kach uto 11.6.2013 10:12

Microsoft ce tak potonuti jer ce sad manje ljudi kupiti xbox sto znaci da ce se automatski developeri vise orjentirati na ekskluzive za ps4. Tak im i treba kad ne razmisljaju  o posljedicama. Bravo sony, vidi se tko ima mozga u glavi i cijeli svijet sad to zna. 

DeniZg uto 11.6.2013 10:21
kach kaže...

Microsoft ce tak potonuti jer ce sad manje ljudi kupiti xbox sto znaci da ce se automatski developeri vise orjentirati na ekskluzive za ps4. Tak im i treba kad ne razmisljaju  o posljedicama. Bravo sony, vidi se tko ima mozga u glavi i cijeli svijet sad to zna. 

 

Nema šanse da M$ potone, vidiš kako im dobro ide sa W8 operativnim sustavom, a i Windows telefoni se prodaju ko blesavi.

No, bez obzira na činjenicu da će Xbox biti skuplja i manje "user friendly" konzola zbog brojnih restrikcija, svejedno će ga kupiti ljudi koji kupuju konzole samo radi ekskluziva (a mislim da takvih ima dosta).

Imam doma Xbox360, samo da se zna.

 

martin uto 11.6.2013 10:22

Što se tiče cijene, svaki Xbox One dolazi sa Kinectom, a PS4 ne dolazi sa Eye kamerom koja košta dodatnih $60. Vjerujem da je Microsoft znao da će Sony postaviti cijenu od $399, ali je ipak bio spreman riskirati jer je htjeo Kinect pored svakog Xboxa.

MSN uto 11.6.2013 10:27

da sto se tice cijene mislim da je postena ova razlika izmedu ps4 i xo jer ipak xbox daje kinect..Jedino sto me smeta je ona glupost s online i posudenim igrama, nadam se da ce do izlaska konzole odluciti maknuti tu glupost

Dwyane Wade uto 11.6.2013 10:31

Svaka čast na izgledu, na prvu dosta liči na XOne zbog te idiotske podijeljenosti po sredini na glossy i mat izvedbu. Međutim kod PS4 to fkt liči na nešto i ono najbitnije bar meni konzola može stajat vertikalno (i dalje ću kupit xbox al to im je zgodan feature). Microsoft je trebao baciti hrpu para pred Jonnya Ivea da im konzolu dizajnira kad su već sami tako indolentni. Ovo za rabljene igre, meh ne znači mi puno, tako i tako rijetko kupujem rabljeno jer oću igrati odmah ono kaj izađe a ipak će se moć prodat poslije tak da nema beda za to..

 

EDIT: slika kad se već ovi iz BUGa nisu potrudili stavit je u vijest {#}

nixass uto 11.6.2013 10:35

kinect jest interesantna stvarcica al ne previse iskoristena u gamingu.. I nakon nekog vremena splasne hype oko nje.
A u svjetlu dogadjaja posljednjih dana, posto ms od win 2000 ima NSA i CIA backdoor u svojim os-evima, bojim se cega tek sve ima u kinectu.. Imamo pravo bit skepticni

Berko uto 11.6.2013 10:36
martin kaže...

Što se tiče cijene, svaki Xbox One dolazi sa Kinectom, a PS4 ne dolazi sa Eye kamerom koja košta dodatnih $60. Vjerujem da je Microsoft znao da će Sony postaviti cijenu od $399, ali je ipak bio spreman riskirati jer je htjeo Kinect pored svakog Xboxa.

Čekaj; kaj stvarno postoji netko stariji od 5 godina kome je Kinect bitan za išta??

sLim95 uto 11.6.2013 10:38
DeniZg kaže...
kach kaže...

Microsoft ce tak potonuti jer ce sad manje ljudi kupiti xbox sto znaci da ce se automatski developeri vise orjentirati na ekskluzive za ps4. Tak im i treba kad ne razmisljaju  o posljedicama. Bravo sony, vidi se tko ima mozga u glavi i cijeli svijet sad to zna. 

 

Nema šanse da M$ potone, vidiš kako im dobro ide sa W8 operativnim sustavom, a i Windows telefoni se prodaju ko blesavi.

No, bez obzira na činjenicu da će Xbox biti skuplja i manje "user friendly" konzola zbog brojnih restrikcija, svejedno će ga kupiti ljudi koji kupuju konzole samo radi ekskluziva (a mislim da takvih ima dosta).

Imam doma Xbox360, samo da se zna.

 

?

fade kaže...

Nisam jos nista gledao sa E3. Da li je ovo pravi PS4?

 

 

 

 

 

Da. 

Mitch uto 11.6.2013 10:39

Nisam fanboy, nego samo kupac kojeg zanimaju par stvari.

Jesam li ja jedini koji ne vidi gdje je to točno Sony nokautirao MS u pitanju igara?

Sve navedene AAA u članku osim AC4 su potvrđene i za XOne (koliko vidim)

antimadridista uto 11.6.2013 10:42
Mitch kaže...

Nisam fanboy, nego samo kupac kojeg zanimaju par stvari.

Jesam li ja jedini koji ne vidi gdje je to točno Sony nokautirao MS u pitanju igara?

Sve navedene AAA u članku osim AC4 su potvrđene i za XOne (koliko vidim)

više se odnosi na samu konzolu nego na igre. 100 dolara (ili eura na našem tržištu) jeftinija, nema ograničenja sa rabljenim igrama i ne zahtjeva online konekciju ni u jednom trenutku.

skank666 uto 11.6.2013 10:54
Mitch kaže...

Nisam fanboy, nego samo kupac kojeg zanimaju par stvari.

Jesam li ja jedini koji ne vidi gdje je to točno Sony nokautirao MS u pitanju igara?

Sve navedene AAA u članku osim AC4 su potvrđene i za XOne (koliko vidim)

to i mene točno zanima... ako one bude nudio ljepše/bolje igre je8eš 100$. 

movie uto 11.6.2013 10:59
martin kaže...

Što se tiče cijene, svaki Xbox One dolazi sa Kinectom, a PS4 ne dolazi sa Eye kamerom koja košta dodatnih $60. Vjerujem da je Microsoft znao da će Sony postaviti cijenu od $399, ali je ipak bio spreman riskirati jer je htjeo Kinect pored svakog Xboxa.

Zašto mi u startu nametati nešto što nikada neću koristiti i to još moram platiti dodatnih 100$?  No ako ti treba pa za PS4 kupiš dodatno kameru opet si prošao jeftinije 40$... kako god okreneš microsoft će se naći u problemima a to najbolje zna sony koji je s prošlom generacijom imao najskuplju konzolu i znaju koliko su se morali prosrati kako bi spasili stvar. Dva puta istu grešku jednostavno nisu mogli ponoviti..

TIR669 uto 11.6.2013 11:00

Mogao bi PS4 ponoviti PS2, ono prikazano sinoć je pomalo nevjerojatno. Ima par mana, svakako, ali hrpetina sjajnih igara ekskluzivnih na PS3 i(li) PS4, konzola je općenito u startu bolja od One (cijena, rabljene igre, nepostojanje uvijek online itd), stvarno je Microsoftu potrebno čudo da ih ovi ne pometu s tržišta...

 

Napravio sam kratki rezime sinoćne konferencije (linkovi na YouTube manje-više, ali sve na jednom mjestu) pa ako koga zanima... http://www.bug.hr/forum/post/igre-opcenito/e3-electronic-entertainment-expo-2013/3686989.aspx

Danny_HR uto 11.6.2013 11:02

Nokautirao ih je globalnim dojmom. MS je imao laganu prednost po najavi konzole, ali nakon toga su sve sveli na TV i multimediju. Sony je pokazao da je PS4 prije svega namijenjen igračima, obećao je veliku podršku za indie scenu, odustao od bilo kakvog DRM-a i ponudio uređaj po znatno nižoj cijeni.

 

Nije pomoglo ni to što su Microsoftove ekskluzive uglavnom meh, uz par iznimaka.

 

A sve ovo pišem kao deklarirani MS/Xbox fanboj. 

Mitch uto 11.6.2013 11:02

Ne znam zašto se ovo da moraš bit barem jednom online u 24h stvara manom.

Pa svi imamo internet, zar ne?
Ako kupuješ multiplayer konzolu, pa logično je da imaš stalan pristup netu.
I još XOne ima Wi-Fi

Obje konzole su dobre, bitno je samo koja će nudit kvalitetnije igre jer kad pogledamo cijenu XOne-a, ona je ista kao i za X360/PS3 u doba predstavljanja.

Danny_HR uto 11.6.2013 11:06
Mitch kaže...
Ne znam zašto se ovo da moraš bit barem jednom online u 24h stvara manom.

Ne postoji nešto što se zove multiplayer konzola. 

Postoje ljudi koji konzole furaju na vikendice gdje nemaju internet, postoje milijuni ljudi bez normalnog pristupa internetu bez obzira što ja i ti imamo.

 

Što se cijene tiče, Xbox One je povoljan, 499€ je odlična cijena i to nije upitno. Samo je PS4 još povoljniji.

DeniZg uto 11.6.2013 11:12
Danny_HR kaže...
Mitch kaže...
Ne znam zašto se ovo da moraš bit barem jednom online u 24h stvara manom.

Ne postoji nešto što se zove multiplayer konzola. 

Postoje ljudi koji konzole furaju na vikendice gdje nemaju internet, postoje milijuni ljudi bez normalnog pristupa internetu bez obzira što ja i ti imamo.

 

Što se cijene tiče, Xbox One je povoljan, 499€ je odlična cijena i to nije upitno. Samo je PS4 još povoljniji.

 

Povrh toga, čak i da imam broadband Internet na vikendici, što ako problem u spajanju nije na strani korisnika nego MS servera? Vidi Diablo i Error 37.

Romano uto 11.6.2013 11:17
Mitch kaže...

Nisam fanboy, nego samo kupac kojeg zanimaju par stvari.

Jesam li ja jedini koji ne vidi gdje je to točno Sony nokautirao MS u pitanju igara?

Sve navedene AAA u članku osim AC4 su potvrđene i za XOne (koliko vidim)

 Stvar je u tome sto igre koje si kupio za PS4 mozes prodati na forumu,dati prijatelju da odigra,posuditi nekome,a na Xboxu to nista ne mozes. Jednom kad kupis samo ti mozes koristiti na toj konzoli.Znaci bit ces uvijek prisiljen da izbuljis preko 500 kuna za pojedinacne igre,a ne mozes ih prodati. Sony ne naplacuje multiplayer nego imas PS pretplatu koja kosta 250 kn godisnje i dobijas igre gratis da igras,neka vrsta posudjivanja dok traje pretplata.

skank666 uto 11.6.2013 11:26
Romano kaže...

 Stvar je u tome sto igre koje si kupio za PS4 mozes prodati na forumu,dati prijatelju da odigra,posuditi nekome,a na Xboxu to nista ne mozes. Jednom kad kupis samo ti mozes koristiti na toj konzoli.Znaci bit ces uvijek prisiljen da izbuljis preko 500 kuna za pojedinacne igre,a ne mozes ih prodati. Sony ne naplacuje multiplayer nego imas PS pretplatu koja kosta 250 kn godisnje i dobijas igre gratis da igras,neka vrsta posudjivanja dok traje pretplata.

odakle sad da ne možeš posuđivat igre?