191x7 pon 11.10.2010 18:57

Ok, samo čekam da nVidia otpili i ostale koji prave i Ati i Nvidia kartice.

Ups, mislim samo čekam da ostali koji prave i Ati i Nvidia kartice otpile nVidiu.

Odustajanjem od nVidia kartica XFX je samo poboljšao ugled tvrtke.

toxic pon 11.10.2010 18:59

Al ima tu druga shema, nvidia je financijski jako mocna.... koliko sam ja vidio oni su odustali od xfx-a ali ce sluzbeno prodavat bas svoje bran graficke... cak ima i slike i to tak da ce jos vise zaradit to je moje subjektivno malo misljenje... hebe se njima za xfx, da im je xfx bitan nebi sam tak niti odustali od njih

microman pon 11.10.2010 19:08
epic kaže...

Šteta što nema u nas za kupit EVGA-ice, stvarno su najbolje, od matičnih do grafičkih.

Matične još nekako, al Grafičke nikako. Prvo zato što baš nemaju neke custom modele, a drugo zato što su gotovo skupi kao Asus.

MSI je tata-mata sa svojim TFII,Cyclone i HAWK modelima.

rambox pon 11.10.2010 20:42
microman kaže...
epic kaže...

Šteta što nema u nas za kupit EVGA-ice, stvarno su najbolje, od matičnih do grafičkih.

Matične još nekako, al Grafičke nikako. Prvo zato što baš nemaju neke custom modele, a drugo zato što su gotovo skupi kao Asus.

MSI je tata-mata sa svojim TFII,Cyclone i HAWK modelima.

Kad si vec spomenul MSI, ovaj dole hladnjak izgleda ko maneken prve klase. A bogme je i najtiši sigurno, pa ko oce tišinu ne mora trazit dalje uopce ak vidi ovakav hladnjak ili slican na nekoj grafi.Nevinašce

 

http://www.techpowerup.com/reviews/MSI/GeForce_GTS_450_Cyclone_OC/32.html

 

http://www.msi.com/uploads/5_pictures/five_pictures4_20100910180509.jpg

microman pon 11.10.2010 20:56

Hehe dobri stari Zerotherm. Tih je definitivno, ja sam imao MSI GTX460 Cyclone sa istim collerom i stvarno nije bučan, a ktome je jedan od najefikasnijih coolera koji se može nači na grafi.

 

Samo mi nije jasan ova tekst koji se tiče OC-a grafe:

Compared to other GTS 450 cards tested today this overclock is quite slim. You do have to take into consideration the factory overclock which means the card is running 16% higher clocked than the reference design.
One explanation for the rather low overclock is that card is running at 1.08V in 3D, whereas other manufacturers chose to increase the voltage at cost of higher power draw and more fan noise.

Slabiji max takt bi se još mogao obijasniti no nije mi jasno kako drugi distributeri rade sa večom voltažom od 1,087V kad je Nvidia limitirala max voltažu Fermi-a(bilo kojeg) na 1.087. Imao sam EVGA GTX470 i nije se dalo iznad toga ako nisi radio Hardware Voltmod, imao sam i GTX460 Cyclone i opet max je bio 1.087V

rambox pon 11.10.2010 21:03
microman kaže...

Hehe dobri stari Zerotherm. Tih je definitivno, ja sam imao MSI GTX460 Cyclone sa istim collerom i stvarno nije bučan, a ktome je jedan od najefikasnijih coolera koji se može nači na grafi.

 

Samo mi nije jasan ova tekst koji se tiče OC-a grafe:

Compared to other GTS 450 cards tested today this overclock is quite slim. You do have to take into consideration the factory overclock which means the card is running 16% higher clocked than the reference design.
One explanation for the rather low overclock is that card is running at 1.08V in 3D, whereas other manufacturers chose to increase the voltage at cost of higher power draw and more fan noise.

Slabiji max takt bi se još mogao obijasniti no nije mi jasno kako drugi distributeri rade sa večom voltažom od 1,087V kad je Nvidia limitirala max voltažu Fermi-a(bilo kojeg) na 1.087. Imao sam EVGA GTX470 i nije se dalo iznad toga ako nisi radio Hardware Voltmod, imao sam i GTX460 Cyclone i opet max je bio 1.087V

Imam i ja Zerotherm hladnjak, na svojoj HD 3650 nije tak veliki ali boze moj niti ne treba zbog grafe.Sramim se Kaj ovi tandrljaju na toj stranici nije nit bitno, nekaj su paozamješali možda  ko ce ga znat ionak se ta grafa kupuje zbog hladnjaka a ostalo je nebitno.Belji seNevinašce

microman pon 11.10.2010 21:06
dokly kaže...

ni vrit ni mimo.. nit ih ikad gledo nit me zanimalo doduse imo xfx aticnu koja me ama bas nicim nije ocarala no dobro.. zato se msi digo pun k.. i drago mi je zbog njih jel rade odlicne grafe..

Ja sam imao XFX HD4870 XXXEdition i bez ikakvog Voltmoda išla je na 850Mhz što je bilo dosta rijetko za HD4870

pandza94 pon 11.10.2010 21:11
microman kaže...
dokly kaže...

ni vrit ni mimo.. nit ih ikad gledo nit me zanimalo doduse imo xfx aticnu koja me ama bas nicim nije ocarala no dobro.. zato se msi digo pun k.. i drago mi je zbog njih jel rade odlicne grafe..

Ja sam imao XFX HD4870 XXXEdition i bez ikakvog Voltmoda išla je na 850Mhz što je bilo dosta rijetko za HD4870

XFX HD 4870 XXX Golden SampleBelji se

 

Ah nVidia ne daj bože da ti potoneš jer kad onda AMD udari po cjenam...

Ulala lowend ce stajati oko 2k kuna a za high i ne pomisljam koliko bi doslo!

Pa logicno i to jedini razlog (po meni) GTX460 o kojoj se stalno tupi i

govori da njena proizvodnja košta kao jedna HD5870(1.880<2.900)

Pa još kad 768mb verzija košta oko 1300kn onda stvarno ne vidim profita

za partnere!Ako je ovako onda AMD moze slobodno HD5870 prodavat za nekih 1500kn

i još da ima profita od toga!

Eh nVidia da sam cekao jos malo iam bih jednu 460 u PC-u :)

EVO uto 12.10.2010 23:36

ATi izbaci dvije dobre serije, i odma partneri polako bježe od NVidie.

 

Jest da NVidia ima svoje prste u ovome, ali jedna pogrešna serija po meni nije neki razlog, ali ako se nešto ne promjeni NVidia će izgubit i punoviše od partnera.

epic sri 13.10.2010 12:43
EVO kaže...

ATi izbaci dvije dobre serije, i odma partneri polako bježe od NVidie.

 

Jest da NVidia ima svoje prste u ovome, ali jedna pogrešna serija po meni nije neki razlog, ali ako se nešto ne promjeni NVidia će izgubit i punoviše od partnera.

Oprosti, ali Fermi nije pogrešna serija.

epic sri 13.10.2010 13:29
Hyperion kaže...

Ako ćemo tako onda možemo reći da je Fermi financijska katastrofa od serije, jel ti to bolje zvuči?

Možda za Nvidiju, stanje cijena je sada normalno, GTX480 koja košta 3300 (Gainward) i zaslužuje takvu cijenu, isto vrijedi i za slabije modele.

EVO sri 13.10.2010 14:56
epic kaže...
Hyperion kaže...

Ako ćemo tako onda možemo reći da je Fermi financijska katastrofa od serije, jel ti to bolje zvuči?

Možda za Nvidiju, stanje cijena je sada normalno, GTX480 koja košta 3300 (Gainward) i zaslužuje takvu cijenu, isto vrijedi i za slabije modele.

Da al te kartice nitko neće, jer se griju, troše i bučne su., a tu je uvijek prvi dojam.

 

Nije sada to neki big deal, ali GTX480 stoji na lageru i po 2 mjeseca. 

microman sri 13.10.2010 15:02
EVO kaže...

Da al te kartice nitko neće, jer se griju, troše i bučne su., a tu je uvijek prvi dojam.

 

Nije sada to neki big deal, ali GTX480 stoji na lageru i po 2 mjeseca. 

Potrošnju još možemo navesti kao manu iako danas jedan 550W Corsair ne košta previše, no nemojmo o zagrijavanju jer svi znamo kako su se HD4850,HD4870 grijale, no onda nisi vidio ni jednog FanATIka da dere o zagrijavanju. I ovaj mjesec ču ja isprazniti taj lager Smijeh

EVO sri 13.10.2010 15:33
microman kaže...
EVO kaže...

Da al te kartice nitko neće, jer se griju, troše i bučne su., a tu je uvijek prvi dojam.

 

Nije sada to neki big deal, ali GTX480 stoji na lageru i po 2 mjeseca. 

Potrošnju još možemo navesti kao manu iako danas jedan 550W Corsair ne košta previše, no nemojmo o zagrijavanju jer svi znamo kako su se HD4850,HD4870 grijale, no onda nisi vidio ni jednog FanATIka da dere o zagrijavanju. I ovaj mjesec ču ja isprazniti taj lager Smijeh

Ma znam da nečemo o zagrijavanju, ali HD4870 i GTX 260 su se slično grijale(naravno na na prvim modelima HD4800 serije jer oni imaju ventove na 20%.

 

Uglavnom, Microman ideš na SLI?

microman sri 13.10.2010 16:02
Hyperion kaže...
epic kaže...

Oprosti, ali Fermi nije pogrešna serija.

Ako ćemo tako onda možemo reći da je Fermi financijska katastrofa od serije, jel ti to bolje zvuči?

Istina Fermi je financijska katastrofa, no znaš li koja je razlika između AMD-a i Nvidie? Razlika je u tome što Nvidijino poslovanje ne ovsi samo o prodaji gForce grafičkih kartica, dok sa druge strane AMD bi mogao uči u velika g.v.a ako Nvidia vrati dominaciju jer AMD u sa svojim procesorima ne zarađuje baš najbolje gdi je Intel još uvijek Tata-Mata.

EVO kaže...

 

Uglavnom, Microman ideš na SLI?

yap