zerocool12 uto 23.7.2013 22:19
Stjepanj kaže...

stvarno je zapanjujuca fotografija crna boja i u sredini bijela tockica!{#} mislim sve je to super, ali ono zapanjujuce{#}

Da,jest zapanjujuce,dođe ti da se zapitaš koliko je sve ono što je nama važno ustvari važno u cijelom svemiru...

Mitch uto 23.7.2013 22:24
Stjepanj kaže...

stvarno je zapanjujuca fotografija crna boja i u sredini bijela tockica!{#} mislim sve je to super, ali ono zapanjujuce{#}

1 500 000 000 km,

slikaj ti fotku s 10 km pa će ti bit zapanjujuće.

rustweaver uto 23.7.2013 22:32
Sale_ds kaže...
Manji smo od atoma i trebalo bi nas bit strah {#}

Upravo to. Osjetim neko strahopoštovanje kada vidim te slike. A i raznježim se. Od cijelog tog hladnog svemira samo tu plavu točkicu možemo zvati svojim domom.

 

Čak se i Mjesec vidi. Eh... {#}

Sale_ds uto 23.7.2013 22:37
rustweaver kaže...

Od cijelog tog hladnog svemira samo tu plavu točkicu možemo zvati svojim domom.

 

 

Jedini problem je kaj nam je "zgrada" malo u banani, uprava kucnog saveza je u qurcu i usprkos placanju pricuve ne radi se na odrzavanju :D

torrente uto 23.7.2013 22:58

fascinantno, a ipak tako blizu..jer ovo je i dalje nas suncevi "hood".

bas sam popodne povirio jedan NGC , te se covjek isto zapita, na cemu sjedimo {#}.  zapravo se zapitam, zasto svaki dan nema 100 cunamija i 100 komada preko 7 rihtera.

 

 

Dementor sri 24.7.2013 00:02

da, vecina ljudi kad vidi ove fotografije kaze kako smo mi mali i nebitni, samo mala tockica... Ovaj kralj Neil deGrasse Tyson to interpretira na drugaciji nacin. Mi, odnosno citav zivot na Zemlji je izgraden od ugljika, a ugljik je nastao "kuhanjem" laksih elemenata u teze elemente u zvijezdama ogromne mase, pod velikim pritiskom i velikom temperaturom. Nakon eksplozije tih zvijezda, nastalo je (mozda) Sunce, (mozda) citav Suncev sustav, ali i Zemlja i onda i zivot na Zemlji... Mi jesmo svemir xD

Glavas sri 24.7.2013 09:36

Pravi realitet mi kao ljudi nemožemo vidjeti niti ga spoznati, ovo što ''se vidi na slikama'' i što mi interpretiramo kao veličinu i dubinu svemira je vrlo relativno jer je ovisno o kapacitetu i svojstvima naših osjetila koja taj svemir definiraju, ovi koji nas umanjuju jer im se čini prostranstvo kao jako veliko i ispunjeno tolikim svojstvima i materijom su u krivu jer ipak još nije dokazano da postoji neki ekvivalent ovom životu koji je u našem vlasništvu iako postoje planeti koji su na odgovarajućim udaljenostima od zvijezda, ove slike bude određenu dozu ranjivosti obzirom na našu ovisnost o ovom nezamjenjivom planetu, dali je ovo sve hologram, dali postoje paralelni svemiri iz teorije struna, dali je na planckovoj kvantnoj dinamici doista zasnovano ponašanje newtonowe i einsteinove fizike, dali vrijeme doista postoji kao dimenzija koja nije isprepletena sa prostorom itd su pitanja i otkrića koja su došla otkrivanjem novih tehnologija i shvaćanja i koja su pokazatelj da mi nemozemo shvatiti i konačno definirati svemir.

Visak sri 24.7.2013 11:14

I've seen things you people wouldn't believe.

Attack ships on fire off the shoulder of Orion.

I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate.

All those moments will be lost in time...like tears in rain...

Time to die.

asasi čet 25.7.2013 10:20

NASA je rekla da u datom trenutku svi se okrenu i nasmješe prema jupiteru :) ne uzimajuči u obzir računicu da svjetlosti odbijene od našeg planeta treba približno 84 minute da stigne do teleskopa u jupiterovoj orbiti :) đabe ste se smijali {#}

 

Diablo86 čet 25.7.2013 10:51
asasi kaže...

NASA je rekla da u datom trenutku svi se okrenu i nasmješe prema jupiteru :) ne uzimajuči u obzir računicu da svjetlosti odbijene od našeg planeta treba približno 84 minute da stigne do teleskopa u jupiterovoj orbiti :) đabe ste se smijali {#}

 

Tebe moraju zaposliti u NASA-i, ti si otkrio nešto što nitko drugi nezna, svi ti se divimo

Zajeb čet 25.7.2013 10:55
asasi kaže...

NASA je rekla da u datom trenutku svi se okrenu i nasmješe prema jupiteru :) ne uzimajuči u obzir računicu da svjetlosti odbijene od našeg planeta treba približno 84 minute da stigne do teleskopa u jupiterovoj orbiti :) đabe ste se smijali {#}

 

Mislis da nasa nije uzela u obzir te 84 minute ?