the chosen one07 ned 17.1.2021 11:00
Envy kaže...

Lenovo mete konkurenciju. Zasluženo.

Kako i ne bi - evo kod mene ThinkPad T460s star ne znam ni sam koliko godina... i7, 20GB RAM, 1TB pciE SSD i 4G modem - radi ko vurica od prvog dana, a kontstrukcijski napravljen ko tenk jer nisam primjetio ni jednom kada ga na kutu primim s jednom rukom da se nesto uvija. Kada krepa nema razmisljanja koji ponovno laptop ubosti i od kojeg proizvodjaca... ;)

Envy ned 17.1.2021 11:18
the chosen one07 kaže...
Envy kaže...

Lenovo mete konkurenciju. Zasluženo.

Kako i ne bi - evo kod mene ThinkPad T460s star ne znam ni sam koliko godina... i7, 20GB RAM, 1TB pciE SSD i 4G modem - radi ko vurica od prvog dana, a kontstrukcijski napravljen ko tenk jer nisam primjetio ni jednom kada ga na kutu primim s jednom rukom da se nesto uvija. Kada krepa nema razmisljanja koji ponovno laptop ubosti i od kojeg proizvodjaca... ;)

Max 4 godine može biti star. Ima IPS ekran, (možda i touchscreen).. mislim to još nije za zamjeniti. To je sada skupo i polovno.

Neće to krepati olako.. znam ljude koje su Češkoj postavlja li ga na vrh ormara da služi kao server. 

Stric_Jura ned 17.1.2021 12:23

jedino nažalost u consumer klasi nema dovoljne širine ponude...

 

Nabaviti neki s Ryzenom 4xxx i 16 GB RAMa je nemoguće u Hrvatskoj (i modeli s svom memorijom zalemljenom i oni s 8 GB + utor za RAM)...

 

a i opća dobavljivost je loša..

 

ali po svemu, definitivno optimum kvalitete i cijene...

Envy ned 17.1.2021 12:38
Stric_Jura kaže...

jedino nažalost u consumer klasi nema dovoljne širine ponude...

 

Nabaviti neki s Ryzenom 4xxx i 16 GB RAMa je nemoguće u Hrvatskoj (i modeli s svom memorijom zalemljenom i oni s 8 GB + utor za RAM)...

 

a i opća dobavljivost je loša..

 

ali po svemu, definitivno optimum kvalitete i cijene...

Evo trend u prodaji Laptopa vs. Desktop računara:

 

Da, nabaviti neki Ryzen 48xx je teže nego pronaći tartuf od pola kilograma. Da mi je znati šta rambox misli o tome jer je 4800H unutar Lenova bio Out of Stock skoro od prvog dana. I ta Ruža je u Zen2 kateforiji tako da i ako ju nabaviš čistiš skladište.

A ako ti laptop treba za Consumer a ne Workstation i non-heavy load sa Intelom si na dobitku i u krajnjoj situaciji ljepše spavaš. Teta Lisa se tako nalagala za 4800H da je mene bilo sramota gledajući onu prezentaciju. Sve sam imao neku fobiju da me neki Appleovac ne gleda.

Envy ned 17.1.2021 13:05
Stric_Jura kaže...

ne hvala, Intel je za mene neko vrijeme prekrižen...

 

radije tetu Lisu nego neke Intelaše...

A pošteno, stvar principa[Tenet] (kao i kod mene, samo ja AMD ne križam olako). Ali kud gad sad prekriži kada Intel postaje kao prije AMD, a sada AMD postaje kao prijašnji Intel? 

Marko :D ned 17.1.2021 13:59

Trenutno još uvijek HP Pavilion 15-p205nm kupljen prije pet/šest godina. Do sada samo zamijenio ekran i CMOS bateriju; vozi dalje. Za moje potrebe i dalje više nego dovoljan. Štoviše, malo sam iznenađen da laptop za tadašnih 3.500 kn i dalje radi bez ikakvog štekanja. 

 

Prije toga koristio sam Asus Eee PC i imam doma još jedan Asus K50IJ koji još uvijek rade perfektno, a stari su više ni sam ne znam koliko godina. Kad trenutni HP ode u vječna lovišta, mislim da ću se vratiti na Asus čisto radi kvalitete izrade. Nije mi ni ovaj HP toliko loš, ali imam dojam da su Asus laptopi puno više kvalitetniji. No koji god da laptop bio; AyyMD. 

fer-de-lance ned 17.1.2021 14:49

Tak i mom Aceru ide već 12. 10. godina, pukla jedna šarka i hard krepo nedavno (Kingston A400 u zamjenu), ostalo sve ko prvog dana, još sam dodao 4 GB rama, isto koštao 3500 (tj. 3150 u kešu).

B960 i GT620M još sasvim upotrebljivi.

 

Acer ekipa, ruke u zrak !!!!

 

Stric_Jura ned 17.1.2021 15:17

pozdrav,

 

klinki upecao Acera za 5022 kn, best buy...

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/prijenosna-racunala/kratki-osvrt-acer-aspire-5-nxhvzex004/279582.aspx

 

uglavnom fenomenalan strojček...

 

to je zamjena za Dell Inspiron 15R SE 7520, izvrstan strojčić odlično usčuvan, tržima ga...

 

službeno imam Dell Latitude 5400 - i5-8365U, 8 GB, 256 GB SSD - solidan laptopić, najlošije mu je zapravo zaslon, ali na poslu imam 2 monitora + njega...

 

e imate za preporuku nekog skina za laptope, ne toliko za zaštitu nego da klinka ima personaliziran laptop?

 

 

ssoul ned 17.1.2021 16:02

Samo HP, jedini daju tvornicke tri godine jamstva na sve notebooke i imaju daleko najbolje organiziran servis kod nas. Trenutno trosim relativno stari sluzbeni Elitebook x360 1030 G3. Za sada sve pic pic

mzopg ned 17.1.2021 16:16

Apple Macbook Pro 13", evo sad će još malo napuniti tri godine, radi kao nov. Zamijenim ga novom serijom sa M1, čekam redizajnirani model. Mijenjam više iz radoznalosti nego iz potrebe. 

 

Uz njega koristim Chuwi Lapbook Pro, predivan uređaj i za svoju cijenu nema konkurencije, on mi je više za lakši posao i kad mi trebaju Windowsi i ostali alati na koje sam se navikao. Ono što nudi za 2.900kn koliko sam ga platio je pravo čudo. Ubrzo ću i njega zamijeniti novim modelom Chuwi Gemibook Pro 16GB Ram, 512GB SSD, WiFi 6 i 2k 3:2 vrhunski IPS display. Opet mijenjam iz znatiželje, više nego iz potrebe, mada će biti koristi od 3:2 displaya za light office poslove.

Ezio ned 17.1.2021 16:34

HP Omen. Sve za desetku osim buke. Ventilator bučan kao mlažnjak.

I to ne samo u igrama koje skoro nikad ni ne igram. Bučan je i pri surfanju, excelu... O autocadu i civil 3d ne moram ni pričati.

the chosen one07 ned 17.1.2021 18:09
Envy kaže...
the chosen one07 kaže...
Envy kaže...

Lenovo mete konkurenciju. Zasluženo.

Kako i ne bi - evo kod mene ThinkPad T460s star ne znam ni sam koliko godina... i7, 20GB RAM, 1TB pciE SSD i 4G modem - radi ko vurica od prvog dana, a kontstrukcijski napravljen ko tenk jer nisam primjetio ni jednom kada ga na kutu primim s jednom rukom da se nesto uvija. Kada krepa nema razmisljanja koji ponovno laptop ubosti i od kojeg proizvodjaca... ;)

Max 4 godine može biti star. Ima IPS ekran, (možda i touchscreen).. mislim to još nije za zamjeniti. To je sada skupo i polovno.

Neće to krepati olako.. znam ljude koje su Češkoj postavlja li ga na vrh ormara da služi kao server. 

 Je, u pravu si, išao pogledati onlajn po SN, ožujak 2017. Čak nudi produljenje garancije za sezonu 2021/2022 što nisam znao da se može. Čak i razmislim o tome :)

O zamjeni nema ni govora, barem neko vrijeme, još posebno ako produljim garanciju...

P.s. Nema touchscreen :D

Ajar ned 17.1.2021 19:00

ne "koristim" više ni jedan ali mi mnogi prođu kroz šape zbog kojekakvih hardversko-softverskih ... cirkusarija. čistim, mijenjam diskove, dodajem/mijenajm ram, sitniji popravci ... takve stvari. dok sam radio (a ti rade još danas u moje kćeri, nekih bivših i tak) što dovoljno govori o robusnosti) bili su samo dell: najlakše ih je održavati, između ostaloga. u dobrom sjećanju oko prčkanja mi je ostao i pokojni fujitsu-siemens. hp - apsolutni užas (milijarda šarafa, moraš sve raskopati za najgluplju sitnicu...). lenovo je bio ok, nakon formatiranja diska i instaliranja čistog os-a, iako su im ventilatori za q (naime, unatoč te usprkos preporukama i upozorenjima, većina ih i dalje stavlja na koljena, krevete, bla ... i prašinom očas zaštopa ventilaciju). za rad su mi svima em premali zasloni, em sumanuti sustav tipkovnica a trackpad apstrahiram skroz kao (meni) neuporabljiv, em fali utičnica i tak. uglavnom, dakle, samo ih "održavam" ali za rabim samo desktop s ekranom 16:10, 24 cola ili više. za "buhice" nemam više ni vid ni naočale ni volje ni strpljenja. a 30000 za laptop (npr. xps) ne dam da ga jebeš. za tu lovu dobim polovnog golfa dizelaša. 

absolon ned 17.1.2021 19:53

Lenovo yoga 530-14ARR, ryzen 2500u, 8GB,
touch ekran i active pen. Dvije godine star, super zadovoljan, postao Katica za sve od tableta, jer se preklapa, uzimanja zabilješki,
dobra tipkovnica. Na bateriji nečujan, na struji dosta se čuje,jer radi na najjače. Težina 1,45kg dobra je za bildanje kada je u tablet modu.

Envy ned 17.1.2021 22:23
Ezio kaže...

HP Omen. Sve za desetku osim buke. Ventilator bučan kao mlažnjak.

I to ne samo u igrama koje skoro nikad ni ne igram. Bučan je i pri surfanju, excelu... O autocadu i civil 3d ne moram ni pričati.

 

bozoileo kaže...
Hp omen

 

Omen je HP-ova gamerska marka pa mora biti i bučan. Inače imam onaj HP Omen ruksak od HP-a.. košta 290 KM (maraka ne kuna) ja ga našao za 65 KM.
A boje su kao da je od Lenova.