mtopol ned 22.2.2009 16:13
doxy kaže...

evo usporedba 9.1 s 9.2

 

 

 3DMARK nikada nije bio mjerilo, trebas usporedit u igrama pa vidjet razliku, ovo nista neznaci... probaj usporedit u crysisu tamo kazu da su performanse bolje za 20%
PsychoticBaklava ned 22.2.2009 16:41

Prema nekim review-ima se poboljsanje od 20% u crysisu nije uopce pokazalo, prema istima nema poboljsanja ni u drugim igrama, osim za dual gpu rjesenja ponegdje..izgleda da su radili uglavnom na poboljsanju crossfire-a i ispravljanju prijasnjih bugova..

mtopol ned 22.2.2009 17:18
PsychoticBaklava kaže...

Prema nekim review-ima se poboljsanje od 20% u crysisu nije uopce pokazalo, prema istima nema poboljsanja ni u drugim igrama, osim za dual gpu rjesenja ponegdje..izgleda da su radili uglavnom na poboljsanju crossfire-a i ispravljanju prijasnjih bugova..

 ma kako nema... evo ja sam vidio poras performansi u odnosu na Catalyst 9.1 u GTA4 za 5 FPS-ova. ako uzmemo u obzir da mi je do tada bilo u benchmarku 44 FPS-a a sada 49 FPS-a to je porast od oko 10%
coder_ ned 22.2.2009 18:17
robert kaže...

a zasto se meni promjenila rezolucija ekrana na 1024 x 768 sa 1600 x 1050

maksimalno mogu stavit 1024 x 768.

 Meni se sa 9.1. verzijom također smanjila rezolucija sa 1280x800 na 1024x768. Plus što mi se usporio komp (trzanje pri svakodnevnom radu i slično). Pa sam se vratio na 8.12 verziju.
robert ned 22.2.2009 18:28
coder_ kaže...
robert kaže...

a zasto se meni promjenila rezolucija ekrana na 1024 x 768 sa 1600 x 1050

maksimalno mogu stavit 1024 x 768.

 Meni se sa 9.1. verzijom također smanjila rezolucija sa 1280x800 na 1024x768. Plus što mi se usporio komp (trzanje pri svakodnevnom radu i slično). Pa sam se vratio na 8.12 verziju.
 tako sam i ja sad stavio staru verziju pa sljaka.
DragonShit ned 22.2.2009 18:44
mtopol kaže...
PsychoticBaklava kaže...

Prema nekim review-ima se poboljsanje od 20% u crysisu nije uopce pokazalo, prema istima nema poboljsanja ni u drugim igrama, osim za dual gpu rjesenja ponegdje..izgleda da su radili uglavnom na poboljsanju crossfire-a i ispravljanju prijasnjih bugova..

  ma kako nema... evo ja sam vidio poras performansi u odnosu na Catalyst 9.1 u GTA4 za 5 FPS-ova. ako uzmemo u obzir da mi je do tada bilo u benchmarku 44 FPS-a a sada 49 FPS-a to je porast od oko 10%
  Piše "Bolje su i performanse u DirectX 10 igrama", GTA IV nije DX10 igra pa ne očekujte porast performansi.
DragonShit ned 22.2.2009 19:01

Dali je bolje instalirati na Windows 7:

  1. Atijeve stare beta drivere za sedmicu
  2. Atijeve nove drivere ali za Vistu

 

Vista i Windows 7 se ne razlikuju baš puno a za bolje performanse u novijim igrama važno je imati novije drivere. Prije sam imao instalirane stare beta drivere za sedmicu a sada nove drivere za vistu. Šteta što nisam pravio benchmark da vidim razliku.

electrus ned 22.2.2009 21:53
...

Verzija Catalyst 9.2 ne donosi nekih većih novosti pored boljih performansi i stabilnijeg rada.

 

 a LOL, koji je ovo kralj napisao! haha

a šta očekivaš od novih drivera?? da ti skuhaju kavu dok igraš? ili da te izmasiraju?????

LOL LOL LOL LOL

btw: za sve one koji počnu tražit di je to napisano -> http://www.bug.hr/vijesti/ati-catalyst-92/95513.aspx


Blue_Fatal1ty pon 23.2.2009 08:20
electrus kaže...
...

Verzija Catalyst 9.2 ne donosi nekih većih novosti pored boljih performansi i stabilnijeg rada.

 

 a LOL, koji je ovo kralj napisao! haha

a šta očekivaš od novih drivera?? da ti skuhaju kavu dok igraš? ili da te izmasiraju?????

LOL LOL LOL LOL

btw: za sve one koji počnu tražit di je to napisano -> http://www.bug.hr/vijesti/ati-catalyst-92/95513.aspx


 Veoma noobovski mogu priznat... hahaha..  Smijeh
mtopol pon 23.2.2009 08:29
Blue_Fatal1ty kaže...
electrus kaže...
...

Verzija Catalyst 9.2 ne donosi nekih većih novosti pored boljih performansi i stabilnijeg rada.

 

 a LOL, koji je ovo kralj napisao! haha

a šta očekivaš od novih drivera?? da ti skuhaju kavu dok igraš? ili da te izmasiraju?????

LOL LOL LOL LOL

btw: za sve one koji počnu tražit di je to napisano -> http://www.bug.hr/vijesti/ati-catalyst-92/95513.aspx


 Veoma noobovski mogu priznat... hahaha..  Smijeh
 hm, nevidim nista cudno u tome sto je napisano... novi driveri inace mogu osim performansi i bolje stabilnosti donjeti i neke novitete, kao kad su s catalyst 8.12 uveli ATI stream, s Catalyst 9.1 su uveli punu podrsku za OpenGL 3.0 , npr. bilo bi ljepo kad bi ATI u novim catalyst omogucio da ATI-jev GPU izvodi fiziku, nesto slicno kao kod nvidije... itd.