Anđeo bez falinge sub 9.11.2019 08:20

Pušenje kutije cigareta dnevno kroz godinu dana ima isti učinak kao ispijanje cijele šalice (one velike, od 250 mL) duhanskog karcinogenog katrana jednom godišnje.

 

Volio bih objašnjenje na što se misli pod pojmom "isti učinak"...

Da li se misli na akutnu>kroničnu toksičnost što kaže danen ili se ispijanjem šalice nataloži katrana npr. na plućima kao i kod pušenja, što je praktično nemoguće jer ipak su putevi gospodnji toga katrana kroz naš organizam drukčiji....

 

 

 

Doc Berecki sub 9.11.2019 10:29

A) baš ste picajzle
B) nigdje nije specificirano da se izraz "učinak" odnosi na patološki efekt katrana na organizam
C) poanta je da u oko 7000 cigareta ima 200 - 300 mL karcinogenog katrana
D) baš ste picajzle
E) razno

Ajar sub 9.11.2019 10:37

- ok, I got the point. i dalje ću ja radije kutiju dnevno (domaće viržinije, šverc-komerc, eko-uzgoj, samo osnovne kemikalije biljnog porijekla) nego ispijati "čašu gorkih suzaaaaa" odjednom. ak već moram pod tratinčice, nek bude postupno, s mjerom. ako već ljubav ide kroz želudac, ne mora i smrt. 

 

- kad pogledam/poslušam oko sebe, čini se da se gotovo nitko u rvackoj dosad nije obazirao na ovu preporuku pa se najvuiše razmnažaju oni koji zapravo uopće ne bi smjeli (za opće dobro). evolucija se tu malo spotaknula pa sad unešto nazaduje. 

 

- istina: potvrdila moja grickalica koja je četiri puta intenzivnije u pogonu u odnosu na nožni manikircajg. 

 

- ne samo da sam tamnokos i plavook, nego mi i lokalna anestezija ne djeluje nigdje na tijelu (opća da). bolje da ne pišem što sam sve prošao dosad ... 

 

- imamo još jedan primjer u prirodi: mlohavo te pomalo rastresito prije uporabe, napeto i čvrsto tijekom i vlažno poslije, počinje na "k" (kišobran

HCMAA sub 9.11.2019 10:41

#305

triba sva ona sranja u cjelokupnom životu nakon smrti probaviti,zato su dvostruko duža nakon smrti.

tek nakon što su sva sranja probavljena otvaraju se vrata od kraljevstva nebeskog:)

P.S ne vrijedi za heretike

DarthMarkus sub 9.11.2019 16:46
Louis Pluto kaže...
Ajar kaže...

ček malo da me istovare u krematoriju. nadam se da neće biti previše štetnih sastojaka. 

pušim samo light, teže krđe preskačem, kancerogeno... 

 Pluto, ja sam mislio da ti samo pušiš tanke i dugačke :-)

Ajar sub 9.11.2019 18:00
Dead kaže...
Doc Berecki kaže...
A) baš ste picajzle
B) nigdje nije specificirano da se izraz "učinak" odnosi na patološki efekt katrana na organizam
C) poanta je da u oko 7000 cigareta ima 200 - 300 mL karcinogenog katrana
D) baš ste picajzle
E) razno

 Jesi se ti to naljutija?

 mnijem da mu je to najava posta o "pediculuosis pubis GT" stidnim vaškama i njihovim reakcijama na napalm. 

Ajar ned 10.11.2019 19:19
ivan262 kaže...
#302

Sa povećanjem godina koliko se povećava mogućnost problema?

I što je ako se ima djete od bjelca/crnca/aziata... Dali i to povećava mogućnost problema ili ne igra ulogu?

 ak si ti crnac a drugarica azijatkinja i dobijete bijelog potomka, nešto je negdje zaškripalo 

Ajar uto 12.11.2019 12:37
Anđeo bez falinge kaže...
dva_ujutro kaže...
Dr. Ajare da li ste u srodstvu sa Dr. Jusupom?

 aj ne troliši.....

 nisam čak ni s dr. antom pavlovićem, što objašnjava kronično akutnu necentriranost.