77ari pon 5.3.2012 13:30

Nema ništa gore nego kada netko kuka na fb"Neko mi je hakirao fb" "Netko mi je provalio na fb" itd... a svi davaju lozinke jedno drugome i sve je tipa ime+prezime samo varijacije s razmakom veliko slovo ili sve malom itd. 

Ja se dam kladiti da s lozinkom1234 možemo provaliti u 10% facebook profila.

jumales pon 5.3.2012 13:31
77ari kaže...

Najteže je probiti neke "retardirane" lozinke. Npr staviš lozinku "monitor" nema šanse da će nekome to pasti napamet.

 

ccc, takve lozinke je najlakse probiti :) uz to, sto lozinka ima smisleno znacenje, jos je i endgelska rijec ...

Darky pon 5.3.2012 13:32
g12356 kaže...
Ja imam na dvd-u eto OPHcrack,i za sat vremena mogu crackirati sve windows passworde koji su korišteni unutar mjesec dana i koji su kraći od 14 znakova.

mislim da malo pretjeruješ

jumales pon 5.3.2012 13:33
Darky kaže...
g12356 kaže...
Ja imam na dvd-u eto OPHcrack,i za sat vremena mogu crackirati sve windows passworde koji su korišteni unutar mjesec dana i koji su kraći od 14 znakova.

mislim da malo pretjeruješ

djecja nadobudnost :)

Geek pon 5.3.2012 13:53
77ari kaže...

Najteže je probiti neke "retardirane" lozinke. Npr staviš lozinku "monitor" nema šanse da će nekome to pasti napamet.

Baš jučer frend pita koju šifru da stavi za Apple ID, ja mu rekoh Monitor xD, dobro aj nije od samo Monitor al uglavnom su šifre s nečim povezane, lakše ti je zapamtit od 5GK6uj&

77ari pon 5.3.2012 13:55
g12356 kaže...
Ja imam na dvd-u eto OPHcrack,i za sat vremena mogu crackirati sve windows passworde koji su korišteni unutar mjesec dana i koji su kraći od 14 znakova.

Imam ti ja na cd-u kako hackirati CIA servere...

g12356 pon 5.3.2012 14:07
Darky kaže...
g12356 kaže...
Ja imam na dvd-u eto OPHcrack,i za sat vremena mogu crackirati sve windows passworde koji su korišteni unutar mjesec dana i koji su kraći od 14 znakova.

mislim da malo pretjeruješ

  Osobno isprobao na windows 7 beta...

jumales kaže...
Darky kaže...
g12356 kaže...
Ja imam na dvd-u eto OPHcrack,i za sat vremena mogu crackirati sve windows passworde koji su korišteni unutar mjesec dana i koji su kraći od 14 znakova.

mislim da malo pretjeruješ

djecja nadobudnost :)

  Osobno isprobao na windows 7 beta...

77ari kaže...
g12356 kaže...
Ja imam na dvd-u eto OPHcrack,i za sat vremena mogu crackirati sve windows passworde koji su korišteni unutar mjesec dana i koji su kraći od 14 znakova.

Imam ti ja na cd-u kako hackirati CIA servere...

  Osobno isprobao na windows 7 beta...

Noobtuber pon 5.3.2012 14:23

moja lozinka mi izbacila ovo

Common Password: In the top 10 most used passwords

Possibly a Telephone Number / Date

Character Variety: No Symbols

 

a koristim ju za sve i boli me ona star da mi neko udje u postu i pobrise sva pisma,

jedino da mi ne sje...be omjer na torrentima ...

DamageHigh pon 5.3.2012 15:26
Darky kaže...
g12356 kaže...
Ja imam na dvd-u eto OPHcrack,i za sat vremena mogu crackirati sve windows passworde koji su korišteni unutar mjesec dana i koji su kraći od 14 znakova.

mislim da malo pretjeruješ

Pa i ne pretjeruje. Ukoliko možeš bootati linux, password od Windowsa je veoma lako probiti, i to alatima kao što je Ophcrack.

Pretjerao je jedino u djelu da mu za to treba sat vremena...stvar traje mnogo kraće..

Simbamef pon 5.3.2012 15:54

Ma kakvo razbijanje lozinki od Windows usera. 

Dovoljno da imate pristup BIOSu ili mogućnost mijenjanja redoslijeda čitanja uređaja (Boot Device Priority) i neki od brojnih programa. 

Stvar gotova u max 3 minute.

asusdvd pon 5.3.2012 16:01

Passphrase je puno bolja opcija, kao i izbjegavanje ponavljanja korisničkih podataka za većinu sajtova na kojima imamo account.

 

Dobro je i iskoristiti program poput KeePass, koji omogućuje da imamo lozinke najveće kompleksnosti, a pritom ih niti ne moramo pamtit, već zapamtimo samo jednu (koju namjerno jako zakompliciramo) koja otvara bazu sa svim ostalim lozinkama koje inače koristimo.

overhaul pon 5.3.2012 16:13
Noobtuber kaže...

moja lozinka mi izbacila ovo

Common Password: In the top 10 most used passwords

Possibly a Telephone Number / Date

Character Variety: No Symbols

 

a koristim ju za sve i boli me ona star da mi neko udje u postu i pobrise sva pisma,

jedino da mi ne sje...be omjer na torrentima ...

 JA otprilike isto tako. Ono što nije u mojoj domeni (falabogu da nije jer bi mi neko uzeo sve pare)
dakle ove kreditne kartice, tokeni, OIBI i blabla, to jasno brine bankarski sistem, ali moje lozinke po pc-u

su isto takve ko i tvoje. Uopće me ne zamara hoće li netko provaliti i čitat moje mailove ili poruke.

Nije ništa zanimljivo nikome ko ne pozna baš mene i te osobe, a i takvome bi bilo dosadno čitati.

Ajd možda bi mu koji sexting bio zabavan :P

Pa evo ovdje može svatko i tako vidjeti što sam ikada rekao pogledom na moj profil, i nisam zbog

toga ugrožen:)

1domagoj1 pon 5.3.2012 16:26
Geek kaže...

Baš jučer frend pita koju šifru da stavi za Apple ID, ja mu rekoh Monitor xD, dobro aj nije od samo Monitor al uglavnom su šifre s nečim povezane, lakše ti je zapamtit od 5GK6uj&

Pa zato imas programe kao sto je pwgen recimo koji izgenerira random password, ali lako pamtljiv za ljude. Vecina mojih passworda je generirana pwgenom i sve ih znam osim mozda jednog ili dva. Primjerice, leetoo7E. Ful lagano za zapamtiti, pogotovo ako ga cesce ukucavas: li-tu-7e (tako se izgovara, samo se pise s ee i oo). Ili obooR4ja, zapamtis kao obo-raja, jedino ide s dva "o" i 4 ti je "a" (leet speak). Ucinkovito, lako pamtljivo (u usporedbi s recimo: A,j:]rR|/3 ), a prilicno random i tesko za probiti.

FlyBoy pon 5.3.2012 17:05

Mišljenja sam da bi bilo dobro da ovi najpopularniji servisi odrede da svaka lozinka mora imati npr. minimalno jedno veliko slovo, broj i poseban znak (!"#$%&...) i odmah je probijanje passworda brute forceom godinama teže.

 

Tako je meni na poslu s aplikacijama koje sadrže poslovne tajne, svaka 3 mjeseca moraš mijenjati password, 3 kriva unosa zaredom -> moraš resetirati itd...

 

Iako je najveći problem što su ljudi naivni pa daju nekome password, ili padnu na scamove iz mailova...

Enkidu pon 5.3.2012 17:33

Ja imam više manje isti nick i password na desecima različith siteova i foruma po netu (da bi lako pamtio), di god nije nešto financijski vezano, a za stvari vezane uz financije (tj. di mi neko može potrošiti moju lovu, kao PayPal, eBay, Amazon itd. koristim različite passworde).

Jer zašto tačno bi neko probijao moju šifru za npr. Bug forum ? Da dođe tu glumeći mene i kaže : "Zdravo, ja sam gay" ? Teoretski ima i za to dovoljno blesavih, ali generalno ljudi ulažu vrijeme samo ako će izvuć neku korist iz toga, tako da je nepotrebno paranoično brinit se za nefinancijske passworde...