masna_kosa2 sri 10.2.2010 16:24
Paolo2612 kaže...

Predviđam Buzz-u blistavu budućnost kakav je imao Wave, Orkut i ostali njihovi pokušaji u socijalnim mrežama i slično

As of January 2010, Alexa traffic ranked Orkut 70th in the world, the website currently has more than 100 million active users worldwide.

mrxa1 sri 10.2.2010 17:04
Adin kaže...

@mat - kazu, kome se nije pojavio link Buzz da saceka jer rade na tome

 

@mrxa1 - od kad je pljeskavica jela hrvatsko? :) 

 

pisalo je balkanaska hrana i croatian, bosnian i tako ;)

 

evo meni se sad pojavilo pa ćemo vidit kak to radi...za sad je još nestabilno, bit će da sam taman pogodio ;)

Paolo2612 sri 10.2.2010 18:46
masna_kosa2 kaže...
Paolo2612 kaže...

Predviđam Buzz-u blistavu budućnost kakav je imao Wave, Orkut i ostali njihovi pokušaji u socijalnim mrežama i slično

As of January 2010, Alexa traffic ranked Orkut 70th in the world, the website currently has more than 100 million active users worldwide.

Da i? 

 

Zamišljen je kao ubojica Facebook-a a nije mu ni naštetio. Ciljao je na Američko i europsko tržište a preko 80 milijuna korisnika (od tih 100) je iz latinske amerike i Azije. Google ga je prebacio podršku na brazilsku podružnicu i odmah krenuo sklepati novu "ubojicu".

 

Za neke druge možda bi bio posao iz snova i uspijeh, ali u google-u je smatran kao promašaj. Bez obzira koliko ga ljudi koristi.

TriNitro sri 10.2.2010 18:47

Stiglo i meni..Cini mi se da ce ovo ipak ljudi bolje prihvatiti nego wave, barem su se potrudili integrirati buzz u gmail. Mada ima jos prostora za doradu. Meni bi npr. odgovaralo da mogu ljude sloziti u grupe..nekako mi je glupo objavljivati SVIM kontaktima ono sto zelim poruciti jednoj grupi ljudi. Evo npr. imam grupu "obitelj i prijatelji", onda "kolege s posla", i npr. "moji studenti" itd.. Ali to mozda ja samo cjepidlacim, a nisam toliko ekstrovertiran da objavljujem SVIMA da sad, eto, idem spavat ;)

mrxa1 sri 10.2.2010 19:48
TriNitro kaže...

Stiglo i meni..Cini mi se da ce ovo ipak ljudi bolje prihvatiti nego wave, barem su se potrudili integrirati buzz u gmail. Mada ima jos prostora za doradu. Meni bi npr. odgovaralo da mogu ljude sloziti u grupe..nekako mi je glupo objavljivati SVIM kontaktima ono sto zelim poruciti jednoj grupi ljudi. Evo npr. imam grupu "obitelj i prijatelji", onda "kolege s posla", i npr. "moji studenti" itd.. Ali to mozda ja samo cjepidlacim, a nisam toliko ekstrovertiran da objavljujem SVIMA da sad, eto, idem spavat ;)

 

imaš tu opciju tj. bar će bit jer sam vidio u filmiću da možeš birat kome šalješ i tko će vidit :)

TriNitro sri 10.2.2010 22:41
mrxa1 kaže...
TriNitro kaže...

Stiglo i meni..Cini mi se da ce ovo ipak ljudi bolje prihvatiti nego wave, barem su se potrudili integrirati buzz u gmail. Mada ima jos prostora za doradu. Meni bi npr. odgovaralo da mogu ljude sloziti u grupe..nekako mi je glupo objavljivati SVIM kontaktima ono sto zelim poruciti jednoj grupi ljudi. Evo npr. imam grupu "obitelj i prijatelji", onda "kolege s posla", i npr. "moji studenti" itd.. Ali to mozda ja samo cjepidlacim, a nisam toliko ekstrovertiran da objavljujem SVIMA da sad, eto, idem spavat ;)

 

imaš tu opciju tj. bar će bit jer sam vidio u filmiću da možeš birat kome šalješ i tko će vidit :)

 Thnx! Zivi bili pa vidjeli :) Za sada mi se cini da toga nema.

Adin čet 11.2.2010 01:16
TriNitro kaže...
mrxa1 kaže...
TriNitro kaže...

Stiglo i meni..Cini mi se da ce ovo ipak ljudi bolje prihvatiti nego wave, barem su se potrudili integrirati buzz u gmail. Mada ima jos prostora za doradu. Meni bi npr. odgovaralo da mogu ljude sloziti u grupe..nekako mi je glupo objavljivati SVIM kontaktima ono sto zelim poruciti jednoj grupi ljudi. Evo npr. imam grupu "obitelj i prijatelji", onda "kolege s posla", i npr. "moji studenti" itd.. Ali to mozda ja samo cjepidlacim, a nisam toliko ekstrovertiran da objavljujem SVIMA da sad, eto, idem spavat ;)

 

imaš tu opciju tj. bar će bit jer sam vidio u filmiću da možeš birat kome šalješ i tko će vidit :)

 Thnx! Zivi bili pa vidjeli :) Za sada mi se cini da toga nema.

Ima, imaaaaa.

 

Kad kliknes na polje za pisanje poruke, statusa ili slicno. Odaberi opciju (pored opcije POST) PRIVATE, umjesto PUBLIC i pokazace  ti se opcija POST TO A GROUP. klikni na nju i ostalo sve znas.

 

Buzz je zakon! :)

TriNitro čet 11.2.2010 08:35
Adin kaže...
TriNitro kaže...
mrxa1 kaže...
TriNitro kaže...

Stiglo i meni..Cini mi se da ce ovo ipak ljudi bolje prihvatiti nego wave, barem su se potrudili integrirati buzz u gmail. Mada ima jos prostora za doradu. Meni bi npr. odgovaralo da mogu ljude sloziti u grupe..nekako mi je glupo objavljivati SVIM kontaktima ono sto zelim poruciti jednoj grupi ljudi. Evo npr. imam grupu "obitelj i prijatelji", onda "kolege s posla", i npr. "moji studenti" itd.. Ali to mozda ja samo cjepidlacim, a nisam toliko ekstrovertiran da objavljujem SVIMA da sad, eto, idem spavat ;)

 

imaš tu opciju tj. bar će bit jer sam vidio u filmiću da možeš birat kome šalješ i tko će vidit :)

 Thnx! Zivi bili pa vidjeli :) Za sada mi se cini da toga nema.

Ima, imaaaaa.

 

Kad kliknes na polje za pisanje poruke, statusa ili slicno. Odaberi opciju (pored opcije POST) PRIVATE, umjesto PUBLIC i pokazace  ti se opcija POST TO A GROUP. klikni na nju i ostalo sve znas.

 

Buzz je zakon! :)

 Thnx! Stvarno ima! To mi se cini o.k. mozda ga i pocnem koristiti. Bar necu morati po ulici ljudima nuditi pozivnice kao za wave samo da bih ga mogao isprobati ;)

mat čet 11.2.2010 09:15

Dodavanje poruka iz Pacasa albuma je ODLIČNO odrađeno (ne moram kao u orkutu ponovo učitavati slike koje već imam na Pisasa-), ali nedostaje pregled albuma u profilu (ima ali je face to bolje uradio) ili još bolje u samom buzz-u. Uopšte info na profulu su dosadni :(

Međutim, chat i video-razgovori, mail, picasa, google maps, blog, knol... su jednostavno nedostižne usluge za facebook i uspjeh buzz-a zavisi od integracije ovih google usluga u buzz.

vincimus pet 5.3.2010 09:10

Zna li tko je li moguće da YouTube u suradnji s Google Buzzom svojevoljno stavlja moj uploadani video na Google Buzz? Dogodilo mi se do sada 2 puta da sam upalio komp i na Buzzu našao ''svoj'' post s videom koji sam ranije uploadao na YouTube. Siguran sam da to nitko nije mogao napraviti umjesto mene jer sam logiran samo na dva kompa (doma i na poslu). Neki dan sam uploadao 9 videa, jutros sam došao na posao u 8:27 i našao ''svoj'' post postavljen u 8:23 s jednim uploadanim videom (od tih 9).

 

Zbunjen sam i jako bih volio to razriješiti. Ako je to istina, ovo uvelike zadire u moju privatnost. Zašto bi netko u moje ime drugima nametao da vide moj video??

cekpi pet 5.3.2010 09:22

najvjerojatnije si povezao račun na jubitubi sa gmail adresom (čak mislim da se to u jednom momentu i moralno napravit)

 

a ionak gugl ih je kupio + ako išta znaš o guglu eua onda te ništa ne bi trebalo čudit.....

vincimus pet 5.3.2010 09:28

Pa jesam, povezao sam. I znam da je Google kupio YouTube. Ali opet, nije mi jasno kako netko može protiv moje volje objavljivati postove pod mojim imenom??? To je krajnje nemoralno i mislim da ću istog trena ugasiti taj glupi Buzz.

cekpi pet 5.3.2010 09:50
vincimus kaže...

Pa jesam, povezao sam. I znam da je Google kupio YouTube. Ali opet, nije mi jasno kako netko može protiv moje volje objavljivati postove pod mojim imenom??? To je krajnje nemoralno i mislim da ću istog trena ugasiti taj glupi Buzz.

 mislim da je kod gugla sve koncepirano da se ništa nemože sam tak ugasit tj ti samo misliš da si ugasio :)