Dkc pet 25.11.2011 19:39

Ajfoni su dobri telefoni, ali samo to (smartphone kao smartphone).

 

Što je posebno iritantno i što ubija bilo koga tko se razumije imalo u it/tehnologiju itd. su njegovi korisnici. Svaka čast izuzetcima kojih ima i na ovom forumu, ali ajfon je bio i ostao prvi izbor seljobera, milfača, maloljetnica i ekipe. Ne bih htio generalizirati ali barem pola korisnika spada u ono gore, a ne moram govoriti koliko su iritantni (ima i takvih po forumu koliko hoćeš).

 

Recimo u usporedbu mac korisnici mi se ne čine ni blizu kao ovi gore navedeni.

ikanizaj pet 25.11.2011 19:44

sramota od članka, sramota od novinara, sramota tko te plaća.

 

Pročitaj si još jednom kako se obraćaš svojim čitateljima i kakvim ih smatraš pa si pokušaj razmisliti da li je u redu način na koji se prema njima odnosiš... Vjerojatno će ti to biti preteško za shvatiti

M4X pet 25.11.2011 19:45
krayz1e kaže...

Gledam ovu sliku reda isped ducana i pola ljudi izgleda ko da ih caritas oblači...

 

to su fensi obleke za fensi iphone

glavno da se slikaju i prave važni,danas svaka šuša ima iphone i misli da je pametna

McD pet 25.11.2011 19:53

Ironija u svemu ovome je što su Bugovi novinari spremni napisati ovakav članak a nisu spremni konstruktivno sudjelovati u forumskim diskusijama te istu usmjeriti u pravom smjeru.

Na kraju forum izgleda ko kupus, svega i svačega.

kizo2703 pet 25.11.2011 20:00
ikanizaj kaže...

ajde nam objasni

Da ti objasnim kaj? Sorry ,tu se nema kaj objašnjavat ,jedino ću stavit kratak isječak ,koji je poanta svega:

 

''Svaki dan imamo deset do dvadeset poslovno tehnoloških vijesti, još toliko iz svijeta video igara, neke iako iznimno važne ostanu bez i jednog komentara, neke ih skupe na desetke, a neke i na stotine. Nema baš pravila koliko će koja vijest izazvati pozornosti. Jasno, jedno je broj čitanje neke vijesti, a drugo broj komentara, ali često jedno s drugim ipak ima veze.


Iznimka od pravila je - bilo kakva vijest o iPhoneu (pa i o Appleu, ali ipak ne toliko kao o njihovom telefonu) i eto ti poplave komentara, moderatorski Centar za intervencije užari se od broja vaših međusobnih prijava i zahtjeva za sankcioniranjem "trolova, spamera, flejm-provokatora, hejtera, fanboja...".

 
Sasvim benigna današnja vijest o nekom agencijskom istraživanju popularnosti pojedinih telefonskih platformi, kao i svaka druga slična, izazvala je odmah bujicu komentara jer je u prvom planu - iPhone.''

ikanizaj pet 25.11.2011 20:13
kizo2703 kaže...
ikanizaj kaže...

ajde nam objasni

Da ti objasnim kaj? Sorry ,tu se nema kaj objašnjavat ,jedino ću stavit kratak isječak ,koji je poanta svega:

 

Svaki dan imamo deset do dvadeset poslovno tehnoloških vijesti, još toliko iz svijeta video igara, neke iako iznimno važne ostanu bez i jednog komentara, neke ih skupe na desetke, a neke i na stotine. Nema baš pravila koliko će koja vijest izazvati pozornosti. Jasno, jedno je broj čitanje neke vijesti, a drugo broj komentara, ali često jedno s drugim ipak ima veze.


Iznimka od pravila je - bilo kakva vijest o iPhoneu (pa i o Appleu, ali ipak ne toliko kao o njihovom telefonu) i eto ti poplave komentara, moderatorski Centar za intervencije užari se od broja vaših međusobnih prijava i zahtjeva za sankcioniranjem "trolova, spamera, flejm-provokatora, hejtera, fanboja...".

 
Sasvim benigna današnja vijest o nekom agencijskom istraživanju popularnosti pojedinih telefonskih platformi, kao i svaka druga slična, izazvala je odmah bujicu komentara jer je u prvom planu - iPhone.

meni se čini da ti ne razumiješ, a ne mi... Shvatili smo mi o čemu autor piše, ne znam zašto nas smatraš da to ne shvaćamo? Isto tako autor nema pravo prozivati ljude koji flejmaju, trolaju i na glup način raspravljaju o bilo čemu. To su njegovi čitatelji i ne smije im se tako ironično obraćati, kakve god oni komentare ostavljali. Koliko god ta vijest bila benigna i makar iz nje proizašlo 200 glupih komentara, ne može on svoje čitatelje smatrati glupima i to im još tako ironično prikazati.. Jasnije?

 

Isto tako može i sebe i svoj portal staviti u tu poziciju, jer će svaku, koliko god glupa bila, vijest o iphoneu objaviti, pa makar i činjenicu kad je netko iz applea prdnuo...

morska psina pet 25.11.2011 20:16
ikanizaj kaže...

sramota od članka, sramota od novinara, sramota tko te plaća.

 

Pročitaj si još jednom kako se obraćaš svojim čitateljima i kakvim ih smatraš pa si pokušaj razmisliti da li je u redu način na koji se prema njima odnosiš... Vjerojatno će ti to biti preteško za shvatiti

 

Ma sve je OK, niš se ti ne brini. Budeš jednom odrastao, pa budeš shvatio. Dotad istraži pojmove "komentar dana", "glavni urednik"...

ikanizaj pet 25.11.2011 20:22
morska psina kaže...
ikanizaj kaže...

sramota od članka, sramota od novinara, sramota tko te plaća.

 

Pročitaj si još jednom kako se obraćaš svojim čitateljima i kakvim ih smatraš pa si pokušaj razmisliti da li je u redu način na koji se prema njima odnosiš... Vjerojatno će ti to biti preteško za shvatiti

 

Ma sve je OK, niš se ti ne brini. Budeš jednom odrastao, pa budeš shvatio. Dotad istraži pojmove "komentar dana", "glavni urednik"...

Kak to da nije komentirao činjenicu da svaki dan mora ispuniti kvotu vijesti o appleu, koliko god nebitne bile, nego to da čitatelji to komentiraju. 

Drugim riječima, odrasti ćeš ti jednom, pa ćeš shvatiti da se sve može zapakirati u štogod želiš...

linuxjuzer pet 25.11.2011 20:25
ikanizaj kaže...

sramota od članka, sramota od novinara, sramota tko te plaća.

 

Pročitaj si još jednom kako se obraćaš svojim čitateljima i kakvim ih smatraš pa si pokušaj razmisliti da li je u redu način na koji se prema njima odnosiš... Vjerojatno će ti to biti preteško za shvatiti

hahahaha..predobro rečeno..{#},no lik je poantu pogodio.Ljudi se svađaju radi iShita,kupuju BUG i jedni i drugi,a bug-ovci trljaju ruke i na jednima i na drugima.Što drugo i mogu misliti o forumašima..{#}

ikanizaj pet 25.11.2011 20:28
linuxjuzer kaže...
ikanizaj kaže...

sramota od članka, sramota od novinara, sramota tko te plaća.

 

Pročitaj si još jednom kako se obraćaš svojim čitateljima i kakvim ih smatraš pa si pokušaj razmisliti da li je u redu način na koji se prema njima odnosiš... Vjerojatno će ti to biti preteško za shvatiti

hahahaha..predobro rečeno..{#},no lik je poantu pogodio.Ljudi se svađaju radi iShita,kupuju BUG i jedni i drugi,a bug-ovci trljaju ruke i na jednima i na drugima.Što drugo i mogu misliti o forumašima..{#}

pa u tome i jest bit, može on to misliti ali ne smije to javno reći, pogotovo ne glavni urednik...

linuxjuzer pet 25.11.2011 20:31
ikanizaj kaže...
linuxjuzer kaže...
ikanizaj kaže...

sramota od članka, sramota od novinara, sramota tko te plaća.

 

Pročitaj si još jednom kako se obraćaš svojim čitateljima i kakvim ih smatraš pa si pokušaj razmisliti da li je u redu način na koji se prema njima odnosiš... Vjerojatno će ti to biti preteško za shvatiti

hahahaha..predobro rečeno..{#},no lik je poantu pogodio.Ljudi se svađaju radi iShita,kupuju BUG i jedni i drugi,a bug-ovci trljaju ruke i na jednima i na drugima.Što drugo i mogu misliti o forumašima..{#}

pa u tome i jest bit, može on to misliti ali ne smije to javno reći, pogotovo ne glavni urednik...

u biti može,jer nije sročeno kao uvreda,pa da mu pokucaš na uredništvo i razbiješ pampulju,nego odmjereno i provokantno,nedovoljno za razbijanje pampulje..{#},ma pusti,nije vrijedno pomena.Furaj dalje i smiri se..{#}

ATJLučko pet 25.11.2011 20:37

Kada sam kupio Iphone 3GS, kupio sam ga iz nekoliko razloga; od kojih su slijejeći, A/ na pretplatu za 499 kuna u listopadu 2009., B/ nije tada bilo moba koji bi se sa njim mogao pariti, C/ filozofijski i psihološki gledano, to je ono što sam ja smatrao trenutno najboljim kao koncept kako smartphone treba izgledat, uz još neke meni važne ali i manje bitne stavke tada.

Nakon širenja tržišta, kako sa OS-ovima raznih vrsta tako i sa oblicima derivacije ovo je moj must have mob, prešao sam na konkurentnu drugu marku, za koju sam uvidio da mi odgovara kompletno više. I da, i njega sam kupio na novi ugovor za 20% cijene, a da nisam čekao nigdje u nikakvom redu.

Danas, kada postoji od 3.5 do uber 5.0 dijagonala displaya, x vrsta ekrana, xy rezolucija ekrana, prelazak sa modela 4 na 4s, mi je definitvno premalo u svakom pogledu, a primarno što je za moj ukus tooooooomuch premalen dimenzijama (onako, glasno razmišljajući, kako bi opakodobar bio Ipad 3 sa 4xretina zaslonom, koja bi to samo bila rezolucija, a tek ekran, ali uz tek 7 incha dijagonalu, ili samomalo veću, do 10 malo ipak fali, a opet, koja je to pak rezolucija, ufffffffffffffffffffffffff, što bi rekao Mićo Dušanović), čak i da SIRI funkcionira u Europi, ali masu toga ne šljaka u ovoj našoj hrvatskoj, tim više što mi u siječnju izlazi ugovor i moći ću za produženje ugovora u XXL tarifi za 200 kuna račun ga dobiti za a oko 1000 do 1500 kuna, ako ga želim, ili sigurno nešto prije sa manjom rezolucijom, ne nešto o glavu manjom, ali ugodnijih oku i mojoj ruci dimenzijama, dizajnu, OS-u, filozofiji toje mob I must have them, zato, ne berem što netko čeka po ovoj zimi, jer svatko razmišlja svojom glavom, akoima s čim u njoj, a generalno, kada ću ja kupiti novi mob isključivo odlučujem ja, jer ću ionako ga dobiti svake dvije godine skorom mukte za produženje i obnovu postojećeg ugovora ili otvaranje novog, na dobitku sam kakogod okreneš.

 

BTW; napalio sam se kao gluhi i ćoravi tetrijeb pred parenje na vijesticu o mogućem dolasku I5, ali, NULA KUNA, netko je i "šefa i prugu i postaju" s****o, tako da, kada i ako ikada izađe I5, i bude upravo ovo je must have mob koji   moram imati, kupiti ću ga sigurno, ali kada ja to hoću, ne kada to Apple-u, HTC-u ili Samsung-u odgovara, već kada ću ja to htjeti i.