Bastardo sri 28.5.2014 08:52
djdamir81 kaže...

Najboje da primitivci zabrane pristup internetu i ocito bi svi u Iranu bi bili sretni

Pa napravili bi to debelo kao ruka. Kinezi imaju toliko izcenzuriran internet da glava boli. Kada sam u bivsoj firmi imao neke projekte za VPN linkove iz Kine u Svicarsku, morali smo ispotpisivati puste dokumente da je to samo link za file transfere i da se preko njega nece moci surfati tj izlaziti na internet sa svicarskom adresom ... Koma ...

memulica sri 28.5.2014 10:05

Jel Facebook krši privatnost na svakom koraku?

 

Da.

 

Zašto se onda čudite normalnoj&logičnoj reakciji korisnika tog servisa.

 

Nije problem u iranskom sudu ili državi, već u ljudskim ovcama kojima je to postalo normalno.

77ari sri 28.5.2014 10:13
memulica kaže...

Jel Facebook krši privatnost na svakom koraku?

 

Da.

 

Zašto se onda čudite normalnoj&logičnoj reakciji korisnika tog servisa.

 

Nije problem u iranskom sudu ili državi, već u ljudskim ovcama kojima je to postalo normalno.

Facebook ne krši privatnost, ti sam objavljuješ na njega što god želiš i kada god žališ. Sam ugrožavaš svoju privatnost.

Na mome profilu nečeš naći ništa što može ugroziti moju privatnost, tamo objavljujem sve što može biti javno i što ljudi smiju znati. Svoje privatne stvari ne stavljam nigdje.

 

A i ono što objavim ne mogu svi vidjeti.

 

 

BMK sri 28.5.2014 14:01

Ima dosta glupih komentara.

 

Ako vam toliko smeta taj aspekt privatnosti, pa maknite se s prokletog FB-a...

 

Sami prihvacate uvjete koristenja i sad se cudite ko pura dreku, ko da se svi rodimo s Facebookom, nemojte gluposti pricati.

 

Naravno da se nece odazvati, tko bi se normalan odazvao tim zaostalim budalama? (bilo sto pretjerano vjerski = zaostalo)

djdamir81 sri 28.5.2014 17:56
BMK kaže...

Ima dosta glupih komentara.

 

Ako vam toliko smeta taj aspekt privatnosti, pa maknite se s prokletog FB-a...

 

Sami prihvacate uvjete koristenja i sad se cudite ko pura dreku, ko da se svi rodimo s Facebookom, nemojte gluposti pricati.

 

Naravno da se nece odazvati, tko bi se normalan odazvao tim zaostalim budalama? (bilo sto pretjerano vjerski = zaostalo)

Tocno tako i .

zerocool12 sri 28.5.2014 19:38
memulica kaže...

BTW zašto se čudite da neke servise zabranjuju, ako se zna da nisu sigurni i krše privatnost korisnika?

Niš ne treba zabranjivati,treba se potruditi i objasniti ljudima stanje a oni ako žele nek koriste na svoju odgovornost,ali treba se osigurati da ti ljudi poslije ne cmizdre pa da drugi plačaju za njihovu glupost...

memulica sri 28.5.2014 20:03
zerocool12 kaže...
memulica kaže...

BTW zašto se čudite da neke servise zabranjuju, ako se zna da nisu sigurni i krše privatnost korisnika?

Niš ne treba zabranjivati,treba se potruditi i objasniti ljudima stanje a oni ako žele nek koriste na svoju odgovornost,ali treba se osigurati da ti ljudi poslije ne cmizdre pa da drugi plačaju za njihovu glupost...

 

Misliš da su djeca/maloljetnici sposobna razumjeti tu tvoju napamet naučenu litaniju?

axos sri 28.5.2014 20:14
zerocool12 kaže...
memulica kaže...

BTW zašto se čudite da neke servise zabranjuju, ako se zna da nisu sigurni i krše privatnost korisnika?

Niš ne treba zabranjivati,treba se potruditi i objasniti ljudima stanje a oni ako žele nek koriste na svoju odgovornost,ali treba se osigurati da ti ljudi poslije ne cmizdre pa da drugi plačaju za njihovu glupost...

Objasnit ljudima... Jesi ti ikad proba "objasniti ljudima" nešto? Pogotovo ako se radi o tehnici.

Ovo je IT forum i ljudi su donekle upoznati s nekim stvarima. Prosječna osoba toga nemaju blage veze o kršenju njihove privatnosti. O ISP, o FB, o cookies, itd. Ako su čuli da postoji browsing history to je doseg. I sad bi trebalo njima objasniti kako FB krši njihovu privatnost. Kad kreneš govorit o tome po ljudi te gleda ko vanzemaljca.{#}

77ari sri 28.5.2014 21:26
axos kaže...
zerocool12 kaže...
memulica kaže...

BTW zašto se čudite da neke servise zabranjuju, ako se zna da nisu sigurni i krše privatnost korisnika?

Niš ne treba zabranjivati,treba se potruditi i objasniti ljudima stanje a oni ako žele nek koriste na svoju odgovornost,ali treba se osigurati da ti ljudi poslije ne cmizdre pa da drugi plačaju za njihovu glupost...

Objasnit ljudima... Jesi ti ikad proba "objasniti ljudima" nešto? Pogotovo ako se radi o tehnici.

Ovo je IT forum i ljudi su donekle upoznati s nekim stvarima. Prosječna osoba toga nemaju blage veze o kršenju njihove privatnosti. O ISP, o FB, o cookies, itd. Ako su čuli da postoji browsing history to je doseg. I sad bi trebalo njima objasniti kako FB krši njihovu privatnost. Kad kreneš govorit o tome po ljudi te gleda ko vanzemaljca.{#}

To je nista, meni se dogodilo da su me ismijavali kada sam im pricao razliku između mehaničkih i membranskih tipkovnica... Takve sitnice na kuže, a kada objave nešto privatno na internet netko drugi im je kriv.