southy sri 12.8.2020 14:59

Google obećava razne mehanizme koji bi trebali spriječiti eventualnu zloupotrebu kartica korisnika za spam ili krađu podataka. To uključuje ograničenje prema kojem je moguće napraviti samo jednu karticu po korisniku i za njenu aktivaciju je potrebna autentifikacija putem telefonskog broja.

 

A tko će spriječiti zloupotrebu od strane Googlea?

 

Šalim se, za to je već (davno) kasno.

southy čet 13.8.2020 16:17
slitinabakra kaže...

Koliko si placen da pises protiv google? 

Zašto pitaš, nudiš više?

 

Ne pišem ja protiv nikoga, ali u zadnje vrijeme mi već dojadilo kako mi serviraju te oglase i što sve znaju i što mi nude. Korporacije poput Googlea i Facebooka zarađuju milijarde prodajom naših podataka i još se onda prodaju kao neki dobrotvori i svesrdno daju nove usluge koje su zapravo samo nastavak politike prikupljanja podataka.

slitinabakra čet 13.8.2020 16:53

Jer zadnjih 5-6 tema na temu google se javljas samo ti sa istom spikom. Ljubomoran sto nisi dio kolaca? :D 

 

Al generalno to rade svi, i amazon i apple i alibaba i xiaomi i NOA. Nebitno je of firme i aplikacije. Cim je nesto besplatno to znaci da si ti proizvod :)

Marko :D čet 13.8.2020 17:01
southy kaže...

Google obećava razne mehanizme koji bi trebali spriječiti eventualnu zloupotrebu kartica korisnika za spam ili krađu podataka. To uključuje ograničenje prema kojem je moguće napraviti samo jednu karticu po korisniku i za njenu aktivaciju je potrebna autentifikacija putem telefonskog broja.

 

A tko će spriječiti zloupotrebu od strane Googlea?

 

Šalim se, za to je već (davno) kasno.

Dobro, a sada objasni kako to točno Google zloupotrebljava tvou karticu?

southy kaže...
slitinabakra kaže...

Koliko si placen da pises protiv google? 

Zašto pitaš, nudiš više?

 

Ne pišem ja protiv nikoga, ali u zadnje vrijeme mi već dojadilo kako mi serviraju te oglase i što sve znaju i što mi nude. Korporacije poput Googlea i Facebooka zarađuju milijarde prodajom naših podataka i još se onda prodaju kao neki dobrotvori i svesrdno daju nove usluge koje su zapravo samo nastavak politike prikupljanja podataka.

To je isključivo do tebe. Odvoji koju minutu i sredi si Google račun.

southy pet 14.8.2020 15:09
Marko :D kaže...

Dobro, a sada objasni kako to točno Google zloupotrebljava tvou karticu?

To je isključivo do tebe. Odvoji koju minutu i sredi si Google račun.

Kroz karticu jedino mogu nešto pametnije dobiti ako popuniš podatke pa im do onda anonimni profil "enumeriraš", možeš povući usporedbu sa računom na društvenim mrežama, dobe samo ono što im ti daš, no nije toliko stvar te kartice nego općenito politike privatnosti koju Google promovira.

 

Slažem se da je puno toga do moje lijenosti da si neke stvari ne konfiguriram, no većina korisnika isto to ne radi tako da prema defaultu dobivaju sve tako dugo dok ne zabraniš. Isto ako doniranje organa u Hrvatskoj, ako ne potpišeš da ne daš automatski si donor.

Marko :D pet 14.8.2020 16:03

Pri izradi Google računa više nema samo klikanja next. Ne možeš izraditi račun bez da namjestiš postavke privatnosti. Odmah te pita želiš li da se tvoje aktivnosti spremaju na račun tako da nema preskakanja i zadanih postavki.