metallic pet 7.8.2020 07:43

Kolega Davor Sustic , toliko dobro si opisao "scout mode" da sam postao aksiozan kao da sam u igri.

 

p.s. plastika je okej, pa ne pokvarimo dojam jedinim metalom na stolu sa svom plastičnom periferijom.

       bitno je da ima dobre gumene nogice kako se ne bi klizalo okolo!

gkelekov pet 7.8.2020 10:08
ZdravkoZ kaže...

Odlična recenzija😷

Za odlično fali najbitniji dio recenzije, usporedba sa konkurencijom.

No neovisno o tome, kad se pogleda na tržištu što sve ima od DAC-ova (čak i kineskih kopija Europskih modela), ovaj DAC vrijedi možda 40Eur (A ne 125EUR koliko traže).
Doslovno govore o DAC-u i headphone AMP-u a nema niti napajanje regulirano nego preko USB-a na 5V, 2A (što je dovoljno za DAC, ali nedovoljno za bilo kakav tip pojačala).

Samo par slika modela od 50EUR - 120EUR, kudikamo kvalitetniji i najbitnije zvučno kvalitetniji.
A da ne govorim da se za 125EUR (i manje), može ubosti već audiofilski, polovni naravno, Teac UD-H01.

Davor pet 7.8.2020 10:25
gkelekov kaže...

Za odlično fali najbitniji dio recenzije, usporedba sa konkurencijom.

No neovisno o tome, kad se pogleda na tržištu što sve ima od DAC-ova (čak i kineskih kopija Europskih modela), ovaj DAC vrijedi možda 40Eur (A ne 125EUR koliko traže).
Doslovno govore o DAC-u i headphone AMP-u a nema niti napajanje regulirano nego preko USB-a na 5V, 2A (što je dovoljno za DAC, ali nedovoljno za bilo kakav tip pojačala).

Samo par slika modela od 50EUR - 120EUR, kudikamo kvalitetniji i najbitnije zvučno kvalitetniji.
A da ne govorim da se za 125EUR (i manje), može ubosti već audiofilski, polovni naravno, Teac UD-H01.

 

Nešto si krivo shvatio, ili komentiraš ispod krive recenzije. Sound Blaster X3 nije DAC/amp, nego zvučna kartica. Dakle ima mikrofonski ulaz, mogućnost spajanja 7.1 zvučnika, optički izlaz, moćan softver, ekvilizator, mobilnu aplikaciju i 800 drugih mogućnosti - apsolutno ništa od toga nijedan uređaj koji si ti naveo nema, jer se ne radi o istoj vrsti uređaja.

 

Nadalje, uz dužno poštovanje, 100% sam siguran da nisi čuo kako X3 zvuči, a još manje da si ga usporedio sa svim drugim navedenim uređajima (koji nisu uopće istog tipa, a samim time ni usporedivi) 

agramTango pet 7.8.2020 10:57

Za te novce bolje uzeti Yamaha mg06x miksetu ako treba spajati mikrofon (ima pojačalo za mikrofon) i DAC za reprodukciju

Ili normalan dac (topping e30)

Jedina korist ove zvučne je da se spoji na av receiver. Za ostalo je bacanje novaca

Baš me zanima zašto nisu naveli elektroniku za reprodukciju glazbe

BlueMax pet 7.8.2020 11:41
agramTango kaže...
Za te novce bolje uzeti Yamaha mg06x miksetu ako treba spajati mikrofon (ima pojačalo za mikrofon) i DAC za reprodukciju

Ili normalan dac (topping e30)

Jedina korist ove zvučne je da se spoji na av receiver. Za ostalo je bacanje novaca

Baš me zanima zašto nisu naveli elektroniku za reprodukciju glazbe

 Zato jer je nebitna. 

gkelekov pet 7.8.2020 11:41
Davor kaže...

 

Sound Blaster X3 nije DAC/amp, nego zvučna kartica. Dakle ima mikrofonski ulaz, mogućnost spajanja 7.1 zvučnika, optički izlaz, moćan softver, ekvilizator, mobilnu aplikaciju i 800 drugih mogućnosti - apsolutno ništa od toga nijedan uređaj koji si ti naveo nema, jer se ne radi o istoj vrsti uređaja.

 

Nadalje, uz dužno poštovanje, 100% sam siguran da nisi čuo kako X3 zvuči, a još manje da si ga usporedio sa svim drugim navedenim uređajima (koji nisu uopće istog tipa, a samim time ni usporedivi) 

Uz dužno poštovanje, definicija zvučne kartice je DAC/amp sa ulazima/izlazima za multimediju. (rado bi da mi objasniš kako bi digitalni podaci bez DAC-a bili pretvoreni u analogne i kako bi taj signal u milivoltima, bez amp-a bio dovoljan da se išta čuje ili da to pojačalo ili aktivni zvučnici mogu normalno reproducirati)
Zvučna kartica kao i bilo koji DAC može imati više ili manje različitih ulaza i izlaza (za zvučnike, mikrofon...), ovisi o modelu i proizvođaču.
Također na Amaozn.de i još jedno 12 starnica gdje su review-ovi ovog uređaja, definicija uređaja je USB DAC.

Mislio sam ti napisati članak o povijesti kvalitete Creative Labs DAC-ova, o propasti zvuka kod istih (od kada su zaključili da mogu oni bolje DAC-ove raditi od firmi koje to rade desetljećima), do izvrsnog proizvoda E-MU 0404 (koji nema njihove DAC-ove), i sve ostale stvari koji prate ovu firmu, ali vidim da nema smisla.


Za mene, kada se uređaj koji je 40$ DAC za "gejmere" (a košta 3 puta skuplje),  sluša na 400$ slušalicama (kudos na Oppo sluškama :) ) i napiše da to akustički zvuči super, bez da se akustički usporedi sa bilo kojim drugim DAC-om (jer je ipak osnovna namjena ovog uređaja zvuk), nije objektivna recenzija.


P.S. Ako želiš ja ti posudim Teac DAC i Grado SR325 slušalice pa napravi usporednu recenziju funkcijskih nemogućnosti, ali akustičkih mogućnosti između X3 i Teac-a.

 

 

 

 

Davor pet 7.8.2020 12:06
gkelekov kaže...

Uz dužno poštovanje, definicija zvučne kartice je DAC/amp sa ulazima/izlazima za multimediju. (rado bi da mi objasniš kako bi digitalni podaci bez DAC-a bili pretvoreni u analogne i kako bi taj signal u milivoltima, bez amp-a bio dovoljan da se išta čuje ili da to pojačalo ili aktivni zvučnici mogu normalno reproducirati)
Zvučna kartica kao i bilo koji DAC može imati više ili manje različitih ulaza i izlaza (za zvučnike, mikrofon...), ovisi o modelu i proizvođaču.
Također na Amaozn.de i još jedno 12 starnica gdje su review-ovi ovog uređaja, definicija uređaja je USB DAC.

Mislio sam ti napisati članak o povijesti kvalitete Creative Labs DAC-ova, o propasti zvuka kod istih (od kada su zaključili da mogu oni bolje DAC-ove raditi od firmi koje to rade desetljećima), do izvrsnog proizvoda E-MU 0404 (koji nema njihove DAC-ove), i sve ostale stvari koji prate ovu firmu, ali vidim da nema smisla.


Za mene, kada se uređaj koji je 40$ DAC za "gejmere" (a košta 3 puta skuplje),  sluša na 400$ slušalicama (kudos na Oppo sluškama :) ) i napiše da to akustički zvuči super, bez da se akustički usporedi sa bilo kojim drugim DAC-om (jer je ipak osnovna namjena ovog uređaja zvuk), nije objektivna recenzija.


P.S. Ako želiš ja ti posudim Teac DAC i Grado SR325 slušalice pa napravi usporednu recenziju funkcijskih nemogućnosti, ali akustičkih mogućnosti između X3 i Teac-a.

 

Službene definicije, ako ćemo tako, nema, ali podrazumijeva se sljedeće:

 

Zvučna kartica = DAC + pojačalo za slušalice + (barem) mikrofonski ulaz + softver

DAC/amp = DAC + pojačalo za slušalice

 

Ne znam kako si ih moje poruke shvatio da želim reći da zvučna kartica ne sadrži DAC i zašto o tome uopće sporimo  Napisao sam o DAC-ovima u zadnjih par godina 50+ tekstova i recenzija. A pratio sam i povijest Creativea, stoga je dobro da si odlučio uštedjeti vrijeme za dociranje  Štoviše, u ovoj recenziji koju komentiraš sam se osvrnuo na neke njihove grijehe iz prošlosti.

 

Hvala na ponudi za Teac UD-H01, ali neće biti potrebno. Imao sam ga i prodao, bio je odličan. Prešao sam na Audiolab M-DAC, a sad već i njega slabo koristim.

 

U recenziji piše kako Sound Blaster X3 zvuči, i to u kombinaciji s vrlo dobrim (do odličnim) slušalicama i izvrsnim aktivnim zvučnicima, čime je pokriven čitav raspon potencijalne upotrebe tog uređaja. Nemam ga što uspoređivati s DAC/ampovima slične cijene, jer, ponavljam, to nije isti tip uređaja. Ako netko treba Sound Blaster X3, dakle radi se o nekome tko hoće mikrofonski ulaz, optički izlaz i softver s milijardom funkcija, onda takav sigurno ne treba "obični" DAC/amp. Ovo što ti kažeš bi bilo kao da opisujem SUV i onda ga potencijalnom kupcu uspoređujem s Opel Corsom, samo zato što su jedan i drugi u osnovi auti. Istom logikom, da me netko pita koji DAC/amp da kupi, tada mu ne sigurno ne bih sugerirao da prouči ponudu zvučnih kartica. Nemam se volje dalje raspravljati; ako ti ovo nije jasno ili prihvatljivo, mogu živjeti s time 

Anđeo bez falinge pet 7.8.2020 12:11
gkelekov kaže...

Mislio sam ti napisati članak o povijesti kvalitete Creative Labs DAC-ova, o propasti zvuka kod istih (od kada su zaključili da mogu oni bolje DAC-ove raditi od firmi koje to rade desetljećima), do izvrsnog proizvoda E-MU 0404 (koji nema njihove DAC-ove), i sve ostale stvari koji prate ovu firmu, ali vidim da nema smisla.

 

 Opet miješate kruške i jabuke...

Imao sam E-MU 0404 ali za gejmanje nije ni približno dobar kao što je bio npr najobičniji Creative Audigy 2 kao što ni Audigy 2 nije dobar za produkciju glazbe kao, ajmo reći početna kartica za audio obradu E-MU 0404.

BlueMax pet 7.8.2020 14:18
mrbeholder kaže...
Za 125 eura možeš kupit Focusrite Scarlett 2i4 i imaš sve što će ti ikad trebati za PC audio i još ti ostane u džepu.

 Opet različita kategorija uređaja. Može li Scarlet dekodirati 5.1 zvuk koji je bitan u igrama a neophodan za kućno kino? Može li simulirati dva odvojena audio uređaja tako da preko jednog ide game sound a preko drugog voice chat? 

Scarlet 2i4 je low end uređaj namijenjen prvenstveno stereo music creatorima dok je ovaj namijenjen gamerima a upotrebljiv je i za kućno kino.

 

 

O_O_O pet 7.8.2020 14:43
Davor kaže...
gkelekov kaže...

Uz dužno poštovanje, definicija zvučne kartice je DAC/amp sa ulazima/izlazima za multimediju. (rado bi da mi objasniš kako bi digitalni podaci bez DAC-a bili pretvoreni u analogne i kako bi taj signal u milivoltima, bez amp-a bio dovoljan da se išta čuje ili da to pojačalo ili aktivni zvučnici mogu normalno reproducirati)
Zvučna kartica kao i bilo koji DAC može imati više ili manje različitih ulaza i izlaza (za zvučnike, mikrofon...), ovisi o modelu i proizvođaču.
Također na Amaozn.de i još jedno 12 starnica gdje su review-ovi ovog uređaja, definicija uređaja je USB DAC.

Mislio sam ti napisati članak o povijesti kvalitete Creative Labs DAC-ova, o propasti zvuka kod istih (od kada su zaključili da mogu oni bolje DAC-ove raditi od firmi koje to rade desetljećima), do izvrsnog proizvoda E-MU 0404 (koji nema njihove DAC-ove), i sve ostale stvari koji prate ovu firmu, ali vidim da nema smisla.


Za mene, kada se uređaj koji je 40$ DAC za "gejmere" (a košta 3 puta skuplje),  sluša na 400$ slušalicama (kudos na Oppo sluškama :) ) i napiše da to akustički zvuči super, bez da se akustički usporedi sa bilo kojim drugim DAC-om (jer je ipak osnovna namjena ovog uređaja zvuk), nije objektivna recenzija.


P.S. Ako želiš ja ti posudim Teac DAC i Grado SR325 slušalice pa napravi usporednu recenziju funkcijskih nemogućnosti, ali akustičkih mogućnosti između X3 i Teac-a.

 

Službene definicije, ako ćemo tako, nema, ali podrazumijeva se sljedeće:

 

Zvučna kartica = DAC + pojačalo za slušalice + (barem) mikrofonski ulaz + softver

DAC/amp = DAC + pojačalo za slušalice

 

Ne znam kako si ih moje poruke shvatio da želim reći da zvučna kartica ne sadrži DAC i zašto o tome uopće sporimo  Napisao sam o DAC-ovima u zadnjih par godina 50+ tekstova i recenzija. A pratio sam i povijest Creativea, stoga je dobro da si odlučio uštedjeti vrijeme za dociranje  Štoviše, u ovoj recenziji koju komentiraš sam se osvrnuo na neke njihove grijehe iz prošlosti.

 

Hvala na ponudi za Teac UD-H01, ali neće biti potrebno. Imao sam ga i prodao, bio je odličan. Prešao sam na Audiolab M-DAC, a sad već i njega slabo koristim.

 

U recenziji piše kako Sound Blaster X3 zvuči, i to u kombinaciji s vrlo dobrim (do odličnim) slušalicama i izvrsnim aktivnim zvučnicima, čime je pokriven čitav raspon potencijalne upotrebe tog uređaja. Nemam ga što uspoređivati s DAC/ampovima slične cijene, jer, ponavljam, to nije isti tip uređaja. Ako netko treba Sound Blaster X3, dakle radi se o nekome tko hoće mikrofonski ulaz, optički izlaz i softver s milijardom funkcija, onda takav sigurno ne treba "obični" DAC/amp. Ovo što ti kažeš bi bilo kao da opisujem SUV i onda ga potencijalnom kupcu uspoređujem s Opel Corsom, samo zato što su jedan i drugi u osnovi auti. Istom logikom, da me netko pita koji DAC/amp da kupi, tada mu ne sigurno ne bih sugerirao da prouči ponudu zvučnih kartica. Nemam se volje dalje raspravljati; ako ti ovo nije jasno ili prihvatljivo, mogu živjeti s time 

 Ima li koja preporuka za USB Bluettoth DAC koji podrzava aptXHD, LDAC i sl.

Te naravno da ima RX i TX.

O_O_O pet 7.8.2020 14:57
Davor kaže...
O_O_O kaže...

 Ima li koja preporuka za USB Bluettoth DAC koji podrzava aptXHD, LDAC i sl.

Te naravno da ima RX i TX.

 

Da, iFi Audio Zen Blue: https://audiocinema-art.hr/shop/ifi-zen-blue-bezicni-bluetooth-dac

 

Opisivao sam "obični" Zen DAC (bez Bluetootha), ima nekih sličnosti: https://www.bug.hr/recenzije/ifi-audio-zen-dac-mocni-metalac-13983

 

EDIT: Previdio sam tvoj TX/RX kriterij - Zen Blue je samo receiver pa to svakako imaj na umu  

 Da hvala, bas sam sad vidio. Posto zelim da sa PCa da slusam audio bez laga, i sa boljom kvalitetom (aptX HD, LDAC), ali isto tako zelim mogucnost da mogu recimo direktno sa TV, PS4a da preusmjerim zvuk na slusalice. 

hudo pet 7.8.2020 17:52

125€ je stvarno OK cijena i bagatela u svijetu DACova i headphone preampova, a ovdje se dobije poznati brend i ljepo upakiran i zaokruzen proizvod solidne kvalitete.

Naravno da ima slicnih uredjaja za nesto manje i vise para, i naravno da se moze naci puno bolji DAC ili bolji headphone preamp, ko hoce nek si slaze sto mu najbolje pase. Ne morate svi odmah bjesno skociti sa komentarima "ne valja jer ima proizvod X za manje para". 

 

gkelekov pet 7.8.2020 19:00
Davor kaže...

 

Službene definicije, ako ćemo tako, nema, ali podrazumijeva se sljedeće:

 

Zvučna kartica = DAC + pojačalo za slušalice + (barem) mikrofonski ulaz + softver

DAC/amp = DAC + pojačalo za slušalice

 

Ne znam kako si ih moje poruke shvatio da želim reći da zvučna kartica ne sadrži DAC i zašto o tome uopće sporimo  Napisao sam o DAC-ovima u zadnjih par godina 50+ tekstova i recenzija. A pratio sam i povijest Creativea, stoga je dobro da si odlučio uštedjeti vrijeme za dociranje  Štoviše, u ovoj recenziji koju komentiraš sam se osvrnuo na neke njihove grijehe iz prošlosti.

 

Hvala na ponudi za Teac UD-H01, ali neće biti potrebno. Imao sam ga i prodao, bio je odličan. Prešao sam na Audiolab M-DAC, a sad već i njega slabo koristim.

 

U recenziji piše kako Sound Blaster X3 zvuči, i to u kombinaciji s vrlo dobrim (do odličnim) slušalicama i izvrsnim aktivnim zvučnicima, čime je pokriven čitav raspon potencijalne upotrebe tog uređaja. Nemam ga što uspoređivati s DAC/ampovima slične cijene, jer, ponavljam, to nije isti tip uređaja. Ako netko treba Sound Blaster X3, dakle radi se o nekome tko hoće mikrofonski ulaz, optički izlaz i softver s milijardom funkcija, onda takav sigurno ne treba "obični" DAC/amp. Ovo što ti kažeš bi bilo kao da opisujem SUV i onda ga potencijalnom kupcu uspoređujem s Opel Corsom, samo zato što su jedan i drugi u osnovi auti. Istom logikom, da me netko pita koji DAC/amp da kupi, tada mu ne sigurno ne bih sugerirao da prouči ponudu zvučnih kartica. Nemam se volje dalje raspravljati; ako ti ovo nije jasno ili prihvatljivo, mogu živjeti s time 


Prvo Davore da ne bi bilo ikakvih hard feelings, moram reći da ja tebe i tvoje recezije jako poštujem, i svaki puta se razveselim kada vidim da ima nešto vezano za zvuk, na Bug portalu.
I samo zato što znam da znaš što znači dobar zvuk, sam komentirao, jer mislim da 100+ EUR već razina uređaja koji zaslužuju da se uspoređuju sa zvučno sličnim uređajima, posebice danas kada većina ljudi (i gamera) ima DAC-ove i/ili mixere za streaming ili gaming. (dok ostala većina valjda od 90% takionako koristi zvučnu na MBO)

 

Također spomenuo si da je u prošlosti bilo problema sa software-om. No bilo je i hardware-skih problema, i idijotarija koje su Creative inžinjeri morali napraviti, samo da bi uštedjeli dolar ili dva.
Gledao sam na nekoliko portala, ali i na Amazon-u review-ove gdje ljudi koji su kupili X3 i dalje kude Sound Blaster Command, što bi rekli da se po software-u ništa nije toliko poboljšalo. (nekako mi je teško povjerovati da bi toliko kupaca žalilo bezveze)

 

A ovo si točno napisao ono što sam ja rekao. Ovo je SUV, a kao i Opel Corsa (recimo da je ona "običan" DAC/AMP), svaki SUV se 99% vozi po asfaltiranim putevima u gradu, van grada i po autocesti. Samo 1% ili manje se koriste za offroad.
I ako u recenziji ne usporediš kako taj SUV vozi po cesti (što mu je osnovna funkcija), nasuprot nekog auta kao što je i Opel Corsa ili nekog naprodavanijeg koji bi bio bliži većini ljudi, onda recenzija nije potpuna. Sorry to je moje mišljenje.

U konačnici ovo nisu kruške i jabuke, kao što neki spominju. Na prvu reko bi da su svi DAC-ovi samo podvrste jabuka, jer ih svi primarno (bilo audofili, bilo gameri, bilo tko) koristimo za reprodukciju zvuka (totalno nebitno je li 7.1, 2.0 ili headphones izlazi), a sekundarno za signalne ulaze i ostalo.
Tko primarno treba mic input, kupuje druge uređaje ili još jednostavnije USB mikrofon.

 

 

gkelekov pet 7.8.2020 19:06
Anđeo bez falinge kaže...

 Opet miješate kruške i jabuke...

Imao sam E-MU 0404 ali za gejmanje nije ni približno dobar kao što je bio npr najobičniji Creative Audigy 2 kao što ni Audigy 2 nije dobar za produkciju glazbe kao, ajmo reći početna kartica za audio obradu E-MU 0404.

Ok a koja je to prava razlika u zvuku osim u kvaliteti isporučenoga na analogni izlaz?

Ovo te sad ne trolam, već bi htio baš znat što se misli pod zvuk za gaming. (jel misliš na support za EAX 5.0 ili CMSS-3D)


Npr kao gamer, jel jel si ti ne možeš si složiti equlizer koji bude izobličio toliko zvuk da ćeš u Counter Strike-u puno bolje čuti korake npr na nekom DAC/amp-u?
Ili si možeš sa software-om emulirati stereo 2 surround (što x3 radi isto samo preko svojeg procesora)?

Možeš i vrlo je jednostavno i ima brdo software-a koji to radi.

torrente sub 8.8.2020 15:58

jel prihvatljivo da pitam nešto offtopic, kad se tu skupilo onih koji mogu pomoć?

može, dobro..

 

duži niz godina imam ovako spojeno... iz Asus zvučne, optičkim kabelom u 5.1 risiver (klasična kućno kino komponenta/pojačalo). ono naravno uredno prerađuje 5.1 višekanalni zvuk.

 

e sad.. pošto nikad nisam "ubadao" ovo što ću pitat..

nabavljat ću još jedan risiver 5.1, vjerojatno Yamahica ili nešto slično.. prvi put bi se susretao sa HDMI priključcima na risiveru (moj spomenuti gore, nema).

 

jel to ovako ide.. HDMI sa grafičke kartice, ućeram u HDMI ulaz na pojačalu/risiveru..a HDMI izlaz s pojačala ućeram u monitor.

jeli zvuk preko grafičke sirovo ide na obradu u risiver preko HDMI kabela...risiver sve dekodira i rasparča svojim zvučnicima,a slika onako o svom poslu "premošteno" ode u monitor?

 

evo

BlueMax sub 8.8.2020 21:35
bik kaže...
Da, ali ostavi si optiku za zvuk jer je više bug-proof od zvuka preko hdmi-a kojeg windows/gpu driveri znaju zblesirati.

 Od n puta koliko sam spajao receivere par puta je bilo nekih inicijalnih softverskih problemčića koji se uvijek brzo riješe. Što manje kabela, to bolje. Pogotovo bez optičkog koji uvijek negdje zapinje, lako se sjebe, često i ispada ako je malo nekvalitetniji.

S obzirom da spaja računalo i kućno kino pretpostavljam da je malo veća udaljenost u pitanju i ako može riješiti jednim HDMI-jem najbolje da tako i napravi.

Davor ned 9.8.2020 13:03
Tvrdipanj kaže...
Davore Š.:
Molim vas, ako je ikako moguće, obavite recenziju Sound Blastera AE-7.
Već duže vremena je pikiram, posebice zato jer sam imao meni odlični AE-5, ali mi je nedostajao vanjski audio modul.

 

dd.inc kaže...

Hvala za članak Davore. Hoće li biti rezencije za Sound BlasterX G6 i usporedba s rivalima?

 

Pitat ću Creative jesu li voljni poslati AE-7 i G6. Ako su im ti modeli još uvijek u fokusu, a mislim da bi barem AE-7 morao biti, vjerujem da će ga poslati. Pa će onda biti i recenzija 

Tvrdipanj pon 10.8.2020 11:18
Davor kaže...
Tvrdipanj kaže...
Davore Š.:
Molim vas, ako je ikako moguće, obavite recenziju Sound Blastera AE-7.
Već duže vremena je pikiram, posebice zato jer sam imao meni odlični AE-5, ali mi je nedostajao vanjski audio modul.

 

dd.inc kaže...

Hvala za članak Davore. Hoće li biti rezencije za Sound BlasterX G6 i usporedba s rivalima?

 

Pitat ću Creative jesu li voljni poslati AE-7 i G6. Ako su im ti modeli još uvijek u fokusu, a mislim da bi barem AE-7 morao biti, vjerujem da će ga poslati. Pa će onda biti i recenzija 

Hvala vam Davore.

Imam G6 , mogu vam poslati na recenziju. Imam i GSX 1000 i to vam pošaljem na recenziju i direktnu usporedbu. Znači, vi dobavite samo AE-7, ako uspijete možete i AE-9 :-)

Zvučnih kartica danas ima gomila, dala bi se napraviti lijepa tema broja u nekoj bližoj budućnosti.