mGT sub 23.1.2021 12:25

Bogme skoro 30 ljeta je prošlo, kad se samo sjetim 22h - borba za slobodnu liniju, pažljivo osluškivanje cvrkuta modema hoće/neće,daj se spoji barem na 33600, baš mi treba PaintshopPro sa 2cows-a .

Neka druga ljepša vremena.

HUMANNISAM sub 23.1.2021 15:46

nikad mi ni jedan programer ni vrhunski informatičar nije znao objasniti gdje shareware i trial programi sakrivaju svoje dll-ove ili neke druge fileove koje bi pobrisao nakon isteka (da ih windowsi ne zapamte)  koji su ključni da možeš koristiti shareware i nakon npr mesec dana. 

Umbel sub 23.1.2021 15:53
HUMANNISAM kaže...

nikad mi ni jedan programer ni vrhunski informatičar nije znao objasniti gdje shareware i trial programi sakrivaju svoje dll-ove ili neke druge fileove koje bi pobrisao nakon isteka (da ih windowsi ne zapamte)  koji su ključni da možeš koristiti shareware i nakon npr mesec dana. 

 Kako avion leti a ne maše s krilima?

ZovemseZoranidolazimizRijeke sub 23.1.2021 20:14
HUMANNISAM kaže...

nikad mi ni jedan programer ni vrhunski informatičar nije znao objasniti gdje shareware i trial programi sakrivaju svoje dll-ove ili neke druge fileove koje bi pobrisao nakon isteka (da ih windowsi ne zapamte)  koji su ključni da možeš koristiti shareware i nakon npr mesec dana. 

 

mislim da se ipak radilo o stavljanju kriptiranog ključa (radi sigurnosti može i više njih) s danom instalacije negdje duboko u registry, pod kriptiranim GUID objektom koje bi mogao pronaći jedino da radiš komparaciju kompletnog registrya.

uuY ned 24.1.2021 10:55

Zato što smo svi vrhunski stručnjaci.

A i zato što je pitanje glupo. Ima više tehnika za kontrolu šervera i trajala, a mislim da brisanje dll-a sigurno nije jedna od njih.
Govorimo i o velikom vremenskom rasponu za informatičku teh.
Kada je tucows krenuo s radom, npr. registry nije ni postojao.

Inovator ned 24.1.2021 12:57

Postojao je registry tada, uveden je s Win 3.1, a oni su izasli 1992., dok je Tucows pusten 1993.
Hrpa tih trial.programa je imala u registry key Trial s vrijednosti 0/1. Promjenis u 1 i vozis dalje. Kasnije su se opametili pa kriptirali, pa onda povlacili sa servera zapise itd.

HUMANNISAM sri 27.1.2021 22:28
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...
mislim da se ipak radilo o stavljanju kriptiranog ključa (radi sigurnosti može i više njih) s danom instalacije negdje duboko u registry, pod kriptiranim GUID objektom koje bi mogao pronaći jedino da radiš komparaciju kompletnog registrya.

 hvala !

Umbel kaže...
Zasto se trudite odgovoriti covjeku na pitanje na koje nitko ne zna odgovoriti?

 vidiš da netko ipak zna, a taj nisi ti...