CalvinRi sri 29.7.2020 15:05

Ja sam za tehnologiju.

 

Treba ti neki izracun? Imas ga na dohvat "misli". Neka informacija? nema vadjenja mobitela I surfanja, sve za 0.02 sekunde u glavi. Znanje jezika? Prevodjenje? Nema zaboravljanja, podaci i misli su mi u cloudu, na dohvat...

 

Sad, treba to rijesiti kako treba, kontrola, privatnost, zloupotreba, blablabla...

 

 

Ali po meni je to revolucija.

Izzy sri 29.7.2020 16:53
CalvinRi kaže...

Ja sam za tehnologiju.

 

Treba ti neki izracun? Imas ga na dohvat "misli". Neka informacija? nema vadjenja mobitela I surfanja, sve za 0.02 sekunde u glavi. Znanje jezika? Prevodjenje? Nema zaboravljanja, podaci i misli su mi u cloudu, na dohvat...

 

Sad, treba to rijesiti kako treba, kontrola, privatnost, zloupotreba, blablabla...

 

 

Ali po meni je to revolucija.

 Revolucija je, ali nije to nešto dobro. Naoko je, ali razmisli... Ako to jednog dana bude rasprostranjeno tj. pristupačno većini - ljudi će se ulijeniti i zapustiti. Tada nema potrebe za trudom. Jer sve ti je dostupno. U konačnici neće to dobro utjecati na ljudsku vrstu. A to što kažeš glede sigurnosti je samo dodatna briga i sigurno će se zloupotrebljavati tako nešto. Jedino da je to omogućiti specifičnim strukama - liječnicima recimo.

Mad-Max-X sri 29.7.2020 18:21

Taj smjer kretanja čovječanstva je nemoguće zaustaviti iz ove tačke. Osim ako se desi neka katastrofa koja će sve vratiti na početak. Bilo je dosta SF filmova na tu temu i oni se vjerovatno ne mogu nazvati proročanskim jer ako se vidi dosadašnja putanja, svako može da predvidi nastavak te putanje. To je jako primamljivo i korporacijama i običnim ljudma. Samo što će ovisnost ljudi o korporacijama da se razvije do krajnosti, kao i neravnopravnost ljudi.

zoki.zlikowski sri 5.8.2020 14:22

Jel to ova Bugova populacija stari? Svaka tema o novoj tehnologiji i puni forumi negativnosti. Svdijelo vam se doba kad ste bili mali u susjedstvu koji je sve znao, a sad ispadate iz igre zbog nekog novog klinca pa bi rado zaustavili napredak? Mozda radije da popratite klinca sto radi i nastavite biti u trendu?

MrBlc sri 5.8.2020 15:10

Pa, da, starimo. Svi starimo, a kako starimo, tako učimo i neke životne lekcije, poput one da kombiju s natpisom "free candies" ne treba vjerovati, bez obzira koliko nam se ideja besplatnih slatkiša sviđala.

I ne bih to nazvao protivljenjem napretku, već oprezom prema negativnim stranama iste i potencijalnim zloupotrebama. Kad tehnologija uhvati maha, najčešće je za to kasno.

zoki.zlikowski čet 6.8.2020 14:52
MrBlc kaže...
Pa, da, starimo. Svi starimo, a kako starimo, tako učimo i neke životne lekcije, poput one da kombiju s natpisom "free candies" ne treba vjerovati, bez obzira koliko nam se ideja besplatnih slatkiša sviđala.

I ne bih to nazvao protivljenjem napretku, već oprezom prema negativnim stranama iste i potencijalnim zloupotrebama. Kad tehnologija uhvati maha, najčešće je za to kasno.

 I tako si pricao i prije 20 godina? Nisi. I bio si napredan, sad si zaostao. Bolje se opusti jer ces na kraju biti kao vecina hrvatske populacije (stara ili zaostala?).

MrBlc čet 6.8.2020 15:35

Prije 20 godina sam bio mulac koji nije razmišljao ni o tome što bi moglo krenuti po zlu ako skinem kočnice s bicikla, a kamo li o mogućim zlouporabama tehnologije koja je tad izgledala kao teški SF i nešto za što je mala šansa da doživim u svom životnom vijeku.