tnakir pet 6.5.2011 15:01
Programko kaže...

SSD imaju gadnih problema, jer se često kvare. Ne bih ja to još u svojim strojevima, bez obzira na brzinu. 

Intelovi imaju oko 0.13% SSD-ova koji su se pokvarili u roku od godine dana

OCZ je najgori i ima oko 1.7% SSD-ova koji su se pokvarili u istom roku...

 

 

Hacker-ri pet 6.5.2011 16:31
M_dipl. kaže...
neznam_ime kaže...

ne bas isplativo

Ne samo to, nego postoji i problem sa tim SSD-ovima većih kapaciteta, znaju se poprilično usporiti kada su puni podataka.

 

Programko kaže...

SSD imaju gadnih problema, jer se često kvare. Ne bih ja to još u svojim strojevima, bez obzira na brzinu. 

 

imam macbook pro vec 2 godine sa ssdom, i nije se bas pokvario... bit ce da vasi zamisljeni apple macovi se nesto cesto kvare ?

tnakir pet 6.5.2011 17:39
M_dipl. kaže...

SSD-ovi se ne kvare toliko puno, barem koliko sam ja upućen, ali se često dogodi da se prilično uspore ako korisnik ima običaj često kopirati i brisati veću količinu podataka, da ne govorim da su nerijetko i do 50% sporiji kada ih se do kraja nakrca sa podacima, čisto to. Iz mog dosadašnjeg iskustva, SSD-ovi su dušu dali za sustav i osnovne stvari, ali ako netko misli držati 400 gb glazbe i filmova na SSD-u kapaciteta 480 gb, mislim da pogrešno misli. :)

Preporuca se ostaviti 10% SSD-a praznim radi TRIM-a. I to je to.

Hacker-ri pet 6.5.2011 17:42
M_dipl. kaže...

SSD-ovi se ne kvare toliko puno, barem koliko sam ja upućen, ali se često dogodi da se prilično uspore ako korisnik ima običaj često kopirati i brisati veću količinu podataka, da ne govorim da su nerijetko i do 50% sporiji kada ih se do kraja nakrca sa podacima, čisto to. Iz mog dosadašnjeg iskustva, SSD-ovi su dušu dali za sustav i osnovne stvari, ali ako netko misli držati 400 gb glazbe i filmova na SSD-u kapaciteta 480 gb, mislim da pogrešno misli. :)

moji rade vec 2 godine na macbook pro, i 2 na PCu sasvim solidno a radim samo sa vecim kolicinama podataka...

SSD nije storage disk pa ti je malo taj dio.... ono :D

sasa sub 7.5.2011 10:47
Hacker-ri kaže...
M_dipl. kaže...
neznam_ime kaže...

ne bas isplativo

Ne samo to, nego postoji i problem sa tim SSD-ovima većih kapaciteta, znaju se poprilično usporiti kada su puni podataka.

 

Programko kaže...

SSD imaju gadnih problema, jer se često kvare. Ne bih ja to još u svojim strojevima, bez obzira na brzinu. 

 

imam macbook pro vec 2 godine sa ssdom, i nije se bas pokvario... bit ce da vasi zamisljeni apple macovi se nesto cesto kvare ?

kolega je prodao nekoliko SSDova klijentima za laptope (zeljeli su ubrzanje) i SVI su riknuli u periodu od par mjeseci! svi uključeni su bili razočarani, jer su koštali ko' zlato, a na svim laptopima "crkli"...

i da, ako stalno moram paziti koliko toga imam instalirano d aon ima 10% free.. f* to! ako imam disk ond aje to to... ja idem sebi iduci tjedan po WD Caviar Black 750GB @7200 rpm umjesto sadasnjeg blue @5400 i ocekujem opako ubrzanje u radu.... nikakav SSD tu nece jos jaakooo dugo.

sorry, ali mislim da su preskupi i da tek ovi koji idu na sata 6 mogu biti isplativi sa tim cijenama

tnakir sub 7.5.2011 14:36
sasa kaže...
Hacker-ri kaže...
M_dipl. kaže...
neznam_ime kaže...

ne bas isplativo

Ne samo to, nego postoji i problem sa tim SSD-ovima većih kapaciteta, znaju se poprilično usporiti kada su puni podataka.

 

Programko kaže...

SSD imaju gadnih problema, jer se često kvare. Ne bih ja to još u svojim strojevima, bez obzira na brzinu. 

 

imam macbook pro vec 2 godine sa ssdom, i nije se bas pokvario... bit ce da vasi zamisljeni apple macovi se nesto cesto kvare ?

kolega je prodao nekoliko SSDova klijentima za laptope (zeljeli su ubrzanje) i SVI su riknuli u periodu od par mjeseci! svi uključeni su bili razočarani, jer su koštali ko' zlato, a na svim laptopima "crkli"...

i da, ako stalno moram paziti koliko toga imam instalirano d aon ima 10% free.. f* to! ako imam disk ond aje to to... ja idem sebi iduci tjedan po WD Caviar Black 750GB @7200 rpm umjesto sadasnjeg blue @5400 i ocekujem opako ubrzanje u radu.... nikakav SSD tu nece jos jaakooo dugo.

sorry, ali mislim da su preskupi i da tek ovi koji idu na sata 6 mogu biti isplativi sa tim cijenama

Neznam ja koji su oni skart kupovali, ali prosjecni zivot SSD-a jednak je prosjecnom zivotu mehanickog diska. Btw ubrzanje koje ces dobiti sa prelaskom sa Bluea na Blacka je nekih 10%. Ubrzanje koje ces dobit sa prelaskom sa mehanickog diska na ssd je preko 70%.

Hacker-ri ned 8.5.2011 00:23
Programko kaže...

Ne znam koje ste propagandne materijale čitali da su SSD pouzdani. Ja vjerujem gospodinu Jeffu Atwood-u.

Neka SSD fanovi pročitaju http://www.codinghorror.com/blog/2011/05/the-hot-crazy-solid-state-drive-scale.html pa neka razmisle još jednom na kakav bi disk potrošili lovu.

October 2009... to su bile 1. serije SSDa, i ne zaboravi...

Od milijun ssda, moraju se stotine i kvarit... tko zna sta im ljudi sve rade...

moj radi jos od 1. serije sasvim solidno, i sad sam ga prebacio kod cure, a sebi uzeo Mushkin i njega imam vec dugo... (nas izbor iz Buga)

tnakir ned 8.5.2011 01:58

  • Intel X25-M 80 GB SSD, failed after 15 days
  • Intel X25-M 80 GB SSD, failed after 206 days

 

Moj intel X-25 G2 80GB jos uvijek radi ko curica nakon godinu i nesto dana skoro 24/7 rada.

Od sefa mi X-25 80GB radi ko curica 24/7. Kupio ga je par mjeseci prije mene.