zlajutin pet 29.8.2014 22:20
turbojc kaže...

Nikada prežaljen. 

Trostruki potpis.
I dan danas nije adekvatno zamijenjen boljim rjesenjem.Ma kakvo boljim,ni blizu kvalitetnim naspram onoga sto je WL Messenger bio.Nasljednik skype(namjerno mallim slovima),je kao da su mercedesa zamijenili fićom,ne znam kako bih napravio bolju usporedbu.Valjda nije bio pogodan Microsoftu(vladi SAD) za spijuniranje i nadgledanje video/audio razgovora,sta li vec.

sisko93 pet 29.8.2014 22:45

Najbolji messenger koji je postojao, pogotovo onaj u verziji 8.x. Vječno je bio uključen i spreman za korištenje.

 

Dolaskom facebooka sve se rijeđe koristio (nažalost, jer to sranje niti dan danas nije funkcionalno koliko je to msn bio).

 

Dok je msn bio orijentiran najviše na tekstualne poruke, skype je više orijentiran na video i telefosnke pozive.

Markić7 sub 30.8.2014 00:01

Ja sam koristio msn i windows live :) to su bila bolja vremena  obicaj je bio da si svi medusnobno razmenujemo msn-ove, bilo da smo na chatu ili u skoli, običaj je bio da si spremimo u kontakte.

A sada svi govore fb ovo fb ono itd :D i nitko nezna više za msn ni što je to :D 

 

 

zerocool12 sub 30.8.2014 00:26

MSN i Windows live su bili najjači chat programi ikad. Iako sve funkcije nisu uvijek radile kako treba imali su dušu i generalno si ih mogao prilagoditi svojim željama ali ne na način da možeš promijeniti pozadinu nego si ih stvarno mogao modati.

Ne znam kako i zašto sam ga prestao koristiti no puno je noći probdijeno uz MSN i kasnije WL.

 

Što se tiće novijeg chata, skype je hladan i zatvoren, pidgin i empathy se okej cine no malo ljudi ih koriste ali je super kad se povežu sa fb-om, a facebookov chat je totalno s*anje jer cenzurira sve i svašta i općenito mi s ne sviđa to da vidim tko je kad se p*kenjao i slično, na WL-u toga nije bilo,imao si 1 status i to je najćešće bio tekst neke pjesme i neka slika koju si mijenjao jednom u 100 godina pa si već znao tko je gore po slikama.

 

Doduše znam da MSN i WL nisu bili baš najsigurniji alati ali si mogao svašta s njima i zato su bili zanimljivi.

 

E da i najbolji primjer lightweight programa bi trebao biti MSN messenger, to se pokretalo i na digitronu.

nixass sub 30.8.2014 00:56
Sum_of_all_fears kaže...

56k modem i tarifa iza 19h... 076767676...

 

R.I.P. Jedini koji mu je sad bar kakva-takva zamjena je Viber.

pa ti se onda spoji na 33600 pa onda piydiš pa opet reconnect dok ne dobiješ cifru iznad 50000.. zakon! namjestiti MSN da prikazuje ime pjesme iz winampa u statusu, ažuriranje liste custom smajlića itd..

i onda gas na WinMX skidat mp3-ice, uhvatio si boga za jaja ako ti skida 5.5kbps, 15min po pjesmi.. pa priče od tamo nekom DSL-u u tamo nekoj nizozemskoj gdje ljudi skidaju pjesme za pola minute.. mitovi i fantazije..

Envy sub 30.8.2014 13:41
sisko93 kaže...

* * *

 

Dolaskom facebooka sve se rijeđe koristio (nažalost, jer to sranje niti dan danas nije funkcionalno koliko je to msn bio).

 

* * * 

Novije verzije, pogotovo Windows Live Messenger (a i obični MSN) imale su opciju linkovanje FB računa sa MSN računom. Jao kako je u početku bilo zabavno: budući da imam server doma i da mi radi 24/7 ljudi su se uvijek pitali kako sam to non-stop 'zelen' na FB-u, da ne govorim o gro pitanja tipa "kako to da možeš meni pisati dok si offline"... pa tek automacki odgovore na FB... A i moćan je bio, baš sam MSN otvorio paralelno sa FB-om u browseru, poruke su za 0,5s pa i do jedne sekunde brze stizale na WLM nego na sam FB... eeee tko je znao - znao je.

Gremlin144 sub 30.8.2014 23:52

Meni je prvi bil taj ICQ, bila fora po školi te brojeve skupljat od frendova da se dodate. Posle njega sam Skype i on mi je ostao najbolji. Ovaj MSN njega sam koristil nekaj sitno, nije mi baš najbolje sjeo jer volim jednostavnost :)