lllnuclearlll ned 21.7.2013 21:41

Stvarno je šteta što je trgovina aplikacijama tako loša za WP.

 

OS je stvarno dobar i ide na bolje svakim updateom, ali previše korisnika odbije baš manjak aplikacija. Ne budu na taj način tak lako zaprijetili Androidu.

 

Planiram se i sam prebaciti s Androida na Lumiu 620, ali jedna od stvari koja me odbija je baš nedostatak nekih app.

lllnuclearlll ned 21.7.2013 21:53
Glavas kaže...

85% od kolikog trzisnog udjela windows phonea u odnosu na android i ios, to ste zaboravili napisati, ovako ste izvadili stvar iz opceg konteksta i dali joj na relevantnosti, sto realno nije.

Mislim da se radi o nekih 3.5%, što bi značilo da Nokia drži oko 3% tržišta smartphonea što i nije mala stvar, no očito im nije dovoljno da bi poslovali pozitivno.

Fake_Alert ned 21.7.2013 22:31
lllnuclearlll kaže...

Stvarno je šteta što je trgovina aplikacijama tako loša za WP.

 

OS je stvarno dobar i ide na bolje svakim updateom, ali previše korisnika odbije baš manjak aplikacija. Ne budu na taj način tak lako zaprijetili Androidu.

 

Planiram se i sam prebaciti s Androida na Lumiu 620, ali jedna od stvari koja me odbija je baš nedostatak nekih app.

Koje ti aplikacije fale na WPu?

lllnuclearlll ned 21.7.2013 22:40
Fake_Alert kaže...
Koje ti aplikacije fale na WPu?

Swype najviše.

 

Zatim Google uopće nema službene app za WP: Talk, Gmail, Youtube, Google Maps, neke imaju al sve neke "third party" dakle ništa direkt iz Googlea, zatim vipova aplikacija za pregled potrošnje i računa, itd.

 

A ako me nešto na mobitelu živcira onda je to integracija društvenih mreža, za što sam čuo da WP ima jako dobro napravljeno. Ne razumijem zašto se za korinsike smartphoneova pretpostavlja da su fanovi facebooka i twittera.

Konkretno ne znam jel se te stvarčice mogu pobrisat s WP-a jer ne želim da mi imenik bude pun nekih facebook kontakata koje će mob sam povući, a facebook ne posjećujem preko mobitela, a rijetko i preko računala.

 

Android mi ima i lijepše sučelje, widgete i odgovara mi način korištenja telefona. Dok se u onom Metrou nikad nisam našao. Nisam ga iskreno nikad ni koristio puno, ali sam imao prilike ga isprobati.

Fake_Alert ned 21.7.2013 23:43
lllnuclearlll kaže...
Fake_Alert kaže...
Koje ti aplikacije fale na WPu?

Swype najviše.

 

Zatim Google uopće nema službene app za WP: Talk, Gmail, Youtube, Google Maps, neke imaju al sve neke "third party" dakle ništa direkt iz Googlea, zatim vipova aplikacija za pregled potrošnje i računa, itd.

 

A ako me nešto na mobitelu živcira onda je to integracija društvenih mreža, za što sam čuo da WP ima jako dobro napravljeno. Ne razumijem zašto se za korinsike smartphoneova pretpostavlja da su fanovi facebooka i twittera.

Konkretno ne znam jel se te stvarčice mogu pobrisat s WP-a jer ne želim da mi imenik bude pun nekih facebook kontakata koje će mob sam povući, a facebook ne posjećujem preko mobitela, a rijetko i preko računala.

 

Android mi ima i lijepše sučelje, widgete i odgovara mi način korištenja telefona. Dok se u onom Metrou nikad nisam našao. Nisam ga iskreno nikad ni koristio puno, ali sam imao prilike ga isprobati.

Mislim da je google rekao da ce napraviti applikacije za wp, ali ako ne znas, prije su se microsoft i google kacili oko nekih stvari i zato google nista ne izdaje za WP ( Hint: Onesposobljavanje YT-a za WP korisnike ).

Swype, ah, tu ti ne mogu pomoci :)

Facebook, ne znam, znam samo da meni pase jer imam manje od 100 ljudi kao prijatelje i tako sinkronizira sam i poveze broj sa doticnom osobom na fbu i imam tako 'sve' informacije o toj osobi, znam da je iritantno za osobe koje ne vole drustvene mreze niti su korisnik istih.

 

R4sput1n ned 21.7.2013 23:43

nes ti naslova, i srpska manafaktura za proizvodnju obuce "Kiri" lako moguce kontrolira 80% svjetske proizvodnje opanaka, dok s druge strane Nike ima samo nekih 15% trzista sportskih tensica{#}, naravno da nitko ne masira s ovim srpskim poduzetnicima, kao sto nitko na ovom portalcicu (nazalost) nije ni masiro s Nokijom dok je ova imala deset puta veci dio trzista. sad kad su u svjetskim okvirima postali potpuno nebitni, masira se svaki dan, nije vrag da jedini Microsft placa za oglase...

 

 

shoT pon 22.7.2013 03:03
D4RKL1NG kaže...
Nokia maps ili 'here maps' su ionako bolja opcije od google maps

Stvarno su ovi (nokia) mape extra. Manja mjesta(ulice) evidentirana, detaljniji prikaz (oštriji zoom), novije mape...

Glavas pon 22.7.2013 09:12
rustweaver kaže...
Glavas kaže...

85% od kolikog trzisnog udjela windows phonea u odnosu na android i ios, to ste zaboravili napisati

A ti bi malo određivao o čemu bi se zapravo trebalo pisati?

Da.

C0rto pon 22.7.2013 09:37
Glavas kaže...
rustweaver kaže...
Glavas kaže...

85% od kolikog trzisnog udjela windows phonea u odnosu na android i ios, to ste zaboravili napisati

A ti bi malo određivao o čemu bi se zapravo trebalo pisati?

Da.

malo smo zaboravili odcitirati bitan dio posta, nismo li?
ovako ste izvadili stvar iz opceg konteksta i dali joj na relevantnosti, sto realno nije.

 

(i još jednom izvadili stvar iz konteksta, relativizirali smisao i relevantnost) :-)

C0rto pon 22.7.2013 09:38
Memphis kaže...

ubija

My man. {#}

Da te nema, dan bi mi bio prazan.

 

 - - -

hebote koja bumerang pr propaganda:

Zatim slijedi Lumia 800 koja se još uvijek dobro drži s udjelom od 8,4% cjelokupnog tržišta, iako je temeljena Windows Phoneu 7.5, i ne može se nadograditi na Windows Phone 8.

 

I što bi sad netko to živi u zemlji plaćenih članaka trebao za WP dobrog shvatiti? Koliko god to lijepo upakirano zvučalo sa "slijedi Lumia 800...", otpakirana informacija je da je svaki PETI telefon na prema dolje nekompatibilnom OS-u. Pa čak i ljubitelji idiokracije znaju brojati do 5!

 

Sad samo čekam komentar tipa "pa Android je najfragmentiraniji OS u svemiru"... je, samo što je velik dio aplikacija kompatibilan sa svim verzijama, a takvih je sigurno veći broj nego li ukupno aplikacija od gore "u đuture" ubrojenih sustava/sistema. (Nije Google probao nametnuti sintagmu "rat ekosistema" već Elop)

skank666 pon 22.7.2013 11:01
lllnuclearlll kaže...td.

 

A ako me nešto na mobitelu živcira onda je to integracija društvenih mreža, za što sam čuo da WP ima jako dobro napravljeno. Ne razumijem zašto se za korinsike smartphoneova pretpostavlja da su fanovi facebooka i twittera.

Konkretno ne znam jel se te stvarčice mogu pobrisat s WP-a jer ne želim da mi imenik bude pun nekih facebook kontakata koje će mob sam povući, a facebook ne posjećujem preko mobitela, a rijetko i preko računala.

 

Android mi ima i lijepše sučelje, widgete i odgovara mi način korištenja telefona. Dok se u onom Metrou nikad nisam našao. Nisam ga iskreno nikad ni koristio puno, ali sam imao prilike ga isprobati.

ako ne ubaciš face ili twitter acc nečeš to ni imati u telefonu... a što se tiće sučela, rađe se drži onog što ti je prirodnije.

Bilal pon 22.7.2013 16:09

Jbt, naslov je: "Nokia drži 85% Windows Phone tržišta". O kakvoj relevantnosti pricate? Jeli mora biti vijest o usporedbi sa ostalim platformama, da bi vi imali po cemu pljuvat?

 

I ovi sto pricaju o placenim Microsoftovim oglasima, pa ovdje se ubjedljivo najmanje pise o Microsoftu. Svakog dana ima po nekoliko vijesti vezanih za Samsung, Apple, iOS, Android. Jednom sedmicno se objavi nesto za WP ili Nokiju i standardna ekipa podje sa pljuvanjem.