EchoOne ned 13.10.2013 14:35
Kulo Vi Britania kaže...

i zasto sad takva baterija ne moze biti u svakom mobitelu,nego moram imat 1600 mah na s2

Nekad stvarno ne razumijem ograničenost koju si ljudi nameću bez ikakvog razloga. Zašto bi morao imati 1650 mAh na S2? Tko te tjera da baš moraš imati tu bateriju?

 

Znači kupio si mobitel sa izmjenjivom baterijom! Imaš mali milijun zamjenskih baterija, što original Samsung, što raznih drugih priznatih proizvođača, što kineskih, što original veličina, što većih, sa grbom ko ovaj rus, što bez grbe ko što sad imaš.. bla bla bla!

 

Evo prvo što je ebay izbacio za tebe.

http://www.ebay.com/itm/3500mAh-Extended-Battery-with-Door-Cover-for-SamSung-Galaxy-S2-SII-i9100-/400387952089?pt=US_Cell_Phone_PDA_Batteries&hash=item5d38fb4dd9

Kulo Vi Britania ned 13.10.2013 15:09
EchoOne kaže...
Kulo Vi Britania kaže...

i zasto sad takva baterija ne moze biti u svakom mobitelu,nego moram imat 1600 mah na s2

Nekad stvarno ne razumijem ograničenost koju si ljudi nameću bez ikakvog razloga. Zašto bi morao imati 1650 mAh na S2? Tko te tjera da baš moraš imati tu bateriju?

 

Znači kupio si mobitel sa izmjenjivom baterijom! Imaš mali milijun zamjenskih baterija, što original Samsung, što raznih drugih priznatih proizvođača, što kineskih, što original veličina, što većih, sa grbom ko ovaj rus, što bez grbe ko što sad imaš.. bla bla bla!

 

Evo prvo što je ebay izbacio za tebe.

http://www.ebay.com/itm/3500mAh-Extended-Battery-with-Door-Cover-for-SamSung-Galaxy-S2-SII-i9100-/400387952089?pt=US_Cell_Phone_PDA_Batteries&hash=item5d38fb4dd9

znam sve to,ne namecem si nikakvu ogranicenost,ali opet bi svi htjeli "pocetnu" bateriju imat normalnu da traje koliko toliko normalno

Budokai ned 13.10.2013 15:44
77ari kaže...

6000mAh je dosta za 2 dana aktivnog korištenja, ako ga koristite za poruke i pozive pa moglo bi trajati i do 4-5 dana.

Znači, ti si 24 sata na smartphone internetu, uz to i telefoniraš, šalješ SMS, MMS ...jao..jao

EchoOne kaže...

 

Znači kupio si mobitel sa izmjenjivom baterijom! Imaš mali milijun zamjenskih baterija, što original Samsung, što raznih drugih priznatih proizvođača, što kineskih, što original veličina, što većih, sa grbom ko ovaj rus, što bez grbe ko što sad imaš.. bla bla bla!

 

Evo prvo što je ebay izbacio za tebe.

http://www.ebay.com/itm/3500mAh-Extended-Battery-with-Door-Cover-for-SamSung-Galaxy-S2-SII-i9100-/400387952089?pt=US_Cell_Phone_PDA_Batteries&hash=item5d38fb4dd9

Jesi li ti kad kupio zamjenjivu kapacitetniju bateriju ???

 

Ja jesam za Samsung Galaxy S i9000, i bila je toliko debela da sam uz nju dobio i veliku zamjensku zadnju masku, (kao na tom linku) tako da mi je mob ličio na komad cigle.

Vratio sam se na originalnu bateriju a ovu debelu prodao...užasna je bila.

 

Znanje je napraviti bateriju od 3000 mAh a da je baterija tanka.

Budokai ned 13.10.2013 16:40
sirka666 kaže...


Xperia Z1, Lenovo P780 (4000mah) to su samo 2 na brzinu koja mi padaju na pamet.

Xperia Z1, teška, ogromna, dosta "debela" s neizmjenjivom baterijom i zbog svojih performansi (rez. ekrana itd) pocucla tu bateriju za manje od jednog dana uz ne pretjerano korištenje.

logik ned 13.10.2013 17:59
Kulo Vi Britania kaže...

i zasto sad takva baterija ne moze biti u svakom mobitelu,nego moram imat 1600 mah na s2

Zato  što su si kao prioritet nametnuli da S2 bude tada natanji i najlakši flagship.

Edge ned 13.10.2013 18:35
Budokai kaže...

 

Znanje je napraviti bateriju od 3000 mAh a da je baterija tanka.

 

Naravno da je znanje napraviti bilo kakvu bateriju, ali nazalost cjelokupna tehnologija baterije je vec "stara" i ogranicena. To znaci da sve baterije od 3000 mAh moraju biti iste velicine, niti Apple, Samsung i ostali proizvodjaci trenutno ne mogu smanjiti vec zapisane dimenzije baterije.

overhaul ned 13.10.2013 19:46
Kulo Vi Britania kaže...
EchoOne kaže...
Kulo Vi Britania kaže...

i zasto sad takva baterija ne moze biti u svakom mobitelu,nego moram imat 1600 mah na s2

Nekad stvarno ne razumijem ograničenost koju si ljudi nameću bez ikakvog razloga. Zašto bi morao imati 1650 mAh na S2? Tko te tjera da baš moraš imati tu bateriju?

 

Znači kupio si mobitel sa izmjenjivom baterijom! Imaš mali milijun zamjenskih baterija, što original Samsung, što raznih drugih priznatih proizvođača, što kineskih, što original veličina, što većih, sa grbom ko ovaj rus, što bez grbe ko što sad imaš.. bla bla bla!

 

Evo prvo što je ebay izbacio za tebe.

http://www.ebay.com/itm/3500mAh-Extended-Battery-with-Door-Cover-for-SamSung-Galaxy-S2-SII-i9100-/400387952089?pt=US_Cell_Phone_PDA_Batteries&hash=item5d38fb4dd9

znam sve to,ne namecem si nikakvu ogranicenost,ali opet bi svi htjeli "pocetnu" bateriju imat normalnu da traje koliko toliko normalno

 Pa po meni nije normalno da ti mobitel bude težak 500 grama i ima izbočinu poput policijskog tokivokija.
Jednostavno smartphoneovi gutaju puno energije, a litij ion nema toliku gustoću pohrane energije.
Dok ne usvoje neko od tehnoloških rješenja sa silnih najava ovdje sa BUg vijesti
(nekako mi ova Maxell tehnika daje najviše nade-http://www.bug.hr/vijesti/gusce-liion-baterije-smartfone/122859.aspx)
stvari su takve kakve jesu. Zgodno bi bilo ugrađivati bežične točke punjenja, no neznam kako to stoji sa zračenjem
i interferencijom, te nabijanjem statičkog potencijala na metalne dijelove i elektroničke uređaje.

TranceMight ned 13.10.2013 20:07
Edge kaže...
Budokai kaže...

 

Znanje je napraviti bateriju od 3000 mAh a da je baterija tanka.

 

Naravno da je znanje napraviti bilo kakvu bateriju, ali nazalost cjelokupna tehnologija baterije je vec "stara" i ogranicena. To znaci da sve baterije od 3000 mAh moraju biti iste velicine, niti Apple, Samsung i ostali proizvodjaci trenutno ne mogu smanjiti vec zapisane dimenzije baterije.

Edge bi dolazio sa baterijom koja bi imala 5 puta veci kapcitet po volmunenu nego danasnje baterije. Tehnologija je tu prisutna i ne zahtijeva neke velike preinake u proizvodnom procesu liti ionskih baterija.... ista tehnologijau konacnici bude omogucila 10 puta veci kapacitet nego danas....

 

tu je samo sto nije... :P na zalost, zbog danasnjih proizvodjaca tel. uredjaja, kojima to nije prioritet, tvornice jos stancaju stare baterije :(((

freeman ned 13.10.2013 23:08

Po meni jedino rjesenje da uz uredaju idu 2 beterije i punjac za baterije. (ili barem da stave da se moze dodatno platit uz uredaj kad se kupuje)

 

Dvije baterije znace dosta. Puno bolje nego imati jednu, ali ako ih mogu punit samo dok su u mobitelu ne dobiva se toliko puno koliko bi se dobilo punjenjem baterija u punjacu

zelja55 ned 13.10.2013 23:41

Imam Lenova P770 ima bateriju 3500mAh i stvarno sam zadovoljan s njim 2 dana stvarno intenzivnijeg korištenja ili 3-4 uglavnom za razgovore i nije toliko preogroman,dok mi na prijašnjim mobitelima nije trajala duže od 3-4 sata kad sam se malo poigrao s mobitelom

rooswelt1991 ned 13.10.2013 23:50
Budokai kaže...

 

Ja jesam za Samsung Galaxy S i9000, i bila je toliko debela da sam uz nju dobio i veliku zamjensku zadnju masku, (kao na tom linku) tako da mi je mob ličio na komad cigle.

Vratio sam se na originalnu bateriju a ovu debelu prodao...užasna je bila.

 

Pa šta misliš da je ovo tanak mobitel, evo što google kaže kad ubacim traženje slika:

 

  

 

Uostalom, ja imam 2000 mAh pa mi baterija traje 3-4 dana korištenja (konstantno upaljen wifi, mobilni podaci, kao i svjetlina ekrana na automatsko. (hint z2420)

apoteka pon 14.10.2013 10:33

Mobitel ne moze bit debel jer je sirok samo 14.8mm

dakle debljina je mozda 1-2mm

 

{#}

inace, ako vec moras nosit zamjensku bateriju

zasto ne uzesti externu, pa punis bilo koji mob

ako ti se neda nosit dva uredaja, zaljepis selotejpom

externu bateriju na pozadinu mobitela