Balvan8 uto 7.10.2014 21:52
Marko :D kaže...

Pa i ovo je dobro. Ja samo čekam aplikaciju koja pokazuje točno vrijeme dolaska busa i tramvaja. 

 

Ovo će zasigurno dobro doći turistima.

bila je aplikacija ZetCheck koja je savršeno radila cca 3 dana i onda su ju ugasili. Meni je bilo +/- 30 sec razlike u dolasku tramvaja što je čisto ok.

Marko :D uto 7.10.2014 22:10
Mitch kaže...

Pa ZET-ov sat ide tocno 3 minute unaprijed, ali ozbiljno.

 

Vec par godina to znam, pise na onoj tabli 20:55, stigne u 20:52 pa se k*rce da voze ranije hahaha

Hahah. Ja samo znam da kada idem u školu na onoj tabli uvijek piše da tramvaj dolazi za 0 minuta i onda ga vidim u daljini kako je već otišao. To samo služi da zbuni ljude.

Balvan8 kaže...
Marko :D kaže...

Pa i ovo je dobro. Ja samo čekam aplikaciju koja pokazuje točno vrijeme dolaska busa i tramvaja. 

 

Ovo će zasigurno dobro doći turistima.

bila je aplikacija ZetCheck koja je savršeno radila cca 3 dana i onda su ju ugasili. Meni je bilo +/- 30 sec razlike u dolasku tramvaja što je čisto ok.

Ma znam, koristio sam je i bila je odlična. Šteta što više ne funkcionira.

nixass uto 7.10.2014 22:36
Marko :D kaže...

Pa i ovo je dobro. Ja samo čekam aplikaciju koja pokazuje točno vrijeme dolaska busa i tramvaja. 

 

Ovo će zasigurno dobro doći turistima.

vec je bila takva aplikacija, napravilo je par studenata sa FERa pa se ZET pozalio da im upiti aplikacije cuclaju previse resursa na serveru.. i naravno, zabranili pristup serveru.. umjesto da uloze nesto sredstava, otkupe aplikaciju i zaposle par mladih ljudi..

 

Quiem sri 8.10.2014 01:36
R4zOR229 kaže...

LoL to ces sigurno docekat, jel shvacas da je to nemoguce? Jbt kod nas vlakovi ne voze tocno a di ce autobusi i tramvaji na koje utjece kompletni gradski promet utjece.

 

Koliko je meni jasno ZET ima GPS u vozilima ali ne žele dati lokacije jer se boje terorističkog napada. Davno sam to čitao negdje.

 

edit:

Znam da nije najpouzdaniji izvor ali vijest je na indexu. Riječ je bila o trambusu app koji je radio dečko sa FER-a. Citat: "Kad je autor Trambusa zamolio ZET za GPS koordinate vozila kako bi aplikacija radila preciznije izračune, dobio je odbijenicu uz objašnjenje da se - strahuje od "terorističkih napada"?!"

 

http://www.index.hr/vijesti/clanak/zet-blokirao-studentsku-aplikaciju-za-pracenje-dolaska-tramvaja-i-autobusa-sve-sto-je-dobro-kratko-traje/742767.aspx

viper sri 8.10.2014 15:25

Da su bili pametni u Zetchecku kao sto nisu mogli su dic server koji bi skidao podatke sa ZET-ovog server i  primao sve te silne upite od strane tisuća instaliranih aplikacija.

Na taj način nebi došlo do zabrane aplikacije.

Quiem sri 8.10.2014 23:33
Ezio kaže...

Odeš na stanicu i pricekas tramvaj. Dok sam se vozio tramvajem bolio me đon hoće li stići za 5 ili 10 minuta. Kad sam se žurio na ispit, onda sam kretao sat vremena ranije.

 

Osim ako nisi iz Zagreba. Odeš u bilo koji malo veći grad u EU i imaš podršku za javni prijevoz na gmaps ili preko native app. Ali jedino u HR mora biti teže, kompliciranije i gluplje.