ddarknessfairyy sub 14.9.2019 06:57

Najjeftiniju. Veš mašine su u današnje vrijeme postale potrošna roba, uključujući Samsung, Bosh i ostale za koje se misli da su "kvaliteta". Ni jedna ako se koristi u prosječnoj obitelji neće trajat dulje od 3 godine. Garancije su im manje više svima 24mj a nakon toga prc počnu odlazit ko po špagici. Mijenjanje grijača ili pumpe ajd još se isplati, ali ako ode matična, lageri ili procuri kada uopće se ne isplati popravljat jer koštaju više dijelovi nego nova mašina. Kad odu lageri na 90% mašina treba se mijenjati kompletna kada jer se ne daju izvadit ili razvale kadu usput pa i ona procuri. 

Uglavnom izabereš koje ti značajke trebaju, veličina bubnja, koji programi i broj okretaja i biraš najjeftiniju. Sve će ionako riknut u isto vrijeme. 

nicky.sl sub 14.9.2019 08:07

Gorenje ima 5 godina gare kao i Končar

Samsung, Candy, Electrolux, whirlpoil imaju 2+3 odnosno dvije godine i dobiju se još tri nakon registracije uređaja na njihovim stranicama.

Ako tebi mašina traje samo tri godine zapitaj se što krivo radiš ??? 

Father_Dougal sub 14.9.2019 08:57

Prije tri-četiri godine kupio sam Beko perilicu, 8 kg, imam tri žene u kući i količina robe koja ide na pranje svaki dan je velika... da imam manju, prao bih svaki dan, ovako perem svaka dva dana. Odlična, nema s njom problema, uzeo sam doslovce najjeftiniju koja je mogla prati 8 kg. Ne čujem ju dok pere, čuje se samo šljapkanje vode, što mi je najbitnije, tek se prilikom centrifuge čuje motor, kad se zaleti na visoke okretaje, a i to je tiho.

FLes sub 14.9.2019 09:17

Baš sam u nabavci nove perilice, tako da mi je ova tema došla ko naručena.

 

Trenutno imam Končar M400. Datum proizvodnje: 19/09/1997. Imala je jedan kvar i to da je puknula plastika na dozatoru sredstva za pranje, što sam uspio sam sanirati.

john142 sub 14.9.2019 09:27
Horatio_Hornblower kaže...

Gorenje 

Koji mrtvi Samsung  ko to zna popravit a djelovi skupi ko da su od titana ne od plastike a ovamo zoves mestra koji ima dhelova za bacanje... 

I to gorenje cak koncar imaju 5 godina garancije...

 Gorenje vise nije Gorenje na koje su kupcni navikli. Gorenje je postalo kinesko smece !

 

Opcenito su u danasnje vrijeme proizvodi postali jako losi i nekvalitetni. Nezahvalno je bilo sta preporuciti posto vise ni brendirani proizvodi nisu kvalitetni. Cijenu im jos drzi samo ime.

dtdtdt sub 14.9.2019 09:33

Miele ako se ide na kvalitetu, uz veću cijenu naravno. A od ovih do cca 3000kn ipak je Gorenje još uvijek najbolji izbor, 5. god. gar., dostupnost dijelova i ipak je još uvijek dobra kvaliteta, iako se slažem da nisu kao prije 15-20 god.

Ajar sub 14.9.2019 09:44

gorenjka. ovoj mojoj je prije 5 godina isteklo 5 godina jamstva a radi k'o urica. samo prašinu brišem s nje. centrifuga na 1600, 7 kg veša žive vage, tiha, mirna i dostojanstvena, s veeeeelikim vratima. 

ddarknessfairyy sub 14.9.2019 09:48
nicky.sl kaže...

Gorenje ima 5 godina gare kao i Končar

Samsung, Candy, Electrolux, whirlpoil imaju 2+3 odnosno dvije godine i dobiju se još tri nakon registracije uređaja na njihovim stranicama.

Ako tebi mašina traje samo tri godine zapitaj se što krivo radiš ??? 

 Obožavam ovakve pametne konstatacije. Da, mašina je kvantna fizika pa moraš biti inženjer da bi ju "pravilno" koristio.  "Krivo" radim to što mašinu koristim više puta tjedno(nekad i više puta dnevno) i ne stoji mi u kupaoni da bi popunila prazan prostor pa ju upalim jednom tjedno. Dodatna garancija ne pokriva sve dijelove a i da pokriva ne isplati se i točka.

 

Daš 5000kn za "dobru" mašinu koja će radit 5 godina i onda će otić lageri jer su rađeni za određen broj ciklusa pranja. Pa ti onda majstor kaže da popravak dođe 1500-2000kn jer se lageri ne mijenjaju nego ide van komplet bubanj i lageri. Pa onda kupiš novu sa većim bubnjem u koji stane veća količina veša da ne rondaš previše puta mašinu da se ne potroši brzo. Ali će ti ta prdnut još brže od one od 5kg jer se koristi apsolutno isti materijal za onu koja ima 8-12kg kao i za onu koja ima 5kg. Pa na kraju ispadne da si u 6 godina pljunuo 10 000kn na mašinu a mogao si kupit dvije jeftine  za 4000kn koje bi ti durale isti vremenski period. Been there, done that. Jednostavno se ne isplati. Ako nemaš love za profesionalnu perilicu na koju ti daju garanciju na ležajeve 10 godina(ako je garancija na ležajeve dugačka onda mašina vrijedi) onda se ne isplati kupovati skuplje mašine već kupiš najjeftiniju od onih koja pokriva sve što ti treba.

 

Meni je bitno da mi mašina ima bar 2 kratka programa(osvježavanje omekšivačem 30 min, neki za jednom nošenu odjeću do sat vremena), program za ručno pranje, program sa kuhanjem za čovjekove mandure, da sama mogu namještat temperaturu a ne da su striktno zadane temperature po programima i da mogu smanjiti broj okretaja, to tražim i uzimam onu koja to sve ima a najjeftinija je i boli me dupe čija je i dal "lijepo" izgleda. Sad imam Končarovu 1500kn ju platila i baš me briga dal bude durala 3 ili 5 godina. Kad krepa kupim novu do 2000kn i ne moram razmišljati dal ću ju uzeti na 24 ili 36 rata. 

Ivooh11 sub 14.9.2019 09:57

Electrolux perilica sa otvaranjem prema gore,nema mjesta u kupaonici, kupio sam na preporuku sa foruma i mogu reči samo pohvale,prije sam imao gorenje ,užas ,kvar na kvaru,inače većina ovih manjih proizvođača poput gorenja više ne proizvode ,samo prodaju ime.

Xiaomi sub 14.9.2019 10:10

U mojoj užoj i široj familiji kada je rijec o perilicma rublja caruje Bosch vise od 15 godina. Svi imamo super pozitivna iskustva i za cca godinu dana kada cu se seliti u svoj stan kupiti cu opet Bosch perilicu rublja. Svima kojima sam preporucio nisu pozalili. I to nisu one super skupe vec kategorija 2700-3500kn.

Kod perilica posuda imam takoder dobra visegodisnja iskustva s Candy. Pecnica Eelectrolux.

volegradele sub 14.9.2019 10:14

Imao Electrozeta 12 godina,dobio je na poklon kad sam se ozenio,mislim da tada jeftinije nije bilo(oko 1700 kn),promijenio 3-4 puta kondezator 120 kn.Zatim kupio Wirpool 6sense 1200 rpm u 2 godine se pokvarila 3 ili 4 puta,bubanja 2 puta novi,motor... sve je bilo u garanciji..poludija i bacija je i kupio Bosch 5500 kn.Masina evo vec 2 godine radi necujno ali jebena pumpa vode se zacepi svako misec -dva dana sa dlakama,imam doma 4 zenske i muku mucim s tim,masina stane,baci gresku,pa prazni manualno tonu vode i pincetom vadi kosu sa rotora pumpe...uglavno frustrirajuce!Ne mogu virovat da dlake takve probleme mogu radit!

ddarknessfairyy sub 14.9.2019 10:31
volegradele kaže...
Imao Electrozeta 12 godina,dobio je na poklon kad sam se ozenio,mislim da tada jeftinije nije bilo(oko 1700 kn),promijenio 3-4 puta kondezator 120 kn.Zatim kupio Wirpool 6sense 1200 rpm u 2 godine se pokvarila 3 ili 4 puta,bubanja 2 puta novi,motor... sve je bilo u garanciji..poludija i bacija je i kupio Bosch 5500 kn.Masina evo vec 2 godine radi necujno ali jebena pumpa vode se zacepi svako misec -dva dana sa dlakama,imam doma 4 zenske i muku mucim s tim,masina stane,baci gresku,pa prazni manualno tonu vode i pincetom vadi kosu sa rotora pumpe...uglavno frustrirajuce!Ne mogu virovat da dlake takve probleme mogu radit!

  Samočisteći su još gori. Ne čistiš filtere nego zidne sifone.  Imam psa koji se linja dva puta po 6 mjeseci. Svaki puta kad perem krepene tepihe, pokrivače i njegove dekice poslije perem bez veša mašinu i čistim sifon u zidu jer sve završi u njemu 

Father_Dougal sub 14.9.2019 11:32
volegradele kaže...
A sifon od kade za tusiranje je poseban problem,kosa svako malo zacepi pa žuljaj sa sajlom da probije.I onu mrežicu kad stavim opet zastopa,ne mogu se obranit od kose u wc-u

Ja svaki mjesec čistio dok nisam popizdio na stariju kćer jer pere kosu valjda svaki dan, sad ona odštopava sajlom. Jebiga, mala, tvoja je kosa tamo, ne moja.

nicky.sl sub 14.9.2019 13:25
ddarknessfairyy kaže...
nicky.sl kaže...

Gorenje ima 5 godina gare kao i Končar

Samsung, Candy, Electrolux, whirlpoil imaju 2+3 odnosno dvije godine i dobiju se još tri nakon registracije uređaja na njihovim stranicama.

Ako tebi mašina traje samo tri godine zapitaj se što krivo radiš ??? 

 Obožavam ovakve pametne konstatacije. Da, mašina je kvantna fizika pa moraš biti inženjer da bi ju "pravilno" koristio.  "Krivo" radim to što mašinu koristim više puta tjedno(nekad i više puta dnevno) i ne stoji mi u kupaoni da bi popunila prazan prostor pa ju upalim jednom tjedno. Dodatna garancija ne pokriva sve dijelove a i da pokriva ne isplati se i točka.

 

Daš 5000kn za "dobru" mašinu koja će radit 5 godina i onda će otić lageri jer su rađeni za određen broj ciklusa pranja. Pa ti onda majstor kaže da popravak dođe 1500-2000kn jer se lageri ne mijenjaju nego ide van komplet bubanj i lageri. Pa onda kupiš novu sa većim bubnjem u koji stane veća količina veša da ne rondaš previše puta mašinu da se ne potroši brzo. Ali će ti ta prdnut još brže od one od 5kg jer se koristi apsolutno isti materijal za onu koja ima 8-12kg kao i za onu koja ima 5kg. Pa na kraju ispadne da si u 6 godina pljunuo 10 000kn na mašinu a mogao si kupit dvije jeftine  za 4000kn koje bi ti durale isti vremenski period. Been there, done that. Jednostavno se ne isplati. Ako nemaš love za profesionalnu perilicu na koju ti daju garanciju na ležajeve 10 godina(ako je garancija na ležajeve dugačka onda mašina vrijedi) onda se ne isplati kupovati skuplje mašine već kupiš najjeftiniju od onih koja pokriva sve što ti treba.

 

Meni je bitno da mi mašina ima bar 2 kratka programa(osvježavanje omekšivačem 30 min, neki za jednom nošenu odjeću do sat vremena), program za ručno pranje, program sa kuhanjem za čovjekove mandure, da sama mogu namještat temperaturu a ne da su striktno zadane temperature po programima i da mogu smanjiti broj okretaja, to tražim i uzimam onu koja to sve ima a najjeftinija je i boli me dupe čija je i dal "lijepo" izgleda. Sad imam Končarovu 1500kn ju platila i baš me briga dal bude durala 3 ili 5 godina. Kad krepa kupim novu do 2000kn i ne moram razmišljati dal ću ju uzeti na 24 ili 36 rata. 

 Za neke ipak je kvantna fizika jer ipak veliku većinu kvarova oko bubnja i ležajeva skrive sami vlasnici. Pretrpavanjem a još gore je napunit ju premalo al nećemo sad o centrifugalnoj sili ipak to nije za svakog.