Marko :D pon 6.7.2020 17:32
Riot kaže...

A RAM potrošnja koja se zna penjati i do 12 gb?

Vrlo, vrlo rijetko, skoro nikada. Ako koristiš preglednik normalno i s normalnim brojem kartica, korištenje RAM-a će također biti normalno. Najbolji su mi oni koji imaju konstantno otvoreno stotinjak kartica i preglednik prenatrpan dodacima, pa se onda čude kako koristi puno memorije i spor je. Apsolutno svaki preglednik će se tako ponašati u tim uvjetima; i Chrome, i Firefox, i Edge. Meni, recimo, Chrome nikada nije prešao 2 GB, a računalo mi ima 8 GB RAM-a. Imam instalirano 5 dodataka i 10-ak kartica otvoreno konstantno, ali 1 GB prelazi samo kada pokrenem zahtjevnu web aplikaciju.

 

Inače, RAM je tu da se koristi. Neiskorišten RAM je bačen novac.

slitinabakra uto 7.7.2020 13:54
Riot kaže...

A RAM potrošnja koja se zna penjati i do 12 gb?

 Sta ti radis na njemu? 

Ja stvarno svog abuse-am ono ko budala da se ljudi krste kad vide moje tabove, al upravo u ovom trenutku kida 3gb rama a 29 tabova je otvoreno

Riot uto 7.7.2020 23:20
Marko :D kaže...

Svi Chromium bazirani preglednici imaju ugrađen task manager. Shift+Esc i jasno možeš vidjeti što ti konkretno koristi koliko memorije, CPU-a i mreže.

 Pojedini youtube tabovi mi znaju svaki po 4-5 gb trošiti, strašno koliko su dobro optimizirali stranicu....

tjodalv uto 7.7.2020 23:53

Čitao sam da su ljudi iz Microsofta dodatno optimizirali Chromium da koristi oko 20% manje rama, ako se ne varam. Odnosno oni su tu optimizaciju primarno radili za chromium based Edge, ali pošto dijele isto "podvozje" profitirati će i ostali chromium based preglednici pa tako i Chrome.

Riot sri 8.7.2020 15:04
slitinabakra kaže...

Meni je od 29 tabova 10-tak youtube i nemam takvih problema. Max koliko mi jedan tab nosi 300mb

i meni je većinom uredu, ali kao što rekoh pojedini videići mi znaju nabijati potrošnju po par gigabajta.