Thinker pon 10.8.2020 21:51

TI jarca, čak sam i naočale za čitanje stavio ali i dalje ne vidim nikakvu sličnost između ova dva logotipa. Mislim, sličnije bi izgledala ilustracija probušene automobilske gume Appleovom logotipu nego ova kruška.

wyks pon 10.8.2020 22:06
love2ml86 kaže...

Ovo je zaista debilizam današnjeg sustava.

Bullying malih kompanija je postala unosna praksa, cak i redovan biznis velikih kompanija.

 

Nedavno je na kongresnom saslusanju Big Techa (koje prolazi sasvim ispod radara svih medija) mrtvo ladno objavljeno da je Amazon jos 2010. unistio konkurenta jer je mogao progutati 200 milijuna gubitaka na prodaji pelena i djecijih potrepstina.

love2ml86 pon 10.8.2020 22:09
wyks kaže...
love2ml86 kaže...

Ovo je zaista debilizam današnjeg sustava.

Bullying malih kompanija je postala unosna praksa, cak i redovan biznis velikih kompanija.

 

Nedavno je na kongresnom saslusanju Big Techa (koje prolazi sasvim ispod radara svih medija) mrtvo ladno objavljeno da je Amazon jos 2010. unistio konkurenta jer je mogao progutati 200 milijuna gubitaka na prodaji pelena i djecijih potrepstina.

Ma kužim, ali ovo mi samo po sebi nema smisla, s obzirom da (ili sam ja zaista u krcu) ovo nitko normalan ne može asocirati kao istu ili sličnu firmu.

nkdz pon 10.8.2020 22:26

Uh, sva sreća pa sam naišao na ovaj članak. Šljive će mi ove godine dobro roditi pa planiram raditi pekmez. Planirao sam na tegle pritnati malu ikonu šljive, ali Apple bi me 100% tužio, a ne da mi se zaje****** s njihovim odvjetnicima, tako da ću samo kemijskom napisati "PEKMEZ - ŠLJIVA".

bill_jobs uto 11.8.2020 00:36

Ovo je ogroman marketing za ove kruške, mogu biti zahvalni apple na svemu.

Vjerovatno je zapravo sve i dogovoreno međusobno, odavno su mnoge kompanije shvatile kako lako doći do promidžbe.

Ovakve besmislene vijesti treba lagano zaobići jer sve je to lažnjak, a ne se tu iščuđavati.

Filox sri 12.8.2020 14:43

Ma čekaj, jesu ovo kruške i jabuke debili išli uspoređivat, DOSLOVNO kruške i jabuke???

 

Hahajhahahahahaha...

 

Kakvi idioti.

 

      

 

P.S.

Ma nisu oni to radi izgleda voća, nego slično zvuči kad se izgovara, pogotovo na engleski. Apple i Pear. Ima smisla, apsolutno. Palac gore. Vrh koplja.

 

ATJLučko pet 14.8.2020 20:08
red_bull kaže...

Hoće li se korisnik ATJLučko oglasit u vezi ovog?

Evo se javljam već kada ste me vi kolega prozvali 
Što kazati osim da me nitko ne šljivi niti 0.2%, još od doba kada sam se prijavio biti Beta testet u HTC-a, a kuda i TC kvrapcu ?! 

Ako ja mogu staviti svoja 2€ na analizu, samo bih se upitao koliko dugo "kruška" dugo postoji, obzirom ako su stariji od recimo dvije godine, onda mi je priča, apasolutno besmislena! 
I opet, kada bih se moglo kladiti u krajnji ishod, vjerujem u pobjedu kruške nad jabukom! 

ihush sub 15.8.2020 08:53

-ne, gmo sjeme pa traje godinama bez vidljivih znakova truleži (u državi danskoj...). Soft je vječan, kao i interesi, patentni zavod, pohlepa, dok je svaka vijest/reklama .. reklama. Tako pripomaže kompanijama da i dalje-uspješnije akumuliraju novac na sve moguće načine, od kojih su neki legitimni a neki samo pravno-rupičasti dok sudac u stilu roy beana sudi, draži mi je onaj drugi mr.bean, bena rekli bi ljudi kolokvijalno :)

 

-zanimljivo:

-sexualni odgovor stricjure s kojim se slažem (uguravanje bez lubrikanta razdi općutka prepoznavanja različitosti, dok s adamom i evom ostavlja  tri točkice što daje naslutiti šum mora i sex koji je tad pao ali ga je u tom postu nepisanjem ispustio..)

-kao što u slučaju anše, vidimo isto, oko pod oko.. nema razlike, možda da je logotip kaktusa bez lista (jer ima iglice).

-appleove traume, ok čak ću ih 'opravdati', jer bila je jednom firma, kruška-hekintoš.. pear/PC.. i to može biti objašnjenje, no pravo je konkretnije, novac-moć-biz.

.. kao što jedan post natukne da bi svi trebali plaćati postotak (reket) .. appleu ili unclesamu, tj već plaćaju (a možda ne znaju).. dok iste firme ne plaćaju ono što bi plaćati trebale kao npr porez, eu-kazne itd..