strawa sri 27.9.2017 15:11

A meni je legla, cisto osvijezenje. :)

(Vulkanka zapravo nije vulkanka - Burnham is a nature/nurture mix, a human child raised on Vulcan after her parents were killed in a Klingon attack at a site under Vulcan protection.)

Preporuka i za The Orville seriju :)

jocommb sri 27.9.2017 15:17
ivicask kaže...

Super mi je serija generalno, samo taj novi izgled Klingonaca mi je full čudan.

 bas.... izgledaju ko cudovista iz mocvare.... a i pricaju tako...neznam jel su njihovu pricu razvlacili da dodu do 45 minuta il kolko vec traje serija ili nisu mogli brze od kostima i maske :D

ivicask sri 27.9.2017 15:28
jocommb kaže...
ivicask kaže...

Super mi je serija generalno, samo taj novi izgled Klingonaca mi je full čudan.

 bas.... izgledaju ko cudovista iz mocvare.... a i pricaju tako...neznam jel su njihovu pricu razvlacili da dodu do 45 minuta il kolko vec traje serija ili nisu mogli brze od kostima i maske :D

Da izgledaju i pričaju ko da im je netko ubrizgao kilu botoxa u face :D

syncmaster245b sri 27.9.2017 15:29

Nisam jos stigao pogledati nijednu epizodu STD (sexually transmitted diseases )

 

No svi frendovi koji su je gledali imaju gotovo istovjetan Dragin stav.

 

Moram priznati da vrlo slican stav sam imao dok sam gledao Enterprise i tada sam mislio da je promasen skroz, sve dok nisam prije par mjeseci ponovo ih odgledao.

Sa vremenskim odmakom, moram priznati, da i nisu bas toliko lose, iako je vec tada krenulo putem vise akcije manje istrazivanja (rat protiv Xindija, cijela treca sezona je bila rush'n crush)

Chronosus sri 27.9.2017 15:32

Možemo raspravljati o tome da je J.J. Abrams Starwarsirao Star Trek, kako vizualno tako i dinamikom i to se prelijeva i u ovu seriju - no na temelju prve epizode moram reći da sam ugodno iznenađen. Nakon očajnih teasera i trailera nisam očekivao puno, djelovalo je kao fan made serija. Na kraju je sve na dosta visokoj razini, a najviše dodira sa filmom ima upravo u buntovnom glavnom liku koji ide mimo glavnih postavka federacije. 

 

Primjerice, zamjerka da imamo story arc koji se proteže kroz cijelu sezonu je prilično neutemeljen. Star Trek je nastao i imao zlatno doba kada je epizodni story arc bio standard, no čak i lošiji izdanci poput Deep Spacea su bili najzanimljiviji kada su se prelili u više-epizodni ili cjelosezonski arc. Danas je sezonski arc standard koji omogućuje puno kompleksnije priče i iskreno me zanima što će proizići iz Star Trek svemira s takvim pristupom. 

 

Uglavnom,ne bi rekao da je još išta propalo. Star Trek je propao sa Enterpriseom a sve nakon je pokušaj da se vrati malo života u franšizu. 

digitall sri 27.9.2017 15:45

meni je ovo nakon svih odgledanih star trekova najjaca do sad..

nema puno shitova; vi kam in pis, odma nakon te recenice masovna rostiljada.. zakon :)

samo da kasnije umjesto akcije ne razvuku previse beskonacnih dijaloga i prekompliciranih dosadnih medusobnih odnosa likova..

Ajar sri 27.9.2017 17:11

priznajem da, osim larionove (leopard s kilimanjara) ni jedno djelo ne spominje komunisrtički utopizam do zvjezdanih staza. love nema, svatko radi što voli, potrebe namirene. sprdanje s kapitalinjarama u obliku ferengija. marxovi mokri snovi. i moji. prva serija se držala ideala (+ je kirk pofukal kaj bi stignul, po vasceloj galaksiji), archer je tek počeo graditi ideale, voyager je bio santa esmeralda v vesolju, a DS9 meni najdraži zbog obuhvata (iako jednako spejs wagner) i glumaca (antologijski gul dukat, realan sisko i izvrstan quark). ovo tek skidam a gledal bum kad se izemitira sve. 

 

od novijih se fe uradaka svidješe mi se almost human (otkazano), firefly + serenity (valja najbolje načinjeno za televiziju uopće i, jasno, otkazano), expanse (još nije otkazano ali previše realno prikazuje ljudsku rasu u svom njezinom jadu - neke se stvari nikad ne mijenjaju) i man in the high castle (nema previše veze s izvornikom ali je dobro na svoj  wolfenstein način). dec it. ima još par gledljivih no nisu nužno čisti sf (black mirror, primjerice, ili dollhouse). sva sreća da ne uključujem tv jer bih previše vremena gubio na očekivanje ničega. ovak tu i tam doznam za nešto pa skinem i opleti, mile. 

 

nota bene, nemam nikakvih antisemitskih poriva a ipak mislim da abramsa treba obesit za jaja i zabranit mu drkanje po serijama i filmovima. 

tnakir sri 27.9.2017 17:19

Nekidan pogledao obe epizode i slazem se sa Dragom, nije mi to to. Iako sam treki, nisam siguran hocu li pratit ovu novu seriju. Doduse, ja nisam neka referenca, Voyager mi je najbolji od svih serija.

alien sri 27.9.2017 17:36

Zvjezdane staze sa Pickardom su najbolje, poslije njega sa Janeway... Sa Kirkom nisam baš gledao pa ne mogu ocijeniti, ali ovo što sad puštaju na HRT-u sa onim crnim kapetanom je negledljivo.

 

Rainalcar sri 27.9.2017 17:36

Zvjezdane staze nisu povijesno beznačajne, ali nažalost, iako se često kunu u suprotno, nemaju nikakve veze s pristupom ljudskom društvu kao cjelini.

Besmislice poput engleskog jezika kao jezika Federacije, svijet u kojem su nacionalni jezici praktički izumrli, promicanje američkih vrijednosti posvuda, ili pak posve nerealno izostavljanje vjerovanja/religije samo zato što je autor bio zakleto protiv, umanjili su vrijednost serijala kao iskaza istinskog humanizma i neutralnog pristupa. 

 

Dodatak: zaboravio sam ne gospodarstvo temeljeno na vlastitom poboljšanju . Antropologija očito nije doprla do scenarista. Utopija je samo to, a optimističan pogled na budućnost nešto sasvim drugo. 

itomic009 sri 27.9.2017 17:57

 Sve ok s člankom, samo treba uzeti u obzor da kako se mjenjaju vremena i perspektive, tako se mjenjaju i serije našeg vremena. Tada su bila drugačija vremena a i mi koji smo gledali Star Trek ko djeca i odrastali uz isti, ne možemo nikako isto tako doživjeti ovaj savremeni Star Trek, ma kakav on bio .

overhaul sri 27.9.2017 18:12
itomic009 kaže...

 Sve ok s člankom, samo treba uzeti u obzor da kako se mjenjaju vremena i perspektive, tako se mjenjaju i serije našeg vremena. Tada su bila drugačija vremena a i mi koji smo gledali Star Trek ko djeca i odrastali uz isti, ne možemo nikako isto tako doživjeti ovaj savremeni Star Trek, ma kakav on bio .

 Istina, usporen melodramsko kazališni pristup TNG-a vjerojatno bi danas popušio kod milenijalaca. TOS bolje ni ne spominjati. Mislim, kad u kritici (ne ovoj) vidim da se ljudi iščuđuju da kako su mogli u seriji "10 godina prije tos-a" staviti moderniju tehnologiju... ej ljudi, pa nemožeš u warp drive svemirske brodove s teleporterima kojima bi radnja trebala biti u 23. stoljeću staviti danas prekidače iz končareve veš mašine, božićne žarulje da glume kompjuter, ofarbani stiropor i nalijepljen pleksiglas koji glumi "komande". Ne želim braniti ni ovaj discovery. U biti mi je najrealniji pristup imao enterprise, sa dobrom dozom odnosa retroa/sf-a i dramske radnje/akcije/astronomskih otkrića(i pravim klingoncima, ne ovim sranjem koje izvode od rebootanih filmova do ove serije). Ali eto i to nije zaživjelo. Pa onda pucaju na generičku sf akciju. ovoj seriji su mogli dati bilo koje ime. da promijene imena rasama i federaciji i Starwars bi pasao.

Markić7 sri 27.9.2017 18:39
overhaul kaže...
itomic009 kaže...

 Sve ok s člankom, samo treba uzeti u obzor da kako se mjenjaju vremena i perspektive, tako se mjenjaju i serije našeg vremena. Tada su bila drugačija vremena a i mi koji smo gledali Star Trek ko djeca i odrastali uz isti, ne možemo nikako isto tako doživjeti ovaj savremeni Star Trek, ma kakav on bio .

 Istina, usporen melodramsko kazališni pristup TNG-a vjerojatno bi danas popušio kod milenijalaca. TOS bolje ni ne spominjati. Mislim, kad u kritici (ne ovoj) vidim da se ljudi iščuđuju da kako su mogli u seriji "10 godina prije tos-a" staviti moderniju tehnologiju... ej ljudi, pa nemožeš u warp drive svemirske brodove s teleporterima kojima bi radnja trebala biti u 23. stoljeću staviti danas prekidače iz končareve veš mašine, božićne žarulje da glume kompjuter, ofarbani stiropor i nalijepljen pleksiglas koji glumi "komande". Ne želim braniti ni ovaj discovery. U biti mi je najrealniji pristup imao enterprise, sa dobrom dozom odnosa retroa/sf-a i dramske radnje/akcije/astronomskih otkrića(i pravim klingoncima, ne ovim sranjem koje izvode od rebootanih filmova do ove serije). Ali eto i to nije zaživjelo. Pa onda pucaju na generičku sf akciju. ovoj seriji su mogli dati bilo koje ime. da promijene imena rasama i federaciji i Starwars bi pasao.

 Slažem se :) 

 

Meni je glupo sto su mjenjali bitne stvari, Klingonci, Romulanci koji uopče ne izgledaju kao romulanci a zna se da imaju slične pretke kao Wulkanci uz par promjena na licu zbog evolucije.  

Kod filmova mi je previše akcije i efekta, ne svida mi se, previše je ko alien, takoder se se moglo to uraditi sa drugim imenom a ne da kvare ono sto je prije postignuto. 

 

Oni žele osvojiti nove fanove, najgore je to sto su ubili stare fanove. 

 

Kažu da će sve epizode biti na akcijama i efektima, to mi se nikako ne sviđa, sviđalo mi se kada su bile pojedinačne priče , evo naprimjer Triblovi :D Onda doktorov (st voyager)  sanjarenje kada sanjari o fotonskom topu, o zng itd :D 

Te stvari me nasmijavale a i ujedno mi se sve lijepo uklapalo u priču :) 

 

Šteta što nisu nastavili priču Enterprise, bilo je nakon serije i sukob sa romulancima. Kasnije mi se t-pol počela tako jako sviđati :)