EVO ned 24.10.2010 14:52
Sasoon kaže...

Još jedan neupotrebljiv tablet. Mogli su ga napravit sa ekranom od 3 incha...

Po čemu zaključuješ da je neupotrebljiv?

 

Jesi ga uopće isprobo. Kao prvo to je križanac smartphonea i tableta,i on nije kreiran da bude najbolji tablet, već da ponudi dobar omjer između pravog tableta i smartphonea. Drugo, ovo je očito tek priprema za tržište, pošto je Dell već prije najavio da će izdat 10 inčne tablete(bila je i na BOL-u vijest). Treće: Mogli su ga napravit  tri inča, Ok kužim sarkazam, ali to ti nije bilo potrebno.

 

Probaj, pa onda sudi. Jedino što mi se ne sviđa na Streaku su konrektori, i čini mi se da nije nešto čvrst.

enloz ned 24.10.2010 14:55

oke... al daj mi objasni funkciu uređaja koji nije smartphone: ne stane u đep, nije notebook: nema "pravi" os... ima 7" LCD znaći sranje od rezolucije: ne možeš surfat normalno... i kakva ti je onda razlika dal imao posebnu torbu za taj tablet ili 12" ThinkPad - koji ima W7, Office, 1300x... rezoluciju i ima 1kg???

Šef ned 24.10.2010 14:59
enloz kaže...

oke... al daj mi objasni funkciu uređaja koji nije smartphone: ne stane u đep, nije notebook: nema "pravi" os... ima 7" LCD znaći sranje od rezolucije: ne možeš surfat normalno... i kakva ti je onda razlika dal imao posebnu torbu za taj tablet ili 12" ThinkPad - koji ima W7, Office, 1300x... rezoluciju i ima 1kg???

  Zabava?

 

 

Što će ti PSP ili NDS kad imaš laptop od npr. 15"???

enloz ned 24.10.2010 15:07

pa sad... koliko sam ja skužio ti tzv tableti ciljaju na bussines klasu, imaju slabe proc/grafiku tak da sumljam da mogu nadmašiti PSP...

nisam ja neki generalni tablet skeptik - fora su, ak nebi znao kud sa lovom, nego realno: imam BB na kojem imam realtime email, imam laptop za po terenu, imam stolni komp za šljaku... i ne kužim gdje bi se tu uklapao 7" tablet  Belji se

SupremeCommander ned 24.10.2010 15:08

Archos (a vjerojatno i hrpa drugih manje poznatih proizvodjaca) pokusavaju progurati tablete raznih velicina zadnjih par godina, u novije vrijeme i sa androidom i windowsima, pa jedino o cemu se prica kad je rijec o tabletima je iPad. Tako da nekako sumnjam da ce ovo nesto promijeniti...

 

apoteka ned 24.10.2010 15:08
Šef kaže...
enloz kaže...

oke... al daj mi objasni funkciu uređaja koji nije smartphone: ne stane u đep, nije notebook: nema "pravi" os... ima 7" LCD znaći sranje od rezolucije: ne možeš surfat normalno... i kakva ti je onda razlika dal imao posebnu torbu za taj tablet ili 12" ThinkPad - koji ima W7, Office, 1300x... rezoluciju i ima 1kg???

  Zabava?

 

 

Što će ti PSP ili NDS kad imaš laptop od npr. 15"???

sto ce ti laptop ako je bolje surfati na 27" monitor npr Smijeh

itd itd

 

ja osobno nisam ocekivao da ce se dell streak dobro prodavat, al eto

neka izbora

enloz ned 24.10.2010 15:23

isto tako ja sam 5god prije izlaska iPhonea imao SonyEricsson P900, full touch screen mobitel - bog i batina u svoje vrijeme, a tek kada je iPhone izašao, nastao je veliki BUM što se tiće touchscreen mobitela... odjednom se pojavljuju samsung, nokia, LG.... masovno. apple tech must have effekt

EVO ned 24.10.2010 16:35
enloz kaže...

oke... al daj mi objasni funkciu uređaja koji nije smartphone: ne stane u đep, nije notebook: nema "pravi" os... ima 7" LCD znaći sranje od rezolucije: ne možeš surfat normalno... i kakva ti je onda razlika dal imao posebnu torbu za taj tablet ili 12" ThinkPad - koji ima W7, Office, 1300x... rezoluciju i ima 1kg???

1. Tablet radi slično ko smartphone, dakle brzo se upali, i odma je spreman za surfanje.

2. Tablet nijekreiran da stane u džep.

3. Nema pravi OS??? Android je nekompatabilan sa linuxom, ali da ne može zamjenit "pravi" OS, to nije istina. Pogledaj LINK.

4. Inči ne označavju rezoluciju. Ja sam si mogo uzet ekran od 10" sa rezom 1600X1200, al koji ćemi to k, kada nema koristi. Nije bitna reza, bitno je da je usklađeno, i da je ekran kvlaitetan. Uglavnom može se ugodno surfat i na malom ekranu, samo traži privikavanje.

5.Usporedi 7" i 12". Nije isto. Isto tako kilaža. Usporedi 1.2 kg, sa 400g. Sve se to osjeti, i kao što sam naveo, tablet bi po meni trebo bit smartophone za po kući.

6.WOW ima windows 7, Office, 1366x720 rezoluciju, ima 1.2kg, WOW. Prednost je što na njemu možeš radit posa, al isto tako svaki put kada ga pališ moraš pričekat dok ti se boota, a kod tableta se upali u 10 skundi najviše.

7.Takvi prijenosnici dođu 4.5k, dok se tableti mogu nać i duplo jeftinije ako se naručuje izvana.

 

Uglavnom notebook i TABLET NE CILJAJU NA ISTO TRŽIŠTE KAO I NETBOOKCI. Jest da im je namjena slična, ali na netbook se može radit, i on može poslužit i za neku HTPC preradu, i takve stvari, dok tablet prvenstveno služi za surfanje, slušanje omiljenih MP3c-ca i takve "casual" stvari...

enloz ned 24.10.2010 16:44
EVO kaže...
enloz kaže...

oke... al daj mi objasni funkciu uređaja koji nije smartphone: ne stane u đep, nije notebook: nema "pravi" os... ima 7" LCD znaći sranje od rezolucije: ne možeš surfat normalno... i kakva ti je onda razlika dal imao posebnu torbu za taj tablet ili 12" ThinkPad - koji ima W7, Office, 1300x... rezoluciju i ima 1kg???

1. Tablet radi slično ko smartphone, dakle brzo se upali, i odma je spreman za surfanje.

2. Tablet nijekreiran da stane u džep.

3. Nema pravi OS??? Android je nekompatabilan sa linuxom, ali da ne može zamjenit "pravi" OS, to nije istina. Pogledaj LINK.

4. Inči ne označavju rezoluciju. Ja sam si mogo uzet ekran od 10" sa rezom 1600X1200, al koji ćemi to k, kada nema koristi. Nije bitna reza, bitno je da je usklađeno, i da je ekran kvlaitetan. Uglavnom može se ugodno surfat i na malom ekranu, samo traži privikavanje.

5.Usporedi 7" i 12". Nije isto. Isto tako kilaža. Usporedi 1.2 kg, sa 400g. Sve se to osjeti, i kao što sam naveo, tablet bi po meni trebo bit smartophone za po kući.

6.WOW ima windows 7, Office, 1366x720 rezoluciju, ima 1.2kg, WOW. Prednost je što na njemu možeš radit posa, al isto tako svaki put kada ga pališ moraš pričekat dok ti se boota, a kod tableta se upali u 10 skundi najviše.

7.Takvi prijenosnici dođu 4.5k, dok se tableti mogu nać i duplo jeftinije ako se naručuje izvana.

 

Uglavnom notebook i TABLET NE CILJAJU NA ISTO TRŽIŠTE KAO I NETBOOKCI. Jest da im je namjena slična, ali na netbook se može radit, i on može poslužit i za neku HTPC preradu, i takve stvari, dok tablet prvenstveno služi za surfanje, slušanje omiljenih MP3c-ca i takve "casual" stvari...

 sve to stoji...

Kad je počeo BUM sa netbook.ovima, kupio si ja lijepo HP mini, reko isto što i ti, budem se priviknuo, mali praktični itd...nakon tjedan dana sam ga prodao... 

Vjerojatno za par godina će ti tableti imat smisla.. al za sada to je čisto igračka, kaj se tiće bootanja, moj thinkpad izdrži, kaj ja znam tjednima u standby-u a digne se u roku 3sec. Kaj se tiće i kilaža etc. znaći kaj tablet je pola kile lakši al uz njega moram još nositi dodatnu tipkovnicu :)

ugl. da ne filozofiram,  super stvar ko igračka - kak ti veliš smartphone za po kući, al za posao sumljam da bi našlo neku svrhu

Sasoon pon 25.10.2010 13:33
EVO kaže...
Sasoon kaže...

Još jedan neupotrebljiv tablet. Mogli su ga napravit sa ekranom od 3 incha...

Po čemu zaključuješ da je neupotrebljiv?

 

Jesi ga uopće isprobo. Kao prvo to je križanac smartphonea i tableta,i on nije kreiran da bude najbolji tablet, već da ponudi dobar omjer između pravog tableta i smartphonea. Drugo, ovo je očito tek priprema za tržište, pošto je Dell već prije najavio da će izdat 10 inčne tablete(bila je i na BOL-u vijest). Treće: Mogli su ga napravit  tri inča, Ok kužim sarkazam, ali to ti nije bilo potrebno.

 

Probaj, pa onda sudi. Jedino što mi se ne sviđa na Streaku su konrektori, i čini mi se da nije nešto čvrst.

Zašto ne sarkazam? Smijeh

Ista je stvar da su napravili uređaj od 7" i nazvali ga mobitelom.

 

Probao sam 3.5", 5", 7" i 10" uređaje.

Dobro si rekao, nije kreiran da bude najbolji tablet, a isto tako nije ni najbolji kao smartphone.

Prevelik je da ga nosiš kao mobitel, a premali da ga koristiš kao tablet. Zašto je onda kreiran?

EVO pon 25.10.2010 22:09
Sasoon kaže...
EVO kaže...
Sasoon kaže...

Još jedan neupotrebljiv tablet. Mogli su ga napravit sa ekranom od 3 incha...

Po čemu zaključuješ da je neupotrebljiv?

 

Jesi ga uopće isprobo. Kao prvo to je križanac smartphonea i tableta,i on nije kreiran da bude najbolji tablet, već da ponudi dobar omjer između pravog tableta i smartphonea. Drugo, ovo je očito tek priprema za tržište, pošto je Dell već prije najavio da će izdat 10 inčne tablete(bila je i na BOL-u vijest). Treće: Mogli su ga napravit  tri inča, Ok kužim sarkazam, ali to ti nije bilo potrebno.

 

Probaj, pa onda sudi. Jedino što mi se ne sviđa na Streaku su konrektori, i čini mi se da nije nešto čvrst.

Zašto ne sarkazam? Smijeh

Ista je stvar da su napravili uređaj od 7" i nazvali ga mobitelom.

 

Probao sam 3.5", 5", 7" i 10" uređaje.

Dobro si rekao, nije kreiran da bude najbolji tablet, a isto tako nije ni najbolji kao smartphone.

Prevelik je da ga nosiš kao mobitel, a premali da ga koristiš kao tablet. Zašto je onda kreiran?

Za neodlučne, tj. za popunjavanje rupa.

 

Recimo meni je 5" taman, 7" mi je već onako, a 10" mi je već glomazno, pa vidim svrhu tih inča.

 

Ali promjenit će se situacija. Mobiteli idu samo na više, pa će nam 5" bit normalno.