tutanjkamen čet 3.1.2013 13:39
rbalic kaže...

Nikad mi nije bilo jasno zasto je toliko popularan taj whatsapp, ima puno boljih i ljepsih messengera.

 

Preko njega se lagano salju i fotke i video dok vecina drugih messengera ne omogucava slanje videa.

Imam WA, KiK i Skype i Kik je najbrzi sto se tice slanja i primanja poruka i slika ali ne podrzava slanje videa. skype je trom i glomazan a WA je zlatna sredina uz bonus mogucnost  slanja  videa

knight čet 3.1.2013 13:51

Mislim da je bitan razlog sto nema ekplicitnog dodavanja kontakta, nego on prepozna sve tvoje kontakte (iz imenika) koji imaju WhatsApp (i obratno), tako da vec nakon instalacije mozes komunicirati s njima. Slicna stvar je i sa Viberom za glasovnu komunikaciju.

F10EXX čet 3.1.2013 13:56
Memphis kaže...

drago mi je da su potisnuli iphone i time omogućili korisnicima svih plaformi da koriste isto!

Pa iMessage je dosao kasnije.

 

A iMessage ima dvije velike prednosti. Jedna je sto nije zasebna aplikacija na iPhoneu vec integriran s klasicnim porukama, a druga je sto postoji i na OS Xu i sto jednostavno komuniciras s nekim na mobitelu.

F10EXX čet 3.1.2013 13:57
rbalic kaže...

Nikad mi nije bilo jasno zasto je toliko popularan taj whatsapp, ima puno boljih i ljepsih messengera.

Pa nema bas. Il su glomazni, il ne rade na toliko platformi, il ne podrzavaju sav content. Il su ruzniji, kao npr. viber.

Lion King čet 3.1.2013 14:15
F10EXX kaže...

A iMessage ima dvije velike prednosti. Jedna je sto nije zasebna aplikacija na iPhoneu vec integriran s klasicnim porukama, a druga je sto postoji i na OS Xu i sto jednostavno komuniciras s nekim na mobitelu.

Ovo prvo je prednost sto nije zasebna aplikacija, nego je integrirano u SMS-ove na iPhone-u ali ovo drugo ne mora biti tolika prednost jer messages imas tek od 10.8 Mountain Lion verziije OS X-a. A samo je pitanje vremena kad ce WhatsApp izdat aplikacije za stolna racunala. To im je najmanji problem.

ukay1000 čet 3.1.2013 14:17

Normalno da rusi rekorde kad je odlican IM, osim toga radi na Symbianu i to na svim verzijama. Sad zamisli kolko imas dummy Nokia i nek je barem na nekom malom postotku instaliran, racunica je tu. Koristim ga na Nokiji X2 i vec sam zaboravil kak se salje sms. Kao sto je vec spomenuto, saljes video, zvuk, poruke, ima smajlica na hitanje, ne rusi se, brz je, vezan za broj moba (i ostali su znam)... Srusit ce jos on mnogo dobrih rekorda.

Kaj se tice ostalih, Whatsapp se najvise usporedjuje s Viberom koji ima i pozive. Ocito da mu to i nije neka mana. :)

Edge čet 3.1.2013 15:12
Elles D. kaže...

Meni jedino nije jasno zašto ima telefonsku slušalicu na ikoni, kada se mogu samo poruke slati :)

 

Drugo bi bilo da je slusalicama sama, ali kod WhatsAppa je slusalica u oblaku, a oblak oznacuje nekakvi tekstualni oblik razgovora... U prijevodu: Razgovori preko poruka.

Tak sam ja to protumacio :p

 

 

F10EXX čet 3.1.2013 15:14
Lion King kaže...
F10EXX kaže...

A iMessage ima dvije velike prednosti. Jedna je sto nije zasebna aplikacija na iPhoneu vec integriran s klasicnim porukama, a druga je sto postoji i na OS Xu i sto jednostavno komuniciras s nekim na mobitelu.

Ovo prvo je prednost sto nije zasebna aplikacija, nego je integrirano u SMS-ove na iPhone-u ali ovo drugo ne mora biti tolika prednost jer messages imas tek od 10.8 Mountain Lion verziije OS X-a. A samo je pitanje vremena kad ce WhatsApp izdat aplikacije za stolna racunala. To im je najmanji problem.

Pa nije prednost, nego je dodatni feature. Za ljude s macovima, odlicno, ne moras stalno primat mob kad si na kompu a pise ti netko s iphonea.

 

Iovako je glupo razgovarati o prednostima kad mozes imati 10 tih aplikacija. Poklikas one koje oces i mirna bosna.

knight čet 3.1.2013 15:44

Kaj se tice ostalih, Whatsapp se najvise usporedjuje s Viberom koji ima i pozive. Ocito da mu to i nije neka mana. :)

 

 

Viber je takodje 100% free (ne znam do kada i kako), dok je WhatsApp free samo prvu godinu, a potom se placa 1$ godisnje (sto je opet, manje vise, zanemarivo).

ansha čet 3.1.2013 18:12

I jos da ga posteno isprogramiraju za android posto mi poruke na sgs3 scrolla u jedno 15-20fps a na ip4 u konstantnih 60fps. Pricamo o 4x1,4ghz protiv 1x0,8ghz cpu-ovima i to je u najmanju ruku tuzno...

F10EXX čet 3.1.2013 18:54
ansha kaže...
I jos da ga posteno isprogramiraju za android posto mi poruke na sgs3 scrolla u jedno 15-20fps a na ip4 u konstantnih 60fps. Pricamo o 4x1,4ghz protiv 1x0,8ghz cpu-ovima i to je u najmanju ruku tuzno...

Ma to nema veze s Whatsappom nego s Androidom i njegovim konceptom. 

zoki.zlikowski čet 3.1.2013 21:01
Mojpismonosa kaže...

Jedan od razloga za rekorde je sigurno i to da je WhatsApp u zadnjih nekoliko desetaka dana besplatan (pricam o iOSu), time su i potakli sigurno kakav zamjetan dio u tih 18 milijardi

 

Ja sad pogledao i pise 1 dolar.
Mojpismonosa pet 4.1.2013 02:08
zoki.zlikowski kaže...
Mojpismonosa kaže...

Jedan od razloga za rekorde je sigurno i to da je WhatsApp u zadnjih nekoliko desetaka dana besplatan (pricam o iOSu), time su i potakli sigurno kakav zamjetan dio u tih 18 milijardi

 

Ja sad pogledao i pise 1 dolar.

  3.1 je sigurno bila, od bozica

malina22 pet 4.1.2013 06:58
ansha kaže...
I jos da ga posteno isprogramiraju za android posto mi poruke na sgs3 scrolla u jedno 15-20fps a na ip4 u konstantnih 60fps. Pricamo o 4x1,4ghz protiv 1x0,8ghz cpu-ovima i to je u najmanju ruku tuzno...

Ista stvari i na windows phoneu, scrolanje je perfekt glatko, dok kod sestrinog andorida koji pojede moj wp po specifikacijama za doručak, skrolanje predstavlja bol za oči....

kuleee pet 4.1.2013 08:33

Ja sam pridonio sa nekih 100-200 taj dan :D Whatsapp je najkorištenija aplikacija na bilo kojem mom smartphone-u. Što se tiče 1$ cijene, mislim da se to odnosi samo na iPhone, a ako je slučaj isti i nakon godinu dana na Androidu neće mi biti problem, kao što nikome ne bi smio biti

genije_čudo_prirode pet 4.1.2013 09:05
F10EXX kaže...
Lion King kaže...
F10EXX kaže...

A iMessage ima dvije velike prednosti. Jedna je sto nije zasebna aplikacija na iPhoneu vec integriran s klasicnim porukama, a druga je sto postoji i na OS Xu i sto jednostavno komuniciras s nekim na mobitelu.

Ovo prvo je prednost sto nije zasebna aplikacija, nego je integrirano u SMS-ove na iPhone-u ali ovo drugo ne mora biti tolika prednost jer messages imas tek od 10.8 Mountain Lion verziije OS X-a. A samo je pitanje vremena kad ce WhatsApp izdat aplikacije za stolna racunala. To im je najmanji problem.

Pa nije prednost, nego je dodatni feature. Za ljude s macovima, odlicno, ne moras stalno primat mob kad si na kompu a pise ti netko s iphonea.

 

Iovako je glupo razgovarati o prednostima kad mozes imati 10 tih aplikacija. Poklikas one koje oces i mirna bosna.

Pa tek je to genijalna prednost što je unutar istog sučelja messaging i to free za jabučnjake i SMS ako iMessage korisnik nije dostupan ili mu ne prolazi poruka u kratkom roku! Jer baš me briga tko što koristi, a kaj ne bi bilo super, u stvari tako bi to i trebalo biti, da to izgleda ovako: imaš jedan box za poruke u njega ulaze poruke kako god ih ti primio (SMS/iMessage/Viber/WhatsApp....). To je za sada jedino Apple se sjetio integrirati, a inače bi po meni bilo normalno i očekivano da to tako radi - ja sastavim poruku i šaljem, a prije toga eventualno da mogu definirati prioritet slanja (tipa: prvo besplatni iMessage/viber..., a ako ne ide onda SMS). To bih u današnje vrijeme očekivao od svakog telefona no nažalost još uvijek integracija nije takva već imaš odvojene aplikacije za ovo ili ono. U stvari, i ne smeta me što su odvojene no sučelje bi, nakon instalacije svake pojedinačne aplikacije trebalo ostati jedinstveno, a ne da za svaku trebam posebno skužiti kak radi. A da ne pričam koliko bi onda bilo jednostavnije pratiti komunikaciju s nekim za razliku od sad gdje je ponekad nemoguće pronaći poruku za koju znaš da ti je netko poslao no ne znaš kojim protokolom/aplikacijom je to odradio.

EchoOne pet 4.1.2013 10:37

Što se tiče možebitne naplate korištenja whats uppa.

 

Sjetimo se kako je program postojao i prije i naplaćivao se. Nije baš bilo nešto specijalno puno ljudi koji su ga koristili.. Vidi se to i po broju poslanih poruka.

Da ga sad krenu opet naplaćivat (ili nakon godine), možda nama nekima nebi bio problem platiti, ali većini Hrvata bi. Prvo jer ih većina otpada na one Androide za 500 kn i dobro da znaju i skinut ovako whatsup, a drugo čak i oni koji znaju platiti korištenje aplikacije (poput mene), odustat će od kupnje iste čisto iz razloga jer ta aplikacija neće više biti tako masovno dostupna.

SMS mi je apsolutno besplatan prema svima, a kad odem u inozemstvo, poslat ću poruku preko facea, maila, vibera ili nečeg petog.