Adin pet 21.2.2014 17:38
ranko091 kaže...

to je meni se čini piše prosjek. znači netko možda surfa sa 50 mbita dok drugi sa 10 mbita... sve ovisi o lokaciji i zagušenosti čvora.

 

Upravo tako. Treba uzeti jednu stvar u obzir, a to je da ovdje u USA trenutno svi nude UNLIMITED pakete. Sto znaci nema ogranicenja. Ako uzmes u obzir na ove zemlje siromasne kao sto su Mexico i Brazil itd... koliko kosta tamo isti taj mobilni Internet, a koliko ovdje i koliko su ljudi u mogucnosti da koriste to? I naravno kad se uzme obzir koliko ovdje ljudi koriste te sve servise onda ce malo biti jasnije.

 

Uspust, T-mobile je uveo i prosirio nove kapacitete i olaksao mrezu, tako da se to desilo pocetkom ove godine. Trenutna su previranja izmedju AT&T i T-mobile oko korinika.

Adin pet 21.2.2014 18:13
ezacro kaže...

 

Upravo tako. Treba uzeti jednu stvar u obzir, a to je da ovdje u USA trenutno svi nude UNLIMITED pakete.

U kojim tarifama, mislim da vecina ljudi ipak ne uzima xxl tarife

Evo recimo T-mobile nudi UNLIMITED pozivi, poruke i Internet za 50 dolara mjesecno. 

 

Ima i tarifa, 40 dolara, UNLIMITED pozivi i poruke, a i Internet je Unlimited samo sto je 500 MB na 4G, a onda ide na 3G.

 

P.S. Evo tu je i odgovor zasto se u USA ne koriste puno Viber i Whatsapp. 

Oldy sub 22.2.2014 04:06
T-55 kaže...

Neka dodu mjeriti u hrvatskoj brzinu,pa eskimi imaju brzi mobilni internet od nas.Maksimalnu brzinu mozes postici jedino ako ti na kucu stave baznu stnicu.

 

 

Maksimalnu nećeš dobiti kod nikoga i ne znam zašto je i očekuješ?

 

 

Ako je po istraživanju najveća prosjećna brzina u navedenim zemljama na LTE Australija sa 24.5Mb/s mogu slobodno reči da je slabo iz iskustva.

 

 

Zašto? Pa zato što ja kod našeg Vipa na Dual carrieru imam prosjećno veću brzinu od te....

 

Jedino me u uploadu vjerovatno šišaju što bi bilo blesavo da ne. :)

 

 

Drazen sub 22.2.2014 10:18

Ako me pamet sluzi HSDPA ide do nekih 40 mbs, a VIP se hvalil sa nekih 20 mbs. Cemu onda LTE?
Po providerima LTE bi trebal imat 300 mbs, a vidimo da su prosjecne btzine ni 10%. Sve je to velika PREVARA i mazanje ociju jer ima strahovito puno faktora koji utjecu. Jednostavno, cijev kroz koji ide signal je odredjene debljine (frekv opseg i veza na server) i moze probavit tocno odredjen protok. Kad vise ljudi otvori pipu protok svakom pada. Tocka. Mozes stavljat vise cijevi (BTSa) ali na kraju sve zavrsava na glavnoj pumpi (server) i cijevi uronjenoj u jezero (Internet bone, tj server spojen nanj). HSDPA bil je super na pocetku, a sada je koma. Sa LTE ista prica.

ukay1000 sub 22.2.2014 10:21
T-55 kaže...

Neka dodu mjeriti u hrvatskoj brzinu,pa eskimi imaju brzi mobilni internet od nas.Maksimalnu brzinu mozes postici jedino ako ti na kucu stave baznu stnicu.

5 kilometara od centra Koprivnice - 4G cca 47/35 megabita na tabletu (znaci nikakve antenurine, vanjske bandere itd.)

ranko091 sub 22.2.2014 11:03
Drazen kaže...
Ako me pamet sluzi HSDPA ide do nekih 40 mbs, a VIP se hvalil sa nekih 20 mbs. Cemu onda LTE?
Po providerima LTE bi trebal imat 300 mbs, a vidimo da su prosjecne btzine ni 10%. Sve je to velika PREVARA i mazanje ociju jer ima strahovito puno faktora koji utjecu. Jednostavno, cijev kroz koji ide signal je odredjene debljine (frekv opseg i veza na server) i moze probavit tocno odredjen protok. Kad vise ljudi otvori pipu protok svakom pada. Tocka. Mozes stavljat vise cijevi (BTSa) ali na kraju sve zavrsava na glavnoj pumpi (server) i cijevi uronjenoj u jezero (Internet bone, tj server spojen nanj). HSDPA bil je super na pocetku, a sada je koma. Sa LTE ista prica.

čemu toliko čuđenje?! pa to je jednostavna fizika. a ako se razumiješ u wireless mreže to je čisto normalno. teorija i praksa su užasne kod wirelessa... zato su meni svi doma kopmjuteri na žici. a mobitlei i ostala prijenosna čuda na wifiju.

 

trenutno jedino što sam vidio a da bi pomoglo ovakvim stvarima ja Multipath TCP. a kako bi se to implementiralo u trenutni gsm sustav nemam pojma.

Trippy sub 22.2.2014 14:28

Neznam kako je u ostalim HR gradovima. Ali po cijelom Osijeku HSDPA na iPAD4 brzine su svuda dobre, u bilo kojem djelu grada. Mjerim ih dosta cesto, uglavnom svakih 2-3 dana, nekad i svaki. Najniza prosle godine je bila 9mbs u downloadu, 1.40 u uploadu. Najvisa 20.93/3.98. A prosjek je 12-14 download, 2-3 upload. Tako da sto se toga tice sam vise nego zadovoljan. To je na T-Comu. Za ostale providere nemam pojma kakve su. Sa signalom bar tu u OS nikad nigdje problema. A na 4G cu eventualno preci za par godina kad budu prave brzine i pokrivenost, iako mene i ove brzine zadovoljavaju na tabletu.

T-55 sub 22.2.2014 16:06

Neznam u kojoj vi dimenziji zivite ali u mojoj dimenziji na vipu u centru velike gorice brzina je oko 1-1.5 megabit prosjek(nekad se posreci pa skokne i 4 megbita nakratko) na 3g,dok je jacina signala 3g mreze pisljivih 40% citavo vrijeme,a 2g 100% i tu ide jadnih 128 kilobita.U slavoniji brzinu necu ni da spominjem, gledam antene 400 metara od mene i opet ide oko pola megabita.

Naravno i sve to za 186 kuna mjesecno uz mogucih 7 megabita maksimalne brzine.

zoki.zlikowski sub 22.2.2014 17:39
T-55 kaže...

Neznam u kojoj vi dimenziji zivite ali u mojoj dimenziji na vipu u centru velike gorice brzina je oko 1-1.5 megabit prosjek(nekad se posreci pa skokne i 4 megbita nakratko) na 3g,dok je jacina signala 3g mreze pisljivih 40% citavo vrijeme,a 2g 100% i tu ide jadnih 128 kilobita.U slavoniji brzinu necu ni da spominjem, gledam antene 400 metara od mene i opet ide oko pola megabita.

Naravno i sve to za 186 kuna mjesecno uz mogucih 7 megabita maksimalne brzine.

Sjever Zagreba, 21/3,6 Mbps.

Oldy sub 22.2.2014 20:40
T-55 kaže...

Neznam u kojoj vi dimenziji zivite ali u mojoj dimenziji na vipu u centru velike gorice brzina je oko 1-1.5 megabit prosjek(nekad se posreci pa skokne i 4 megbita nakratko) na 3g,dok je jacina signala 3g mreze pisljivih 40% citavo vrijeme,a 2g 100% i tu ide jadnih 128 kilobita.U slavoniji brzinu necu ni da spominjem, gledam antene 400 metara od mene i opet ide oko pola megabita.

Naravno i sve to za 186 kuna mjesecno uz mogucih 7 megabita maksimalne brzine.

  Pa tu već leži pola odgovora imaš već zastarjeli stick za do 7Mb/s.

 

E sad kakve veze ima, uglavnom ima vjeruj mi. :)