Eyekool sub 9.1.2016 17:43
nicky.sl kaže...

To sa Androidom na PC-u je stara stvar a sad koliko je legalna je stvar za razmatranje, uglavnom ja trenutno vrtim Android 5.1.1 na starom Dell laptopu a i objavio sam slike u temi http://www.bug.hr/forum/topic/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/299.aspx?page=308&jumpto=4893911&sort=asc&view=flat

 Za razliku od AOSP-a s Remix OS-om bi trebao imati puno bolje korisničko iskustvo na PC-(j)u.

Ako već nisi pogledao u članku imaš link na službenu stranicu pa pogledaj, a i na YT-u ima preko nekoliko videa.

I sam sam isprobao Android-x86 na laptopu i iako čak i ne radi loše, ali nije to to.

Zašto misliš da nije legalno?

someguy sub 9.1.2016 21:18
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

Moj maleni necak ima laptop koji je dosta spor, i nazalost ne moze na njemu igrati Minecraft, vrti mu se u 2-3 FPS-a. Mozda bi mu ovaj novi OS pomogao? Zna li netko da li je pocket verzija Minecrafta manje zahtjevna od originalne?

 Naravno da je kad se vrti na razim arm linuxima (rpi), smartphoneima do 512gb rama i na 700-1000mhz, radje mu stavi neki lagani linux

Cromaki ned 10.1.2016 08:42
Bilal kaže...

Ne spominjete u tekstu minimalne zahtjeve:

  • A USB 3.0 flash drive that supports FAT32 format, with a minimum capacity of 8GB and a recommended writing speed of 20MB/s.

  • Jbg, nemam USB 3.0...

 Bit će i .iso za instalaciju na HDD

Aldo ned 10.1.2016 10:53
potato kaže...

Isprobao na PC-u... radi savrseno brzo, bez ikakvih problema. Google play, gmail, youtube... sve sljaka bez problema, doduse... ima jos mjesta za doradu, ali... ja zadovoljan :)

 Mislim da se pomalo Microsoftu pocinju gace tresti... :)

Ako su dovoljno pametni, kupili budu ovu tvrtku, ako ne, ovo bi mogao biti pocetak kraja za vindoze.

PlayMaker10 ned 10.1.2016 11:37
Aldo kaže...
potato kaže...

Isprobao na PC-u... radi savrseno brzo, bez ikakvih problema. Google play, gmail, youtube... sve sljaka bez problema, doduse... ima jos mjesta za doradu, ali... ja zadovoljan :)

 Mislim da se pomalo Microsoftu pocinju gace tresti... :)

Ako su dovoljno pametni, kupili budu ovu tvrtku, ako ne, ovo bi mogao biti pocetak kraja za vindoze.

 Prije bi propali kada bi svaki put kupovali ovakve firme koje dođu s dobrom idejom, takvih ima na stotine, pa tko bi to sve pokupovao, uostalom Windows je Windows a ovo sasvim druga stvar, čisto sumnjam da bi ovo moglo zamijenit Widnowse, u ovome vidim samo plus za nas same korisnike.

GNU+Linux ned 10.1.2016 13:04
Aldo kaže...
potato kaže...

Isprobao na PC-u... radi savrseno brzo, bez ikakvih problema. Google play, gmail, youtube... sve sljaka bez problema, doduse... ima jos mjesta za doradu, ali... ja zadovoljan :)

 Mislim da se pomalo Microsoftu pocinju gace tresti... :)

Ako su dovoljno pametni, kupili budu ovu tvrtku, ako ne, ovo bi mogao biti pocetak kraja za vindoze.

 Možda da je ovaj produkt došao iz samog Googla.

Mislim, ovaj produkt mi se čini dobrim, ali u realnosti da bi pobijedio velike tvrtke, imati dobar produkt je tek 2% onoga što ti treba da pobijediš velike tvrtke. Zato čak i ako ovaj proizvod stvarno uspije dapače da bude mega hit i proizvod desetljeća, Microsoftu bi se u najoptimističnijem slučaju tresle gaće tek za 5-10 godina.

Zašto?
Pa npr. da ti otvoriš tvrtku u garaži i kreneš izrađivati najbolje PC-e koji su za 30% jeftiniji od konkurencije, poštuješ sve otvorene tehnologije i standarde, ti i dalje nebi prodao više od HP-a. Prve godine bi bio sretan ako prodaš 1000 komada.
Jednostavno ako nemaš 'biznis' prodaja neće ići:
-nemaš tisuće prodajnih mjesta, imaš jednu garažu.
-nemaš garanciju
-nemaš 'customer support'
-nemaš 'enterprise šaket'
-nemaš 'ime', jedini koji znaju za tebe su oni koji su u dometu znaka na ulazu u tvoju garažu/jedinu prodavaonu
-nemaš milijardu dolara za marketing.
-nemaš stotine ekskluzivnih ugovora sa X tvrtci.

xDISORDERx ned 10.1.2016 14:47
potato kaže...

Isprobao na PC-u... radi savrseno brzo, bez ikakvih problema. Google play, gmail, youtube... sve sljaka bez problema, doduse... ima jos mjesta za doradu, ali... ja zadovoljan :)

 nerazumjem kako si probao, a još nije ni izašlo??