ivaninho uto 29.3.2016 15:21

Jedino što valja je koncert dvojice legendi, a njihove usluge su nenormalno skupe...imali smo obiteljsku s 4 člana (mobilne usluge), 3 satelita maxtv i paket od tri usluge (fiksna, internet i maxtv) i kad sam pitao za novi uređaj jer sam produžetkom pretplate za to stekao pravo, "popust" je bio toliki da su mi dva njihova djelatnika dobronamjerno savjetovala da radije kupim preko oglasnika jer će me povoljnije kostati. Toliko o njima i njihovoj ponudi, a čovjek im ostavi preko 1500 kn mjesečno. Ne spominjite mi samo "alternativne" operatere jer nemam živaca za "kvalitetu" njihovih usluga i tehničke podrske.

segregator uto 29.3.2016 15:57
Homer kaže...

To bi valjda trebao biti hibridni router koji je istovremeno spojen na fiksnu liniju i 4G ...

 

Sumnjam u tu varijantu, osim ako se Huawei ili ZTE rješavaju gomile nekih poluispravnih uređaja

 

(ili negdje sitnim slovima piše da se taj 4G backup dodatno naplaćuje 50kn po gigabajtu ili tako nešto  )

BudalastoStvorenje uto 29.3.2016 16:06
Homer kaže...

To bi valjda trebao biti hibridni router koji je istovremeno spojen na fiksnu liniju i 4G ...

 Dugo već postoje routeri s fallback opcijom na 3G mrežu (koristio sam 2 takva privatno), a sada i na 4G mrežu. Raspitaj se malo među poslovnim korisnicima HT-ovih usluga, čini mi se da njima daju jedan takav router.

Sum_of_all_fears uto 29.3.2016 17:35
Homer kaže...

To bi valjda trebao biti hibridni router koji je istovremeno spojen na fiksnu liniju i 4G ...

To je ono Speedport govno od routera.

 

Topla preporuka svim vlasnicima tog komada smeća - uštedite si živce i kupite Mikrotika za 200kn. Nakon inicijalnog setupa, više nikad se nećete prijavljivati u njega, osim da se divite uptimeu

Penryn uto 29.3.2016 17:57

Kod mene to govno Speedport radi sasvim uredno, bez ikakvih prekidanja. Sučelje se ne vuče kao što je znalo na starom SX763, al je zato wifi signal nešto sitno slabiji. Znači za 95% korisnika sasvim ok router. E sad ne znam što će biti kad pootvaram nekoliko portova i podesim dnsove..

Sum_of_all_fears uto 29.3.2016 18:19

Spoji 4-5 uređaja na njega, otvori 10ak portova, pusti utorrent da seeda i gledaj kako jadnik umire

 

P.S. Glupiranje sa DNSovima niti ne računam. Meni je svako toliko odbijao resolvati. Za tih 200tinjak kn se zbilja ne isplati natezati sa T-Comovom "opremom".

 

BTW, meni je Siemens (pravi Siemens, ne ono tursko smeće sa Sagem čipsetom) radilo bolje od Speedporta...

Penryn uto 29.3.2016 18:58
Sum_of_all_fears kaže...

Spoji 4-5 uređaja na njega, otvori 10ak portova, pusti utorrent da seeda i gledaj kako jadnik umire

P.S. Glupiranje sa DNSovima niti ne računam. Meni je svako toliko odbijao resolvati. Za tih 200tinjak kn se zbilja ne isplati natezati sa T-Comovom "opremom".

BTW, meni je Siemens (pravi Siemens, ne ono tursko smeće sa Sagem čipsetom) radilo bolje od Speedporta...

Jesam, nisam, nisam. S 6 uređaja, svi preko wifija, je sve radilo ok. Doduše niti jedan nije opterećivao upload već svi uglavnom download, youtube 720/1080p. Zasad sam jedino nezadovoljan s jačinom signala jer imam stabilnih 50/10Mbit al zbog slabog signala preko wifija mi to pada do 20-30Mbit vršno. (oko 40ak Mbit kad sam na 2m od routera) 

Eh Siemens, nisam provjeravao al lako moguće da je bio turčin, jer taj je radio uredno samo pola dana nakon reseta, nakon toga bi mu trebalo po pola min da odradi naredbu.. a nakon par dana reset obavezan, ako ga on sam ne napravi. 

Miha LA uto 29.3.2016 19:53

Ovo imam već neštoviše od dvije godine u VIP-u, fiksni + mobilni, popusti idu po OIB-u korisnika. Što se tiče brzina interneta, meni ne znači baš puno jer linija podržava samo oko 20Mbit/s ide preko HT-ove parice od toga dva VIPtv-a što je negdje oko oko 10Mbit/s i na kraju ostane samo 10Mbit/s. I ovo mi je dovoljno (4Mbit/s), narvno da se nebi bunio kada bih dobio više za iste novce.

tvargek uto 29.3.2016 20:49

imam 2 broja moba sa po 250minuta,250 poruka i2gb neta u tarifi, zatim bnet osnovni+prošireni+dodatni tv+dodatni digitalni prijemnik i net na 12Mbita, i sve me to košta 420kn, pa ako oni mogu jeftinije nek se jave...

memulica uto 29.3.2016 21:01

1. jel su mogli debilnije ime odabrat?

2. jel su mogli debilnije ime odabrat?

3. jel su mogli debilnije ime odabrat?

4. jel su mogli besmisleniju i nepregledniju stranicu napraviti ?

5. jel su mogli besmisleniju i nepregledniju stranicu napraviti ?

6. jel su mogli besmisleniju i nepregledniju stranicu napraviti ?

7. zašto se opet moram natezat sa n*drkanim studentima preko telefona?

8. zašto se opet moram natezat sa n*drkanim studentima preko telefona?

 

itd.

 

 

 

ivo454 uto 29.3.2016 22:50

Ja ću u "Magentu", samo ako postoji ušteda. Imam 5 mobilnih za 296kn, MAX3S za 300, sve skupa 596, ako sve to bude moglo za 496, odmah prelazim, ne treba mi više minuta, ni veće brzine, ni dodatni programi.

OBLAKprasine sri 30.3.2016 17:19

ah po reklami bi rekao cudo jedno sta su uveli

i onda nazovem sluzbu za korisnike i ispadne me ovako

mjesecno dajem bar oko 100€, jedan paket maxtv, internet i fiksni i neka tarifa obiteljska 3 broja

i ok cjenovno bi placao isto tako nesta slicno i to nije toliko bitno

pitam ja za onaj smart tv uz uvijet da se uzme samsung j3

uz toliko koliko placam trazi da se prebacim u drugu tarifu (ok to je besplatno), da jedan broj ode isto na drugu tarifu (jer kao ako samo predem to ne spada pod novi ugovor na 24mj) i jednokratno 200 i nesta, a na rate 1000 i nesta stino i jos 20-30kn mjesecno

 

sry al za tu lovu uzemem smart tv pogotovo sad kad je prvenstvo pa su jeftiniji

 

tako da meni je ovo nista posebno, posteno da kazem tako je kod mene al kad dajes mjesecno toliku lovu ocekivao sam malo vise ipak a ostao razocaran

snake44 pet 1.4.2016 08:03

Mene zanima je li netko uzeo ovaj Samsung TV i ako je, je li zadovoljan sa njime?

Kada sam zvao prodajni centar, tražio sam da mi kažu koji je to točno model televizije, to je Samsung UE32J5502A. Ja to uopće nemogu naći na internetu! :D Osim na nekim češkim i poljskim stranicama.

 

Baotica pet 1.4.2016 08:55

Ma nabijem ih ja sa glupostima.Nigdje ne možeš vidjet koliko će te to koštati.Kretenski je da nisu mogli izraditi nekakav kalkulator za pakete.KRETENSKI.A ovi nestručni i poluinformirani studoši - market dronovi na help desku mi samo dignu tlak sa svojim "ponudama" koje bi ja trebao uključiti preko telefona, moš mislit', pa nisam kreten, izvoli mi poslati ponudu i ugovor u pismenom obliku, a ja ću potom to potpisati i odnijeti u HT centar ili poslati preporučeno poštom.

 

Kad god su mi nešto nudili putem telefona rekoh im da mi ponudu i ugovor pošalju poštom, i što se desi, NIŠTA, jel ovi kreteni na helpdesku uglavnom lažu, pa ne mogu ponudu staviti na papir kada takve ponude NEMA.Da ne govorim o zivkanju istih dronova u svrhu objedinjavanja usluga sa ugovorom na 12 ili 24 mjeseca, radi uštede od nekih 15 kuna, a onda se 2 godine ne mogu predomisliti i uzeti povoljniju ili bolju uslugu.Zbog uštede od cca 180 kuna godišnje , kada mi je mjesečni račun cca 400 !? DEBILI.

 

Poanta je u tome da hoću vidjeti koliko to košta, NA WEB STRANICI, ne želim da mi netko objašnjava putem telefona što i koliko.

 

 

Shockwave ned 3.4.2016 18:17

Nazvao sam ih neki dan i ponudili su mi trio paket s brzinom do 50 mbps uz cijenu od 255 kn što je super, no kako se ovdje radi o t-comu veselje je kratko trajalo i agent mi je nedugo nakon one prve cijene rekao da moram uz to uzeti i neki mobilni paket s cijenom ne ispod 130 kn koja sadrži kriminalno minimalnu količinu prometa za surfanje pa ću ih i ovu rundu zaobići jer su tragikomedija od kompanije .

4mal pon 4.4.2016 12:48

Uzo sam magentu konbinaciju telka telefon i net ...mob ostaje isti cijena ista ...

 

Od pogodnosti dobio  jaci paket telefona i mogucnost max paketa za 9k mj ako zelim + nema ugovrne obveze

 

jer vec jesam pod istom od nedavno dok sam imao max s3 paket :-)

 

Reko je lik da mi koji smo u magenti sto se tice blize bzducnosti imat pogodnosti i novih usluga i sl....

 

uglavnom tko zeli moze se tamo prebacit i placat istu lovu ako se dobro skonbinira ...

 

sva sreca imao sam normalnog agenta kojeg sam izmucio sa podpitannjima i pitanjima...

 

...jebiga radi se o mojo lovi necu da me se mulja...

 

...nakon pola chuke i konbinacija simo tamo odlucio tako kao sam rekao gore...

 

p.s magenta nije sranje kao neki kazu nego je dosta zbunjujuca i treba naici na nomalnog agenta-cu ...:-)

BudalastoStvorenje pon 4.4.2016 17:10
4mal kaže...

Uzo sam magentu konbinaciju telka telefon i net ...mob ostaje isti cijena ista od pogodnosti jaci paket telefona i mogucnost max paketa za 9k mj ako zelim + nema ugovrne obveze jer vec jesam pod istom od nedavno dok sam imao max s3 paket :-)

Reko je lik da mi koji smo u magenti sto se tice blize bzducnosti imat pogodnosti i novih usluga i sl....uglavnom

Tko zeli moze se tamo prebacit i placat istu lovu akonse dobro skonbinirao ...sva sreca imao sam normalnog agenta kojeg sam izmucio sa podpitannjima i pitanjima 

.jebiga radi se o mojo lovi necu da me se mulja i nakon pola chuke i konbimacija simo tamo odlucio tako kao sam reako gore...magenta nije sranje kao neki kazu nego je dosta zbunjujuca i treba naic na nomalnog agenta-cu ...:-)

 Pola toga nisam razumio. Nema točke, nema zareza...

 

Daj napiši koje usluge koristiš i količinu usluga po paketima.

 

memulica pon 4.4.2016 23:36
4mal kaže...

...

 

p.s magenta nije sranje kao neki kazu nego je dosta zbunjujuca i treba naici na nomalnog agenta-cu ...:-)

U dvaest godina mislim, da sam naletio na samo 2 normalna i razumna 'agenta' ili 'tehničara'.

Mazga uto 5.4.2016 09:07
memulica kaže...
4mal kaže...

...

 

p.s magenta nije sranje kao neki kazu nego je dosta zbunjujuca i treba naici na nomalnog agenta-cu ...:-)

U dvaest godina mislim, da sam naletio na samo 2 normalna i razumna 'agenta' ili 'tehničara'.

 uzimao maxtv satelitski samostalni. kao, imaju neku akciju 9mj za 45kn, a dalje onih 90 i koja kn + 20-ak kn/mj za instalaciju. jedino mi je bilo bitno arena 1,2,3,4 (s obzirom da je bilo za kafić). pitam prvi puta, jesu li uključeni arena paketi...jesu, gnjavim još 3 puta nek provjere - jesu...cijelo vrijeme, ili promotivni period? cijelo vrijeme! super!

 

bilo mi je čudno to malo, pa rekoh, da provjerim još jednom...drugi agent - jesu li uključeni programi u paket? nisu! kako, kolegica je rekla da jesu...ne znam tko vam je rekao, ali ja ništa ne vidim.

 

zvao sam još 5x i svaki kaže da jesu...kolega je rekao da nisu...ma jesu 100% - nije neka akcija na mjesec, dva, pa će se ukinuti? nije, stalno imate...odlično, može...

 

 

nakon mj dana, nema arene 2,3,4...

 

halo služba, nestale su mi arena 2,3,4...pa da, gospodine, vi ste ih imali samo mj dana promotivno! molim? samo zato sam uzeo maxtv, jer mi je rečeno da su uključene! arene dolaze u sportskom paketu, koji se plaća 80 kn/mj, u vašem nije uključeno, ne znam tko vam je to rekao...

 

još nekoliko agenata je ponovilo istu priču, s tim da sada ne moraju ništa provjeravati, sada znaju odmah da nije arena u tom paketu.

 

i to na službi za korisnike za poslovne korisnike, zamislite kako valjaju tek privatne.

 

od t-coma se mora izvlačiti informacija koliko što košta - zato im na stranicama nema cijene transparentno istaknute, a čak na službi za korisnike lažu (u centrima samo pokušavaju zaobići istinu) - to nije slučajnost, to je politika firme.

ako neki bitan detalj ne pitaš isključivo, neće ti spomenuti tu sitnicu, a ona je neizbježna, te ti nanosi dodatne troškove.

 

 

P.S.

govorim iz vlastitog iskustva i višestrukih direktnih prijevara od strane t-coma na službenim prodajnim mjestima.

P.P.S

igrom slučaja znam dosta sadašnjih i bivših zaposlenika ht-a i dosta bivših je dalo otkaz upravo zato jer nisu mogli raditi tako "napravi/reci što treba da bi napravio ugovor". napomena je kako je sigurno da nisu dobili otkaz, pa seru po t-comu, jer se čak neki sadašnji zaposlenici usude to priznati.

 

naravno da nisu apsolutno svi takvi, ali kad dođeš do takvoga, onda znaš da s njim imaš posla, on ne provjerava svako j pitanje oko cijene, već ti sipa cijene iz rukava (po cijele dane daješ informacije o nekoliko paketa, koliko ti treba da naučiš na pamet?)

 

EDIT:

iz mojeg iskustva nisu "svi isti", jer sam kod ostalih dobio uvijek točne informacije (više puta provjera + internet stranice + stvarno stanje) i puno brže nego kod t-coma

OBLAKprasine uto 5.4.2016 17:42

razgovori se snimaju, lipo zatrazis da nadu snimke i odes di triba hakom il di vec. jesi sto poduzeja u vezi toga?

slazem da agenata ima svakavih, jbg studenti i nije ni cudo sto stalno traze na student servisu nekog 

 

sto se tice cijena, pa mislim da normalno pisu, tj fali barem ono na netu cijena samog uredaja, a ne ovako samo kao neki paket uzimas. al cijene se vide, ako si u nekoj pretplati kliknes na mob il usklugu spremis u kosaricu i tamo sve pise (naravno da moze to i bolje al jbg...)

 

meni samo smeta sto svi operateri samo guraju prodaju, pa pogle samo na onim slizbenim vozilima tehniara dodali su 'I PRODAJA'

il dodes na stand nekog drugog pitas taj i taj paket on mi govori za neki drugi koji ne zelim uzeti jos me i pita broj moba da se dogovorima, sry al nedam dosta mi je tih zivkanja imamo ovo imamo ono

 

al opet kad se sve zbroji i oduzme funkcionira kao i svaka druga firma koja nesto prodaje, marketnig, pokusaju te navuci itd.....

Mazga uto 5.4.2016 20:01

Ne slažem se da te firma koja prodaje nešto pokušava navući. Svaka firma prodaje nešto, bez prodaje je nemoguće funkcionirati, ali bi svakoj firmi trebalo biti u cilju da budeš zadovoljan, te da ostaneš njihov korisnik, ponovno kupiš od njih, te da ih preporučiš, bez obzira na kupnju.

S njima je specifična situacija.

Snimka ti ne znači ništa, jer služi za njihovu internu upotrebu, te "poboljšanje kvalitete usluge".

OBLAKprasine sri 6.4.2016 17:06

dobro to sam mislio kad sam rekao navuci da kupis nesto od njih

 

gle prevelik broj ljudi je kod njih i ne mogu svima ugoditi, da ima propusta ima....

meni ona magenta ne pase i aj bok

 

dal ti je u ugovoru pisalo do kad imas arenu?