Bitanga pet 17.6.2011 18:56

Je, vec par tjedana. Brzi ste, sad su vam tek valjda platili za vijest!

Meni je isto uzasna, a i uzasno spora na HTC Herou (najsporija od svih aplikacija koje sam ikad vidio), na Sensationu radi ok.

 

Mireo oduvijek ima najgadniji i najnelogicniji user interface. Ne kuzim sto ne zaposle nekog tko se kuzi malo vise u to.

Algoritmi su savrsenstvo, ali dizajn boze sacuvaj.

Ezio pet 17.6.2011 22:23

Navigacija je ok ali dizajn katastrofa. Za ajfon čak nisu napravili ni visoku rezoluciju jer kakti nije potrebno zato sto uređaj tijekom koristenja ionako ne stoji blizu očiju a i mozda bi radilo sporije. Kao da su svi ostali developeri a i mi korisnici idioti. Ok, barem nije previše skupa ali na ajfonu i besplatne aplikacije izgledaju deset puta bolje.

BlueMax pet 17.6.2011 22:24

Vidim da je ovdje vecini bitnije kako aplikacija izgleda i koliko se fluidno mapa scrola nego koliko je precizna.

Mislim da bi se nevozaci trebali suzdrzati ocjena o navigaciji jer nisu kompetentni. IGO, Copilot, Motonav, Sygic, Navigon... svi oni izmisljaju ceste, daju krive upute, ne kuze jednosmjerne i svasta jos. Ako govoriomo o Hr, Don't panic je najpreciznija. 

Ezio pet 17.6.2011 22:30
BlueMax kaže...

Vidim da je ovdje vecini bitnije kako aplikacija izgleda i koliko se fluidno mapa scrola nego koliko je precizna.

Mislim da bi se nevozaci trebali suzdrzati ocjena o navigaciji jer nisu kompetentni. 

baba vanga?

molim te ne trkeljaj. naravno da je navigacija dobra ali i dizajn je bitan. a dizajn ove aplikacije je u banani.

BlueMax pet 17.6.2011 22:39
Ezio kaže...
BlueMax kaže...

Vidim da je ovdje vecini bitnije kako aplikacija izgleda i koliko se fluidno mapa scrola nego koliko je precizna.

Mislim da bi se nevozaci trebali suzdrzati ocjena o navigaciji jer nisu kompetentni. 

baba vanga?

molim te ne trkeljaj. naravno da je navigacija dobra ali i dizajn je bitan. a dizajn ove aplikacije je u banani.

Kakva baba vanga? Sta je tebe spopalo? Ako mislis da sam se tebi obracao - nisam.

Stvar je u tome da zaista puno vozim po Hr i uz sve navigacije koje sam isprobao na mobitelu (citaj SVE) na kraju jedino koristim onu odvratnu Mio koju sam dobio od T-coma sa uzasnom rezolucijom, kojoj karta zapinje, touch screeen ne valja nista, ali ima najprecizniju kartu i upute.  

ATJLučko pet 17.6.2011 22:43

Postoji li i ima li uopće mogućnost da se ekipi koja radi karte jave nedostaci i sugerira gdej što ne valja i kako bi trebalo popraviti, jer ako je toliko falična, da košta i 1 kunu, previše je i preskupo {#} !!

Ezio pet 17.6.2011 22:46
BlueMax kaže...

Kakva baba vanga? Sta je tebe spopalo? Ako mislis da sam se tebi obracao - nisam.

Stvar je u tome da zaista puno vozim po Hr i uz sve navigacije koje sam isprobao na mobitelu (citaj SVE) na kraju jedino koristim onu odvratnu Mio koju sam dobio od T-coma sa uzasnom rezolucijom, kojoj karta zapinje, touch screeen ne valja nista, ali ima najprecizniju kartu i upute.  

pa to što si zaključio da su modni mačci nevozači. ja ne vozim previše po nepoznatim lokacijama ali kad idem dosta često se oslonim samo na zvukovnu navigaciju i stvarno rijetko pogledam na ekran. tijekom vožnje dakle. ali postavljanje navigacije i prolazak kroz menie je ono što bode u oči, a ovi iz mirea su se sad našli pametovat i tvrditi da visoka rezolucija nije bitna kao ni dizajn. nije toliko bitna, ali nismo ni ćoravi.

jurica_m pet 17.6.2011 22:52

Ja ne znam sto vi hocete. Navigacija je odlicna, brza i sve ostalo. Nisam jos kupio kartu Hrvatske, ali hocu. Isprobao sam po Zg-u i radi odlicno i precizno. Za 50 kuna se kupi karta i to je jako jeftino. Svaka cast nasima, ja sam prezadovoljan i po komentarima na Marketu vidim da su ljudi zadovoljni, posebno stranci. Jedino mi Hrvatine uvijek nesto kukamo. Ako vam se prigovara, pisite na info@mireo.hr. Ja sam im prigovorio samo radi toga sto nemaju opciju za navigaciju pjesice i rekli su da ce to ispraviti. Update ide na jesen. Super navigacija. Kupite kartu i probajte ovu navigaciju jer cete ionako ovih 50 kuna na gluposti potrositi. Bok

matawww pet 17.6.2011 23:43
Bitanga kaže...

Je, vec par tjedana. Brzi ste, sad su vam tek valjda platili za vijest!

Meni je isto uzasna, a i uzasno spora na HTC Herou (najsporija od svih aplikacija koje sam ikad vidio), na Sensationu radi ok.

 

Mireo oduvijek ima najgadniji i najnelogicniji user interface. Ne kuzim sto ne zaposle nekog tko se kuzi malo vise u to.

Algoritmi su savrsenstvo, ali dizajn boze sacuvaj.

Meni na Hero-u radi bez problema ali je clockan na 691 MHz..... 

Dardevil pet 17.6.2011 23:51

Aplikacija je na Android marketu već skoro mjesec dana, meni osobno dizajn nije toliko bitan koliko sama točnost karte. Boli me uvo kako izgleda ako će me dovesti tamo gdje neke druge navigacije neće, jer ne poznaju ulice.

 

Međutim, nešto drugo je problem, i to pokušavaju riješiti u Mireu. Sama aplikacija ima bug i na nekim uređajima srče bateriju kao luda.

Bitanga sub 18.6.2011 09:57
BlueMax kaže...

Vidim da je ovdje vecini bitnije kako aplikacija izgleda i koliko se fluidno mapa scrola nego koliko je precizna.

Mislim da bi se nevozaci trebali suzdrzati ocjena o navigaciji jer nisu kompetentni. IGO, Copilot, Motonav, Sygic, Navigon... svi oni izmisljaju ceste, daju krive upute, ne kuze jednosmjerne i svasta jos. Ako govoriomo o Hr, Don't panic je najpreciznija. 

 

Ja pricam zato sto sam kupio viaGPS, Cardinale Europe za winmobile, i sad razmisljam o Don't Panicu. Znaci sve imam originale i to sam platio oko 2 tisuce kuna.

Samim time imam veliko iskustvo s Mireom, i to pozitivno sto se navigacije tice, i zato i razmisljam kupiti Don't panic karte.

 

Medjutim, od pocetka, dizajn im je uzasan i nelogican, pogotovo u Cardinaleu, a Don't Panic ima jos manje opcija nego prosli Cardinale.

 

Takodjer dojam o nepotpunom proizvodu daje i to da se aplikacija na marketu zove "Mireo DON'T PANIC", a ikona kaze "Mireo viaGPS".

Malo cudno.

 

Ajde, bar je jeftinije i karte mozes pojedinacno i lako kupiti.

Mitch sub 18.6.2011 11:38

Navigacija je odlična. Najbolja za ukupno 50 kn za HR.

No da ima boljih, istina je. Ja osobno koristim {#} verziju Motonava. 

 

Najbolja rezolucija, najbolji dizajn i najviše feature-a (tipa auteki :D)

deckard sub 18.6.2011 21:52

Evo ja sam je testirao danas na relaciji Varaždin-Bohinjsko jezero. Vozikao sam se po Varaždinu, Kranju, selima, brdima i gorama. Sve 5. Do sad sam par godina koristio ViaGPS na Mio C310 uređaju, ovo sad koristim na HTC Desireu i moram reći da je ovo meni korak dalje u odnosu na zadnji black edition za Win CE. Veća rezolucija, karta lijepo skrola, odličan i pregledan 3D prikaz karte, precizna u svemu što sam probao, u tunelima nastavi pratiti i animirati rutu, svi potrebni podaci su dobro raspoređeni po ekranu, puno logičnije i jednostavnije upravljanje međutočkama nego u BE. Koristio sam masu navigacija do sad i uvijek sam se vraćao na ViaGPS i karte lokalnih providera. E sad, nije da nema mjesta poboljšanju. Recimo htio bih opet vidjeti željezničke pruge kao što su bile na BE. I drugačiju tipkovnicu jer je ovo drito portano s iPhonea. Možda malo različitije ikone izlaza iz aplikacije i postavki rute. Filtriranje prikaza POI na kartama. Ograničenja brzine u HR kao npr. u SLO i AT. Na faceu postoji MireoGPS grupa gdje ekipa komunicira. Inače Mireo je poznat po tome da unose ispravke i nove stvari po kartama kad im se na nešto ukaže, makar karte ne izlaze baš često. Sve u svemu ja zadovoljan, jedino me ždere punjač Desirea za auto koji ne stigne filati bateriju dok radi navigacija, ali to je druga priča.

ojpi sub 18.6.2011 22:22
deckard kaže...

Sve u svemu ja zadovoljan, jedino me ždere punjač Desirea za auto koji ne stigne filati bateriju dok radi navigacija, ali to je druga priča.

Ja recimo nemam problema s punjenjem, puni mi brže nego što navigacija troši. Desire HD je u pitanju.