Mitch uto 29.9.2015 20:31

Nakon ne znam koliko Nexusa kojima je falilo ono nesto, ovo je prvi telefon kojem ne fali bas nista....(eventualno dizajn ali meni se svida)

 

Usporedbe radi - S6 baterija, M8 kamera i zagrijavanje, G4 performanse itd

 

A da ne pricamo o cijeni :)

Tonchek uto 29.9.2015 21:16
MiH kaže...

8 jezgreni procesor u mobitelu???? ako mi netko objasni ZAŠTO, osim za podatak na papiru ili eventualno da Android ne šteka, najpametniji je na svijetu:)

 a zašto ne? i na nexusu je čisti googleov android koji neće štekat, vjeruj mi 

CroDexter uto 29.9.2015 21:52

Prije 2 godine je LG G2 imao 5,2" ekran i visinu 138 mm i sad naprave isti ekran skoro cm veći. Nevjerovatno. Meni je G2 zbog omjera ekran, veličina i baterija bio najbolji mob ikad. Da je imao bolju kameru nista bolje ne bi trebao

hrx uto 29.9.2015 21:53
MiH kaže...

8 jezgreni procesor u mobitelu???? ako mi netko objasni ZAŠTO, osim za podatak na papiru ili eventualno da Android ne šteka, najpametniji je na svijetu:)

Opširan članak na Anandtechu o tome - The Mobile CPU Core-Count Debate: Analyzing The Real World. Mjerenja realnih aplikacija pokazuju da je optimalno imati 4+4 big.LITTLE SoC, te da Mediatekov Helio X20 s 2 A72 jezgre, 4 A53 jezgre na max. 2 GHz i 4 A53 jezgre na max. 1,4 GHz ima smisla. Dodatno, ako korisnik puno koristi Chrome browser, poželjno je imati neki od Mediatekovih SoC-ova s 8 A53 jezgri, budući da je dobro paraleliziran.

ATJLučko uto 29.9.2015 21:57

Makar mi je u najavama ovaj 6P izgledao nje nje, nakon što sam pogledao prezentaciju, mogu samo kazati da "uživo" ostavlja sasvim zadovoljavajući dojam! 

Još samo da ga ima sa još većom internom memorijom!

Mitch uto 29.9.2015 22:59
MiH kaže...

8 jezgreni procesor u mobitelu???? ako mi netko objasni ZAŠTO, osim za podatak na papiru ili eventualno da Android ne šteka, najpametniji je na svijetu:)

 Kasnis ohoho....lol pa S6 prije 6 mj je imao takav proc, a bilo je takvih i prosle godine

 

 

Androidu fali ram, ne procesora...imas uredaja koji s 2 jezgre i 1GB na kitkatu rade savrseno.

 

A na 5.1 s 6 jezgri i 2gb trzaju mila majka.

Srecom nijedan Nexus nije nikad stekao. Dapace svi su bili 60fpsa locked....i najbrzi na trzistu te godine

Mitch uto 29.9.2015 23:12
ATJLučko kaže...

Makar mi je u najavama ovaj 6P izgledao nje nje, nakon što sam pogledao prezentaciju, mogu samo kazati da "uživo" ostavlja sasvim zadovoljavajući dojam! 

Još samo da ga ima sa još većom internom memorijom!

 Ako ce trebat dofuram ti 128 za 650$.

ATJLučko uto 29.9.2015 23:32
Mitch kaže...
ATJLučko kaže...

Makar mi je u najavama ovaj 6P izgledao nje nje, nakon što sam pogledao prezentaciju, mogu samo kazati da "uživo" ostavlja sasvim zadovoljavajući dojam! 

Još samo da ga ima sa još većom internom memorijom!

 Ako ce trebat dofuram ti 128 za 650$.

Hehehehehehe, dogovoreno, pa će mo onda negdje još i na kakvu kvalitetnu klopu, nešto što je blejalo, roktalo ili meketalo, ili nešto sličnoga takvog!!!! 

ukay1000 sri 30.9.2015 09:17

Nikad nisam smatral ljude koji pisu za IT portale novinarima jer, ruku na srce, to moze svatko. Napravis copy/paste s drugog portala, malo predelas i stisnes Objavi. Ko na facebooku dok statusa pises.

Kaj se tice novih nexusa, oba izgledaju odlicno. 6p pogotovo (crni, graphite).

coso9288 sri 30.9.2015 09:24

Moram se ispraviti...Nexus 6P ne izgleda kao barcode skener. U videima izgleda odlicno i cini mi se da lezi dosta bolje u ruci nego Moto Nexus 6. Samo se nadam da ce Android 6 dopustiti da se app drawer lista lijevo-desno a ne gore dolje. Da makar daju izbor jer me na sadasnjem nexusu to izludi

Chronosus sri 30.9.2015 10:53
Ivo Robić kaže...
BlueMax kaže...

novinarstvo na najnizem nivou

 Nema klikova, nema novinarstva. Na Verge je bilo dobrih clanaka iako ne volim kako lizu s*pak Jabuci.

 Verge o pixel c-u: the pixel c is great android tablet that costs great deal of money. cijena 500 dolara, isto kao ipad air!? i sasvim normalna cijena za 10inch tablet.

Verge je imao super neke longreads ali reviewi uređaja su skroz profulani