet?

Mar sub 8.5.2021 20:09

Bit će dopuštena samo konzumacija sadržaja koju odobrava ujko Sam. Budite sretni što niste u Kini, tamo bi vam Komunistička partija diktirala što možete, a što ne. Ameri su puno bolji, jer - demokracija*.

*Rušenje demokratski izabranih vlada, sankcije, blokada političkih protivnika, platformi, zabrane tuđih tehnoloških tvrtki koje narušavaju monopol domaćih nije uključeno u isporuku paketa "demokracija".

tokyu sub 8.5.2021 20:12

Starlink jos nema veliki broj korisnika pa abuse sluzba moze lagano provjeriti svaku prijavu. Sto ako broj korisnika poraste? Hoce li onda stici svaku prijavu razgledati?

Zatim, na pamet su mi pale zemlje gdje je internet osnovno ljudsko pravo. Sto ako u tim zemljama na zabacenim mjestima jedino Starlink moze pruzati uslugu, a ovi mu odluce “zatvoriti pipu”, kako ce se onda takvi slucajevi rjesavati?

Ps ovo su retoricka pitanja u svrhu daljnje rasprave, ne trazim odgovore na ista

Ajar sub 8.5.2021 20:24

istina, živim u moralnoj, civilizacijskoj, intelektualnoj, plemensko-pećinskoj, desničarskoj, nekulturnoj, lažljivoj, lopovskoj, pravno i ekonomski neuređenoj, religijski zadojenoj vukojebini/nadridržavi s natruhama diktature koja bez regulacije/nadzotra eu ne bi opstala ni minute no tehnološki ipak nismo u tolikoj banani da nam trebaju "zvijezdo-poveznice". a ovak si i skinemo tu i tam samo najnužnije. dakle, starlinkovlje: z-dravo. 

ZovemseZoranidolazimizRijeke sub 8.5.2021 21:08
Cro0707 kaže...

Super je kud to ide. Evo ti internet, plaćaj ga ali mi ćemo ti kontrolirati za što ga smiješ koristiti.

 

To je kao da kupiš auto a proizvođač ti diktira po kojim cestama ga smiješ voziti.

 

ako potpišeš takav ugovor, onda ga se moraš i pridržavati. Nitko te ne tjera na njegovo potpisivanje, zar ne? Posve korektno od njih.

ZovemseZoranidolazimizRijeke sub 8.5.2021 21:10

1. Jebali vas torrenti više, ako ste prije mogli platiti u videoklubu 10-20kn za film na video kaseti/DVDu, možete i sada iznajmiti film na google playu, ili slično.

 

2. Ako ste baš onako mučko đubre, uvijek možete imati online seedbox ili nešto slično pa preko njega skidati torrente, a onda skidati sa seedboxa normalnim HTTPom na vaše računalo. 

Marko :D sub 8.5.2021 21:30
dankodr kaže...
Daklem, plaćaj internet 100 baksi a ne moš torente skidat ?

Pa šta će mi onda internet?
Za yubito da mi uvaljuje oglase?..... Ne oglase će mi uvaljivat Fejs.... 🤣

Krivo si shvatio. Ne brani Starlink preuzimanje torrenta, nego piratskog sadržaja. Torrent protokol je legalan; većina sadržaja koja se nudi na torrentu nije legalna. Tako recimo, ako te u SAD-u uhvate da skidaš piratski sadržaj preko torrenta, operater ti može suspendirati internetsku uslugu. U Njemačkoj ti odvjetnički ured samo pošalje kaznu na kućnu adresu (500 € pa na više; ovisi što si i koliko skidao), a neke zemlje kao što su UK i Kanada ti samo pošalju obavijest da si uhvaćen kako skidaš piratski sadržaj.

 

Sad se sigurno pitaš, kako operater dođe do toga da si skidao piratski sadržaj? Jednostavno. Filmski studiji unajmljuju razne kompanije da skidaju njihove filmove/serije i kupe IP adrese svih onih koji skidaju. Onda uhvaćene IP adrese prijavljuju operaterima koji onda tebi doma šalje obavijest da si skidao piratski sadržaj. 

SamoPitam3 ned 9.5.2021 00:51
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

1. Jebali vas torrenti više, ako ste prije mogli platiti u videoklubu 10-20kn za film na video kaseti/DVDu, možete i sada iznajmiti film na google playu, ili slično.

 

 

 Eh. Prije sam mogao puno vise toga nego sto mogu sada u godinama .

DuxCro ned 9.5.2021 01:28
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

1. Jebali vas torrenti više, ako ste prije mogli platiti u videoklubu 10-20kn za film na video kaseti/DVDu, možete i sada iznajmiti film na google playu, ili slično.

 

2. Ako ste baš onako mučko đubre, uvijek možete imati online seedbox ili nešto slično pa preko njega skidati torrente, a onda skidati sa seedboxa normalnim HTTPom na vaše računalo. 

 Nisam imao internet prije, pa sam morao pošteno. Ako ameri mogu piratizirati ko ludi, onda mogu valjda i ja tu iz hrvatistana. Ne slama mi se srce što Hollywood i Google ne zarađuju na meni.

picajzla0707 ned 9.5.2021 09:35
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

1. Jebali vas torrenti više, ako ste prije mogli platiti u videoklubu 10-20kn za film na video kaseti/DVDu, možete i sada iznajmiti film na google playu, ili slično.

 

2. Ako ste baš onako mučko đubre, uvijek možete imati online seedbox ili nešto slično pa preko njega skidati torrente, a onda skidati sa seedboxa normalnim HTTPom na vaše računalo. 

 ispravak netočnog navoda, nismo mi mučka đubrad, nego si ti needucirana volina 

 

kod nas su autorska prava riješena naplatom unaprijed na sve i sva štogod ima nekakvu memoriju u sebi, čime nam je filmove i glazbu dopušteno skidati za vlastite potrebe

dakle zašto bi plaćao nešto što sa već platio

southy ned 9.5.2021 10:29

Dijelom se slažem, ali kao sto je kolega rekao ZAMP kod nas unaprijed naplati korištenje preko medija (uključujući i npr. diskove) pa zašto plaćati duplo? Da bude jasno, ne zalažem se za piratizaciju, bas naprotiv. Što se tiče rentanja filmova na Google play - da li si koristio kad već preporučuješ? Cijene su možda prihvatljive Amerima i Norvežanima, no za nas u Hrvatskoj su takve da se pitam tko to koristi (da ne kažem nešto drugačije).

Marko :D ned 9.5.2021 11:40
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

1. Jebali vas torrenti više, ako ste prije mogli platiti u videoklubu 10-20kn za film na video kaseti/DVDu, možete i sada iznajmiti film na google playu, ili slično.

 

2. Ako ste baš onako mučko đubre, uvijek možete imati online seedbox ili nešto slično pa preko njega skidati torrente, a onda skidati sa seedboxa normalnim HTTPom na vaše računalo. 

Usporedi katalog svih svojih streaming usluga sa torrent katalogom. Ne moraš ni s istim, usporedi samo s Fmovies (popularna streaming destinacija). I da plaćaš sve streaming usluge koje pronađeš, opet nemaš pristup ni 20% toga što imaš na torrentu.

 

Uostalom, piratiziranje sadržaja za osobne potrebe je u potpunosti legalno jer se prilikom svake kupovine medija za pohranu plaća naknada ZAMP-u za autorska prava. Drugim riječima, svaki moj odlazak na Fmovies je legalan.

 

To što ti imaš potrebu plaćati nešto što već plaćaš, tvoj problem.

encoding ned 9.5.2021 12:43

Ako je Mošus to odredio, mora da valja!

 

Pa samo lopovi skidaju torrente!!11 Posteni covjek placa Hulu, Netlix, Disney+, Prime i kabelsku.

 

A ako neki film nemre pogledati jer "nije dostupan u njegovoj regiji", poklopi se po usima i gleda ono sto mu algoritam kaze da gleda (Recommended for you)

blackdevil ned 9.5.2021 13:54
encoding kaže...

Ako je Mošus to odredio, mora da valja!

 

Pa samo lopovi skidaju torrente!!11 Posteni covjek placa Hulu, Netlix, Disney+, Prime i kabelsku.

 

A ako neki film nemre pogledati jer "nije dostupan u njegovoj regiji", poklopi se po usima i gleda ono sto mu algoritam kaze da gleda (Recommended for you)

 express vpn i regije ne postoje  :D

Marko :D ned 9.5.2021 14:22
blackdevil kaže...
encoding kaže...

Ako je Mošus to odredio, mora da valja!

 

Pa samo lopovi skidaju torrente!!11 Posteni covjek placa Hulu, Netlix, Disney+, Prime i kabelsku.

 

A ako neki film nemre pogledati jer "nije dostupan u njegovoj regiji", poklopi se po usima i gleda ono sto mu algoritam kaze da gleda (Recommended for you)

 express vpn i regije ne postoje  :D

I ti ne vidiš problem(e) ovdje?

 

1. VPN se dodatno plaća.

2. Nema garancije da će Netflix i druge streaming usluge raditi na njima.

3. Usporena internetska veza (kvaliteta ovisi o brzini, a brzina ovisi o broju korisnika spojenih na VPN poslužitelj).

4. Da bi pogledao neki film, najprije morašguglati u kojoj je državi taj film dostupan za gledanje.

 

Ali to nije sve. Bez obzira na to što plaćaš Netflix i dalje kršiš autorska prava jer gledaš film koji nije namijenjen tebi nego publici u drugoj državi. Osim što kršiš autorska prava, kršiš i uvjete Netflixa što im daje za pravo ukidanje računa.

 

Zato bi ekipi bolje bilo da se prestane hvalit kao da su neke poštenjačine (jer sve plaćaju), dok u stvari nisu.

NoDe31 ned 9.5.2021 14:25
Entry Point kaže...
Tko drugi nego se balkanci žale jer nemogu krasti. Krađa, lopovluk i prijevara su nam kodirane u DNA. Ako ne vjerujete pročitajte našu modernu povijest u zadnjih 30 godina.

 Nema to veze sa balkanom. Ljudi su pohlepni po prirodi, a razlika između manje pohlepnih i onih malo više pohlepnih je samo u prilici... Mi balkanci  imamo tu čast da možemo skidati što nas volja, bez nekog straha od kazni, pa po prilici možemo biti malo više pohlepni... Sa druge strane, u švabiji ti brzo dođe takav račun da ti bilo kakvo piratiziranje više ne pada na pamet, al to ne znači da ti isti "ne korumpriani" švabi ne bi plovili sivim morima da mogu... Ili želiš reči da ostatak svijeta ne zna za korupciju i kriminal? Nekako sumnjam da bi torrenti opstali samo na nama balkancima...

blackdevil ned 9.5.2021 15:29
Marko :D kaže...
blackdevil kaže...
encoding kaže...

Ako je Mošus to odredio, mora da valja!

 

Pa samo lopovi skidaju torrente!!11 Posteni covjek placa Hulu, Netlix, Disney+, Prime i kabelsku.

 

A ako neki film nemre pogledati jer "nije dostupan u njegovoj regiji", poklopi se po usima i gleda ono sto mu algoritam kaze da gleda (Recommended for you)

 express vpn i regije ne postoje  :D

I ti ne vidiš problem(e) ovdje?

 

1. VPN se dodatno plaća.

2. Nema garancije da će Netflix i druge streaming usluge raditi na njima.

3. Usporena internetska veza (kvaliteta ovisi o brzini, a brzina ovisi o broju korisnika spojenih na VPN poslužitelj).

4. Da bi pogledao neki film, najprije morašguglati u kojoj je državi taj film dostupan za gledanje.

 

Ali to nije sve. Bez obzira na to što plaćaš Netflix i dalje kršiš autorska prava jer gledaš film koji nije namijenjen tebi nego publici u drugoj državi. Osim što kršiš autorska prava, kršiš i uvjete Netflixa što im daje za pravo ukidanje računa.

 

Zato bi ekipi bolje bilo da se prestane hvalit kao da su neke poštenjačine (jer sve plaćaju), dok u stvari nisu.

 

1. istina plaća se dodatno, jedno 3 eura po mjesecu s tim da isto kao i Netflix možeš uzet jedan acc i dijelit s 5 ljudi. express vpn dijelim s još 8 ljudi, svatko od nas na svom profilu

2. nisi se oženio za taj isti vpn, kad prestane radit jednostavno promijeniš

3. ovo je glupost, jesi ti kad imao vpn?

4. da moraš, jebemu miša na to mi ode cijelih 12 sekundi

 

nemoj bit dežurni moralist jer očito nisi dovoljno informiran o nekim stvarima, vpn se koristi za zaštitu privatnosti a ovo što to omogućuje dodatni sadržaj je samo plus.

btw cijena Netflixa nama na balkanu je ista kao ostatku europe/amerike tako da nemoj prosipat pametne komentare o autorskim pravima jer ovako barem dobiju dio svojih para, a kad se skidaju torrenti dobiju ništa.

PaleRider ned 9.5.2021 15:45

Zanimljivo je ovdje pitanje jurisdikcije - ako živiš u hr i koristiš Starlink, imaju li pravo američani tražiti od tebe da ne skidaš takve torrente?

Jasno da to može od tebe tražiti Starlink ako potpišeš takav ugovor, ali da li su isti ugovori za sve? Ne čini se pošteno da isti ugovori vrijede za sve jer tada efektivno ispada da je cijelo nebo u vlasništvu američana kao i onaj tko preko Starlinka prenosi informacije.

JackIsBack ned 9.5.2021 16:20

Izgleda da je mnogima znanstvena fantastika procitati clanak sa razumjevanjem pa onda komentirati.

 

Vlasnik piratiziranog sadržaja je obavijestio Starlink kao pružatelja usluge da on kao korisnik ilegalno preuzima sadržaj.

Starlink mu još cini uslugu što ga obavještava jer bi lako mogao dobiti kaznu, ovako je dobio samo upozorenje.

Prilicno sam siguran da i svi drugi operateri imaju stavku da ti mogu uskratiti uslugu ako radiš neovlastene stvari što skidanje piratiziranog sadržaja svakako jest.

 

Još i piše 

Starlink mu može ukinuti daljnje pružanje usluga te ga izložiti pravnom riziku, odnosno tužbi koju bi mogao pokrenuti nositelj prekršenih autorskih prava.

 

Dakle opet dobronamjerno upozorenje Starlinka da bi nositelj autorskih prava mogao pokrenuti tužbu.

Marko :D ned 9.5.2021 16:43
blackdevil kaže...
Marko :D kaže...
blackdevil kaže...
encoding kaže...

Ako je Mošus to odredio, mora da valja!

 

Pa samo lopovi skidaju torrente!!11 Posteni covjek placa Hulu, Netlix, Disney+, Prime i kabelsku.

 

A ako neki film nemre pogledati jer "nije dostupan u njegovoj regiji", poklopi se po usima i gleda ono sto mu algoritam kaze da gleda (Recommended for you)

 express vpn i regije ne postoje  :D

I ti ne vidiš problem(e) ovdje?

 

1. VPN se dodatno plaća.

2. Nema garancije da će Netflix i druge streaming usluge raditi na njima.

3. Usporena internetska veza (kvaliteta ovisi o brzini, a brzina ovisi o broju korisnika spojenih na VPN poslužitelj).

4. Da bi pogledao neki film, najprije morašguglati u kojoj je državi taj film dostupan za gledanje.

 

Ali to nije sve. Bez obzira na to što plaćaš Netflix i dalje kršiš autorska prava jer gledaš film koji nije namijenjen tebi nego publici u drugoj državi. Osim što kršiš autorska prava, kršiš i uvjete Netflixa što im daje za pravo ukidanje računa.

 

Zato bi ekipi bolje bilo da se prestane hvalit kao da su neke poštenjačine (jer sve plaćaju), dok u stvari nisu.

 

1. istina plaća se dodatno, jedno 3 eura po mjesecu s tim da isto kao i Netflix možeš uzet jedan acc i dijelit s 5 ljudi. express vpn dijelim s još 8 ljudi, svatko od nas na svom profilu

2. nisi se oženio za taj isti vpn, kad prestane radit jednostavno promijeniš

3. ovo je glupost, jesi ti kad imao vpn?

4. da moraš, jebemu miša na to mi ode cijelih 12 sekundi

Idemo redom;

 

1️⃣ Jedan ExpressVPN račun ima maksimalno 5 istovremenih konekcija, a vas 8 dijeli taj račun. Stvarno ne vidim što bi moglo poći po zlu...

2️⃣ Ah, da. Nema boljeg osjećaja od dolaska s posla i guglanja čiji Netflix ima Parks and Rec. Povezivanje televizora na VPN samo da bi skužio kako taj VPN više ne radi, kupovina drugog boljeg VPN-a i tek onda uživanje u sadržaju.

3️⃣ Naravno da imam VPN; 100/100 mi pretvori u 50/50. Koju god VPN uslugu odabrao, uvijek će ti usporiti brzinu. Sad, objasnio bih ti zašto, ali to bi zahtjevalo znanje mreže s tvoje strane, što nisam siguran da imaš jer me pitaš takvo pitanje.

4️⃣ Nije li jedan od ciljeva streaming usluga jednostavnost? Upalim TV, odaberem film koji želim gledat i samo ga pustim? Ta se jednostavnost gubi ako moram guglat gdje je kakav sadržaj dostupan i prema tome mijenjat državu.

blackdevil kaže...

nemoj bit dežurni moralist jer očito nisi dovoljno informiran o nekim stvarima, vpn se koristi za zaštitu privatnosti a ovo što to omogućuje dodatni sadržaj je samo plus.

btw cijena Netflixa nama na balkanu je ista kao ostatku europe/amerike tako da nemoj prosipat pametne komentare o autorskim pravima jer ovako barem dobiju dio svojih para, a kad se skidaju torrenti dobiju ništa.

Čekaj malo, ja sam neinformiran, a ti si taj koji ne znaš osnove mreža i misliš da je prvotna uloga VPN poslužitelja zaštita privatnosti i otključavanje sadržaja. Što još neću pročitati na ovom forumu... 

blackdevil kaže...

btw cijena Netflixa nama na balkanu je ista kao ostatku europe/amerike tako da nemoj prosipat pametne komentare o autorskim pravima jer ovako barem dobiju dio svojih para, a kad se skidaju torrenti dobiju ništa.

Ne, ne dobiju. Dobiju novac za državu za koju su prodali prava. Od tebe nisu dobili ni lipe jer se od tvojih para financira lokalni katalog Netflixa, a ne onaj od druge države. Vlasnici prava su tu jednako na gubitku kao i kod piratiziranja sadržaja.

 

Jesi li se ikada zapitao zašto se na televizijskim uslugama operatera, za vrijeme nekog sportskog događaja slika zatamni na stranim kanalima? Iz istog razloga zašto je Netflix primoran blokirati VPN servise.

shiboleth ned 9.5.2021 18:55

Možda je to nepopularno reći ili zastupati, ali skidanje s torrenta nije krađa već dijeljenje. Jednostavno druga vrsta ekonomije. Znam da je internet kao otvoreni virtualni prostor davno zamro u glavama mnogih, ali torrenti su više od piratiziranja, oni su ono kako kultura treba izgledati... Ovo je samo još jedan vid komercijalizacije kulture koji prevladava svugdje i razlog zašto internet možda i nema dugu budućnost. Istina, poodavno se ljudi odbijaju protiv toga boriti i pronalaze moralističke razloge u tome da plaćaju sadržaj. Ali je istina i da torrent nudi sadržaje i njihovo pretraživanje koje ne nudi nijedna komercijalizirana verzija sadržaja... Također, kad smo kod filmova, ljudi zaboravljaju kako su često funkcionirale nekad videoteke: jedan je posudio, društvo je gledalo i dilalo dan do dva (posebno poznatije filmove) i onda bi vratili film koji se mogao među svima onima koji su ga pogledati pogledati i do dvadeset puta biti posuđen i naplaćen. Torrenti su samo nastavak toga... 

blackdevil ned 9.5.2021 20:24
Marko :D kaže...
blackdevil kaže...
Marko :D kaže...
blackdevil kaže...
encoding kaže...

Ako je Mošus to odredio, mora da valja!

 

Pa samo lopovi skidaju torrente!!11 Posteni covjek placa Hulu, Netlix, Disney+, Prime i kabelsku.

 

A ako neki film nemre pogledati jer "nije dostupan u njegovoj regiji", poklopi se po usima i gleda ono sto mu algoritam kaze da gleda (Recommended for you)

 express vpn i regije ne postoje  :D

I ti ne vidiš problem(e) ovdje?

 

1. VPN se dodatno plaća.

2. Nema garancije da će Netflix i druge streaming usluge raditi na njima.

3. Usporena internetska veza (kvaliteta ovisi o brzini, a brzina ovisi o broju korisnika spojenih na VPN poslužitelj).

4. Da bi pogledao neki film, najprije morašguglati u kojoj je državi taj film dostupan za gledanje.

 

Ali to nije sve. Bez obzira na to što plaćaš Netflix i dalje kršiš autorska prava jer gledaš film koji nije namijenjen tebi nego publici u drugoj državi. Osim što kršiš autorska prava, kršiš i uvjete Netflixa što im daje za pravo ukidanje računa.

 

Zato bi ekipi bolje bilo da se prestane hvalit kao da su neke poštenjačine (jer sve plaćaju), dok u stvari nisu.

 

1. istina plaća se dodatno, jedno 3 eura po mjesecu s tim da isto kao i Netflix možeš uzet jedan acc i dijelit s 5 ljudi. express vpn dijelim s još 8 ljudi, svatko od nas na svom profilu

2. nisi se oženio za taj isti vpn, kad prestane radit jednostavno promijeniš

3. ovo je glupost, jesi ti kad imao vpn?

4. da moraš, jebemu miša na to mi ode cijelih 12 sekundi

Idemo redom;

 

1️⃣ Jedan ExpressVPN račun ima maksimalno 5 istovremenih konekcija, a vas 8 dijeli taj račun. Stvarno ne vidim što bi moglo poći po zlu...

2️⃣ Ah, da. Nema boljeg osjećaja od dolaska s posla i guglanja čiji Netflix ima Parks and Rec. Povezivanje televizora na VPN samo da bi skužio kako taj VPN više ne radi, kupovina drugog boljeg VPN-a i tek onda uživanje u sadržaju.

3️⃣ Naravno da imam VPN; 100/100 mi pretvori u 50/50. Koju god VPN uslugu odabrao, uvijek će ti usporiti brzinu. Sad, objasnio bih ti zašto, ali to bi zahtjevalo znanje mreže s tvoje strane, što nisam siguran da imaš jer me pitaš takvo pitanje.

4️⃣ Nije li jedan od ciljeva streaming usluga jednostavnost? Upalim TV, odaberem film koji želim gledat i samo ga pustim? Ta se jednostavnost gubi ako moram guglat gdje je kakav sadržaj dostupan i prema tome mijenjat državu.

blackdevil kaže...

nemoj bit dežurni moralist jer očito nisi dovoljno informiran o nekim stvarima, vpn se koristi za zaštitu privatnosti a ovo što to omogućuje dodatni sadržaj je samo plus.

btw cijena Netflixa nama na balkanu je ista kao ostatku europe/amerike tako da nemoj prosipat pametne komentare o autorskim pravima jer ovako barem dobiju dio svojih para, a kad se skidaju torrenti dobiju ništa.

Čekaj malo, ja sam neinformiran, a ti si taj koji ne znaš osnove mreža i misliš da je prvotna uloga VPN poslužitelja zaštita privatnosti i otključavanje sadržaja. Što još neću pročitati na ovom forumu... 

blackdevil kaže...

btw cijena Netflixa nama na balkanu je ista kao ostatku europe/amerike tako da nemoj prosipat pametne komentare o autorskim pravima jer ovako barem dobiju dio svojih para, a kad se skidaju torrenti dobiju ništa.

Ne, ne dobiju. Dobiju novac za državu za koju su prodali prava. Od tebe nisu dobili ni lipe jer se od tvojih para financira lokalni katalog Netflixa, a ne onaj od druge države. Vlasnici prava su tu jednako na gubitku kao i kod piratiziranja sadržaja.

 

Jesi li se ikada zapitao zašto se na televizijskim uslugama operatera, za vrijeme nekog sportskog događaja slika zatamni na stranim kanalima? Iz istog razloga zašto je Netflix primoran blokirati VPN servise.

 

eod s moje strane, ne isplati se vodit raspravu na ovom forumu jer svi imaju ogromno znanje u mrežama i googlanju a teško im nać gdje će pogledat film ...  :D

 

MrBlc pon 10.5.2021 08:17
MEGATAMA kaže...

Vlasnik sadrzaja je upozorio pruzatelja internet usluge da korisnik krade sadrzaj....sta je tu uopce za diskusiju?....

Upravo tako. Da je Starlink poslao upozorenje na temelju samog protokola (koji se koristi i u legalne svrhe) ili sniffanja sadržaja (što narušava privatnost korisnika), to bi bilo sporno. Ovo nije.