BMT sri 9.9.2009 19:08

Imam TRIO.CARNet i kad usporedim (CARNet) pakete i cijenu (cijena veća 40 %, broj, ali ne i kvaliteta programa, također veći za 40 %), i dalje smatram da je TRIO.CARNet kudikamo bolja usluga. Još da konačno puste titlove na Otkrićima (Discoveryjima) i što čovjeku više treba...

AmD sri 9.9.2009 19:33
Miha LA kaže...

Sada T-Comu plačam samo pretplate za telefon, ADSL, MAXtv i flat oko 350,00kn. Nek netko kaže da nisu povoljni.

meni su oni najbolji, iako sam mislio prije da su srot i to sam stalno govorio promijenio sam misljenje....

nCh! sri 9.9.2009 23:01

A moram reći da je usluga i više nego ok. Imao sam prilike isprobati ju prije nekih malo manje od pola godine kad se krenulo testirati i čak onda je sustav radio sasvim u redu. Moram reći da mi se čini da opti tv malo brže šljaka od maxa, ali vidjeti ćemo kako će biti kad se poveća broj korisnika :D

bubbach čet 10.9.2009 00:40
Miha LA kaže...

Sada T-Comu plačam samo pretplate za telefon, ADSL, MAXtv i flat oko 350,00kn. Nek netko kaže da nisu povoljni.

nisu povoljni.

 

za tako visoku cijenu imas zdravo-razumsko opravdanje jedino ako zivis negdje gdje nisu dostupni drugi operateri. jednostavno se divim ekipi koja usred zagreba placa 300 kuna pretplate t-comu; a u iskonu moze dobit istu uslugu plus flat rate za 150.

ova optima mi se nikada nije sviđala, a koliko vidim cijene su tek malko jeftinije od t-coma. pametan čovjek može puno, puno bolje proć.

Ghostwheel čet 10.9.2009 11:06

Pošto sam primjetio da T-com provlači opitku po stambenim zgradama do end usera, očekujem da ce se kvaliteta njihovog Max TV-a podići. Nisam siguran dali je to što rade 100% legalno, ali kaj je tu je........uravo sam se podsjetio gdje živim Belji se

Ali sad mi se na svu tu temu namece jedno jako vazno pitanje. Dakle konkurencija na trzistu IPTV-a se povecava i rasti ce i dalje, Nexcomov projekt WIMAX-a ce najvjerojatnije dati i svoj udar na to trziste ako i kada bude komercijalno pusten u pogon. Svejedno postavlja se jedno pitanje, sto ce biti sa preplatom HRT-u ako se korisnik odluci preci na IPTV??

 

 

Razne varijacije se namecu, poput zasto bih plaćcao Hrt-u pretplatu ako imam tv preko IP-a a i dalje posjedujem televizor, makar je to zakonski regulirano da ako posjedujem RTV prijemnik duzan sam placati pretplatu. (situacija gdje je TV spojen na racunalo preko TV kartice i na njemu mogu gledati program sa IPTV-a)

 

 

Ima kakvih misljenja??

BMT čet 10.9.2009 15:23
Ghostwheel kaže...

Pošto sam primjetio da T-com provlači opitku po stambenim zgradama do end usera, očekujem da ce se kvaliteta njihovog Max TV-a podići. Nisam siguran dali je to što rade 100% legalno, ali kaj je tu je........uravo sam se podsjetio gdje živim Belji se

Ali sad mi se na svu tu temu namece jedno jako vazno pitanje. Dakle konkurencija na trzistu IPTV-a se povecava i rasti ce i dalje, Nexcomov projekt WIMAX-a ce najvjerojatnije dati i svoj udar na to trziste ako i kada bude komercijalno pusten u pogon. Svejedno postavlja se jedno pitanje, sto ce biti sa preplatom HRT-u ako se korisnik odluci preci na IPTV??

 

 

Razne varijacije se namecu, poput zasto bih plaćcao Hrt-u pretplatu ako imam tv preko IP-a a i dalje posjedujem televizor, makar je to zakonski regulirano da ako posjedujem RTV prijemnik duzan sam placati pretplatu. (situacija gdje je TV spojen na racunalo preko TV kartice i na njemu mogu gledati program sa IPTV-a)

 

 

Ima kakvih misljenja??

 Moje je mišljenje da danom prestanka emitiranja analognoga signala televizor koji nema DVB-T prijemnik nije TV-prijemnik nego naprosto ekran. TV-prijemnik i televizor i inače niau jedno te isto. TV-prijemnik je uređaj kojim se može primati TV-signal, a to su: DVB-T prijemnik, DVB-C prijemnik, DVB-H prijemnik, IPTV-prijemnik... To da li ti imaš čime gledati sliku koju prenosi signal koji spomenuti uređaji primaju potpuno je drugi par rukava.

Rocky čet 10.9.2009 16:54

Zvao sam helpdesk, pa evo info za sve postojeće korisnike.

Svi korisnici postojećih paketa mogu se prebaciti isključivo na jedan od paketa navedenih na http://www.opti.tv/paketi/

 

Konkretno, ja imam paket s najmanjom brzinom (2 Mbps) i flat rate prometom, što, uz obaveznu telefonsku pretplatu, iznosi oko 155 kunića mjesečno.

Minimalni paket koji mogu uzeti, a da pri tome zadržim flat rate, košta 262 kune, što znači povećanje od 107 kuna mjesečno.

Naravno, pri tome će mi brzina biti povećana na 5Mbps, ali to ne bih nikada radio da nije uvjet za IPTV + flat, pa ne uzimam kao neki plus.

 

Sve u svemu, nisam baš oduševljen. Moram iskrcati dodatnih 107 kuna, a izbor programa je ipak lošiji nego na MaxTV-u.

Posebno me iritira što sam ograničen predefiniranim paketima, ne vidim zašto ne bi bilo moguće zadržati postojeće uvjete i nadoplatiti određenu svotu za IPTV, ovako moram povećavati brzinu, mijenjati uvjete telefonske usluge itd.

 

Previše monolitni pristup za moj ukus, stvar bi trebala biti modularnija.

 

bocic čet 10.9.2009 20:50
bubbach kaže...

nisu povoljni.

 

ova optima mi se nikada nije sviđala, a koliko vidim cijene su tek malko jeftinije od t-coma. pametan čovjek može puno, puno bolje proć.

Ajde malo, molim te, kalkulator u ruke pa računaj... Ovo je dosta jeftinije od t-coma, koji ti za telefon/adsl/flat/iptv uzima cca 320 kuna. Optimin paket je 60 kuna jeftiniji, godišnje gotovo 100 eura... Plus, ako u kući ima onih koji više koriste fiksnu liniju, razlika postaje drastična, ne zato što su impulsi bogznakako jeftiniji, nego zato što t-com impulse obračunava..onako...odokativno...

bocic čet 10.9.2009 20:54
Rocky kaže...

Konkretno, ja imam paket s najmanjom brzinom (2 Mbps) i flat rate prometom, što, uz obaveznu telefonsku pretplatu, iznosi oko 155 kunića mjesečno.

Minimalni paket koji mogu uzeti, a da pri tome zadržim flat rate, košta 262 kune, što znači povećanje od 107 kuna mjesečno.

Previše monolitni pristup za moj ukus, stvar bi trebala biti modularnija.

 

Ja imam paket s 5 (sada 8) megabita flat, što je mjesečno 217 kuna pretplate. Dakle meni ide samo 45 kuna gore, a parica mi ionako ne propušta više od 6 megabita, dok upload ostaje isti. Dakle, ja sam bolje prošao...

 

A ova tvrdnja da su monolitni apsolutno stoji, uostalom, smrdi mi nešto u ponašanju njihove uprave ove godine...

bubbach sub 12.9.2009 03:20
bocic kaže...
bubbach kaže...

nisu povoljni.

 

ova optima mi se nikada nije sviđala, a koliko vidim cijene su tek malko jeftinije od t-coma. pametan čovjek može puno, puno bolje proć.

Ajde malo, molim te, kalkulator u ruke pa računaj... Ovo je dosta jeftinije od t-coma, koji ti za telefon/adsl/flat/iptv uzima cca 320 kuna. Optimin paket je 60 kuna jeftiniji, godišnje gotovo 100 eura... Plus, ako u kući ima onih koji više koriste fiksnu liniju, razlika postaje drastična, ne zato što su impulsi bogznakako jeftiniji, nego zato što t-com impulse obračunava..onako...odokativno...

ajde ti malo kalkulator u ruke pa racunaj. ja racunam vise nego mislis. cim si napisao da placas 8, a koristis 6.. odmah vidim da nesto ne radis dobro. Osmijeh

u iskonu dobivas za 150 kn trio s 3 mbit down, ako hoces biti brži-

uzmes za 100 kn bnet cableTv i duo.carnet za jos 100, dakle 200 kn- 5mbit net down flat, fix tel i digitalna tv. (moj izbor)

ako pak koristis telefon (ja ne), no problem.. amis 160 kn: flat tel flat net 4mbit down + 100 kn ranijespomenuti bnet.

molim, bok optima

 

ps. tcom odokativno racuna impulse samo ako si glup pa se ne prebacis na profil gdje je sekunda obracunska jedinica. oni super paketi su ok, pretpostavljam da neces usporedjivati defaultnu tarifu ako kazes da dosta koristis fixni. mislim, mozes al to je iskljucivo tvoj problem, t-com nema nista s tim.

pps. sad vidim jos nesto. netko te mulja za paricu. ako koristis net 6 + iptv znaci da ti parica moze podnijeti minimalno 9, ja bih rekao do 12 mbit. sto znaci da su ti ili namjerno srezali kanal po kojem izlazis na net, ili si zaista dosegnuo limit, ali on je tada puno veci od 6.. dakle, da koristis net odvojeno od tv usluge vrlo vjerojatno bi imao puno veci omjer placeno/koristeno- kad vec vidim da volis raditi godisnje analize Smijeh

bocic sub 12.9.2009 18:47
bubbach kaže...

ajde ti malo kalkulator u ruke pa racunaj. ja racunam vise nego mislis. cim si napisao da placas 8, a koristis 6.. odmah vidim da nesto ne radis dobro. Osmijeh

u iskonu dobivas za 150 kn trio s 3 mbit down, ako hoces biti brži-

uzmes za 100 kn bnet cableTv i duo.carnet za jos 100, dakle 200 kn- 5mbit net down flat, fix tel i digitalna tv. (moj izbor)

ako pak koristis telefon (ja ne), no problem.. amis 160 kn: flat tel flat net 4mbit down + 100 kn ranijespomenuti bnet.

molim, bok optima

 

ps. tcom odokativno racuna impulse samo ako si glup pa se ne prebacis na profil gdje je sekunda obracunska jedinica. oni super paketi su ok, pretpostavljam da neces usporedjivati defaultnu tarifu ako kazes da dosta koristis fixni. mislim, mozes al to je iskljucivo tvoj problem, t-com nema nista s tim.

pps. sad vidim jos nesto. netko te mulja za paricu. ako koristis net 6 + iptv znaci da ti parica moze podnijeti minimalno 9, ja bih rekao do 12 mbit. sto znaci da su ti ili namjerno srezali kanal po kojem izlazis na net, ili si zaista dosegnuo limit, ali on je tada puno veci od 6.. dakle, da koristis net odvojeno od tv usluge vrlo vjerojatno bi imao puno veci omjer placeno/koristeno- kad vec vidim da volis raditi godisnje analize Smijeh

Ufff...svašta ti tu nešto pišeš pa će i odgovor biti malo duži. Ajmo po redu:

 

1. Parica ne propušta više od 6. Kolega koji je bio prije mene u stanu imao je MaxADSL i bila je ista situacija, dakle ja sve radim normalno...

 

2. Kombinacije dva ili više operatera ne dolaze u obzir, ne želim se patiti s više od jednog, posebno zato što sam prošao već velik broj operatera, što kući, što na poslu. Posebno ne dolazi u obzir bilo kakva kombinacija s Bnetom: em sam ih sa zadovoljstvom otprdio prije dvije godine zbog jako loše usluge (posebno tv), em ih nema kod mene u zgradi, pa bih trebao platiti 1500 kuna da uđu, plus odobrenje većine stanara...

 

3. Nikakav Carnet ne mogu uzimati jer odavno ne ispunjavam nijedan uvjet da bih ga mogao koristiti...

 

4. Postoje razlike u cijenama, doduše male, u 3-u-1 paketima raznih davatelja. Meni su dostupni Iskon, T-Com, Optima i Bnet (uz onaj harač da uđu u zgradu). Razlike su male, osim ako uzimaš sve kod T-Coma. Ipak, ono što je najbitnije, ne treba mijenjati ako si zadovoljan uslugom i nemaš većih prigovora. 10, 15 ili 20 kuna više ili manje ne znače ništa nasuprot eventualnim problemima koji ti se mogu dogoditi pri promjeni operatera, ili nakon nje (čitaj malo tu po forumu iskustva sa svim operaterima).

 

5. Odokativni obračun T-Coma nema gotovo nikakve veze je li obračun po sekundi ili ne. Najbolji je primjer moja stara koja je svaki mjesec imala gotovo u lipu isti račun, zvala inozemstvo ili ne, pričalka više ili manje taj mjesec. Kada je prešla na Optimu, račun za impulse se zna razlikovati i po 60 kuna mjesečno. I da stvar bude bolja, nije jedina...

 

6. Optima je tek krenula s ovom uslugom i apsolutno im nedostaje fleksibilnosti u ponudi. Prvenstveno se to odnosi na one koji su imali najmanji paket interneta s obračunom prometa, njih televizija izađe oko 105 kuna mjesečno. Ono što im fali su paketi bez interneta, za starije ljude kojih je dosta prešlo na Optimu ovdje u Osijeku i kojima je internet nešto za jesti ili za obući. Prednost za postojeće korisnike je ta što su ranije dobili, npr., OptiFIX besplatno ako su uzimali internet i telefon. IOnače ga naplate 15 kuna+PDV, ali je u paketu bio besplatan. Meni pri potpisivanju ugovora za TV ta opcija i dalje ostaje besplatna, a novi će je morati platiti...

 

Dakle, puno je tu stvari za lamentiranje, ali mislim da će se većina ljudi složiti sa mnom. Najbolje je sve kod jednog operatera, posebno ako je do sada sve radilo bez greške, a u tom slučaju 10 ili 20 kuna i ne znači previše...

Auro pet 25.9.2009 21:48

Bježi daleko od Optime. Ne daj bog da vam se dogodi kao meni da vam budu parice neispravne eto problema, meni umjesto 4Mbps imam 0,55Mbps i sa njima ratujem od drugog mjeseca i bezuspješno sad idem preko suda i i preko novinara. Dok je bilo u redu i dok su ubirali redovno pare jednu godinu bilo je sve OK.Sad kad su problemi nastali čak mi nude raskid ugovora na njihovu štetu sa neispravnim žicama. Ako odem kod drugog operatera on mi daje uslugu prema mogućnostima mreže a  u ovom slučaju ona je takva kakva je tj.loša. Toliko su bezobrazni i neljubazni da ja na ovako nisam naišao. Ako uspijem dobiti "rat" sa njima odlazim iz ovih stopa. Čak sam spreman uzeti od T-coma novi broj telefona ako me isključe jer sam odlučija ne plaćat račune dok mi ne riješe problem.

Da sam znao nikad ama baš nikad ne bih prešao na Optimu. Nemojte slučajno uzet TV možete svoju sliku zalipit na ekran

I zato Bože vas sačuvaj od OPTIMA TELEKOMA

bocic sub 26.9.2009 12:13
Auro kaže...

Bježi daleko od Optime. Ne daj bog da vam se dogodi kao meni da vam budu parice neispravne eto problema, meni umjesto 4Mbps imam 0,55Mbps i sa njima ratujem od drugog mjeseca i bezuspješno sad idem preko suda i i preko novinara. Dok je bilo u redu i dok su ubirali redovno pare jednu godinu bilo je sve OK.Sad kad su problemi nastali čak mi nude raskid ugovora na njihovu štetu sa neispravnim žicama. Ako odem kod drugog operatera on mi daje uslugu prema mogućnostima mreže a  u ovom slučaju ona je takva kakva je tj.loša. Toliko su bezobrazni i neljubazni da ja na ovako nisam naišao. Ako uspijem dobiti "rat" sa njima odlazim iz ovih stopa. Čak sam spreman uzeti od T-coma novi broj telefona ako me isključe jer sam odlučija ne plaćat račune dok mi ne riješe problem.

Da sam znao nikad ama baš nikad ne bih prešao na Optimu. Nemojte slučajno uzet TV možete svoju sliku zalipit na ekran

I zato Bože vas sačuvaj od OPTIMA TELEKOMA

Žao mi je što imaš problema. Nekima se to jednostavno događa. Reći će netko da sam pristran, ali činjenica je da Optima, zapravo, kao i svi drugi alternativni operatori, nema gotovo ništa s bilo čijom paricom. Oni, naime, iznajmljuju paricu za svakog svog korisnika od T-Coma i za to plaćaju po standardnom ugovoru o najmu vodova oko 65 kuna mjesečno. Dakle, oni samo prikapčaju paricu sa svoje strane u svoju centralu i tu završava cijela priča što se toga tiče. Za održavanje parica zadužen je T-Com...

Buffer Overflow sub 26.9.2009 12:28

Evo ja baš potpisao ugovor (produžio) na dvije godine s Optimom i uzeo sam OptiTV. Mogu reći da sam jako zadovoljan sa njihovom uslugom u dvije godine kako sam korisnik. Možda je jednom bilo problema ali s njima je sve lako dogovoriti i stvarno se trude da im korisnici budu zadovoljni. Što se tiče DSL-a, brzina mi je uvijek bila kako su i deklarirali i zadovoljan sam i time. A sad kad sam uzeo optitv dsl mi je brži za 2,5 puta + još neke pogodnosti zbog produženja i kad se sve na kraju zbroji isplativo je. Barem meni. .. Eto toliko, ja zadovoljan.

legendri sri 21.10.2009 01:35

 

1. Službenik/ca u Optimi će vam obećati bilo što kako bi vas namamio/la da potpišete ugovor.

 

 

    - moje iskustvo:

      "Koliko ću dugo biti bez interneta i TV-a kada mi T-Com ugasi uslugu i prije nego što je vi pustite?"

 

    - odgovor OT službenice:

      "Ma brzo. To ide začas. Najviše pola dana."

 

    - stvarnost:

      Prošlo je tjedan dana. Telefon mi je odmah prebačen. Internet i TV ne. Zvao sam valjda 50 puta OT službu za korisnike i svaki put mi je rečeno da će poslati požurnicu i da očekujem ubrzo poziv tehničara...... 

 

2. "Opće uvjete" nisam čitao, kao prvo jer te stvari nikad ne čitam a kao drugo jer mi ga nisu niti dali. Na zahtjevu koji sam potpisao na dnu piše tekst (čini mi se pisan fontom od 2pt koji s normalne udaljenosti izgleda kao 4 malo deblje linije) kako potpisom istog zahtjeva izjavljujem da prihvaćam "opće uvjete". 

"Opće uvjete" sam jedva našao na njihovom siteu i pročitao da vidim šta mi je za činiti pošto sam evidentno "zjahan".

Pored ostalih truć-pruć gluposti našao sam i nešto čega se treba čuvati ako ste jedan od onih iz naslova posta: 

 

citat članka 2. st. 7. općih uvjeta:

"Pretplatnik je suglasan da u slučaju nemogućnosti pružanja OptiTV usluge, nastavlja koristiti one usluge OT-a iz paketa koje su mu dostupne i za koje ima tehničke mogućnosti te da preuzima sva prava i obveze kako su one određene izabranim paketom usluga. ...."

 

"...Ukoliko pretplatnik u gore opisanom slučaju ne postojanja tehničkih mogućnosti za korištenje OptiTV usluge, zatraži raskid svih ugovorenih usluga, OT će Pretplatniku naplatiti ugovornu kaznu za prijevremeni raskid u skladu s Uvjetima korištenja za DSL i Općim uvjetima poslovanja za usluge OT-a."

 

>>>

Recimo da koristite telefon, internet i MaxTV od T-Com-a. i živite na mjestu gdje je antenski prijem TV-a užasno loš (kao ja) tako da je jedina kvalitetna alternativa IPTV.

Odlučite se na prelazak na Optimu. Raskinete u T-Comu. Potpišete ugovor u Optimi. Tjednima ste bez TV-a i onda dobijete pismo da zbog teh. problema nećete niti dobiti TV ali ste sretni jer možete koristiti telefon i internet i to narednih 24 mjeseca. 

Nazad na MaxTV ne možete osim ako platite kaznu Optimi.

Znači osuđeni ste na šugavu analognu TV sliku.

>>>

 

Možda ćete reći da vam je službenik OT-a provjerio vaš tel. broj i rekao da imate uvjeta za OptiTV pa neka ne seru. 

Ali ne....

 

citat općih uvjeta čl.2. st.4.:

"OT će prije potpisa zahtjeva za uslugu OptiTV-a izvršiti osnovnu provjeru dostupnosti usluga. Osnovna provjera dostupnosti usluga nije jamstvo da će instalacija OptiTV usluge biti uspješna. Izjave djelatnika i drugih ovlaštenih predstavnika OT-a koje bi upućivale na to da je osnovna provjera jamstvo kvalitete i postojanja mogućnosti pružanja usluge neće proizvoditi nikakve pravne učinke u odnosu s pretplatnikom."

 

Naročito mi se sviđa to da se ograđuju od bilo kakvih izjava "... djelatnika i drugih ovlaštenih predstavnika OT-a ...". Sick.

Ma znaju oni da im djelatnici jedu g...a pa se moraju pravno zaštiti umjesto da nas zaštite i daju im otkaze.

 

Postoji domena "nijefer.com". Uskoro će proraditi i site. I tamo će zasigurno naći svoje mjesto i optima na poddomeni "optima.nijefer.com"

 

Nadam se da ću barem nekog od vas spasiti velikih neugodnosti i problema.

 

P.S. Obrt mi se zove "ON-LINE". To je bilo OK dok sam bio na "ne-više-tako-mrskom-t-com-u". Od kako sam na "sve-više-mrskoj-optimi" sve više razmišljam da promjenim ime obrta u "OFF-LINE".

 

 

 

 

 

 

 

slepix sri 21.10.2009 02:19

cek..nadam se da sam dobro skuzio: nisi procitao opce uvjete i sad kenjas po optimi zbog toga sto ti se ne svidjaju?? Da imas imalo pameti, procitao bi uvjete, i onda bi odlucio da li ces potpisat ili ne, a ne sad tu po forumu kenjat..

slazem se da nije fora od njih da u uvjete stave:

 

"...Ukoliko pretplatnik u gore opisanom slučaju ne postojanja tehničkih mogućnosti za korištenje OptiTV usluge, zatraži raskid svih ugovorenih usluga, OT će Pretplatniku naplatiti ugovornu kaznu za prijevremeni raskid u skladu s Uvjetima korištenja za DSL i Općim uvjetima poslovanja za usluge OT-a."

 

 

 

ali ne tebi je da li ces potpisat ili ne, nitko ti nije drzao pistolj na glavi i prijetio...