fakEEE sri 11.1.2012 22:47

Odlicna vijest za nas korisnike " gaming " prijenosnih racunala ! :)

Nego zanima me, sta bi to konkretno znacilo .. Dal bi onda ta eksterna grafa radila zajedno sa internom ( u mom slucaju Mobility Radeon HD 5850 ) kao CrossFire / odnosno za neke SLI il samo kao pojedinacna grafa ?

boxer čet 12.1.2012 00:24
Laxarus kaže...
Nisam skuzio, jel to razvijaju kuciste u koje ce se moc stavit bilo koja stolna grafa ili ce dolazit sa odredenom grafickom? Ako je ovo prvo, jednostavno savrseno!

Riječ je o prvom, mada kako vidiš u tekstu piše da je ograničenje na kartice do 150 W potrošnje. Nisam siguran da li idu neke prilagođene kartice za ovaj proizvod ili mogu obične.

Lion King čet 12.1.2012 09:53

Posto je Thunderbolt u pitanju ovo bi rijesenje moglo zazivjeti, naravno ako Intel nastavi s razvojem Thunderbolta {#}

Jos samo da AMD i nVidia nabace malo truda i naprave drivere i svi bi sa sobom vukli laptop i dodatnu kutiju {#}

Renesis čet 12.1.2012 10:50
GeneralPag1997 kaže...
samo kako ce drugi laptopi koji nemaju tunderbolt to koristit?

Mislim da Acer S5 koji uskoro dolazi ima thunderbolt, tako da nije rezerviran samo za Mac i valjda bi se uskoro trebao pojaviti i kod drugih proizvodaca.

kinsif čet 12.1.2012 14:19

bez brige, svi ce ga implementirati i brzo ce postati glavni prikljucak jer thunderbolt moze "jesti" sve ostale prikljucke pa i usb 3.0. 

ovo ce biti bomba u kombinaciji sa monitorima koji imaju svoju grafu i spajaju se na prijenosnik kroz TB sucelje! 

prakticki kroz jedan prikljucak, na monitoru dobis sliku, grafiku, zvucnike, usb portove, web kameru... vrh! 

etnes čet 12.1.2012 15:43
GeneralPag1997 kaže...
samo kako ce drugi laptopi koji nemaju tunderbolt to koristit?

Neće ih koristiti. Uglavnom svakako podržavam.A što se tiče 150w mislim da više i netreba, pošto nisu mobilni procesori  isto što i "desktop", te bi vjerojatno bili bottleneck. Naravno uvijek ima izuzetaka. Također, koliko znam, najveća rezolucija ekrana na laptopima je 1920x1080 tako na suimnjam da će nekome trebat gtx 580.

athlon64 čet 12.1.2012 15:46

moram priznat da je ovo izuzetno zgodna stvar, ako se nema cijeluu konfiguraciju nego samo laptop doma, a neki ukućani se vole igrat,lijepo se uzme ovo, mose se krknit jedna gtx560 bez problema, to spojit na bilo kakav ekran ili televiziju, i moze se odlicno igrat bez da laptop previše pati :D